Topiknyitó: evazeller 2011. 09. 01. 16:16

Kreditjog  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 17:01
Előzmény: #1518  Törölt felhasználó
#1520
Publikus milyen papírjaid vannak? Mert ez a 250. alkalom, hogy belinkeled ugyanezt, és gondoltam, ez alkalomból megkérdezem, hogy milyen papírok birtokában vagy a tőzsdén.
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 16:59
Előzmény: #1512  Spotlight
#1519
Én odafigyelek,élvezem és értem a mondandódat.Kár összekülönböznötök,mindenki tanulhat a másiktól,én még többet.
Különböző vérmérsékletű emberek vagytok,ezért más a véleményetek.De miért nem nyitsz/nyittok egy topikot kereskedési stratégiák megvitatására?
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 16:55
Előzmény: #1511  Törölt felhasználó
#1518
0 árbevétel....
0 érték..
0 sztori...

=

0 ft
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 16:52
Előzmény: #1516  szabeza
#1517
Épp én is most akartam, köszi!:)
szabeza 2012. 07. 03. 16:49
Előzmény: #1504  hali
#1516

16:49

Vételi:
239 845 15 HUF
9 724 14
5 545 13
20 700 12
18 405 11

Eladási:
5 757 17 HUF
36 500 18
8 400 19
2 650 20
6 997 21
totoro
totoro 2012. 07. 03. 16:07
Előzmény: #1514  Spotlight
#1515
Alapokkal ne hasonlítgass egy spekulánst ember. Reklámozod itt a hülyeségeidet. És nem 40%-ot fogok évente, mert akkor abbahagynám.
Spotlight 2012. 07. 03. 16:02
Előzmény: #1513  totoro
#1514
Most lusta vagyok belinkelni ugyanezt a statisztikát, csak a hedge fundokat összehasonlítva a világ részvénypiaci indexével. A hedge fundok még rosszabbul teljesítettek , mint a befektetési alapok. Hidd el, az átlagos hedge fund is alatta van az indexnek. Ha nagoyn nem hiszed el, kikeresem neked a pontos tanulmányt...

A hedge fund egy olyan befektetési alap, ami nálad 1000x-szer rugalmasabb, hiszen mindenbe befektetethet, plusz olyanokba is, amire neked nincs elég pénzed (pl. private equity alapok, vagy más hedge fundok).

Az állítólagos 40%-os hozamodat nem kommenálnám, csak annyival, hogy ezek szerint hozzád képes Soros György vagy Warren Buffett kispályások!

Egyébként egy befektetésről 20 év után lehet ítéletet mondani (de azért már 10 év is valami). Statisztikailag ekkor tudod 95%-os valószínűséggel eldönteni, hogy csak a szerencsének köszönhetően voltál jó, vagy a tudásod miatt.

Itt jöhetne az ötlet, hogy ne az átlagot nézzük, mert én átlag feletti vagyok, átlag feletti befektetési alapba fektetetek stb.
Hát sajnos ilyen nem létezik: nyilvánvalóan nem lehet mindenki átlag feletti. Erre is számtalan tanulmány vna, hogy mindig a legjobb minősítésű befektetési alapba fektetttek, mindig az előző 5 év sztár alapjába fektettek stb. Egyik stratégia sme működik.

az egyedüli összefüggés amit találtak ez: minél kisebb egy befektetési alap, vagy általánosan egy befektetési költsége, annál nagyobb a hozama.

Az indexkövető alapok ideáliak ebből a szempontból, mert nekik van alegkisebb költségük. Ez az egyik ok, amiért elverik a "profi" alapokat.
totoro
totoro 2012. 07. 03. 15:49
Előzmény: #1512  Spotlight
#1513
Már csak azért is hülyeség amit írsz, mert én kisbüfiként 1000x rugalmasabb vagyok bármelyik alapnál. És ha csak 40%-ot keresnék egy évben akkor abbahagynám.
Spotlight 2012. 07. 03. 15:44
Előzmény: #1499  Törölt felhasználó
#1512
nem értem, miért jössz a Japánokkal. Az indexkövetés nem abból áll, hogy csak japán papírokat veszel. Vagy csak BUX-ot.

Én minden ország minden részvényéből pont annyit tartok, amennyi a méretük alapján a részesedésük a világpiacból.

Még sosem volt olyan egymást követő 20 év az utóbbi 200 évben, hogy a világ részvényei infláció levonása után negatív reálhozamot hoztak volna. Soha.

Olyan volt, hogy pl. az S&P 500 20 év alatt is picit negatív reálhozamot hozott, de ezért kell mellé venni feltörekvő piacokat, kis részvényeket, japán részvényeket, kanadai részvényeket stb.

Csak annyit mondanék: Long-Term Capital Management. Ez egy hedge fund volt, amit pénzügyi professzorok, Nobel-díjas közgazdászok irányítottak, rengeteg pénzt kezelve. Eleinte éves 40%-os hozamokat értek el, aztán becsődöltek, óriási adósságot hátrahagyva.

Te okosabb vagy náluk? Ha nem, akkor felesleges is kereskedned.

Mert a piacon nem a szomszéd Józsi nénit kell legyőznöd, aki a spórolt 10000 forintjából OTP részvényt vett, mert olvasta az újságban, hogy az a jó.

Hanem olyan hedge fundokkal, befektetési alapokkal versenyzel, akiknek saját szuperszámítógépük van, saját szoftverrel elemzik a piacokat napi 24 órában, olyan szakemberekkel a háttérben, akik egész nap ezt csinálják, ezt tanulták évekig.

Neked van szuperszámítógéped a nappalidban? Tanultad legalább 5 évig a kereskedést? Ezt csinálod-e főállásban?

ha nem, akkor kár álltatni magad.

Az indexkövető alapok megverik a hedge fundok és a privát vagyonkezelők többségét is, és nem kell hozzájuk tudás. Gyakorlatilag egy 5. osztályos diák, aki ismeri az alap matematika képleteket, le tud győzni professzionális alapkezelőket a tőzsdén, hosszú távon. Erről számtalan tanulmány van.

Pl: rámész a Morningstar.com oldalra, és megnézed az utóbbi 10 év amerikai befektetési alapjainak az átlaghozamát:
link

5422 befektetési alap éves átlaghozama az utóbbi 10 évben 5,71% volt.

Ezzel szemben az MSCI ACWI IMI index (az világ részvénypiaca) 7,18%-ot emelkedett évente átlagosan az utóbbi 10 évben. Hoppá.

Ha beleültél a világ részvénypiacának a teljesítményébe az utóbbi 10 évben, akkor vastagon felülteljesítetted a professzionális alapkezelőket? Hogy is van ez?

Ráadásul a Morningstar oldala nem veszi figyelembe a túlélési torzítást, ami egy statisztikai fogalom. Ha azt figyelembe vennék, akkor még rosszabb lenne a kép.

ezeket az alapokat olyan pénzügyi szakemberek kezelték, akik ezt tanulták, egész nap ezzel foglalkoznak. Mégsem tudták megverni a piacot.

De neked biztos sikerülni fog, munka után napi pár órát foglalkozva a részvényekkel hobbiból!

Kb. mintha elindulnál az olimpián 100 méteres síkfutásban Usain Bolt ellen, annyi esélyed van. De sok sikert! :)
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 15:29
#1511
0 árbevétel....
0 érték..
0 sztori...

=

0 ft
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 14:50
Előzmény: #1501  Trend_energy
#1510
ki az pénznyelő???
ne írogasson sehova és ne fényezd magad nyelőőő
kocc
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 14:23
Előzmény: #1496  Törölt felhasználó
#1509
Kétlem.
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 14:19
Előzmény: #1505  Törölt felhasználó
#1508
Medve meg a nője mit minuszol? Ők ezt csinálják évekóta
ingcapa 2012. 07. 03. 14:10
Előzmény: #1506  Törölt felhasználó
#1507
50% ot ment 10 forintról?!
Komoly...
De ki adta ennyire?
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 14:00
Előzmény: #1504  hali
#1506
Okés, 16:50-kor berakok egy könyvet, ha akkor jó lesz.
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 13:50
Előzmény: #1497  Spotlight
#1505
Drága tesókám, 20-30 évre netervezz. Mindent lekell forintozni amig lehet. Ebből áll a tőzsde a mai világban.
hali
hali 2012. 07. 03. 13:37
Előzmény: #1499  Törölt felhasználó
#1504
Szia Feri!

Lenne egy kérésem,ha megoldható tennél be nekem egy 5-ös könyvet 5 óra előtt?(nem leszek gépközelbe estig)
(másnak is megköszönöm,ha tud betenni 5-ös könyvet)

Üdv:hali
hali
hali 2012. 07. 03. 13:37
Előzmény: #1499  Törölt felhasználó
#1503
Szia Feri!

Lenne egy kérésem,ha megoldható tennél be nekem egy 5-ös könyvet 5 óra előtt?(nem leszek gépközelbe estig)
(másnak is megköszönöm,ha tud betenni 5-ös könyvet)

Üdv:hali
totoro
totoro 2012. 07. 03. 13:18
Előzmény: #1497  Spotlight
#1502
"Ide-oda pakolgatni a pénzt nem éri meg, az adók meg a kereskedési költségek elviszik a profitodat. Nem beszélve arról, hogy úgysem tudod eltalálni a piacot. Miért is tudnád? Mindenkinek ugyanolyan infói vannak, mint neked. Ha semmi plusz infót nem tudsz a többiekkel szemben, akkor minek kereskedsz? A publikus adatok, árfolyamelemzők, elemzések, stb. mindenkinek rendelkezésre állnak. ha ezen felül nincs valami plusz infód, akkor ne kereskedj."

Ez hülyeség, max önigazolásra jó ha neked nem ment a speki.
Trend_energy
Trend_energy 2012. 07. 03. 13:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#1501

(#461) Re: Re:bármi lehet , mivel állati nagy gáz van a cégnél !


Értékelés:

0


előzmény (#460: philosopher) | válasz erre | 2012. június 18. - 10:37

Egy kis segítség, ha valaki esetleg még nem olvasta volna, és az olcsóságtól elcsábúlna :

Pénznyelő üzenete nektek:

"Emberek, az senkinek nem tűnt fel, hogy a 2010-es és a 2011-es eredménye és az idei első negyedéves jelentése alapján ennek a cégnek 0, azaz NULLA Ft árbevétele volt? Bő másfél éve úgy van a tőzsdén, hogy konkrétan és szó szerint nem csinált semmit. Ellenben a BÉT többször megbüntette már, sőt idén a PSZÁF is megbüntette a céget, meg a vezetőit is!
Januárban úgy emeltek tőkét, hogy egy szintén 0 produktumu céget apportáltak bele 100 Ft-os névértéken (a KEG 400 Ft-on apportálgat, a piac jelenleg 40-re árazza ezt).
A chartra nézve meg látszik, hogy 150 Ft felett ők maguk rajzolták a grafikont (meg az idetévedt egy-két balek) néhány darabos kötésekkel. Pár ezer db-ok (ami még mindig semmi) 150 alatt forogtak.
Mind funda, mind TA oldalról ez a papír konkrétan értékelhetetlen.
Életképtelen bolond, aki 100 felett ilyenbe belevett. Hülye, aki 50 felett belevesz.
Ennek a cégnek a jelenlegi infók alapján a jelenlegi piaci helyzetben vett fair értéke úgy 10 Ft. E feletti árazás már tartalmazza, hogy nem mutyisok (ennek ellentmond az a mennyiségű bünti, amit a Humet 16 év alatt nem kapott), meg a pozitív várakozások, aminek ellentmond, hogy a cég 80%-a 1 db KFT-ből áll, és bő másfél év alatt egy papírlapot sem adtak el.
Konkrétan érthetetlen, hogy:
1. Ez mit keres itt.
2. Ki az a hülye, aki ebbe akárcsak spekire is belevesz.
A KEG, Nutex, de még a Hybrid és még a Hunmining is cég ezekhez képest, na meg az Est is. Ott van valami termék, terv, bármi. Itt SEMMI. A nagy nullát veszi, aki veszi a tőzsdén. A 10 Ft-ot azért éri talán, mert kb. ennyi cash van benne, ha még nem lopták ki. De persze ebből semmit nem lát egy kisbüfi.
Végkövetkeztetés: mivel a spekik hülyék, hiszen eddig is volt vevő, meg szeretnek hinni a csodákban (mondjuk itt az sincs, mint annó a Genesisben), ezért azt el tudom képzelni, hogy 30-ról majd lesz egy őrült menete 60-70-ig...
Kiegészítés: konkrétan a vezetőség is érthetetlen. Az eddig mutyis cégek legalább megpróbáltak VALAMIT eladni, és így húzták le részvényeladásokkal a spekiket. A Kreditjogban tényleg nincs SEMMI. Így vagy gyorsan nullázódik az árfolyam (hamar felszorzás lesz szvsz), vagy tényleg olyan hülyék a BÉT spekikei, hogy a semmit is el lehet nekik adni."

Trend_energy


Jelzés a moderátornak

Topik gazda

evazeller
evazeller
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek