"Budapest – 2026. június 26. – A Magyar Telekom (Reuters: MTEL.BU és Bloomberg: MTELEKOM HB, a
továbbiakban „Társaság”), Magyarország vezető távközlési szolgáltatója bejelenti, hogy a 2026.
február 25-én és 2026. május 13-án közzétett rendkívüli tájékoztatásaival összhangban, a
részvényesek javadalmazása célójából, a Társaság 2026. június 25-én a Budapesti Értéktőzsdén napi
kereskedés keretében 229.000 darab Magyar Telekom törzsrészvényt (HU0000073507) vásárolt
2687,62 forint/darab átlagáron az Erste Befektetési Zrt., mint befektetési szolgáltató
közreműködésével. A tranzakciót követően a Társaság tulajdonában lévő saját részvények száma
25.808.694 darab."
Szerintem nincs. Hétfőn várunk egy közleményt az SRV lezárásával kapcsolatban, ha maradt a keretből valamennyi, gondolom azt is kihirdetik mi a szándékuk vele. Egyszer maradt még csak néhány milliárd a keretből, akkor ősszel folytatták. Gondolom, ha marad akkor most is így fognak tenni.
"Budapest – 2026. június 18. – A Magyar Telekom (Reuters: MTEL.BU és Bloomberg: MTELEKOM HB, a
továbbiakban „Társaság”), Magyarország vezető távközlési szolgáltatója bejelenti, hogy a 2026.
február 25-én és 2026. május 13-án közzétett rendkívüli tájékoztatásaival összhangban, a
részvényesek javadalmazása céljából, a Társaság 2026. június 17-én a Budapesti Értéktőzsdén napi
kereskedés keretében 175.000 darab Magyar Telekom törzsrészvényt (HU0000073507) vásárolt
2730,43 forint/darab átlagáron az Erste Befektetési Zrt., mint befektetési szolgáltató
közreműködésével. A tranzakciót követően a Társaság tulajdonában lévő saját részvények száma
21.380.782 darab."
Valamennyi biztos van még az Erstének tartalékban, amit majd fix kötésekben átad. Nagy kérdés, hogy mennyi. Érzésem szerint nincs meg mind a 16 mrd, talán a fele körül. És szerintem se lesz meg az összes a határidőig, valamennyit át fognak tenni őszre, ami nem is biztos, hogy olyan rossz dolog nekünk.