Kíváncsi vagyok a „Német, Nyugat-európai, Távol-keleti exportőr gyártó cégek meddig tűrik ezt az új EUR / HUF
árfolyamszintet, egyre hangosabban tiltakoznak. Remélem, tudnak igazodni a stabil
forinthoz és nem szedik a sátorfájukat, az átlagpolgárnak szerintem jobb ez így.
Az a spekulációm, hogy másfél éve amikor kitalálták, hogy legyen stabilizálva a
forintot az is szempont volt, hogy legyen ez egy akadály középtávon. Mert ha
6-8 jelentősebb gyár áttelepül egy olcsóbb országba, akkor az egy úgymond akna,
jelentősen rontja a közhangulatot, remélem csak egy légvár a gondolatmenetem mivel gyengíteni bármikor egyszerű a forintot.
Mindenesetre megosztom veletek szeretek a gazdasági veszélyeken elmélkedni amik nincsenek direktbe kimondva.