Topiknyitó: Portfolio 2014. 01. 31. 16:13

Titkos, hogy miért építtetünk új reaktorokat Oroszországgal  

Ugrás a cikkhez
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium nem adja ki azokat a dokumentumokat, amelyekre az új paksi bővítésről megkötött megállapodást alapozták - számol be a 444.hu. Az adatokat az Energiaklub kérte ki a szaktárcától, de azokat 10 évre titkosították. ...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=194831
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 02. 03. 19:10
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#40
Fenntart. bizottság többségi vélemény.
Nem fognak "lerohadni" még csak a fossz., főként a szénerőművek sem... az lesz az egyik láb.
Paks lesz a másik "dupla paks egy ideig".
A harmadik lehet a megújuló is. (Amit az egyezmények szerint kötelező lenne növelni.)

Kisebbségi vélemény: kérdésekre nem kaptak választ.
Arra sem kaptak választ arra sem, hogy tényleg az oroszok határozhatják-e meg az árat. (Bár ezt nem is értem, ha nincs orosz tulajdon.)
Nincs válasz arra sem, hogy miért nincs bíróság megnevezve.

Megtudhattuk, hogy már a Föld is felfogható nuklerális valamiként... (ezt még annyira sem értem, mint a napos példát.
Törölt felhasználó 2014. 02. 03. 18:41
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
És még egy bölcs mondás: ha rövid a takaród...
na, hogy folytatódik?
... varj nagyobbat.
Törölt felhasználó 2014. 02. 03. 18:35
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Orbán: nincs oka feltételezni, hogy a paksi szerződés mögött valami visszaéllés van. (Ezek szerint ott sem volt.)
Törölt felhasználó 2014. 02. 03. 18:27
#37
Főnagy érvei megújulók ellen / paks2 mellett:

ha nem fúj a szél, nem tudja Schiffer lehúzni a WC-jét: link

Érdemes megtekinteni, ahogy Szél arcára kiült a döbbent megvilágosulás. Ertsey azért még hitetlenkedett, de talán Lezsák is megharapta a szája szélét.
aliben 2014. 02. 03. 18:03
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
rosszul fogalmaztam, pontosan: az oroszoktól magas kamatra felvett pénzünkön, gyermekeink pénzén, az oroszok által istentudja milyen drágán építendő drága objektum által termelt áram.....
Törölt felhasználó 2014. 02. 03. 17:41
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#35
Biztos... Jávornak nem szokása ekkorát linkelni.

Egyébként Vágó hívta fel a figyelmet arra, hogy a szerződésben az is benne van, hogy az oroszok beleszólhatnak az árképzésbe. Meg is kerestem:

"a villamos áram-termelésre vonatkozó árak kereskedelmi
szempontból hosszú távon versenyképesek és egyúttal az Orosz Kijelölt Szervezet számára elfogadhatóak legyenek. A Felek minden tőlük telhetőt megtesznek annak érdekében, hogy a Megvalósítási Megállapodások árképzésébe szabad betekintést biztosítsanak."

Azaz, ha jól értem a >95%-ben orosz állami tulajdonban lévő kijelölt szervezetnek elfogadhatónak kell lennie az árképzésnek.
Törölt felhasználó 2014. 02. 03. 17:37
Előzmény: #33  aliben
#34
"hanem az oroszok drága pénzén"

A mi pénzünkön, az oroszok csak hitelezik.
aliben 2014. 02. 03. 17:34
Előzmény: #12  Phylaxa
#33
Stabil áramellátásunk lesz, de a kérdés, hogy mennyiért? A piacgazdaság az árakat általában nem felfelé húzza, hanem lefele, ezt egy gazdasági fórumot olvasónak illene tudni. Az viszont, hogy itt nem lesz piacgazdaság, hanem az oroszok drága pénzén, magas kamaton oroszok által építendő, iszonyatosan monumentális építmény drága áramát fogjuk fizetni, ha lesz olcsóbb a piacon, ha nem, az bizony igaz. Ezért ORBÁNNAK SÜRGŐSEN MENNIE KELL, MERT MÁR ELVESZTETTE A JÓZAN ÍTÉLŐKÉPESSÉGÉT, ha másból nem veszik észre e szemellenzős jobboldaliak, most illene elővenni a maradék eszüket, és nemcsak az orbánpropagandára bízniuk gyerekeik jövőjét.
Törölt felhasználó 2014. 02. 03. 17:11
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Ez komoly? Azért ez nagyon durva, ha igaz, hogy az energiaügyekért felelős államtitkár ilyen szinten hozzá nem értő...
Törölt felhasználó 2014. 02. 03. 15:58
#31
Egy "titkot" Jávor Benedek felfedett.

"A paksi paktumról a Fenntartható fejlődés bizottságban folyó vita során a Kovács Pál energetikai államtitkár azzal érvel, hogy nem érti az atomenergia-ellenességet, hiszen a napelemek is a Napban zajló nukleáris folyamatok energiáját hasznosítják."

link

Gondoltam hozzáfűzöm, hogy mik a különbségek... de felesleges.

Olvasom az önéletrajzát... hát nem is tudom... biztos ért a dolgához.
loliense 2014. 02. 02. 16:41
#30
Kimentem a mai Paks elleni tüntetésre az "Alkotmány"utcába,mert én nem szeretném ezt és így

De,-Azt kérdezném,hol a faszomba voltak azok,
-akik ezt szintén ellenzik,szeretnék tudni,mi a lényeg,mennyibe fog kerülni az adófizetőknek, megéri-e az országnak,tudni akarják az összes részletet,mi van a szerződésben stb.

-alig voltak pár ezren,annak is nagy része idős ember,akik meg sem érik a szovjet-orbánközgép 2. atomerőmű megnyitását

Na tehát,ez a nép tényleg agyhalott,
sőt még bele is szarik mindenbe
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 14:18
Törölt hozzászólás
#29
goapsy1
goapsy1 2014. 02. 02. 13:34
Előzmény: #20  Phylaxa
#28
"Lehet, hogy segtik a szövetséget, hogy legalább bejussanak. :) "

Lesznek itt meglepetések áprilisban. :)

Nem vagyok lenyűgözve a "szövetségtől", de ha köztük, meg Orbán-Simicska-Mészáros elvtársak maffiája között kell választanom, nem lesz kétséges, kire megy az X.
goapsy1
goapsy1 2014. 02. 02. 13:16
Előzmény: #5  rockmaster
#27
"Minden nemzeti itt, csak a viselkedés nem.."

Egy dolog nemzeti itt: a duma.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 02. 12:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#26
A sors furcsa fintora

link

re: tünetek
watson
watson 2014. 02. 02. 12:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#25
Ezeket a tüneteket kifejthetnéd Erdélyi testvéreinknek így a választás előtt ;)

hogy kezdjem a sort:
- a szülőfaluba foci stadion telepítés :)
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 10:57
Törölt hozzászólás
#24
Törölt felhasználó 2014. 02. 02. 10:26
Előzmény: #22  Bekre_Pal
#23
Ugyan, már rég ez a realitás.
Már akkor realitás volt, amikor feljelentették a hírcsárdát. Komolyan vették, mert már komolyan vehető volt. :D
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 02. 01. 09:11
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#22
nem igazság, manapság elveszik a hírcsárda kenyerét is
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 02. 01. 09:11
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#21
nem igazság, manapság elveszik a hírcsárda kenyerét is

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek