Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 08:48

linda topicja  

Ezt a topicot azért indítom,mert szeretnék egy olyat,amiben kötetlenül lehetne a tőzsdéről beszélgetni,de ha vki offol,se hurrogják le.Tehát a tartalmát,olyan 80-20 % arányban gondolom.

Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.

ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 11. 19. 21:26
Előzmény: #8197  Törölt felhasználó
#8200
Gazember.lehet,hogy igazad van,bár ne legyen!(nekem nem volna túl jó)
Én az AVIVA,ÉS a UNIQA társaságokkal szerződtem,nem a Brókernettel.
A Brókernet feladata a referálás,havonta.
Az UNIQA,és az AVIVA,kb.1.5 havonta felhiv,hogy a kapcsolattartómmal mikor beszéltem,miről,tudom e,hogy állnak a befektetéseim.Azonkivül jóbarátom a bróker.Remélem nem akar nekem rosszat.Szerintem jó befektetés!Azonkivül tőkegarantált.
Törölt felhasználó 2006. 11. 19. 21:09
Előzmény: #8198  Törölt felhasználó
#8199
Találtam egy vicces nevű olajcéget a Xetran:
TANGANYIKA OIL CO. :)
Törölt felhasználó 2006. 11. 19. 20:48
#8198
Gondoltam, hátha valakit érdekel beírom, milyen külföldi részvényeket vettek nagyobb tételben a hazai befektetők:
Csak olyanokat vettem, ahol nagyobb vétel mellett jóval kisebb eladás áll!
név /isin kód/ érték
Erste Bank AG /AT0000652011/ 551 mFt
Dexia /BE0003796134/ 662 mFt
Linde Ag /DE0006483001/ 53 mFt
Volkswagem ELS. /DE0007664039/ 180 mFt
GMGINKA /DE0009756684/ 134 mFt /ez a Hsbc alap/
Bhp Billiton Plc /GB0000566504/ 660 mFt
BRGHKE ID /IE0004866889/ 65mFt
PGNIG /PLPGNIG00014/ 152 mFt
PKN /PLPKN0000018/ 198 mFt
PROKOM /PLPROKM00013/ 121 mFt
TPSA /PLTLKPL00017/ 316 mFt
CHEVRONTEXACO CORP /US1667641005/ 204 mFt
CONOCO /US20825C1045/ 209 mFt
EXXON /felosztás után/ /US30231G1022/ 184 mFt
ISHARES MSCI INDEX /US4642867729/ 206 mFt
S&P /US78462F1030/ 837 mFt

Tehát főleg olaj+alap volt a fő motívum!
Nekem is valami olaj alapba kéne tennem egy kis pénzt!
Mostmár tényleg nem tudom milyen alapot vegyek! A pénzpiaci euró, plusz a hazai kötvény marad, de nem tudom mi legyen a 3.! Vagy valami olajalap, de a xetran nem tudok hasonlót, vagy olajcég, vagy valamelyik SanPaolo alap, vagy az ieb nk részvényalap legyen? Erre még várok picit! Még gondolkodom a héten!
Törölt felhasználó 2006. 11. 19. 17:49
Előzmény: #8193  Törölt felhasználó
#8197
Kedves Jónás József !

Brókernet semmit sem intéz csak közvetít
(és közben vetít...)
Sajnos átb@sztak)
Az időm kevés és itt a hely is hogy elmagyarázzam, de majd magadtól is rájössz.
Azért egy rövid gondolatsor.
Az egész egy ravaszul , jól kitalált bepalizási
technika MLM.-be ágyazva.
Felelős nincs, panaszt sehol sem tehetsz, hisz Te a brókernettel SEMMILYEN! szeződéses jogviszonyban nem állsz.
Gondold át. Ki is fog neked segítséget és tanácsot adni a JÖVŐBEN?
- a biztosítási ügynök aki nálad járt?
lehet hogy holnap már nem is létezik, miután veled végzett másokra koncentrál.
- a brókernet? Vele semmilyen jogvizsonyba nem állsz
-a bank akinek kiközvetített a brókernet.?
(ezt Te sem gondolod komolyan)
Az ügynök aki veled beszélt eladott neked egy biztosítást, és átpasszolt a brókernethez, aki továbbpasszolt egy bankhoz, aki kreált egy , a brókernet szájíze szerint kialakított,
IGEN MAGAS járulékos költségekkel járó befektetési alapot.

Ezután a bank jutalékot ad a brókernetnek.
kb. a következő felkiáltással:
OK, vazze, ha el tudod adni ezt az igen kedvezőtlen konstrukciót akkor az extrahasznomból jutalékot adok neked.
Különben ha a mókus tájékozódott volna előtte ugyanezt egyszerűbben közvetlenül nálam is megvehette volna kedvezőbb kezelési és járulékos költségekkel.
(biztosítás nélkül - csapdahelyzet)

Brókernet 10 év múlva nem lesz mert elfogy a hisékeny kuncsaft (piramis elv , MLM, csak míg az amway újra és újra el tud adni dörzsi szivacsot és LOC.-t a háziasszonyoknak, hosszútávú befektetést egy embe (család) csak egyszer köt.

Addig megy a vetítés a 10 napra, csóringer ügynököknek kölcsönadott ezüstszínű audi TT -kel .
Törölt felhasználó 2006. 11. 19. 17:30
Előzmény: #8195  Törölt felhasználó
#8196
Pedig nem rossz.
Törölt felhasználó 2006. 11. 19. 16:02
Előzmény: #8193  Törölt felhasználó
#8195
Ottilias,
köszi a tanácsot. De az azért igaz, hogy ezeket a bef. jegyeket mindig hosszabb távra (4-5-10 évre) ajánlják, nem? Lehet, hogy 2 év múlva meg 40% pluszban leszel...
Egyébként nekem is az a bajom, hogy nem tudjuk egyelőre ilyne hosszú távra lekötni a pénzt, hanem olyan kéne, ahonnan adott esetben gyorsan ki lehet venni nagyobb bukta nélkül is.

Józsi, köszi neked is! Nem hangzik rosszul... Az a baj, hogy életbiztosítással kombináltat nem akarunk kötni.

Törölt felhasználó 2006. 11. 19. 09:09
#8194
Sziasztok!
Ha már bet. jegyekről beszéltek, elmondom a történetemet.Júniusban, vagy júliusban egy számomra nagyobb összeget akartam biztos, jól teljesítő helyre tenni. Rábeszélésre egy akkor induló CIB-es nyersanyag alapok alapjába raktam. Jó kilátásai voltak, igaz , hogy az olajár az egekben volt, de az "'okosok" még magasabbra jósolták.Azóta nemz. helyzetben béke van, gazdaság lassul, tél talán nem is lesz, úgyhogy az egész tőkémre már 10% mínusz. Ki nem tudok belőle jönni veszteség nélkül, pedig nagyon dobbantanék.Úgyhogy nagyon meggondolni, hogy hová tedd a pénzt, szerintem legjobb a tőkegarantált bef. jegy.
Bocs, hogy közbeszóltam.
Törölt felhasználó 2006. 11. 18. 20:17
Előzmény: #8192  Törölt felhasználó
#8193
Sziasztok.
Befektetésekről beszéltek,ezért elmondanám,hogy nekem milyen van.
A Brokerneten keresztül kötöttem,brokerrel,mindent ő intézett.
Tulajdonképpen ez egy biztositásba burkolt befektetés.Én 10 évre kötöttem,Indiai,Azsiai,és Kelet-Európai részvény alapokba.
Tavaly 40%-ot tudtak.
Mindent a Brókernet intéz,vesz,elad,de elötte megkérdez,és tájékoztat.
egyébként havonta is tájékoztat.
íha nérdekel valakit,Össze tudom hozni az emberemmel.(nem én vagyok).
Törölt felhasználó 2006. 11. 18. 16:06
Előzmény: #8191  Törölt felhasználó
#8192
Hát, Digo, asszem azért vettem ezeket a pappereket, mert meggyőztek a nagy okosok, hogy a tőzsde alapvetően lassan, de biztosan emelkedik....Hogy csak vesztek azon, ha ki-be ugrálok a pozikból... És hogy a Syni és a Graphi rövid- és középtávon nagyon jó befektetés.
Otp-t meg azért vettem, hogy legyen valami igazán biztos is, meg azt gondolom (most), hogy lassan, de stabilan emelkedni fog (meg mert ez az egyetlen blue, amiben manapság bízni lehet, az olaj úgy érzem kiszámíthatatlan lett, a matyi fundásan szar, a gyógyokat meg az ág is húzza).

Meg mert tényleg sokat buktam a pozikba való ki-be ugráláson. Szóval most kipróbálnám egy kicsit nyugisabban, legalább pár hétig tartani.

De egyébként és is töröm a fejem, hogy külf. részvénybe kéne fektetni. Csak ilyenekkel itthonról kisspekiként biztos nem fogok tudni kereskedni. Ezt inkább úgy gondolnám, hogy veszek pl. egy román részvényalapot valamelyik magyar banknál, és élvezem az évi 30 %-os hozamot:))
Itthon biztos nem lesz 20 %-osnál több emelkedés a buxon, talán még annyi sem. Sőt.
Törölt felhasználó 2006. 11. 17. 23:13
Előzmény: #8190  Törölt felhasználó
#8191
Azt hiszem nem fektetek külön külföldi részvénybe!
Marad a Hunniás nemzetközi részvény alap (1000 Euró), Hunnia euró pénzpiaci (1000 Euró), a fennmaradó meg magyar államkötvénybe! Aztán jöhetnek a részvényügyletek, kb. 0.5, 1m tételben, ha látok majd valamit!
Na meg a pár bookline megmarad szuvenírnek!
Törölt felhasználó 2006. 11. 17. 21:50
Előzmény: #8189  mezuska
#8190
Ja, jók a külföldi részvények, csak nehéz velük üzletelni, ha nincs min. 50 millád!
Egy kis segítséget kérnék! Találtam valamit, a matőkében, amit 134 misiért vettek, de nem tudom mi az pontosan! Isin kódja: DE0009756684
Ez egy HSBC alap lehet, mégpeddig: HSBC Trinkaus Aktien Europa Dynamik INKA, megéri ezzel foglalkozni, mibe fektetnek?

Help mi!
mezuska
mezuska 2006. 11. 17. 21:29
Előzmény: #8188  Törölt felhasználó
#8189
igazán nem is tudom, talán részvényre, a mult havi Vagyon cimű lapban olvastam ilyenekröl, 10 különböző banki befektető
beszélt ezekröl a külföldi befektetésekről, nagyon jo százalékos nyereségek voltak benne.
Törölt felhasználó 2006. 11. 17. 21:20
Előzmény: #8187  mezuska
#8188
Mezuska, Alapra vagy részvényre gondolsz?
mezuska
mezuska 2006. 11. 17. 21:17
Előzmény: #8186  Cefa
#8187
digo
én is valami ilyesmit szeretnék venni. de nem találom az igazán tuttikat amiből
választanék, ha találsz valami jot szóljál
légyszi.
Cefa 2006. 11. 17. 21:03
Előzmény: #8185  Törölt felhasználó
#8186
Szóval ami történt ma.

OTP
egész nap egy 70 forintos sávban oldalazott. mindaddig amig ki nem oldalazott az emelkedő sávjából. Egyszerűen kiesett belőle. Záróra éppen hogy visszament illetve nem ment vissza hanem NEM szignifikánsan esett ki a csatornából.
Én mindenesetre izgulnék a hétfő miatt mert nagyobb az esélye az esésnek egy icipici kell hozzá csak.

FOTEX
a 610 es Fibo szint megfogta de basszus igy is 5 % ot esett mert volt ez +3-4 % ban is szóval ezt kell nézni.
Az biztos ha 604 alá megy törik az emelkedő trend.

Azért a mai nap durva volt.

Mtelekom ezt leírtam. szerintem tovább esik.

Na majd folytatom most nnyit.
Törölt felhasználó 2006. 11. 17. 20:41
Előzmény: #8184  Törölt felhasználó
#8185
Tehát megint elírtam! :)
Befektetési jegyet akarok venni, nyíltvégűt, euró alapút, pénzpiacit, vagy részvényalapot!
Törölt felhasználó 2006. 11. 17. 20:33
Előzmény: #8182  Törölt felhasználó
#8184
Hát Utazó szerintem vagyunk páram akik 6e-ért adtunk Otpt! :( De haszonnal, és az a lényeg! :)
A Kecskeméti elemzéseinek nem lehet hinni? A múltkor, tegnapelőtt este néztem meg a bekesingatlant, és azt írta aznapra, hogy 7.303-ért otit érdemes venni, aztán másnap 7.500-ig menetelt! Nekik jobban bejön?
Én most 21.500 fölött nem vagyok hajlandó beszállni a Béten semmi komolyabb hosszútávú befektetésbe! Bár akkor már lehet, hogy 20e is meglesz, ha addig leesik, de nem látok nagyon egyik részvényben sem 30%-os emelkedési potenciált a makrogazdasági adatok miatt!
Most visszakaptam a pénzem, és próbálom majd befektetni valamibe! A xetran gondolkodom, hogy veszek egy 300-400e valami részvényt hosszútávra! Vettem Matőkét, mert abban le vannak írva a heti xetrás tranzakciók is! Az a részvény, amibe 100m fektetnek, szerintem nekem is jó lesz! :)
Egy 300-400e valami euró alapú részvényt vennék, pénzpiacit, vagy részvényalapot!
A maradék meg menne magyar kötvénybe, hogy azzal fedezzem majd a bétes részvényügyleteimet!
De Utazó, miért vettél max áron Graphit, meg 7e-ért otit, várod a mikulás rallyt? Mert tudod mi emelkedésben nem is, de esésben követni fogjuk az amcsikat! Én most nemhiszek a magyar részvények hosszútávú emelkedésében, viszont román részvény érdekes lehet, most hogy eu tagok lesznek!
Cefa 2006. 11. 17. 20:31
Előzmény: #8179  Törölt felhasználó
#8183
Kardj

Annyit nyertem hogy eladtam a fotexet még mielőtt visszaesett volna.

Az mtelekom nem ment le 955 re ez azt jelentheti hogy hétfőn vagy kedden de szerintem eléri. na majd nyomok a héten egy elemzést.

Köszi az elismerést.

remélem sokszor így lesz.
muszály mostmár koncentrálnom mert sokat buktam már tanuló korszakban itt az idő nyerni.
Törölt felhasználó 2006. 11. 17. 18:13
Előzmény: #8159  Törölt felhasználó
#8182
Digo, Discovery,
én is sokat töprengek, hogy mennyit érdemes ülni egy papírban.
Az jó, ha az ember elkap egy jó beszállót, és akkor nyugodtan ücsöröghet, mert vagy akörül vagy afölött pöszmötöl a papír, vagy már megy is fölfelé.
Most ezt próbálom megvalósítani.

Az a rossz, ha bukóval beragad valami. Ilyenkor talán érdemes kivárni azt a 3-6-9 hónapot, amíg nyerőbe fordul... Ugyanakkor máig nem bánom, hogy augusztusban 32 ezren vett Egisemet és 23.200-on vett Mollimat pár nap után kidobáltam. Különben azóta óta ülnék ezekben, és Egisben most már ráadásul reménytelenül...

Viszont ahogy nézem az eladásaimat, augusztusban 6060-on még szórtam ki csomó OTP-t:))))
Mentségemre szolgáljon, hogy még zöldfülű voltam, meg hogy Kecskeméti I. TA-elemzésének hittem, és hogy akkor is vissza akartam venni, csak kicsit mélyebben...
Törölt felhasználó 2006. 11. 17. 17:56
Előzmény: #8180  Törölt felhasználó
#8181
Hát ez tényleg jó kis nap volt.
Matyi: hát igen, kipukkadt a lufi. (Elnézést a longosoktól...) Most megnyugodtam egy kicsit, hogy jó okkal nem longoltam én ezt...

(Már csak az forintnak kéne visszazúgnia 280 köré, és úgy érezném, visszaállt a világ normális rendje:)

Egyébként ma portfóliótisztítást tartottam, kiszórtam pár ezer ft bukóval minden beragadt ficnifecnit, és mindent 3 papírba raktam: OTP, Graphi, Syni (kb. 65-10-25 %).
Megpróbálom ezeket tartani egy darabig, hacsak nem indulnak nagyon lefelé, mert mindegyikben kinéz szerintem egy jó kis növekedés pár héten belül. Legrizikósabb talán ebből a Graphi, mert eléggé túlvett, tartok egy korrekciótól, de remélem, azért nem lesz túl nagy korrekció...

Topik gazda

susalinda
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek