Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 08:48

linda topicja  

Ezt a topicot azért indítom,mert szeretnék egy olyat,amiben kötetlenül lehetne a tőzsdéről beszélgetni,de ha vki offol,se hurrogják le.Tehát a tartalmát,olyan 80-20 % arányban gondolom.

Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.

ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 30. 08:27
Előzmény: #6658  Törölt felhasználó
#6660
Jó reggelt mindenkinek.
Először is Linda mikor jön vissza??
Mai napról:
Szerintem az általános esésnek van itt az ideje. Negatív Usa, a régió sem fényes sok jóval nem kecsegtet. Az eco hmm. érdekes lesz az a tíz perc amíg lehet kereskedni :-)) Valaki azt írta nagyon okosan "NE állj be 120.-nak a legjobb vételen mert a nyakadba öntik oszt csak nézhetsz, inkább tedd lejjebb a vételt" Én szurkolok minden Eco-snak annak is aki venni akar és annak is aki eladni. :-)))
Szvsz a többi kicsi is követheti az eco-t érdemes ezeket is figyelni!!
Törölt felhasználó 2006. 10. 30. 08:26
Előzmény: #6658  Törölt felhasználó
#6659
sziasztok!

Pénznyelő köszi az okítást, ez nekem is hasznomra vált!

pénteken nmég meg voltam győződve, hogy ecot-t kel vennem, de msot meg már nem, ébredés után midnig elmegy a vételi kedvem, miért an ez ? :D

Törölt felhasználó 2006. 10. 30. 08:09
Előzmény: #6657  Cefa
#6658
Feri, én sokszor adok/veszek könyvből, mert ha adni kell, akkor adni kell, ha venni, akkor venni, nem pár Ft-on múlik. De sose piacin teszem (az ördög nem alszik, mi van ha éppen valami miatt kiürül a könyv és valami hihetetlen szar áron teljesül). Hanem olyan árat adok meg, hogy nyilván teljesüljön. Pl. Otp. Vevők: 7060, 7062, 7065, 7070, 7071 és adni akarok, akkor beírom eladás 7060 (lehet, hogy mondjuk már 70-ig is elég ami van, de így ha velem együtt jön egy megbízás, akkor is beférek).
Cefa 2006. 10. 29. 23:39
Előzmény: #6656  Törölt felhasználó
#6657
feri 86 szállj be egy papírba és ne add el vgy két hétig sokszor csináltad már hogy megvetted hosszu távra és percek múlva eladtad így volt az otp nél meg a fotexnél is.
ha vársz akkor már kerestél volna vele.

egyszer majd rájössz én is próbálok rájönni.

JA és mi ez a nyüzsgés az ECO nál????????

ha olyan mint anno a novotrade akkor az lesz hogy az első 10 es csomag kiveri a 20% os biztit és már nincs ia tovább kereskedés aznap.
Törölt felhasználó 2006. 10. 29. 23:15
Előzmény: #6655  Törölt felhasználó
#6656
Köszi pénznyelő mindent! Akkor ha most beraknám a 80FT-os econet vételem akkor az oké, nem kell 8:30-kor itt ülnöm, azt majd csak beér 8:59ig a megbizás!:) Ez már világos. De az otp-s piaci eladásomat akkor nem értem. Csak jól gondoltam én,hogy igy mőködik de akkor itt nálam valami nem stimmel. Ez már nem az első eset. Eddig jó ha 3x használtam a piacit, ebből 2x volt ilyen hogy nem is teljesült teljes mértékben, persze mintkét eset TDT volt tőkeáttét, de gondolom ez nem befolyásolja.
Jó éjt! Hajrá eco! Én veszek belőle pár db-ot ha kapok..,s igy is 30% al drágábban mint pénteken lehetett volna. Argh. Ded kedden még emelkedhet. És még ott a november.
Törölt felhasználó 2006. 10. 29. 22:16
Előzmény: #6654  Törölt felhasználó
#6655
1. Van a tőzsdei rendszer, az az MMTS. És van a brokicégnek egy rendszere. Te a PETI-vel az Equitas rendszerét éred el. Ezek a rendszerek az MMTS-től függetlenül bevesznek ajánlatot, aztán ez napközben többé-kevésbé azonnal, egyébként meg csak az MMTS nyitásakor kerülnek be. Azaz reggel a brokicég rendszere 8:30-kor engedi rá a tőzsdei rendszerre a saját rendszeren tárolt megbízásokat. Tehát a tiéd is csak ekkor érne oda egyébként is. Csak fura mód, amikor nagyon fontos lenne, akkor akármilyen gyors vagy, a könyv már tele van.(Ha nagy baj van, akkor alsó limiten, ha nagyon jó hír, akkor felsőn.)
2. Piaci megbízás a nyitó szakaszban nincs. Mert nem lenne értelme. Mint ahogy a stop sem működik nyitóban. (záróra ugyanezek érvényesek). Tehát a jelenlegi megbízásod megvárja a 9:00-ás nyitót és akkor vesz piacin (venne, mert ha +10%-on nyit ugye, akkor 10 perces szünet jön és csak ezután venne ott ahol tud, de ha felső limiten nyit, akkor nincs olyan eladó ahol ez teljesülhetne, akkor be se kerül az ajánlatod ezután se a könyvbe). Tehát aki mindenképpen venni, vagy adni akar, annak 8:30-kor a lehető leggyorsabban felső vagy alsó limitre kell álljon. Más megoldás nincs (és ekkor sem biztos, hogy teljesül, mert nem biztos, hogy "sorra kerülsz").
3. Az OTP-s példádban valami nem stimmel. Elvileg ha te szabad szakaszban (9:00 - 16:30) piaci eladást tettél be, akkor annak teljesülni kellett volna, mert úgy van ahogy írod, a piac addig ad, ameddig vevő van a könyvben. A válasz pedig a kérdésedre: így öntik, amikor öntik.
4. Nem kell rám hallgass, de én szvsz holnap már nem vennék Eco-t, mert úgy van ahogy mondod, volt már +10% erre, holnap valószínűleg +10% és 20% között nyit és innen már fene tudja mi lesz. De ne hallgass rám, csak abban, hogy ne ez alapján dönts: "ez tuti üzletnek olvasom a fórumokba".
Nincs tuti. És egy-egy ultraspeki papírnál sokszor a fórum a legrosszabb tanácsadó (ha már túl sokan túl nagyon várják a nagy rallyt az azt jelenti, hogy nekik már mind van, tehát ők eladni akarnak majd).
Törölt felhasználó 2006. 10. 29. 21:47
Előzmény: #6653  Törölt felhasználó
#6654
Köszi! Hát ez eléggé elszomorit,mert ez tuti üzletnek olvasom a fórumokba, erről is lemaradtam, akkor mikor lehet pénzt keresni? Mert nem fog ez a végtelenségig emelkedni a tetején meg beszállni örültség.. holnap már a pénjtekivel 30% ot emelkedett ami nagyon sok azt még lehet ott se kapok papirt, röhej. Igen, eléggé tudatlan vagyok még, így jönnek is a kérdéseim:
1.Azt nem, értem akkor, hogy a Petiben beraktam az ajánlatot és elfogadta a piacit ecora, akkor ez mikor teljesül?.
2.Vagy ha limit árral, pl most szombat este beadom 80Ft-on akkor én a sorban hol vagyok?Azt úgy veszi mintha 8:30-kor raktam volna be?
3.Illetve ha már ittvagy és ilyen segitőkész vagy amit nagyon köszönök! Akkor volna még egy kérdésem amit nem értek. Volt 60db otp-m, elakartam adni biztosan és a piacira mentem rá, na azt elment belőle 20db.., 40et meg meghagyott és az ár lefele ment aztán kénytelen voltam visszavonni...részteljesültet. Ilyen hogy lehet? Piaci "vétel/eladás" nem azt jelenti, hogy addig nyomatja a könyvet "felfele/lefele" amig el nem fogyott a papírom?Azaz mikor öntik meg kiveszik. Mert nem úgy nézett ki,csak a legjobb vevőét vittem el ami pechemre 20db-os volt, a maradék 40et meg berakta az eladási oldalra legjobbnak, de 2s múlva már tovább ment le az ár aztán nem is a legjobb voltam már azt cseszhettem.Igy megszivatott. És akkor hogy csináljam, hogy mind a 60 elmenjen biztosra, azonnal(mit 60, mikor mások 5ezreket raknak be) és csak úgy öntik lefele. a könyvet. Szóval ezt hogy csinálják, hogy öntik?
Törölt felhasználó 2006. 10. 29. 21:24
Előzmény: #6652  Törölt felhasználó
#6653
Feri, tényleg csak jó tanács:
1. Az Eco egy spekipapír, abból is az egyik legveszélyesebb (tele bennfentessel, ilyen olyan manipulált hírrel), óvatosan;
2. Eszedbe ne jusson még egy kevésbé spekipapírba is betolni az összes pénzed, a 60% is nagyon durva. (értem én, hogy ha kevés az alaptőke, akkor más a helyzet és nem jó szétosztogatni, akkor is max. 30-40%-ot tegyél ilyenbe, és az is nagyon nagyon sok);
3. Nincsen piaci vétel a nyitó szakaszban. Hiába tetted be pénteken. A könyv 8:30-kor nyit. Ekkor lehet telepakolni felső limiten, ha arról van szó és a felső limitesek között dönt a sorrend (ha valami nagyon jó hír van egy papírnál, akkor 8:31-kor már az összes broki telerakta a vételikönyvet felső limiten, így aligha kapsz);
4. Egy nyitóár van, nincs olyan, hogy én előbb voltam benne, akkor olcsóbban kapok;
5. Bónusz jó tanács: amíg ilyen alapvető dolgokkal nem vagy tisztában (mint kereskedési szakaszok, ajánlatok, mikor hogyan teljesül egy ajánlat) méginkább érvényesek, amiket írtam. Szvsz - mint már írtam neked pár hónapja - neked kerülni kéne a speki papírokat, a TDT, sőt egyáltalán a napizást, a tőkeáttételt mindenképpen, meg a határidőt. Ahogy nézem nem hallgatsz sose ezekre, így csak szorítani tudok érted. De ez kevés lesz. Hamar elfogsz vérezni, ha nem tanulsz.
Törölt felhasználó 2006. 10. 29. 20:58
Előzmény: #6651  Törölt felhasználó
#6652
Én 60% tőkét raktam be péntek este piaci vételen, remélem amiért elég hamar beraktam nem 20% on kapok. Ha megy szépen akkor a maradék 40-ért is veszek, mert azért nem biztos semmi. Lehet aztmondják a nagyok, hogy 30% ot ér összesen ez a hir, ami a pénteki 10% után a holnapi 20% al már meg isí van.
Törölt felhasználó 2006. 10. 29. 20:13
Előzmény: #6650  Törölt felhasználó
#6651
Sziasztok.
Nekem nagyon gyanús ez az eco "rally".
Rossz megérzésem van ezzel kapcsolatban.Szerintem óvatosan!
Törölt felhasználó 2006. 10. 29. 19:39
#6650
Na én is beraktam holnapra az eco vételt, de csak minimális mennyisséggel!
Meg egy Zwack vételt is betettem!
Törölt felhasználó 2006. 10. 28. 10:05
Előzmény: #6648  Törölt felhasználó
#6649
több mint egy éve ülök az ecoban,nagyon jó érzés,hogy mindenhol erröl beszélnek most.
most érzem elöször igazán,hogy tényleg nagy durranás lehet.
abban már nem vagyok biztos hogy könnyen lehet majd hétfötöl eco papirhoz jutni.
Törölt felhasználó 2006. 10. 28. 08:26
Előzmény: #6645  Törölt felhasználó
#6648
Kösz kardj, egy két apróságot csináltam csak meg, amiről a múltkor beszéltünk a glettelés és egyebek, az amjd társadalmi munkában megy egy kollégámnál :)

vegyünk ecot srácok, de minél gyorsabban, mi is hajtjuk majd az árat, ha csak 100 -ig megy akkor is érdemes beszállni akár 80-90 -en is, anniyn meg csak kapunk még.

Törölt felhasználó 2006. 10. 28. 01:35
#6647
Na beinzertátltam az új winyót a gépbe! Kicsit szarakodott, mert slaven csak 30 gigásnak ismerte fel!
De mostmár 500 gigabájt dübörög a gépemben! Remélem sokáig elég lesz!

Eco-ról lemaradok vajon hétfőn, ha mindenki venni akar? Érdemes beleszállni, vagy nézzem csak ahogy robog?
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 23:24
Előzmény: #6645  Törölt felhasználó
#6646
Hétfőn tele veszem magam ecoval, azt irják, limittel fog emelkedni Tvnetwork áráig.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 20:53
Előzmény: #6644  Törölt felhasználó
#6645
Jgy hogy haladtok a munkálatokkal?
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 20:52
Előzmény: #6643  Törölt felhasználó
#6644
Jó estét mindenkinek
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 20:47
Előzmény: #6642  Törölt felhasználó
#6643
Nem mindig sikerül megjátszani!
A molt azért nem mertem, mert féltem nap elején kiszórnak valami részvényt, ha negatívban maradok!
Ma meg a suli miatt nem tudtam figyelni az árfolyamokat, ilyenkor nem szeretek pozit nyítni, hogy nem tudom követni!
Hát, ha minden tippem megjátszanám, nem biztos hogy gazdag lennék, bár mostanában egyre több jön be belőlük!

Egy 300 Gigás Samsungot vettem, de csak sima atás, mert régi gépem van!
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 20:42
Előzmény: #6641  Törölt felhasználó
#6642
a tippjeidet nem szoktad megjátszani digo?

már gazdag lennél :)

milyen vinyót vettél?
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 20:33
Előzmény: #6639  tgytoki
#6641
Nem tudom, hogy ennyire jó vagyok vagy ilyen nagy súlya van a beírásaimnak?
Mert a múlkor a molt is betippeltem, az is bejött, tegnap meg az ecot tippeltem meg! (Igaz, hogy csak 1 volt a 3-ból, de azt hiszem így is jól járt valaki, ha követte a tippem, és minimumon vett eco-t!)

Na ma megvettem a winyómat! Majd lassan beépítem a gépbe, de még írok pár cd-t, biztos, ami biztos alapon!
Nem úsztam a kp. felvétet, mert nem lehet a belvárosi Mistralban kártyával fizetni! Bezzeg a nem sokkal mellette lévő éjjel-nappaliban meg lehet! Ki érti ezt?

Sajnos most viszont nem tudok jó tippel szolgálni a jővő hétre, mert bármi lehet, de az amcsikra pillantva short szagú a dolog! Bár én inkább venni fogok, ha nagyon leesik valami, mert nem szeretem kötelezően napon belül zárni a pozíciómat!

Lesz jövő héten már Lindus?

Topik gazda

susalinda
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek