Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 19:13
Előzmény: #7438  Törölt felhasználó
#7440
dlph:
nem 18.ára írja a -125pontot hanem idénre. Absz nem elképzelhetetlen.
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 18:48
Előzmény: #7438  Törölt felhasználó
#7439
"Könnyen és egyszerűen lekereskedhető időszakot élünk át." DLPH: Hogyne.

dr bubó: sarkítottam kicsit nyilván, hogy az USA nem tesz semmit hozzá a világgazdasághoz, de alapvetően kevesebbet tesz hozzá mint amit kivesz s a különbözetért nem ad semmit - a dodószáz/ezermillíárdokat piszok nehéz befektetni az USAban mert túlárazott az ingatlan, míg a részvény elvihető, megfogható, irányítható értéket csak akkor jelent, ha megveszed a cég többségét - amit US nem enged (komoly céget nem szívesen adnak kínai/arab kézbe). Míg Kína munkát, a nyersanyagtermelők ásványkincset, olajat tesz a világgazdaságba bele, addig az USA inkább elhasználja a forrásokat.
Élőmunka hatékonysága: asszem a kínai/vietnami munkásnál nincs hatékonyabb (1 kibocsátott egységre jutó bérköltség) hiába dolgoznak még rosszabb gyártástechnológiával. Abszolútértékben nyilván igazad van, egy USA munkás többet termel mint egy kínai, de egyrészt rengeteg a munkaerőkapacitás, másrészt rohamosan szűkül az olló - jön fel a kínai munkás által előállított érték mint a talajvíz, miközben a bérköltség csak kicsivel nő gyorsabban! (=Jó sokáig megmarad az előny)

Ezenkívül az USA úgy rákapott erre a papírpénzért fogyasztok, élek mint Marci Hevesen viselkedésre, hogy szép lassan leépült a belső feldolgozóipara és olyan költségvetési hiánya alakult ki, amit nem lesz egyszerű lefaragni, addig meg marad a külkerdeficit. (Amit tényleg tompít, hogy sok US tulajdon van külföldön, de ez a hatás egyre csökken, mert US-n belül egyre több a külföldi tulajdon). Akár az is elképzelhető lenne, hogy szép lassan elinflálják az adósságot, de akkor megszűnne a dodó tartalékvaluta szerepe, úgyhogy szvsz ez nem fog bekövetkezni, senkinek sem jó.

Egyébként az EU sem ad hozzá sokat a világgazdasághoz, (olaj, nyersanyag kevesebb mint a belső felhasználás, Kínából mi is hozzuk az árut mint visszük, US felé tudunk felmutatni vmit) de mi nem papírpénzzel fizetünk. USnek meg Eunak is tech meg tőkeelőnye van, ami fogy. Ráadásul a US tőkeelőnye most már CSAK a többi szereplő dollárelfogadási készségétől/kényszerétől függ a zilált belső pénzügyek (sokéves) miatt.
Azt nem is tudtam, hogy a CHF aranyalapú. Tényleg?! Ha ez így van, akkor ott azér van egy korlát.
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 17:38
Előzmény: #7436  Törölt felhasználó
#7438
Na. Van itt egy csecsemőbikánk, könnyű hasbaszúrni. Van itt egy péntek 14.30 tól esedékes usa makroadattenger, sanszosan nagy jövésmenéssel,van egy Otp, amelyik az első szerintem komolyabb akadályt 9500-ön nem vitte át, itt van aztán a jen , ami viszont több komoly akadályt is átvitt felfelé, de még nem meggyőzően. Ha ez így tök szimpla lenne, akkor ehhez jön a chf, ahol is ma kamatot emeltek.Usában inverz fognak eljárni,a kamatcsökkentési várakozások roppant sokoldalúak,

link

e szerint pld. 1,25 % csökkentés várható (elírás?) Máshol nem néztem szét.

Mi van még.....? Más nincs. Könnyen és egyszerűen lekereskedhető időszakot élünk át. Nehogy kevesebbet vágjon usa, mint a piac várja. De van még gond elég.
Lelkes longoló is :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 17:35
Előzmény: #7436  Törölt felhasználó
#7437
hozamgörbéből
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 17:23
Előzmény: #7428  Törölt felhasználó
#7436
zuzzo,

"A FED valszeg 25bp-tz fog lépni, ami ismét szívás mert 0,3-0,4 árazódik jelenleg a papírokban."

Mi alapján jött ki a 0,3-0,4 %?
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 15:04
Előzmény: #7434  Törölt felhasználó
#7435
Szóval a dollár sorsát nem az dönti el, hogy miben kereskednek az olajjal, hanem az, hogy tőke, pénzügyi és innovatív vonzóképességét fenn tudja -e tartani az USA.
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 15:03
Előzmény: #7433  Törölt felhasználó
#7434
"És mit gondolsz a másik kérdésemről, az euro alapú olajról? Van-e realitása és milyen hatásai lehetnének az dollárra?"

Szerintem nincs nagy jelentősége, hogy miben kereskednek az olajjal. Az olaj árát a NYMEX -en koncentrál piac méri dollárban. Ha lenne egy európai olaj börze euróban, annak az európai börzének az árcentrumát is a NYMEX határozná meg. Ez az egyik dolog.

A másik viszont a fontosabb dolog, hogy az olajexportőrök milyen devizában fektetik be vagy költik el olaj bevételeiket. A petrodollárok eurósítása már folyik egy ideje oroszországban.
A szaudiak bevételeiket viszont szinte kizárólag az usában fektetik be tőzsdei és nem tőzsdei cégekbe illetve ott költik el. Tegyük fel a szaudiak euróban adnának el olajat és utána mégis az usában költenék el bevételeiket dollárban akkor mi van?

Szóval a dollár sorsát nem az dönti el, hogy miben kereskednek az olajjal, hanem az, hogy tőke, pénzügyi és innovatív vonzóképességét fenn tudja -e tartani.
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:47
Előzmény: #7431  Törölt felhasználó
#7433
"az eladók később a dollár keresleti oldalon jelennek meg előbb vagy utóbb "
A globalizáció egy kicsit ellentmond ennek, mert a növekedési kényszer miatt a külföldön elért profitot külföldön is fogják befektetni. Gondolom ez az oka annak, hogy a dollár esik.
Ettől függetlenül igazad van, logikusnak tűnik, hogy a trend megfordítható, megfordulhat.

És mit gondolsz a másik kérdésemről, az euro alapú olajról? Van-e realitása és milyen hatásai lehetnének az dollárra?
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:01
Előzmény: #7428  Törölt felhasználó
#7432
az, hogy volt már összeomlás, tudjuk. azt, hogy ez jó volt vagy sem a nagy szereplőknek? nos, ezt nem tudjuk. ahogy azt sem, hogy most mire fogadnak a nagy szereplők. ahogy azt sem, hogy a nagy szereplők kik. ahogy azt sem, hogy a nagy szereplők számítanak vagy a kínai háziasszonyok tömege (utóbbi alatt most nyilván a kisbefektetőket értem).

Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 13:58
Előzmény: #7430  Törölt felhasználó
#7431
"És akkor ez mit jelent? A deficit az deficit..."

A deficit az deficit, de inkább kvázi deficit, mivel igen nagy volument képvisel az amerikai érdekeltségek külföldön előállított gdp-je és a hazaszállított áru és szolgáltatás hányada.
Ezen jószágok és szolgáltatások hazaérkezése után az eladók később a dollár keresleti oldalon jelennek meg előbb vagy utóbb mivel hazai (usa) tőkecsoportokat képviselnek. Pont :-)
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 13:49
Előzmény: #7427  Törölt felhasználó
#7430
bubó, igazad van, az összefügések nagyon bonyolultak, nem mi találjuk fel a spanyil viaszt.
"Az ami külker mérlegben import oldalon külföldön termelő amerikai érdekeltségek usába irányuló áruszállítása is szerepel. "
És akkor ez mit jelent? A deficit az deficit...
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 13:32
Előzmény: #7428  Törölt felhasználó
#7429
Ajjaj Zuzzó, úgy másfél hónapja elég biztosra láttad már a Dow-t 15.000-nek.

Mi lesz most, ha már te is 1,44-1,46-nak látod az ero/dollárt?....
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 13:13
Előzmény: #7427  Törölt felhasználó
#7428
Átrendeződőben az amcsi fogyasztgás iránya, talán nem véletlen ez a mostani kis kukrica balhé kontra bioetanl téma sem.
Az amcsik egy része valűban tud is kitarttóűan dolgozn de ez valahol nem igazán egzakt mérhető milyen technika ál mögötte.
Lehetne folytatni.A dodó eur viszonyban 1,44-1,46-ot látom én egy utsó sávnak ahol fordulnia kell, avagy legalábbis ott jó időre megragadű, de ez csak következmény lesz.
Kellenek erős termelő centrumok, metrt azok tudják mozgatni a világot, az amcsik rájötek - okosan- hgy akármilyen hatékonyak is kína india viszonylatban nem tudnak hatékonyabbak, versenyképesebbek lenni, nyersanyaguk fogyóban mi a franct csináljanak, a sok embernek élelmiszer kell, terület van , mexikói bevándorló van, hát lehet ők lesznek az élelmiszer bázi, vissza az alapokhoz.
Ez is egy szcenárió.
A gazdaságot most nem lehet engedni összeomlani, mertt az a nagy szereplők egyikének sem jó, tehát szoft lendilgelnek mindehol.
A FED valszeg 25bp-tz fog lépni, ami ismét szívás mert 0,3-0,4 árazódik jelenleg a papírokban.
Szóval passz.
Pá drágáim.
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 12:36
Előzmény: #7426  Törölt felhasználó
#7427
Nem ilyen triviálisan egyszerűek az összefüggések, mint ahogy itt néhányan megfogalmazzák:

Drop:
Az ami külker mérlegben import oldalon külföldön termelő amerikai érdekeltségek usába irányuló áruszállítása is szerepel.

Dlph
A fogyasztás közgazdasági értelemben nem az elhízott amerikait jelenti, bármennyire is kényelmes erre asszociálni.
Valamint egyszer már jeleztem az dollár mint papír pénz mögött élőmunka hatékonyság áll. A világon a svájci frank kivételével egyik nemzeti valutának sincs arany fedezete, tehát ebben semmi új, szokatlan vagy rendkívüli nincs. Itt megint az élőmunka fedezetre tudnék utalni.
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 12:14
Előzmény: #7424  Törölt felhasználó
#7426
sziasztok,
a válasz a vitátokra nagyon egyszerű. Az USA külker deficitje havi kb. 60-65 mrd dollár vagyis napi 2 mrd. Ebből kb. 40% Kína részesedése. Bár sokat termelnek, de még többet fogyasztanak. Ez nyilván nem tartható örökké.
CMOTDilbert 2007. 09. 13. 11:30
Előzmény: #7387  Törölt felhasználó
#7425
Hát ja. Az olvasásról érdemes leszokni - az olyan fogyasztói viselkedés. Az írás nagyobb örömet okoz. >:>

Ha már @ról meg tõzsdérõl van szó...
Kohn és Grün sétál a sivatagban, egyszer csak meglátnak egy nagy kupac teve@t. Azt mondja Kohn:
-Te Grün, ha megeszem ezt a nagy kupac teve@t, adsz 1000 dollárt?
-Adok - válaszolja Grün.
Kohn megeszi a teve@t, megkapja az ezrest, mennek tovább. Meglátnak még egy nagy kupac teve@t. Most Grün mondja:
-Te Kohn, ha én is megeszem ezt a kupac teve@t, te is adsz 1000 dollárt?
-Adok - feleli Kohn.
Grün megeszi a teve@t, megkapja az ezrest. Mennek tovább, és gondolkodnak. Egyszer csak megszólal Kohn:
-Te Grün, tulajdonképpen mi ingyen ettük meg a teve@t!
-Nem baj, a lényeg, hogy forogjon a pénz!
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 11:27
Előzmény: #7423  Törölt felhasználó
#7424
Szia Fade !

Már több évtizede kialakult egy ( az azt megelőzően hatékonynak vélt struktúráktól forradalmian eltérő) új vállalati struktúra , és ebből következően annak hatékonysága is nagyban nőtt. Ez a struktúra elsősorban a bedolgozásra, kooperációra épít.
A gyártásterv, a licensz gazdája a gazdacég.
Gyakorlatilag még az összeszerelést sem feltétlen az Usa-ban végzik el. A kooperátorok, beszállítók kész terveket kapnak, pontosan meg van határozva az utolsó milliméterig minden feladat.
Attól még a cég amerikai. Mert a gazdatőke az.Csalós ez a "honnan való " dolog. :))
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 11:19
Előzmény: #7419  neomodel
#7423
Kedves Neomodel.

Én is. És zongorázni lehet a különbséget. Csak épp nem az amerikaiak javára.
Furcsa dolgokat írsz, de ahány szem, annyi tapasztalat.
Pénzük van agyakat venni.Ha azokat is oda sorolod, akiket kivásárolnak Európából és a világból, ily módon a szelemmi tőke odaáramlik, és horribilis mértékben áldoznak a kivásárlásra, hát.. ..Már a 80-as években Japán jött, látott és győzött.

De ez nem is fontos. elhiszem, hogy elhiszed amit írsz. Én nem. De ez csöppet nem baj.

"Mi megszakadunk ebben az országban a munkában, mégsem haladunk. Például ez egy sztereotípia. "
Khm.... ez nem sztereotípia, ez igazság.Sajnos. Azzzal az avittal nemigen tudom mit akartál mondani, nem fontos? Régi ügy, köztudott, nincs jelentősége?

Köszönöm a válaszod.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 09. 13. 11:18
Előzmény: #7420  Törölt felhasználó
#7422
sőt.... mosmtár majdnem minden ázsiból van... nem csak a nike... a muszakicikkek japán, a ruházat kinai és táj, a játékok szintén, a kocsik korea és japán... amerikában csak fegyvereket meg háborut gyártanak... :D ja meg pénzt..... ;)
bpmcwap
bpmcwap 2007. 09. 13. 11:16
Előzmény: #7420  Törölt felhasználó
#7421
a nike táj.... :DDDD

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek