Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 16:17
Előzmény: #3979  Törölt felhasználó
#3980
Azért baromarcú vagyok, 9700 körül egy TDT OTI shorton filóztam, de mire döntöttem már önteni kezdték.
Áhh. Francba.
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 16:14
Előzmény: #3978  neomodel
#3979
Kell otira pénz, Rábát már nem veszek.
Otit el kell csípni jó helyen. ez a következő napirendi pont.
neomodel 2007. 04. 26. 16:11
Előzmény: #3975  mezuska
#3978
DLPH
Veszek még kicsike Rábát, beálltam 1522-re, (közben elémálltak 1525-re, akkor visszavonásig tartom, na), olyan jól beszűkült és olyan szépen tartja magát, hogy nem bírok ellenállni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 16:04
Előzmény: #3976  Törölt felhasználó
#3977
Akkor Én is!!!!!:-))

Majd figyellek
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 16:02
Előzmény: #3975  mezuska
#3976
Ha bejön valami TA szerű otp korrekció akkor rálépek.
mezuska
mezuska 2007. 04. 26. 15:59
Előzmény: #3973  neomodel
#3975
DLPH, neomodel,!
köszönöm a elemzéseiteket, véleményeiteket, nagyon sokat tanulok belölük,!!!!!!
neomodel 2007. 04. 26. 15:56
Előzmény: #3973  neomodel
#3974
Ottília most zárja a gapot, menekítik a könnyű és biztos lovettát, és irány dél. Matyi csuror csurog csurog, délen elcsípem.
neomodel 2007. 04. 26. 15:53
Előzmény: #3972  Törölt felhasználó
#3973
De lesz, mindkettő, nem is sokára.
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 15:06
Előzmény: #3971  Törölt felhasználó
#3972
És OTP-m sincs. Ez a nagyobb baj.
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 13:50
Előzmény: #3970  Törölt felhasználó
#3971
A bánatba ! Már Matyim sincs.
Szia Zuzzo ! Újra ringben?
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 13:14
#3970
Egy kicsit elvesztem, mert sok minden történt aminek nem kellett volna, de most már rendben minden.
Örömel látom, hogy neomodel őszinte húrokat penget és ez jó, el is fogadják. Gratula. csak így tovább.
Valóban nem árt egy kis óvatosság már megint ( volt egy hónap őrült száguldás!), csak most már az ATH -kat és a pszichológiai szinteket törjük - és emiatt egy kicsit paráznak az emberek.
A világgazdaság viszont jól teljesít, a fogyasztás emelkedik, tehát a cégeknek is van pénzük , az árfolyam is emelkedik így a befektetőknek is jut. - márha jól csinálják-
Az elmúlt időben ( idegszál becsípődés miatt) elég sokat feküdtem és nem igazán volt mit tenni gondolkodtam a világ dolgain.....
Az a baj, hogy ahogy mindenki percre számolja az idejét, részvényt venni is mindenki egyre inkább úgy akar venni, hogy a nagy száguldás előtt 1 perccel beül és a tetején a forduló előtt 1 perccel kiszáll.
Ez így k..va nagy stresszt eredményez.
Nem győzőm eleget mondani, ogy tervezze meg mindenki mit szeretne kb mennyi profitot de ne úgy, hogy ma van 1milkám, holnap 10-et szeretnék, ez komolytalan.
Vegyük például az utóbbi idők egyik jó kis papírját a rábát. most hanyagolva van .
Mindenki tudja, hogy jó kis cég, jó a termék a piac, a menedzsment csak a dollár van történelmi mélységben, tehát most olcsó , lehet hogy még a jövő hónapban is az lesz, de majd ha fordul a dollár akkor már az a kicsi minusz sem lesz az ellentábor kezében és majd megy északra. Ezért mindenki nézi nézi, hogy na mikor születik a csoda és majd rohannak a rába vonata után jó magas áron beszállnak ( mint valamlyik kedves 9600-on az otiba , hát ott volt 8k- n meddig míért nem vettél akkor ja mert az 3 héttel korábban volt)
Örülni kell , ha az ember talál ilyen jó kis céget amibe olcsón bele lehet ülni. Azután lehet nézni a chartot, a piac fel fogja ismerni a lehetőséget - és még az ember haja sem hullik ki)
Másik: mindig kell diverzifikálni, még ha nehéz is, ha nem megy inkább legyen cash, vagy valami más alternatív befektetési mód
A pszichológiára visszatérve: az ázsiai régió feltörekvő piacai stabilan mennek, az oroszok a 2000-es szintekről már nem először estek vissza, de igyekeznek. Az amcsik kirúgták a karámot, van a világban erő. Korrekció viszont mindig van, hogy mekkora az csak utólag látszik.
Egy dolog miatt lehet óvatos az ember hirtelen jött az amcsi pánik ( ingatlan) hirtelen el is múlt, de a probléma még nem oldódott meg ezért vigyázó szemeteket az ilyen súlyos eseteken mindig tartsátok rajta.
Néha próbáljátok ki hogy egy kicsit messzebbről nézitek az eseményeket!
Na lóra fel indul a menet.
sly36
sly36 2007. 04. 26. 11:44
Előzmény: #3968  Törölt felhasználó
#3969
DLPH! Kiütött a Mtelekom stoppod, nem volt kár érte szvsz.
Törölt felhasználó 2007. 04. 26. 01:07
Előzmény: #3967  neomodel
#3968
Szia Neo !

Lagymatag korrekció, erős meghúzások, nagy most az öröm mindenhol. Ez eddig bikaerős bikának néz ki.

Ha amik szignifikánsan áttörik a 13K-t, beindulnak mint az atom azt hiszem. Vagy már el is kezdték?

(Lesz honnan zakózni ... majd később).

A yen rendben van, innen sem látok veszélyt.

Rábát szvsz a dollár erősen meghatározza, de ha az esteleg megfordulna (szerintem 1-2 hónapon belül esedékes lesz) , akkor (lehet a ricsivel párban) ők ketten fognak menni északnak, de valami rettenetesen.

Nem gondolod?

Ui:

Rábát MOST is vehetőnek találom, jó kis cég az.
neomodel 2007. 04. 25. 23:23
Előzmény: #3964  Törölt felhasználó
#3967
Szia DLPH
Majdnem full cash-ban ülök méla lesben (kevéske Rábát gyűjtögetek, már indulnia kellene TA alapon), de eljön az én időm. Ezt a korábban említett három trotli pappert egyenlőre hanyagolom, fölös időtöltésnek érzem nézegetni, annak való, aki szeret rulettezni.
Amit Ottília művel velem (egyébként imádom, annyiszor megforgattuk már egymást a parketton, hogy még most is szédülök...), szóval ez a mostani tangó csak nem akar összeállni. Majd letöröm a derekát előbb-utóbb. Ilyenkor kell nagyon vigyáznom, a lelkesedés a többiekkel együtt elsodorhat. Miért? Pl. most Ottília a rövidtávú emelkedő csatorna legtetején állt meg, mértani pontossággal, a középtáv teteje még messze van, egyszerűen nem hiszem el, hogy pihi nélkül továbbvágtázhat. Ajánlatom már így is felfelé módosult, 9200, de ez is fenntartásokkal. Amikor változtattam az orderen, mindig megbántam. Mindenesetre visszavonásig beállok, hogy jól elöl legyek 8950-re, ez elég komoly támasz, senki sem szereti már a nyolcassal kezdődő árfolyamot, egy leszúrást elcsíphetek, na innen lesz mitől kilőni. (Álmodik a nyomor)
Különben kezdem komolyan unni ezt a magyar valóságot, ha kinézek a német piacra viszketni kezd a tenyerem, de csak vakarom, vakarom. Kezdek félni ettől a 13000 amcsi szinttől, kezdenek a bikák bevadulni, Te mit gondolsz erről.
Kösz ZEPI dicsérő szavaidat, de DLPH-hoz felnőni kell kb. egy évtizednyi idő, ez nem megspórolható, (pl. miniszter is előbb lehetnél), van néhány hsz-a amit lementettem magamnak és néha átolvasgatom. Gondolkodom, hogy a korábbiakat csokorba gyűjtve bőrkötésben ki kellene adni, a szerzői jogokat meg majd lezsírozzuk.
Ja Matyi, na tényleg a vonalaimon fut egyelőre, szépen lassan megadja magát hát hol van még az osztalék, addig tessenek átszállni jobban jövedelmező Phylaxiába, hogy mások is fölférjenek Matyi vonatra. Legkorábban 1030, ha nem, menjen nélkülem, ezt az ordert is beadom holnap. (hátha ezt is leüti eddig valami iq fighter)
Molly is megy a helyére, szép forgalommal esett, beindult a spirál. Holnap jöhet a 21300, emelkedő csatorna alját nálam itt metszi egy fibo,és a 200 napos, ha ezen átesik, visszakerül az eső csatornába, akkor vegyen belőle a Morgan Stanley.
Eldöntöttem, hogy beszállok Eco-ba 180-on, ennyit korábban is visszadtak, van esély a 200-210-re 1-2 hét alatt, TA alapon, SZVSZ. Holnap megint okosabbak leszünk.

Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 23:06
Előzmény: #3965  Törölt felhasználó
#3966
Amit a haza tőzsdéjükön művelnek egy-egy nap, az a legtürelmesebb kisbüfit is "kirázza" a pozíciójából. (Kis túlzással).
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 23:04
Előzmény: #3964  Törölt felhasználó
#3965
Nem örülök. Lehet hogy így van , (miért is ne? logikus) de az Orosz pénztől (növekedési alapok) nem vagyok boldog.
Villámgyorsak, észnél kell lenni.

Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 21:11
Előzmény: #3963  Törölt felhasználó
#3964
Az araboknál (szaudiak, kisebb öbölállamok) megfigyelhető volt az elmúlt néhány (10) évben, hogy egyre erőteljesebben jelenik meg az olajpénz a tőzsdéken - stratégiai befektetésként is.
Most majd az oroszok is tudnak mivel belépni.
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 20:58
Előzmény: #3961  Törölt felhasználó
#3963
"Meggyőződésem, hogy pár év, s az OTP-ét, a MOL-t és a Matávot felvásárolják az oroszok. Ha megy az olaj, akkor Oroszország az így felgyülemlett pénzt geopolitikai expanzióra fogja felhasználni, s e három vállalat stratégiai jelentőségű, ráadásul az OTP immár nem csak a kis magyar piacon, hanem a régióban. "

Nemrég olvastam az FT.com-on, hogy az oroszok hasonlókat csinálnak, mint a Norvégok, az olajpénzeiket állami alapba gyűjtik. Eddig csak stabilitási alapjuk volt, ami csak kötvényekbe mehetett, most létrehoztak valami fejlődési alapot is ami részvényekbe fog fektetni. Ha a stabilitási alap meghaladja a GDP 10%-t akkor a pénz megy a növekedésibe.= Ha magas marad az olajár elfogja a világ tőzsdéit árasztani az orosz állami olajpénz (és ez csak az állami.
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 20:15
Előzmény: #3961  Törölt felhasználó
#3962
:))
Perfekt fundamentális elemzés. A vége igazán kellemes. :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 19:57
Előzmény: #3957  Törölt felhasználó
#3961
Kedves DLPH,

őszintén meghat, hogy nem felejtetted el az otimat (meg engem). Igen, megvan, végül is beállítottam, majd kivettem a stopot 9321-ről. Utólag úgy látom, jól tettem, de mint írtam, fejemben 9288-as stop volt amúgy is. Ez a legstabilabb papírom, pénzem 80%-a benne van, nem válok meg olyan könnyen tőle, továbbá mint már utaltam rá többször is, távlatokban gondolkodom, amivel nyilvánvalóan kevesebb pénzt keresek, de talán kevesebbet is idegeskedem. (Bár ez utóbbi nem biztos.) Az is lehet, hogy az otimmal megvárom 2010-et, fene tudja... Egyelőre látok benne északi irányt rövid, közép és hosszú távon is.

A Rábám gyengélkedik, mióta nem vettem, nem mozdul, remélem, hamarosan megembereli magát. Egyelőre nem is esett be.

Richterem már nincs, ámulva néztem az utóbbi száguldását, majd visszaesését, s konstatáltam, hogy egy csomó pénztől elestem, mivel idő előtt eladtam. Ettől függetlenül örülök, hogy így tettem, a gyogyikon túl sokat buktam, így averzióim vannak velük szemben. 20k Egis, és 35-36k Richternél gondolkodnék a beszálláson.

A Matávot tróger cégnek tartom, ezért nem látok benne jövőt, bár nyilván lehet vele pénzt keresni. Ha az általuk nyújtott szolgáltatásra gondolok, már ideges leszek.

Szerintem az aranyrészvény eltörlése sokkal érdekesebb fejleményeket fog hozni, mint gondolnánk. Meggyőződésem, hogy pár év, s az OTP-ét, a MOL-t és a Matávot felvásárolják az oroszok. Ha megy az olaj, akkor Oroszország az így felgyülemlett pénzt geopolitikai expanzióra fogja felhasználni, s e három vállalat stratégiai jelentőségű, ráadásul az OTP immár nem csak a kis magyar piacon, hanem a régióban.

Ezenkívül GyF hamarosan meg fog bukni, mert a két vezeték közül nem lehet jól választani, vagy az oroszokkal vagy a nyugattal akasztja össze a bajszát. A vesztes fél pedig megbuktatja. Gyurcsány már most is lőhető vad a nyugati sajtóban. Nem az ellenzék löki le a trónról, hanem a nemzetközi nagytőke. Sokkal nagyobb érdekek forognak itt kockán, mint a magyar politika. E megállapítással nem politizálni akarok, csak felvázolok egy eseményt, ami hatással lesz egy-két éven belül az árfolyamokra.

Én most így látom a jelent meg a jövőt.

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók