Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sly36
sly36 2007. 03. 27. 10:26
Előzmény: #3419  Törölt felhasználó
#3420
DLPH ! Eco-d megvan még? Tényleg ráültél a kezedre?
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 09:20
Előzmény: #3418  Törölt felhasználó
#3419
Tökéletesen egyetértek.
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 09:00
#3418
DLPH!
Na jó legyen: egyzserűen más és talán a többiekénél őszintébb véleményt fogalmazok meg. Szeretek olvasgatni a hozzászólások között, mert jókat lehet rajta derülni, sokféle ember van közöttünk van aki öszinte, van aki sunyi és megpróbál félrevezetni ( neveket nem írok, mert le leszek tromfolva tudományos alapon...)
Utaltam rá, hogy lehet jobb egy kicsit messzebbről nézni, ráadásul a tőzsde nem kaszinó. - bár valakinek hasonlít rá, de az csak hallott a tőzsdéről.
Én azt mondom le kell ülni évente legalább egyszer az ember megszámolja a pízt, mennyiért vált zsetont a menetekre. El kell dönteni, hogy mi az a haszonkulcs amit el szeretne érni az elkövetkezendő időszakban ( mennyi lesz a bérem) , majd mintha kijönnénk a bankból szét kell nézni jobbra is meg balra is, aztán go. De ha piros a lámpa, vagy villogó zöld vagy jön a mosó kocsi akkor nem megyek, megvárom míg tiszta lesz a helyzet. Az út sem fog eltünni, tehát holnap is átmehetek rajta, a tőzsde is nyitva lesz holnap is meg azután is. Nem biztos, hogy egy hét alatt kell megkeresnem az t amit egy év alatt terveztem ( annak csak örülni kell!!!) .
A tervezéskor meg vissza kell tekinteni, hogy mit csináltam a multban milyen kötéseim voltak , mit ba.sztam el, stb. Lehet belöle tanulni, rendesen.
Az a bajom a jelennel, hogy a villogó zöld állapotot látom. A múlt évem dzsigolós lett, de vastagon, de az év elején a tavalyi nyereségem 20%-a már elment, hát paff inkább kivárok egy kicsit, mert rázós ez a futam. Sok a baljós árny, ezért intek mindenkit óvatosságra. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet pozíciókat felvenni, vagy nyerő stratégiát játszani....
Én azt látom, hogy kell néha pihenőt is tartani, nem kell minden hullámot meglovagolni hát ennyi.
Derűs napot, jó szelet és sűrű hálót kívánok a mai napra....

Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 07:07
Előzmény: #3416  Törölt felhasználó
#3417
link

Óva intette az Egyesült Államokat Irán attól, hogy bármilyen támadást indítson az iszlám köztársaság ellen. Az ISNA hírügynökség két nappal azt követően közölte a figyelmeztetést, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsa újabb büntetőintézkedéseket rendelt el Teherán ellen. Az iráni jelentésben Morteza Szaffari, a Forradalmi Gárda tengerészeti erőinek parancsnoka kijelentette: ha az Egyesült Államok háborút indít Irán ellen, súlyosan meglakol érte. "Népünk egyetlen egy amerikai katonát sem enged be az országba" - tette hozzá.
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 06:58
Előzmény: #3415  Törölt felhasználó
#3416
Felbomolhat az 50 éves EU
Megszűnhet az EU a Moody's Investors Service hétvégén az Európai Unió évfordulójára kiadott dokumentuma szerint. A nemzetközti hitelminősítő véleménye alapján a születésnapos Unió számos, adóskockázati kihatású kihívás előtt áll, és akár az euróövezet teljes felbomlása is elképzelhető, ugyanakkor nem tekinthető valószínű lehetőségnek sem. A Moody”s helyzetértékelésében kiemelik, hogy elsődleges kockázati tényezőnek számít a tagországok lakosságának elöregedése és az ezzel járó gazdasági és közfinanszírozási terhek. Míg jelenleg közel azonos a gyerekek és az idősek aránya, addig 43 év múlva mintegy 25 százaléknyi gyermeket és 48 százaléknyi időst kell majd eltartania 27 százaléknyi potenciálisan aktív gazdasági szereplőnek. A hitelminősítő részletesen bemutatja azokat az ENSZ-adatokat, amelyek szerint 2050-re Szlovákia, Szlovénia, Csehország, Lengyelország, Észtország és Magyarország lakossága is várhatóan 16-18 százalékkal fog csökkeni.
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 06:52
Előzmény: #3414  Törölt felhasználó
#3415
A University of Georgia kutatói elkészítették egy az Egyesült Államokat érő nukleáris támadás részletes hatástanulmányát. Megvizsgálták, milyen következményekkel járna, ha atomtöltet robbanna négy jelentősebb amerikai nagyvárosban. Az eredmény majdnem teljes pusztítás, s több millió halálos áldozat.

link
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 00:59
Előzmény: #3412  Törölt felhasználó
#3414
" hó múlva az ugye 40000ft bukó ha eladom (muszály?), mi van akkor ha nem?"
Hatinál nincs olyan, hogy ha eladom, ha nem. Napi elszámolás van. Minden nap a napi minusz vagy plusz benne lesz a számlaegyenlegedben.
(Egyébként csak zárójelben jegyzem meg, hogy az én felfogásomban egy prompt részvényvételnél sincs olyan, hogy ha nem realizálom, az nem veszteség, hiába nem számolják el, mint a hatinál, attól az még annyit ér, amennyit, ha bukóban vagyok = buktam. Ebből a szempontból a hati jól megtanít az ehhez hasonló téves hozzáállás, kezdő buta beidegződés stb. stb. elkerüléséhez)
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 00:47
Előzmény: #3412  Törölt felhasználó
#3413
Az alapletétnek mindig ott kell lenni a számlán. Tehát ezen felül pont az esetleges bukók miatt kell hogy legyen változó letéted is. Ha ez elfogyott, és már az alapletétedet zabálod fel, utána brokicége válogatja, hogy ennek a fix letétnek mekkora %-nál
- először szólnak, hogy fizess be (margin call);
- majd kényszerlikvidálnak.
Tehát a példában: 1 konti vétel, 24.000-ért. Letettél 30.000Ft-ot alapletétként. Ha nincs szabad pénzed, 22500-nál már egészen biztosan zárják a pozid, mert akkor már a letét felét elbuktad... Ha volt 20.000Ft szabad pénzed, akkor abból finanszíroztál 2000 pontot, tehát csak 22000 alatt kezd fogyni az alapletéted.

A hatinál a "kiülöm", "biztosan felmegy", "előbb-utóbb visszamegy", "bukóban nem zárok" fogalmak és ezek komolyangondolása szigorúan tilos.
A jaj de jó, mert van időm míg felmegy is, mert ahogy láthatod a hati és a prompt BUX között van egy különbség is, amit kamattartalomnak hívnak. Ez valójában egyenlő azzal, mintha te az egész pozidnak megfelelő hitelt vennél fel és abból vennéd meg prompt a BUX-ot és ez a kamat ketyeg... Míg most 24200 a decemberi BUX, miközben a prompt 23200, ez azt jelenti, hogy ha ülsz rajta, decemberben akkor vagy 0-án, ha 24200 lesz a BUX, azaz ha innen 1000 pontot feljebb van. Ezzel fizeted meg annak az árát, hogy kvázi hitelből nyitottál nagyobb pozit.
Törölt felhasználó 2007. 03. 27. 00:07
Előzmény: #3411  Törölt felhasználó
#3412
Nézzünk 1 negatív példát
megveszem 24000-ért lemegy 20000-re 1 hó múlva az ugye 40000ft bukó ha eladom (muszály?), mi van akkor ha nem? Kell plusz letét? Ugye csak 30000ft-ot tettem le!
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 23:56
Előzmény: #3409  Törölt felhasználó
#3411
Köszönöm, hogy óvsz ettől, és ha jól értem itt kb 8-szoros a tőkeáttét.
Azt jól tudom, hogy ez nem kell napon belül zárni? Ha ez így van akkor mégiscsak kissebb a bukó esélye hisz bő fél év van a tranzakció zárására. Na most ha nem nyúl az ember mellé akkor van idő eladni. sztem kedvezőbb mint a TDT!
Na meg éven belül (hacsak nem lesz medve piac) akkor muszáj náhány százalékot emelkednie!
kissherceg 2007. 03. 26. 23:46
Törölt hozzászólás
#3410
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 23:40
Előzmény: #3408  Törölt felhasználó
#3409
Tényleg jó tanácsból:
1. Szerintem neked még korai a határidőzés (= több tapasztalat kell);
2. Kicsit jobban utána kéne járni a hátterének (= több elméleti tudás kell: pénzügyi, szabályozási kérdések);
3. Konkrétan a kérdésedre a válasz: a különbözetet sose kell kifizetned. Ezt hívják tőkeáttételnek: 30.000Ft letéttel (így is hívják) létrehozol egy 240.000Ft értékű pozíciót. Te a 30 rugódat tetted le, de a 240 rugó árfolyamváltozásából nyersz vagy buksz. Furi, hogy kérdezed, mert TDT-zni szoktál, márpedig - ebből a szempontból - az hasonló, ott 30.000 Ft-ból 150.000 értékű pozid lehet. Itt a letétigények (brokicégtől, meg BUX-tól és a hozzá késleltetve alkalmazkodó Kelertől függően, de általában) kb. 6-8-szoros, néha majdnem 10-szeres tőkeáttételt tesznek lehetővé. Vigyázz, mert a 10-szeres tőkeáttétel = 10%-os elmozdulásnál 100%-os bukó, azaz elég kifognod egyetlen "krachot" és mindent vitt ha full áttételben nyomod.
4. A letét a pozi fedezetére kell. A költség egy külön téma. A hatinál kontraktusonként számolnak fel díjat, azaz "darabonként". A példádbeli 30.000Ft letéttel megnyitható 1 konti hatis BUX eladás vagy vétel brokidíja 190Ft. (a 10-é 1900Ft, annak a letétigénye 300.000 Ft és 2.400.000 Ft értékű pozíciót eredményez). A brokidíj az költség, a letét az csak a pozi nyitvatartása alatt kell, hogy meglegyen, azt nem veszik le a számládról, csak elkülönítik.
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 23:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#3408
Segítene valaki!
Ha BUX0712-t akarok venni pl:24200-ért az ugye 242000ft de csak 30000ft-ot kell érte fizetnem, mikor kell kifizetni a fennmaradó részt???
Vagy ha eladom december előtt akkor ki sem kell fizetni???
Ez az EQ-nál kötésenként vagy darabonként 190ft? pl ha 10 kötés van az ugye 1900ft kölség és 300e a letét???
kissherceg 2007. 03. 26. 23:12
Törölt hozzászólás
#3407
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 22:25
Előzmény: #3405  Törölt felhasználó
#3406
Dübörög, csak üresben :) De a fogyasztásán még lenne mit javítani...
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 22:23
Előzmény: #3404  Törölt felhasználó
#3405
A dübörgő gazdaság miatt ? :)
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 22:22
Előzmény: #3402  Törölt felhasználó
#3404
Ja, meg olvastam valahol 1 összefoglalót a tőzsdék 2006-os teljesítményéről és hát a BUX igencsak hátul kullogott :-(((
Miért ilyen sz@r ez???
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 22:21
Előzmény: #3401  Törölt felhasználó
#3403
Hát a mostaniról biztosan nem, az eladók mozgatják jó ideje. Ha önteni akarnak nincs gond, zakkanunk rendesen.
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 22:19
Előzmény: #3400  Törölt felhasználó
#3402
Igazából örülnöm kellene a szakadásnak, mert megdupláztam a tőkémet a tőzsdén és legalább olcsóbban tudok vásárolni :-)
Remélem holnap tovább esik, mert csak szerdára ér oda a lém :-)))
Törölt felhasználó 2007. 03. 26. 22:18
Előzmény: #3400  Törölt felhasználó
#3401
Most fejeztem be Kostolany Tőzsdepszichológiai című könyvét. Ő azt írta, több mint hetven tőzsdén kereskedett. Tudod mit mondott a budapesti tőzsdéről? Szerinte Budapest a tőzsdevilág köldöke, hasonlatot használt, ha jól emlékszem. Szóval kicsi, de erős. Legalábbis Kosto szerint. Persze ő a békebeli tőzsdéről beszélt....

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek