Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:43
Előzmény: #14097  Törölt felhasználó
#14100
Nem ő volt egyszer a Friderikusz Showban annak idején, aki 15 évesen nyúlakkal, birkákkal meg benzinnel seftelt. Komolyan volt egyszer egy ilyen adás.
Mindegy.
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:42
Előzmény: #14096  Törölt felhasználó
#14099
Na akkor 41ig megint nem fog menni!! :)
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:41
Előzmény: #14090  Törölt felhasználó
#14098
Vmivmi!

A gápipart és a számítástechnikát az én képesítésem egyesíti. Ezért merek állástfoglalni ebben a kérdésben.

Két külön dologról beszéltek.

A gépiparban a fizikai dolgozókat fizetéssel nem motiválják. Többségük egyszerü ember ezért csak ezzel lehetne.

Más a helyzet a szellemi foglalkoztatottságuaknál. De ebben neked nagyobb tapasztalatod lehet.
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:40
Előzmény: #14089  Törölt felhasználó
#14097
nem kommentálom, csak annyit hogy nem hiszem a 15 éves:-))))) korban vállakozó sztoridat.

DE, ami fontosabb!
Én nem videojáték fejlesztésről beszéltem, az egy teljesen speciális szakma, és kizárólag arra képzett programozókkal dolgoztat.
Ez nem egy termelő multi.
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:39
Előzmény: #14094  BudFox
#14096
meg van elado is!
5000 1/1!!!
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:38
Előzmény: #14091  Törölt felhasználó
#14095
Szerinetem jól írta az éveket, 15 évesen kezdett el vállalkozni és 19 évesen felső vezető lett.
Ezzel nincs is semmi gond.
Egy valamit azonban biztosan tudok, egy komoly vezető nem kérkedik ilyesmikkel.
BudFox
BudFox 2007. 06. 28. 11:38
Előzmény: #14086  Törölt felhasználó
#14094
megint van vételi erő..... ha nem is nagy, de nap végére fel fogják nyomni az árakat úgyhiszem.
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:37
Előzmény: #14086  Törölt felhasználó
#14093
Ja,a keleti cégek....
Én voltam móron is meg dunavarsányban is egy egy keleti cégnél állásintarjún.
Az alap hozzáállásom:talán egy ilyen cégnél(figyelembe véve a japán mentalitást) sok munkával és lojalitással előre lehet jutni...
A móri előtt le a kalappal,az korrekt volt.Mámint az állásinterjún.
A dunavarsányi az egy rakás sz.r.
Tipikus:
Szép, dekoratív HR-s liba a maga 24 életévével (talán)
belibben a munkatársaival interjúztatni.Azt se tudták mit akarnak,azts se tudták h melyik részre,de azé próbáltak egy ilyen,,stressz interjút" véghezvinni.

Na mondtam,oha többé keleti multi!!
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:37
Előzmény: #14087  Törölt felhasználó
#14092
Persze meg is fizetik, így van.Legalábbis mostanában már kénytelenek.

van egy sztorim erről, volt egy munkahelyem ami egy multi, de én konkrétan az egyik alvállalatuknál közvetlenül a németországi szervezetben kaptam munkát csak itthon dolgoztam.
Kértem egy összeget.....ÉS TÖBBET ADTAK!!!
(bevallottan) azért mert a cégnél alkalmazott minimálbért (ami a takarítónőjé lehetett gondolom) azt meg akarték nekem magyar 2 nyelvet beszélő mérnöknek adni.
tudni kell hogy ez a társaság sosem volt magyarországon.
A multi anyavállalata viszont betelepült, és egy idő után oda kerültem, ahol kiemelkedőnek számított ez a fizetés, majdnem 2X annyit kaptam mint a többi mérnök.
Volt is ezzel gáz....
ja aztán persze amikor tisztába jöttek a helyi viszonyokkal akkor nem is adtak a magyarnak még német takarítói fizut sem.
(mondjuk az enyémet nem csökkentette, főleg mert én kiemelt poziban voltam mint régi ismerős, meg utána el is jöttem onnan ahogy a magyar managementtel kellett együtt dolgozni, na mindegy).
A lényeg a sztoriban az hogy senki sem fizet többet amennyit muszáj, ezen akar mindenki spórolni....hiába lenne neki pénze.
Inkább dolgoztat alulképzettekkel.
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:35
#14091
Az évszámokat elirtad........
Gondolom nem az ovodában kezted az ipart
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:34
Előzmény: #14089  Törölt felhasználó
#14090
Lehet, hogy rendkívüli tapasztalataid vannak a felvételiztetésben, de hogy nem számoltál a bérrel és a járulékaival jól az előbb, az világosan látszik.
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:31
Előzmény: #14076  Törölt felhasználó
#14089
Figyelj Gazda22

hozzaszolasaidbol es a nevedbol (ezeket mutatod itt magadrol) nekem ugy tunik, hogy kb. 22 eves lehetsz viszont sulyos kisebsegi komplexusokkal kuzdo 13 eves aggyal. kb. ezen a fejletsegi fokon irkal az ember ilyen hulyesegeket, mint amiket te szoktal.
Majd kinovod.

Viszont melle lottel baratom, mert ha vkinek Mo-n, akkor nekem van tapasztalatom a foglalkoztatasban. Jo sokba is kerult nekem mindez!

Vezettem Reszvenytarsasagot 100 fovel, (Philos Entertainment Rt - talan tobben ismerik)
es jelenleg is 50 fot foglalkoztatok termelo hitech export cegben!
(www.3dbrigade.com)

Olyan cegeknek vagyok beszallitoja, mint az amerikai Disney, az Electronic Arts, Vivendi Universal, a kanadai Digital Extreme (Unreal keszitoi) es meg sok mindenki mas.

Tobb mint 18 eve vagyok vallalkozo, es 33 eves letemre 14 evnyi vezetoi tapasztalattal rendelkezem.
Readasul egy olyan iparagban (videojatek fejlesztes) ahol nagyon kulonbozo tehetseges kulonleges szakembereket kell foglalkoztatni (programozok, szamitogepes grafikusok, jatek tervezok stb). Ilyen szakembereket talalni nagyon nehez!
Kivalasztasuk sem trivialis.
Ezekbol kozepvezetoket, top managereket faragni (mivel az is kell egy uzembe) szinten nem kis feladat.
Nem is mindig sikerult, lasd Philos tortenete.
Sokat tanultam belole! Es meg mindig tanulok, mert van mit!

Szoval elmondhatom, hogy eletem soran kb. 2500 embert felveteliztettem a sajat cegemben, es tobb mint 250 emberrel kotottem munkaszerzodest...

Neked milyen tapasztalataid vannak?

tovabbi kellemest, udv

vamosi

Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:31
Előzmény: #14086  Törölt felhasználó
#14088
"Röviden a story: jelenleg semmilyen napelemgyártás nem folyik a cégnél, de több gyár felépítését is tervezik, amely 5-6 év múlva mesés nyereséget fog termelni. Ez a nyereség P/E alapon "TUTI" 15000 körüli árfolyamot jelent. Sőt, ehhez minden tervezett helyszínen az államtól hatalmas állami támogatás jár majd. És a slusszpoén: tényleg kapott egy Genesis nevű vállalkozás a spanyol államtól támogatást (de vajon ez a tőzsdei cég kapta azt valóban - érdemes utánanézni)."

ezt nem kérdezte meg senki sem????

Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:30
Előzmény: #14085  Törölt felhasználó
#14087
Nem csak megválogatni, de meg is fizetni
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:29
Előzmény: #14083  Törölt felhasználó
#14086
Gazdi!

Teljesen igazad van.
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:28
Előzmény: #14083  Törölt felhasználó
#14085
Ja a magyar meg tipikusan az a fajta aki tesz a munkaerő minőségére (tisztelet a kivételnek ahol már van K+F meg már neves a cég).....
ráadásul valami rabszolgatáborként képzelik az egészet ahol örülj hogy dolgozhatsz és van munkád.
De ilyen a koreai is, sőt azok még hülyébbek...dolgoztam velük.
Az amcsi, német meg egyébb cégek akiknek van normális HR politikájuk azok fogták már fel hogy legalább a képzett munkaerőt meg kell válogatni...de a gáz az hogy legtöbb helyen még ezeknél is csak csicska a fizikai dolgozó.
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:25
Előzmény: #14082  Törölt felhasználó
#14084
Én csak egy szempontból nem értem a varjúkat, ti kárognátok , akármi is történik, vagy azt szeretnétek, ha itt a fórumon győzne meg titeket valaki, hogy ez jó befektetés?
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:24
Előzmény: #14081  Törölt felhasználó
#14083
Én alapvetően az egész okfejtést azért kezdtem mert elhibázott lépés ebbe az észak nyugati régióba települni.
Bár kis munkaerőigényű jól fizető cégeknek esetleg lehet, de arra is van egy fogadásom hogy nem fognak rényiék az átlag felett fizetni!

Kormányszinten elpuskázzák az egész országot ezekkel az új cégekkel, ahová kellene nem megy egy sem.
A hankook pl. miskolcon lett volna hiperideális, szarér hugyér talál 3000 embert....és még válogathat is.
garantálom hogy dunaujvárosban nem fog, sőt menekülni fognak onnan a koreai mentalitás miatt mág azok is akiket most összekapartak.
Mert egyébként a külföldinél, szlováknál románnál is az van, ugródeszka az első munkahely akármilyen szar is, fél év mulva amikor megvannak a papírjai és körülnézett akkor elvándorol egy komolyabb jobban fizető céghez.
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:21
Előzmény: #14080  Törölt felhasználó
#14082
na azért az még a nem vészestől is nagyon nagyon messze van
Törölt felhasználó 2007. 06. 28. 11:19
Előzmény: #14074  Törölt felhasználó
#14081
Én nem vágom,h mennyi meg milyen emberrel fog működni a gyár,nem is ezért írtam a hankookos dologra.Csak azért mert sokan úgy vannak vele,h külföldi munkaerő így meg úgy...ha egyszer nem lehet eleget találni itthon...

Magyar mentalitás:
-Nem fizetnek eleget inkább otthon ülök a ,,nem elég fizetés" feléért...
De az is magyar mentalitás,h nem szeret egyik cég se többet fizetni a másiknál egy egy emberért!Én má láttam pár dolgot életemben,nem tudok elvágódni az ilyen dolgoktól,h dupla bérért akar dolgoztatni valaki a még meg sem lévő üzemében!
Meg minden tiszteletem Rényi úré,de azt senki ne higgye el,h 3M euro ide v oda,az nem számít!
És a munkások kedvéért lemondunk róla,mior zsebre is tehetnénk...
Tuggyátok a paraszt mondást:
,,Nincs olyan ganyés szekér amire ne férne még egy vellával.."

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók