Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 22:23
Előzmény: #71498  Törölt felhasználó
#71500
"Neked nem a genesissel van bajod, hanem Rényivel. "

Valóban nem tetszik az űrge.
Előbb a genesis-t olvastam át, és már akkor is rossz véleményem volt. Utána a managerre keresetem rá és Rényi ezt a rossz érzést csak tetézte.
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 22:23
Előzmény: #71497  Törölt felhasználó
#71499
annyit még segítek neked,hogy ez nem egyéni cég,hanem NYRT. :))
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 22:20
Előzmény: #71497  Törölt felhasználó
#71498
Neked nem a genesissel van bajod, hanem Rényivel.
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 22:16
Előzmény: #71495  Törölt felhasználó
#71497
Gudakes1

"Rf: szerintem se vegyél Genesist...."

Semmi esetre sem!
Különben az feltünt hogy Rényi rendszeresen mellényúl, elszámolja magát?
(Tényleg rosszabb mint Jó Civin.)
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 22:13
Előzmény: #71492  Törölt felhasználó
#71496
mr_apricot

"akkor gondolom, tök saját stílusod az, hogy mellőzöd a konkrétumokat:)"

Nem, ezt a Genesis prezentációkból lestem el.

"köszi, már értem. sok sikert neked is:))"

Szintén.

porti

"az építési engedélyben nem "hangár" szerepel ,mint létesítmény, hanem napelem gyár. "

Minden gyár egy olcsó hangárral kezdődik. Hogy lesznek-e benne gépek és mennyi gép, azt úgy látom nem kötik az orrunkra. (illetve igen, 1.5 milliárdos árbevételt fog hozni. Vagyis temérdek gép lesz.)
Legyünk optimisták és tegyük fel hogy tényleg lesznek, tehát nem áll meg a folyamat 1/10-nél mondván hogy nem sikerült xy-nal hosszútávú szerződést kötni. Ezért a részvényesi érdekek azt kívánják hogy újrastruktúrálják a beruházást.
Volt már ilyen csoda a világtörténelemben, főleg kis porbafingó cégeknél.
:)
És ez nem bűncselekmény! (Ezt azért fontos látni.)
Csak biznisz.
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 22:09
Előzmény: #71493  Törölt felhasználó
#71495
Rf: szerintem se vegyél Genesist....
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 22:06
Előzmény: #71485  Törölt felhasználó
#71494
Mit pattogsz paprikajancsi? :DDD
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 22:03
Előzmény: #71489  Törölt felhasználó
#71493
Sőt engem még a személyes "varázs" sem győzött meg ebben az interjúban. Így jártam...

link

Különben befektetőként legoptimálisabb esetben vennék a kibocsájtott papírból 1000 Ft-on.
(Hogy miért adnék érte ilyen sokat, az rögtön egy jó kérdés, de tegyük fel tele vagyok lével és nem tudom hová pakolni, örülök hogy végre akad egy meggyőző sztori ezekben az ínséges időkben)

Ezzel ha mindent szuperül csinálunk, akkor beindulhat a gyártás, ami (szintén a históriákból merítve) hoz egy 10-es p/e-t.
Miután ez stabilizálódik, a már bizonyítottan eredményes szektortársakból kiindulva a részvény ára felkúszik 20 p/e-re, ami 2000 Ft-ot jelent. Na én itt kiszállok.

Egy drágább tőkésítés esetén (bankhitel) , ez a 10 p/e sajnos inkább 15 lesz, mert hát a bank sem egy alapítvány.

A kockázati tőke bevonása meg csúnyább tud lenni mint egy bank...
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 21:57
Előzmény: #71489  Törölt felhasználó
#71492
"Mit szólnál pl. ahhoz a hírhez, hogy a spanyol telken elkezdene épülni egy hangár."

az építési engedélyben nem "hangár" szerepel ,mint létesítmény, hanem napelem gyár.

mit olvastál, te? :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 21:55
Előzmény: #71489  Törölt felhasználó
#71491
akkor gondolom, tök saját stílusod az, hogy mellőzöd a konkrétumokat:)
köszi, már értem. sok sikert neked is:))
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 21:54
Előzmény: #71489  Törölt felhasználó
#71490
"Értéket mögötte viszont ne keress.A balhét majd a későn belépők viszik el."

az már biztos, hogy te későn belépő leszel. :))

különben meg vannak olyanok is akik csak osztalékos papírban szeretnek ülni. :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 21:42
Előzmény: #71488  Törölt felhasználó
#71489
mr_apricot

"ReszvenyForgato, részleteznéd?"

Genesis stílusban nem lesz nehéz.
Ma 2.5 P/E-t egy induló gyárban csak húgyagyúak vízionálnak.
Még 20 kiszuperált IBM mérnökkel is nonszensz.
Ez a piac (bár nyilván sok kapzsi agyat megmozgat a NAPENERGIA szó) ennél már jóval kiforrottabb és magas olajár ide vagy oda, elég komoly problémákkal küzd.
Ha nem a tőkebevonás legolcsóbb módját választják (részvény) akkor ez az elképzelés már egyenesen orvosi eset, annyira irreális.

Bár nyilván nem erről szól a történet.
2 irányba mehet:
-Egy esetleges részvényárösszeomlásnál a kezdetben belenyomott casht fogják olcsóbban visszavenni. Jó üzlet.
-A lufi sikeres felfújása esetén pedig többszörös áron eladni. Szintén jó üzlet.

Mit szólnál pl. ahhoz a hírhez, hogy a spanyol telken elkezdene épülni egy hangár. Komoly nem? Megkezdődött a gyárépítés, tehát indulhat a ralli.
Gyártás talán soha nem lesz, de a hangár az hangár. Vagyél sok genesis-t, és ha ügyesen szálsz ki, nyerni fogsz! (tényleg így gondolom)

Értéket mögötte viszont ne keress.A balhét majd a későn belépők viszik el.
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 21:16
Előzmény: #71480  Törölt felhasználó
#71488
ReszvenyForgato, részleteznéd?
siemens 2008. 07. 29. 21:07
Előzmény: #71484  Törölt felhasználó
#71487
Genesis blog fórum, Trendlines fórum, Portfolió fórum..............
stock33
stock33 2008. 07. 29. 21:07
Előzmény: #71483  Törölt felhasználó
#71486
Nekem a pénzügyi tervekben az tetszik a legjobban, hogy "tegyünk be X pénzt, azt meseszép ábrándokat lefestve spekiztessük fel a kisbüffencsekkel majd tízszeresére, majd próbáljuk egy nagybefektető torkán lenyomni, hogy 2800-zon kéne tőkét emelni, mert akkor mi jól meg tudnánk szedni magunkat, meg hát amit mi betettünk és amiből lúzer részvényt vettünk az óperenciás tengeren túl az bizony olyan iszonyú sokat ér ám".

Na ez az, amiért évek óta nincs nagybefektető, és ha találnak is valakit az nem 2800-on fog beszállni.
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 21:05
#71485
..szerinted amindneki egyenlő Veled, Robcsee-val és 1-2 társaddal még??
Ez azért durva, hogy úgy tűnteted fel, mintha ti ketten, hárman képviselnétek itt a fórumban mindneki véleményét!!
Végülis, ha arról beszélünk, hogy hánya írnak be a fórumba gazdi nickjein kívül, akkor tényleg mondhatjuk, hogy mindenki=Robcsee,Gudakes,VRoka netán. :-))) sokan elhagyták már a fórumot, lassan már talán 3-4 ember írkál be ide..sajnos egyesek ezt tettéka fórummal!
plusz exmbs1, de ő nem bánt engem!
ez valahogy sántít!
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 21:00
#71484
Kedves Gudakes!

Visszautasítom ezt a sok sértegetést, a minősíthetetlen hangnemet, és mindne rágalmat!!
Nem hiszem, hogy egyedül csak nekem kéne magamban nézni, sőt ez lehet itt a baj, hogy mindeki csak a másiktólvárja a változást!!

A stílusod Téged minősít!
Én szépen megkértelek valamire, erre belőled kitör a düh, az indulatok vezérlik szavaidat, látszik!
Fröcsögsz a gyűlölettől, csak el kell olasni legutóbbi hozzászólásod!
(régebbi lezárt témákat nem érdemes felhozni, azért mindenki megbűnhődött már)

Most Robcsee és Te, 1-2 haverod művelitek itt a minősíthetetlen stílust, a szélsőséges indulatokat..

Ennek mi értelme van, mostkomolyan??

Veled nem lehet szép szóval beszélni, én meg nem tudom felvenni a kesztyűt a Te minősíthetetlen színvonaladhoz!!

A stílus maga az ember!!
Tudod.. épp most minősítetted magad, Robcsee haverod mell állva a színvonaltalanságban!

Fejezd be kérlek, és kérj bocsánatot tőlem, ha van benned egy kis tartás is!!

Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 20:36
Előzmény: #71482  Törölt felhasználó
#71483
Gudakes1

"Milyen terveket olvastál jóember?"

A management jövőre vonatkozó elképzeléseit.
Sajnos totális pénzügy analfabetizmus...
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 20:26
Előzmény: #71480  Törölt felhasználó
#71482
Milyen terveket olvastál jóember?
Törölt felhasználó 2008. 07. 29. 20:24
Előzmény: #71479  Törölt felhasználó
#71481
BB, menj te a jó francba, fogd már be végre!

Akinek csöppnyi esze van, az nevetett Robcsee ízes beszólásain, és jól látta, hogy csak viccel.

Te gyerek, annyira büzlik belőled a szélsőjobbos haverjaidra is jellemző, álszent, sértődött, agresszivitás!
Szegényt érdekes módon mindenki bántja....
Szerencsétlen flótás, néha gondolkodj már, és nézz magadba! Szövegelsz itt mindenféle morális dologokról, közben te tudsz a legszemetebb módon sértegetni, csak emlékezz vissza a buzizós, és egyéb szövegeléseidre!
Te beszélsz szakmai fórumozásról??? Fosod oldalakon át a hülyeségeidet, és a személyeskedést, az akkor mi????

Nincs értelme veled leállni vitázni, és ez a hely nem is arra való.

Na én befejeztem az ittenit egy időre.
(Gondolom fel leszek nyomva a Kovinak, de nem ezért.)

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek