Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 15:39
Előzmény: #55538  Törölt felhasználó
#55540
Lehet, hogy túlságosan hiszek az emberekben és ez egyben az alkalmatlanságomat is jelzi e területen!
Ha, abból indulunk ki, hogy itt majdnem mindenki megvezeti, megtéveszti a másikat, akkor, BM úr kötelezettség vállalása is a trükk része volt.
Lehet, hogy pénteken is EWT adott el, vagyis ő is finoman kihátrál.
Ezek szerint a tőzsdén hosszútávra befektetni nem szabad!
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 15:33
Előzmény: #55538  Törölt felhasználó
#55539
a topik címe mindig lenyűgöz :))
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 15:23
Előzmény: #55534  Törölt felhasználó
#55538
Dr Iuris !

Egy apróság elkerülte a figyelmedet:

BM - saját bejelentése szerint MINDEN RÉSZVÉNYÉT eladta, de meggondolta és
500 millió HUF, majd 350 millió HUF kibocsátását garantálta...
vagyis a volt "nagybefektető" megpróbálta cégen belüli pozicióját megerősíteni (egyébként akkormár IGAZGATÓSÁGI TAG volt!!!!! - és minden infó birtokában vállalta a lejegyzést)...

A többit úgyis tudod, nem kapott, csak annyit, amennyit azok jegyeztek volna, AKIK ELHIBÁZTÁK A BENYÚJTOTT IRATOKAT!

Ennek a történetnek aztán lett némi folytatása, amit KÜLSŐ SZEMLÉLŐKÉNT figyeltem...hiszen a brókerek forgalmazásáról honnan lett volna információm!

Más.
Egy pénzügyi befektető - EWT -, amely még legalább egy gyárat tervezett felépíteni (pellet)
miért készpénzért szállt volna a Phylaxiába?

Sőt éppen a Phylaxia tud a jegyzés folytán AKÁR készpénzzel is beszállni projektekbe!

ÍGY MÁR JOBB EGY KICSIT !
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 15:04
#55537
Rapista Pista!!!!

Inkább szóljál TP-nek hogy HumetPBC-t vegyen 0,02 eurón, 5 Ft-on!!!

Azért mert 30-szorosa lesz, ja és persze NEKEM is nagyon sok van belőle!
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 15:02
Előzmény: #55534  Törölt felhasználó
#55536
Nézd Pikar !

Ki tudja hányan és hányszor adták már el és vették vissza, csak egész másról irnak, őszinte enbert itt elvétve találsz.
Megy a vakítás, amit már csak a kevés újonc vesz be.Számomra kiábránditó az efajta ármánykodás.Mindenesetre azt azért szem előtt kell tartani,hogy az ősszel is igen sok volt a családott ember-közöttük én is- és egyszer csak megpattant, felszáguldott 160-ig(nem pontos).Most hegymenetre nem számitok,az első adandó alkalommal-ha lesz még egyáltalán- kidobom.Természetesen nem vesztességgel.Nem szeretnék hosszútávú befektető maradni!!
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 14:51
#55535
Ez van 15Ft lesz.

Kamu cég, kamu vezetéssel, kamu sztorival!

Ja és hót veszteséges negyedévekkel!!!!!!!!!

Akinek kell a rizsa hogy jólesz az eredmény az vegye, DE A TÉNY AZ TÉNY: VESZTESÉGET HALMOZ VESZTESÉGRE A "cég"!
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 13:42
Előzmény: #55533  Törölt felhasználó
#55534
2007. augusztus hó végétől (08.24.) folyamatosan eseik az árfolyam, pedig volt egy jelentős összegű tőkeemelés, melynek eredményeképpen 160 millió db papír került a kisbefektetők kezébe. Most pénteken azt tapasztaltuk, hogy a 25 Ft sem biztos!
Ez év agusztusában hol fogunk tartani?
Már a "hósszútávú befektetőnk", Rob123 úr is is eladja pakkját!
Mit tett eddig a cég a kisbefektetőinek védelme érdekében, akiktől valójában származik a pénz? A jegyzéskor egy nagybefektető sem jegyzett nagyobb mennyiséget, csak mi "kicsik"!
Ebbe a cégbe, a jövőben sem akar egy nagybefektető sem készpénzt betenni, maximum apportálni!
Jogilag nem, de erkölcsileg elitélhető a cég vezetésének eddigi tettei!!!
Most már csak azt mondogathatja a cég is,
mint gbaker úr, hogy "Mindenki saját maga ítéli meg, és dönt mit lép erre."
Összességében,jól pecsaptak minket!
Nagyon ügyesek voltak!!!!
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 12:27
Előzmény: #55532  Törölt felhasználó
#55533
Bocs! Eírtam a cég nevét4

"Futó Péter: A Fundyt 1999-ben értékesítettem, ezt követően hoztam létre a Futureal Holdingot. Ez kezdetben ingatlanok bérbeadásával és üzemeltetésével foglalkozott, később új üzletágakkal bővült, de a főszerepet fokozatosan az ingatlanfejlesztés vette át. Olyannyira, hogy május elején a cégcsoport lakásfunkciójú ingatlanberuházásainak lebonyolítására külön céget alapítottunk. Szándékaink szerint a Cordia Magyarország Zrt. néhány év alatt a lakáspiac meghatározó fejlesztőjévé válhat.

Ezt hogyan érhető el ezen a kicsi, de meglehetősen sokszereplős piacon? Vagy mindez csak pénz kérdése volna?

F. P.: Nézze, az üzlethez szükség van pénzre, de én legjobban a szürkeállományban hiszek. Ennek az országnak ez az egyedüli természeti kincse. Nincsen kőolajunk, nincsenek drágaköveink, nem rendelkezünk nemesfémekkel sem. A világ nemzetei között az egy főre eső Nobel-díjasok számának tekintetében viszont megbecsült pozíciót foglalunk el. A legnagyobb hozzáadott értéket mindig a szellemi termék képviseli. Ennek fényében gondosan válogattam össze azt a csapatot, amelyik a holdingba tartozó cégeket irányítja. Jelenleg már több mint ötvenen vagyunk.

Magyar ÉpítőFórum stb - Rádióban is nyilatkozott!
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 12:23
Előzmény: #55531  BudFox
#55532
Ami üzleti titok............arról - a másik fél hozzárjárulása nélkül - nem lehet idő előtt szólni.
Nem nyilvános Rt pl. Futó Péter fundi nevű cégének eladási ára örökre titokban marad!
(Futó MGYOSZ elnöke lett, interjú)
BudFox
BudFox 2008. 04. 06. 12:12
Előzmény: #55530  Törölt felhasználó
#55531
Kösz Rapista..

Azt mondtad már T.P -nek hogy hiányoljuk a normális információt a cég felől ? téged kivéve, mert te kiteszel magadért.

szóval hogy tud -.e a problémáról ? és ha igen, akkor mit mondott erre ?
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 11:38
Előzmény: #55521  Törölt felhasználó
#55530
Kedves Mindenki !

EWT eddig egytételben ÁTADOTT tőzsdén keresztül részvényeket, célja APPORT volt, amit rendszeresen jelentett a cégnek...akkárhány darab is volt (a 6MÓ darabról is beszámolt, sőt szavazásnál megjelent a szavazatokban!)

Innen most semmit sem tudok mondani SEM AZ ELADÓ(k(RÓL SEM A VEVŐ(k)RŐL!

A tisztességes szándék hamarosan kiderül, a tisztességtelen pedig általában lelepleződik!

Jelentem a Phylaxiának a kérdéseiteket!
üdv
gbaker 2008. 04. 06. 11:26
Előzmény: #55527  Törölt felhasználó
#55529
Pikar!
Persze lehetnek egyéni akciók (nagyobb eladás-vétel), melynek célja a részvényesek befolyásolása (így az illető haszonszerzése), de úgy tudom nem tilos. Mindenki saját maga ítéli meg, és dönt mit lép erre. Természetesen akkor, ha nem bennfentes információk állnak az akciók mögött.
gbaker 2008. 04. 06. 11:14
Előzmény: #55526  Törölt felhasználó
#55528
Fci!
Ezt nem tudom, valszeg árfolyam szabályzó szerepe lehet. Tudjuk biztosan, hogy az EWT adott?
Pikar!
Azt húzták csőbe, akit lehetett. Engem nem tudtak csőbe húzni. Mindenk saját maga dönt, mindenki azonos információkat szerezhetett (remélem).
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 11:03
Előzmény: #55526  Törölt felhasználó
#55527
Tulajdonképpen nem azon kellene gondolkoznunk, hogy nekünk mi lenne a legjobb?
Eddig ugyanis behúztak minket a csőbe.
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 10:49
#55526
Akkor az a nagy kérdés,hogy miért adott el az EWT 2,5 millió részvényt közgyűlés előtt 3 héttel?
gbaker 2008. 04. 06. 10:36
Előzmény: #55523  Törölt felhasználó
#55525
Ha egy befektető vállal 20 M db-ra, és 30 Ft körül van a jegyzés akkor talán van értelme (ennyit most nem tud megvenni piacon 30 alatt). Ha csak 5 M db-ot akar, azt most is megteheti. A 2,5 M db eladásának tehát ilyen meggondolásból nincs értelme. Az sem valószínű, hogy névértéken lesz jegyzés. SZVSZ nagyobb (50 M db-on felül) emelés lesz részletenként.
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 10:29
Előzmény: #55523  Törölt felhasználó
#55524
egy ilyen cégnek mint az EWT nem hiszem hogy 50millio Ft-os finanszírozási gondjai lennének
sokkal inkább tulajdonosi kör átrendeződése zajlik a háttérben
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 10:13
#55523
A tőkeemelés valószínűleg több részletben fog megtörténni.Elképzelhető,hogy első lépésben csak mondjuk 20 millió részvényt bocsájtanak ki,és ennek lejegyzésére az EWT a KEG a Páhi Zöld energia és a Shyntopharm együttesen vállalja a garanciát.
Ez azért lenne számunkra kedvező,mert így a hosszútávú emelkedés biztosítva lenne.
gbaker 2008. 04. 06. 10:06
Előzmény: #55521  Törölt felhasználó
#55522
Én nem tartom valószínűnek, hogy ennyire elaprózzák a garanciavállalást és 1 millió körüli db-számokra vállalnak garanciát. Egyébként sem logikus ilyen kis mennyiséget a piaci árnál jóval magasabban jegyezni. A magasabb áron történő jegyzésnek éppen az az értelme, hogy több tíz, esetleg száz millió db-ot kap, amit a piacon nem tudna megvenni, vagy csak jóval magasabb átlagáron, mint a jegyzési ár. Az sem valószínű, hogy csak 50-60 millió ft hiányzik neki az 50 millió db-hoz szükséges összegből.
Törölt felhasználó 2008. 04. 06. 09:12
#55521
Szia Rapista!
A tõkeemeléskor vélhetõen valakinek garanciát kell majd vállalni a kibocsájtott új részvények lejegyzésére,abban az esetben is ha mi kisbefektetõk nem jegyzünk.Ugyanúgy,ahogy annak idején BM megtette.Márpedig ha az árfolyam nem mozdul a 25-27 sávból akkor közülünk senki nem fog jegyezni.
Kérdésem:Szerinted elképzelhetõ az,hogy az EWT azért öntött a piacra 2,5 millió részvényt,mert õ lesz a jegyzésnél az egyik garanciavállaló és készpénzre van szüksége?

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek