Topiknyitó: Portfolio 2016. 12. 06. 11:05

Elvéreztek a PISA-teszten a magyar diákok  

Ugrás a cikkhez
2015-ben is ázsiai országok végeztek az első helyen az OECD PISA-felmérésén, amely során 15 éves diákok matematikai, szövegértési és tudományos képességeit vizsgálják, és amelynek eredményeit kedden ismertették. A teszt ezúttal a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=241048
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 16:44
Előzmény: #110  pitcairn2
#120
érdekes dolog ez
pl. mérő szerint az sem véletlen, ha valaki egy teszten csak úgy ikszelget és a végén telitalálata van 100 kérdésből

egyébként sokáig azt gondoltam, hogy az a jó, ha lesz egy alapos általános műveltséged az iskolák végén

mára beláttam, hogy ez nem megy
sokkal jobb droidokat képezni, akik egy valamihez értenek de ahhoz nagyon lásd USA
persze mindezt adaptív tudásként átadni

ez a hatékony

itt az a gond, hogy a droidképzők is hulladékok, legyen az informatika, vagy orvoslás éppen

ma két dolgot kell tudni:
informatika
nyelvek (még akkor is ha nagyon hamarosan tökéletes valós idejű fordítók lesznek a telefonba, aztán chip) mert ahány nyelv annyi ember és hihetetlen módon javítja a többnyelvűség az agyi kapacitást

nálunk persze pont ez a két terület a nullával egyenlő és nincs is szándék, hogy más legyen

ez a tragédia, ami teljesen beleillik a rezsim filozófiájába
a krach persze közel, a robotizáció, a 3D nyomtatók szerintem 10 éves távlatban bedöntik a munkásosztályt, amit itt építenek

nyugaton nem véletlenül próbálkoznak a minimum jövedelemmel, erre hamarosan nagy szükség lesz

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 06. 16:41
Előzmény: #118  Hegyesi2
#119
mmint micsoda?

amúgy én szeretek veled beszélgetni, egész jól pótolod brrzzrz és csogibogyó kollégát, amikor ők éppen szabadnaposak vagy eligazításon vannak, tökre hozod a szintjüket, szerintem amúgy ez bók, mert a maguk műfajában igazán különlegesek. unalmas lenne ez a hely idióták nélkül, de tényleg
Hegyesi2
Hegyesi2 2016. 12. 06. 16:35
Előzmény: #117  Bekre_Pal
#118
Szvsz,neked akadt ki.:))
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 06. 16:29
Előzmény: #114  Hegyesi2
#117
örülök, hogy nem jön be, akkor legalább felbaszod rajta magadat, megérdemled :)
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 16:26
Előzmény: #111  Hegyesi2
#116
Nem gyűjtöttem ki.Nem gondolod komolyan,hogy időt áldozok ilyesmire.
Csak kiollóztam a szakszervezetek.hu-ról.
link
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 16:21
Előzmény: #112  Bekre_Pal
#115
+++ )
sőt mind!! komcsi és libis
enyike
Hegyesi2
Hegyesi2 2016. 12. 06. 16:17
Előzmény: #112  Bekre_Pal
#114
Személyeskedünk Palika? Nem először írtam,hogy nem jön be ez a stílus. :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 06. 16:13
Előzmény: #109  Dehogynincs
#113
na tessék, nem csak nekem jutott az eszembe, igaz, én másra vezettem le :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 06. 16:12
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#112
de igaza van, nem azt mondta, hogy nem voltak, hanem hogy nem nagyon emlékszik. és az ő agyával ez teljesen érthető
Hegyesi2
Hegyesi2 2016. 12. 06. 16:12
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#111
Abban a tévhitben éltem,hogy csak a Fidesz oktatáspolitikájával van probléma,mert ugye azt ne tagadjuk,hogy csak arról beszéltek! Régóta kedvelt barátom,kigyűjtötte nekem.hogy valójában milyen pocsék is volt,de az egyáltalán nem számít mert nem zorbán volt a miniszterelnök! :)
Érdemes elgondolkodni a felsorolásodon annak tartalmán és összehasonlítani a mai nagyrészt,mondvacsinált problémákkal.
pitcairn2 2016. 12. 06. 16:08
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#110
tanulás =/= oktatás

és persze a tesztírás sem azonos a valódi tudás felmérésével

a közoktatás pedig mindig is a társadalom fölötti kontrollról szólt és ebből a szempontból nézve remekül működik

Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 12. 06. 15:49
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
De igaza van. Nem azt mondta, hogy nem demostráltak, hanem azt, hogy nem emlékszik rá. És tényleg nem emlékszik.
Régóta ismert módszer a kognitív disszonancia fenntartására, hogy háttérbe szorítják a tévhiteiknek ellentmondó tényeket.
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 15:43
Előzmény: #24  Hegyesi2
#108
"Nem nagyon emlékszem,hogy Gyurcsány idején demonstráltak volna a pedagógusok"

Kurvára nincs igazad:

" 2004. május 28. - A PDSZ demonstrációt kezdeményezett a közalkalmazotti bérek értékének megőrzéséért. A több száz pedagógus a Pénzügyminisztérium és az Oktatási Minisztérium épülete előtt követelte, hogy a kormány azonnal intézkedjen a dolgozói bérek vásárlóértékének megőrzéséről, a jogi és finanszírozási garanciák megteremtéséről. A kormánytól garanciát vártak az éves szinten a 6-7 százalékos béremelésre.

2006. szeptember 29. - A PDSZ szervezésében Debrecenben mintegy kétszáz pedagógus tartott békés demonstrációt annak érdekében, hogy vonja vissza a kormány a közoktatási törvénynek a pedagógusokat sújtó előírásait.

2006. október 13. - Több mint ezren tiltakoztak a közoktatási törvény módosítása miatt, s követeltek valódi társadalmi egyeztetést, párbeszédet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) által szervezett és hét civil és szakmai tömörülés részvételével tartott országos szülői értekezleten Budapesten.

2007. február 14. - A budapesti szakképző intézmények tervezett átszervezése, illetve bezárása ellen demonstráltak mintegy háromezren a fővárosi önkormányzat épülete előtt. A három pedagógus szakszervezet (Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, Pedagógusok Szakszervezete, a Magyar Közoktatási és Szakképzési Szakszervezet) 12 pontból álló közös petícióban követelte, hogy szakmai és ne költséghatékonysági alapon szülessenek a közoktatást érintő döntések, készüljön megvalósíthatósági tanulmány az iskolákkal kapcsolatos döntés előtt, s történjen valódi egyeztetés az érdekvédelmi szervezetekkel. A demonstrálók az általuk törvénytelennek tekintett iskolabezárások azonnali leállítását is követelték.

2007. június 1. - A pedagógusok kötelező óraszámának szeptemberi emelése ellen és az intézmény-összevonások következtében kialakult helyzet miatt tartott demonstrációt Budapesten a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) fővárosi szakoktatási tagozata a Magyar Tudományos Akadémia előtt.

2008. november 29. - Közel ezer pedagógus, oktatási dolgozó vett részt az oktatási tárca épülete előtt a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szervezésében az oktatást érintő megszorítások elleni demonstráción. A tüntetők Hiller István szakminiszter lemondását követelték. A társszakszervezetekhez hasonlóan a PDSZ is petíciót adott át, amelyet Szüdi János közoktatási szakállamtitkár vett át. Ebben többek között követelték a közoktatásban dolgozók bérének legalább reálértéken való megőrzését 2009-ben, és középtávon az európai átlagos reálbér elérését.

2009. október 12. - Tiltakozó nagygyűlést tartott Kaposváron, a megyeházán a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) Somogy Megyei Intéző Bizottsága és Kaposvár Városi Körzeti Bizottsága a jövő évi költségvetési törvénytervezet ellen.

2009. november 6. - Mintegy háromszázan vettek részt a Pedagógusok Demokratikus Szervezete (PDSZ) és a Történelmi Egyházak Közoktatási Intézményvezetőinek Országos Egyesülete által szervezett, a közoktatást érintő költségvetési elvonások elleni demonstráción Nyíregyházán. A nyíregyházi tüntetéssel - melyet a november 7-i, PDSZ által szervezett budapesti demonstráció támogatására szerveztek - a pedagógusok azt szerették volna elérni, hogy ne csökkentsék a költségvetésben a közoktatás színvonalát megőrző normatív támogatást.

2009. november 7. - A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) szerint veszély fenyegeti a közoktatást, a gyermekek ellátását. Az érdekképviselet által meghirdetett, Országos Szülői Értekezlet címet viselő fővárosi demonstráción 18 szakmai és civil szervezet tiltakozott a 2010-re tervezett költségvetés közoktatást érintő tételei ellen."
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 15:41
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#107
Bocs, de csak az értelmesebb trollokkal tárgyalok 😎
Sajnos te nem tartozol közéjük.
berlini
berlini 2016. 12. 06. 15:33
Előzmény: #76  exmnbs1
#106
Köszönöm!
Az FHB fórumban azért mondtam el többször a véleményemet (habár részvényem soha sem volt) mert az OTP fórumon felkértek rá.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 12. 06. 15:29
Előzmény: #92  Hegyesi2
#105
kíváncsi vagyok, mire akartál ezzel kilyukadni. Ja, nem.
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 15:22
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
sőt, mindjárt ki is javíthatsz egy piros pontért
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 15:20
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#103
az ikes igékkel kezd tibike
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 15:18
Előzmény: #100  exmnbs1
#102
a pisa teszt nem okosságot mér
kompetenciákat

a szomorú az, hogy folyamatosan zuhan az oktatás színvonala

ez is egy olyan magyaros hülyeség, hogy deviszont milyen jó itt az oktatás

hát már nagyon régen nem az

a fidesz rezsim pedig rátett még egy lapátra

az elitképzést preferálják, mint a bolsevikok, hiszen ők is azok
néhány kiemelt intézmény + a drága magániskolák a tömeg maradjon primitív

pedig 6 éves kortól 2 nyelv tanítás minden nap + matematika, logika emelt óraszámban, nem osztályozva 4 évig

persze ehhez pedagógusok kellenének akik nincsenek
egyedül a nyelvoktatás lenne megoldható, de arra pont szrnak

siralmas, hogy hollandiában minden 10 éves gyerek folyékonyan beszél angolul, ok a német nem nagy dolog
detto svédország és általában a skandináv országok

ezek alap dolgok

persze a gyártósor mellé nem kell se nyelvtudás se pisa teszt és itt ez a cél
Törölt felhasználó 2016. 12. 06. 15:16
Előzmény: #100  exmnbs1
#101
Nem tudom, te már rutinos vagy, én még csak próbálkozok...
Ti 8 osztályos gimibe jártok?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek