Topiknyitó: TrendMan 2009. 07. 31. 08:31

Egyre erősödő globális jókedv  

A makromutatók esőre állnak, a legtöbb kis hajó és csónak már elsüllyedt vagy sülllyedőfélben van, de a partról csak a Titanicot látni, amely még nem ment neki a jéghegynek.

A helyzet kb. olyan, mint egy átmulatott hosszú este után, ahol az éjszaka kezdetén a heroin adagokat tolják magukba a mulatozók és úgy érzik, ők már talán repülni is tudnak!

Vajon az augusztus meghozza-e a kijózanodást?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 11:13
Előzmény: #33  TrendMan
#34
ha jól kerestél, találtál olyan részvényt, ami csökkent is :P
TrendMan 2009. 08. 03. 11:11
#33
A legfrissebb 2 video hűen mutatja a helyzetet:
A pénteki 'A szakértők csökkenést várnak a részvénypiacon' értékelésre ma kijött a
'A Dax további potenciállal (értsd: növekedési potenciállal) rendelkezik' helyzetelemzés.

---> link
TrendMan 2009. 08. 03. 09:31
Előzmény: #31  TrendMan
#32
Mellesleg a Dax mai nyitó két 10 perces gyertyája is igen érdekes látvány.
TrendMan 2009. 08. 03. 09:28
#31
A speciális kérdésekhez nem tudok érdemben hozzá szólni, nemrég még tartottam az aranyat, de ennek a jövőjét is bizonytalannak érzem - egyenlőre eladtam.
Teljesen egyetértek, és ezt tulajdonképpen minden szakértő körből írt elemzés is alátámasztja ---> Nem történt egyetlen érdemi intézkedés sem, a jelenlegi rally az olcsó pénznek köszönhető.
(ill. egy időben szó volt róla, hogy a bankárok eszméletlen bónuszait nem engedik tovább és megpróbálják elérni, hogy az általuk teremtett 'társadalmi érték' arányában kapják a jussukat - de véleményem szerint ez is megmaradt a retorika szintjén)

+++Aranynál az is átláthatatlanná teszi a helyzetet, hogy ált. az erősödő dollárral együtt csökken - egy ponton azonban - amikor az erősödő dollár már a globális bizonytalanságot tükrözi vissza, a folyamat az ellenkezőjébe csap át!
Törölt felhasználó 2009. 08. 03. 09:12
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
Megmondom neked őszintén a torontói tőzsdét annyira nem ismerem. Eddig 2-szer vásároltam onnan papírt, azt is kifejezetten célarányosan.
link a torontói tőzsde honlapja. Itt utána tudsz járni a kereskedhető termékeknek, lehetőségeknek! Többre sajnos nem futja :( De csak annnyit tudok mondani, hogy amit nem ismersz, azzal ne foglalkozz!!
Törölt felhasználó 2009. 08. 02. 09:28
Előzmény: #1  TrendMan
#29
nekem a legnagyobb problemam, hogy nem latom, hogy barmi valtozott volna a valsag alatt.
csak az volt a lenyeg, hogy eloltsak a tuzet. penzt "teremtettek" (?!) es sokszor, hangosan elmondtak, hogy nincs semmi baj.
lehet, hogy nem jutott el hozzam minden informacio, mert egy erdemi lepest, intezkedest nem tudok mondani
Törölt felhasználó 2009. 08. 01. 22:35
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Üdv Mindenkinek!

Remek topik!
Ergo bekopizom ide is :)

1. Egy kis AGM-et vennék a torontói tözsdén, de illikvid. Vki ismeri azt a piacot? Lehet rá / ott származékos terméket kötni vagy ilyesmi? Előre is thx.

2. Korrekcióra számítok (soon), rbs derivatívok eladva, és vagy AGM-et vennék asap, vagy visszavenném az rbs pozikat. Ki szerint tört a kis up trend?

3. Magma Energy-t (MXY) vett / jegyzett valaki? Ez lenne még számomra egy alternatíva, de csak hosszú távra vennék belőle, az meg már foglalt nálam. Kinek van valami nem épp publikus infója / elemzése róla?

4. Aranyat most lenne jobb eladni v. várjak még? (tartogatom a korr. esetére, eddig ez volt a legjobb gondolatom)

Előre is köszi a segítséget.

Moneyworld, tudsz vmi megoldást az 1. kérdésre?

(ja és tippelni lehet nyugodtan nekem felelőtlenül is, még rossz tanácsot sohasem fogadtam meg, csak jót :) beépített szűrővel rendelkezem :) úgyhogy nyugodtan lehet akár világvégét is jósolni vagy gigabullt :) a vélemények, indoklások érdekelnek...)
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 15:18
Előzmény: #25  TrendMan
#27
A stop szinteket általában technikai támaszok/ellenállsáo alá/fölé teszik... ezért vannak az 1 perces hatalmas leszúrások. A stop szint elérésénél a megbízás piaci eladásra/vételre vált, tehát nem limitáras lesz, így akármilyen szinten teljesül...

amúgy meg igen, valahogy úgy megy: általában a nagy alapok mozgatják a nagy tőkéket, a nagy alapok kezelői dollármilliárdok felett rendelkeznek. Nekik könnyű rövidtávon befolyásolni a piacot
TrendMan 2009. 07. 31. 15:14
#26
Egy kis háttérolvasmány a válság lélektanához
---> link
TrendMan 2009. 07. 31. 15:00
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Ha ez így van, valamivel alátámaszthatnád v. cáfolhatnád az olyan összeesküvés elméleteket mint, hogy kistoppoltatják ezt v. azt.

Hogy is van ez ?
Sötét hátsó szobákba csuklyás emberek osonnak be és ott titkos tervet szőnek ???
Van egy agytröszt, amely előre tervezi a tőzsdék mozgását, vagy nincs ???

Aláírás:
Laikus :-)
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 14:50
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
ja :D
úgy lesz.. vagyis már úgy van :D
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 14:48
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
Te bróker vagy? Vagy mi?:):):) ÚGY LEGYEN!!!!
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 14:48
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Q2 -1%
Q1-et módosították -5,5%-ről -6,4%-re.. ezért adták el...
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 13:27
Előzmény: #20  TrendMan
#21
én -1,5%-os várakozásokról olvastam... sztem kihoznak -1,7-et, hogy legyen mivel magyarázni a részvénypiaci bukót... a longos trendkereskedőket kistoppoltatják, aztán meghúzzák 1100-ig az s&p-t :)

ez az én jövőképem :P
TrendMan 2009. 07. 31. 13:23
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Én augusztusban nagy volatilitásra számítok - ami illeszkedhet a te jövőképedhez.
Erősödő globális jókedvem közepette feltünt, hogy a Forex Economic Calendar már meg sem ad konszenzus értéket az USA mostani GDP adata vonatkozásában ?!

Ebben az esetben könnyű lesz felülmúlni, és még módosítani sem szükséges a valódi adatot :-)))
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 11:31
Előzmény: #18  TrendMan
#19
rövid távon én kis korrekciót várok. GDP adatra sztem eladják... habár tegnap még úgy gondoltam, hogy szeptemberi s&p-re 1000,5 ponton lehet nyitni shortot, de nem ment el odáig...
TrendMan 2009. 07. 31. 11:21
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
Ugyenezek a kategóriák (Bullish, neutral, bearish) megvannak a thestreet.com realmoney indexében is, melyet minden vasárnap publikálnak.
Jelenleg ott is ugyanez a megoszlás, de azok a számok 1-2 napig adnak támpontot.
Ha az indexek áttörik az előttük tornyosuló csúcsokat (9600 Dow, 5400 Dax etc...), akkor fél éves távlatban bulis lehet a dolog, mert teljesítik a bika piac alapkövetelményét:

Nem megy új mélypontra és felülmúlja az előző csúcsot.

Egyébként azt, hogy a Dax 3600-as mélypontja irreális volt vagy sem, elég nehéz megitélni, mert a világgazdaság nem átlátszó és rengeteg a szubjektív elem az értékelésben.
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 11:04
Előzmény: #1  TrendMan
#17
Ez egy jó kis topic. :-))
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 10:30
Előzmény: #14  TrendMan
#16
link

íme :D
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 10:28
Előzmény: #14  TrendMan
#15
nagyjából igen... de mivel igény van rá, hát megtehetik és ez a szomorúbb :(
TrendMan 2009. 07. 31. 10:08
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Ez igaz, de ebben az esetben az ilyen oldalak szórakoztató időtöltéssé szelidülnek, melynek semmi más célja nincs, mint kitölteni a saját oldalait információval, és a te idődet olvasgatással.
Ez nem más, mint egy írott valóságshow, ahol bemutatják neked a kötekedő hippit és a felcicomázott cicababát, aztán eldöntheted, hogy melyik szimpatikus.
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 10:00
Előzmény: #11  TrendMan
#13
az elemzések azért szoktak merőben eltérni egymástól, mert emberek készítik. Elemzést elkészíteni rengeteg fajta módon lehet, rengeteg indikátor, fundamentum alapján. Hosszabb-rövidebb időtávra.
Az elemzőn múlik, hogy éppen mit vizsgál, mi alapján...

ezért van az, hogy azonos időben készült elemzések eltérnek egymástól. És nem állíthatjuk 100% biztonsággal, egyikről sem , hogy az a jobb, vagy az igazabb. lehet hogy mindkettőnek igaza lesz, lehet, hogy egyiknek sem...

ugyanúgy neked is szíved joga eldönteni, hogy melyiknek hiszel jobban...
martin36
martin36 2009. 07. 31. 09:59
Előzmény: #11  TrendMan
#12
Én más címmel illetném ezt a" tudományága"t:
Ki tud nagyobbat mondani?avagy pancserok licitversenye a mindenkori árak figyelembe vételével.
TrendMan 2009. 07. 31. 09:55
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Ha megfigyeled, itt a pf-en és más tőzsdei oldalakon már régóta űzik ezt a tudományt, csak nem nevezték nevén:
Pl. ha kedden megjelenik egy cikk arról, hogy a forint ismét 300 HUF/EUR lehet, akkor másnap kijönnek egy "Forint: Irány a 255 ?" elemzéssel.

Olyan, mintha amikor az asszony elmegy ruhát venni, és azt mondja az eladónak, hogy az a kék tetszik, akkor az helyesel:
"Remekül áll Önnek"
De ha megváltoztatja a véleményét:
- Nem, ez a piros mégis sokkal jobb!
- Csodálatos izlése van, ez egy egyedi darab, mintha Önra szabták volna!!!
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 09:48
Előzmény: #8  TrendMan
#10
hmmm. összehasonlító tőzsdetan. Már a megnevezéstől is kiver a víz :) Na egy ilyen előadáson nem sok diák lenne az egyetemen :P
martin36
martin36 2009. 07. 31. 09:47
Előzmény: #8  TrendMan
#9
Egyértelműen kétértelmű a dolog.
TrendMan 2009. 07. 31. 09:43
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Próbáltam szembeállítani egymással a shortos és a longos jövőképet - és ezáltal megalapozni az összehasonlító tőzsdetan kétes értékű tudományát.
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 09:21
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
ugyan... csak bevette a reggeli antidepresszánst :)
(csak vicc volt)
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 09:18
Előzmény: #5  TrendMan
#6
Némi iróniát vélek felfedezni soraid között...
TrendMan 2009. 07. 31. 09:14
Előzmény: #4  martin36
#5
Nem lehet kellőképpen felülhangsúlyozni a tényt, hogy a világ vezető gazdasága, annak felelős személyiségei és saját vezetőink kart-karba öltve küzdenek jólétünk érdekében.
A kemény munka, amit végeznek, most meghozta gyümölcsét: A világ vezető cégei egyre-másra múlják felül eddigi színvonalas teljesítményüket, a kisebb cégek (is) stabil lábakon állnak, finanszírozásuk - és ezáltal megannyi jól fizetett munkahely - biztosítva van.

Most már a kisember bízhat abban is, hogy részvényekbe fektetett pézecskéje jó helyre került, perspektíva és áttekinthető jövőkép jellemzi korunk gazdaságát.
Az üvegzseb fogalmát maholnap felváltja az üveg finanszírozás - ezáltal mindenki betekintést nyerhet abba, hogyan sikerült a nagybankoknak villámgyors szakértő manőverekkel átevezniük Szkülla és Karübdisz között vihar idején.

Csak napok kérdése, hogy a piacok új csúcsokra törjenek, ahol aztán határ a csillagos ég!
:-)))
martin36
martin36 2009. 07. 31. 08:53
Előzmény: #1  TrendMan
#4
Hm,vajon nagyot tévedek,amikor azt gondolom,hogy shortban ülsz?
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 08:41
Előzmény: #1  TrendMan
#3
Szerintem meg pont a márciusi mélypontok voltak irreálisak.... most rövid távon igaz, hogy túl van árazva a piac, de azért márciusi szinteket nem várnék. 1,5-2 év alatt akkorát nem bukhat a világ gazdasága, amekkora értékvesztés a tőzsdéken mutatkozott.... Szerintem pont azért maradt el a korrekció az emelkedésben, mert lassan kezdünk a realitás felé tendálni... inkább csak megtorpanást várok az emelkedésben, nem pedig újabb beborulást... de ez a személyes véleményem, mindenféle adattól mentesen!
Törölt felhasználó 2009. 07. 31. 08:39
Előzmény: #1  TrendMan
#2
Remek bevezető. Amúgy a kijózanodás valóban mindenkire ráférne. Rám is... a tegnap esti pálinkázás fényében meg főleg.

Topik gazda

TrendMan
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek