Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2018. 11. 04. 16:57
Előzmény: #960  fxboy
#961
.... folyt köv:
  "....
taxisgyuszi 2014. november 06. | 19:46előzmény: #1076  szarvasvadasz#1080
 
 hát jó. 
Már azelőtt is jó sok Elliott-hírlevelet kaptam meg azért persze figyelemmel kísértem az oldalaikat is, mielőtt mostanában komolyabban rákattantam a témára. 
Azt tapasztaltam, hogy karakterszerűen nagyjából 3-féle EWT-elemző van, de külön-külön ettől függetlenül mindegyiknek kisujjában van a 'szakma': 
1) 'Óvatos duhaj típus'. Patikamérlegen méri le a szavainak súlyát, hogy semmiképpen se lehessen rajta később bármit is "számonkérni". Sohasem manőverezi bele magát egyirányú utcába, mindig hagy menekülési utat. 
2) 'Durrbele' típus. Impulzív elemzéseket közöl, melyek olykor zseniálisan bejönnek a legapróbb részletig, máskor köszönőviszonyban sincsenek a chart alakulásával. Jól tűri a kritikát, de nem törődik vele, máris küldi a következő számozást. 
3) 'Művész"b típus. Jellemzően "big picture"-ban utazik, és tűzön-vízen keresztül ragaszkodik a távoli céltartományához. Soxor előfordul, hogy szinte reménytelennek tűnik a prognózis további fenntartása, de valahogy a végén mindig odakeveredik az ár az általa több héttel, esetleg hónappal korábban közzétett szinthez. .. mindezt úgy, hogy a végén totál konzisztens count-ot lehet visszaszámozni.   ...."
 
Törölt felhasználó 2018. 11. 06. 07:56
Előzmény: #961  fxboy
#962
Nem tom ki lehetett, de fején találta a szöget a kolléga, ammá' bisztos...:))
fxboy
fxboy 2018. 11. 12. 11:01
Előzmény: #962  Törölt felhasználó
#963
Elég kevés kolléga tudja eltalálni a szög fejét. 
   :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 11. 12. 19:40
Előzmény: #963  fxboy
#964
Úgy néz ki, hogy talán most én is eltaláltam véletlenül a szög fejét.
 
https://www.mql5.com/en/charts/9359673/eurusd-w1-admiral-markets ;
 :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 11. 12. 20:38
Előzmény: #964  fxboy
#965
gratula...:))... az összes sellőt visszadobod, hogy még nőjenek, vagy haza is viszel belőlük néhányat vasárnapi ebédhez?
 
:)
fxboy
fxboy 2018. 11. 13. 07:26
Előzmény: #965  Törölt felhasználó
#966
Még hadd hízzanak. Eurusd kb 1.1. - 1.09, eurcad 1.4-1.5 környékén lesz majd megpiszkálva a "törzsállomány". 
  E mellett természetesen megy a napi csalafintaság. Minden párban, de csak szigorúan +swap irányban.
  Most pl volt kb egy hónapos gyönyör gbpnzd shortban. Szinte elaléltam. Lehet, hogy csöppet elkapkodtam ezt a zárást, de nincs okom panaszra. - A korai sem annyira rossz. Attól függ kinek.  -  Nzdjpy long is jól megy kb 2-3 hete. Az aud is jól teker,  kisróka meglökte úgy láccik, mert euraud is csini kb szept eleje óta és van még erő benne lefelé....
 
  ...  ...és 3 naponta kemény edzés, hogy legyen erőm a nyugger prémiumot felélni. Nem tudom, hogy kinek a kezét csókolgassam, talpát, mását nyalogassam....  
 Szóval így öregesen.... 
  :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 11. 16. 10:47
Előzmény: #966  fxboy
#967
...aha, kvnepper és a finom kommunikáció... :) 
 Kb annyi köze van a kettőnek egymáshoz, mint a kardhüvelynek a hüvelygombához...  
 
  :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 11. 19. 16:09
Előzmény: #956  fxboy
#968
...hát, a d1 bolli középnél kicsit följebb csúszott. És mehet d1 bolli felsőnél is följebb rsi miatt. Sőt, w1 b közép, 155x környéke, vagy w1 b felső 176x (itt van kb mn k is)  se lehetetlen, dec 13-ig és 19-ig bőven belefér... Ez a 176x,  1800 környéke nagyon baba lenne.
 :)  
 
fxboy
fxboy 2018. 11. 21. 12:01
Előzmény: #968  fxboy
#969
...ahogyan vártam, szinte pipre pontosan d1 b f-ig jött fel.
 
https://www.mql5.com/en/charts/9398597/eurusd-d1-admiral-markets-as ;
 
  Most vagy le kb 125x-re, vagy fel 168 - 170 körülre. 
  Eurusd továbbra is csak short. 
    :)  
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 07:43
Előzmény: #969  fxboy
#970
Próbáljuk a jövőben, pár perc/óra/nap/hét múlva a majd bekövetkező események valószínűségének lehetőségét feltérképezni. Hiába mondják itt néhányan, hogy nem a jövőt kutatják. Dehogynem! Mindannyian azt tesszük! Próbáljuk legalább az irányt eltalálni! Aztán ezekhez a találgatásokhoz lehet mindenféle áltudományos módszereket, cuccokat alkalmazni. Szintek, trendek, hullámok, vonalak, számsorok, ....  
  ....és aki nem az én cuccom szerint csinálja a trédjeit, azt ekézhetem, megköpködhetem? Mert van itt néhány pályamunkás, aki ezt teszi. Pedig jobb lenne, ha belátnák, hogy mindannyian csak találgatunk, tippelgetünk. 
 
 Néhány éve, néhány tengerentúli magyar _lebugacizta_ az itthoni trédereket. Akkor azt mondtam, hogy én birkacsont stratégiával fogok ezután dolgozni! De rövid időn belül beláttam, hogy ez nem elég hatékony. Így visszatértem a tőzsde előtti életem szakmájának jól bevált módszeréhez. 
 Most a trédstratim fundamentumát már ismét a sirálybélből történő jóslás, tippelgetés, találgatás adja... 
   :) 
     
Törölt felhasználó 2018. 11. 23. 11:21
Előzmény: #970  fxboy
#971
sirálybél??... az tökjó. :))
nekem a kávézacc jobban bejön, de hát nem lehetünk egyformák.
 
;)
Törölt felhasználó 2018. 11. 23. 14:15
Előzmény: #970  fxboy
#972

Gondolom ez megint nekem lett szánva, néhány másik bejegyzéssel egyetemben - én vagyok az egyik, említett "pályamunkás". Nyugodtan beírhatod a másikba is a Te ekézésedet, nem kell itt a saját totyikban, hátulról, sunyiban jönni!
De azért ... 1. Az áltudományos módszer elég jól termel, ezt levehetted a másikból, ha egy kicsit is konyítasz ehhez az egészhez. 2. Ha úgy gondolod, hogy az esély mindig 50-50% körül van, akkor hidd el nagyon tévedsz - bár az már nem az én bajom, hogy van aki nem igazán tudott túllépni a sirálybélből való jóslás szintjén.
Na hali és ha valami bajod adódik még a közeljövőben velem, akkor csak írd be nyugodtan a helyére a véleményedet!
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 15:39
Előzmény: #970  fxboy
#973
Legyen egy kis kaja. Mára egy jó kelkáposzta főzelék. 
 Sokan nem komálják, viszont én igen. De csak a sajátot.
  A zsíron dinsztelt veres hagyma alap és a kömény-csombor-majoránna szentháromság nélkül elképzelhetetlen + ment bele egy piros macskapöcs. Most fokhagymás kefír habarással fejeztem be. Máskor füstölt szalonnabőr pirítása adja a vhagyma alá a zsírt, de most nem volt időm ezzel tökölni. 
 A tányéron kapott a tetejére egy főtt keménytojást, 
  Azt mondják jó lett.
 :) 
   
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 15:42
Előzmény: #971  Törölt felhasználó
#974
....szoktam még halbélből is. De ez nem pontos szignálokat ad. Olyan mint a second hand, mert az is a sirályból jön ki.
 :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 15:48
Előzmény: #972  Törölt felhasználó
#975
Szia Csoli papa, 
 rosszul gondoltad!
 Máskor igen, de most nem találtad el a szög fejét. 
 Ha kívánod, megmagyarázom.... 
  :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 11. 23. 16:19
Előzmény: #975  fxboy
#976

Szia! Kösz nem kell! "Szintek, trendek, hullámok, vonalak, számsorok, ...." - ezek én is vagyok (szép kimagyar fejezéssel:) ). És ez mind áltudomány...
A múltkor Te magadra vettél egy olyan dolgot, ami nem is Neked volt címezve, ráadásul szerintem semmi bántó nem volt benne, senkire nézve sem! Azóta osztasz itt engem rendszeresen, az élettapasztalati mennyiségeinkből kiindulva lehet is benne valami, el is gondolkoztam rajta, bár teljes következtetésre még nem jutottam, de rajta vagyok az ügyön! :) Az egyik kérdés ami megfogalmazódott bennem: Emberileg jó hatással van-e rám ez, amit most csinálok (tőzsde)? Most úgy áll, hogy igen is meg nem is. És mivel a hatásokat nem tudjuk kikerülni, ezért megpróbálom a helyükre tenni őket ... :) Nehéz ügy!
Ezt most én is magamra vettem (a 970-est)! :)
Törölt felhasználó 2018. 11. 23. 16:25
Előzmény: #975  fxboy
#977

Ja és akkor én most jófiú voltam, hogy nem akartam kitalálni és bemagyarázni az irányt, hanem írtam pro és kontra is és kétesélyesnek nyilvánítottam a játszmát? :)
(Most pedig egy jó kávé kíséretében megeszem a világ egyik legnagyobb találmányát, a fraktáltekercset(kakaóscsiga)) :D
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 17:39
Előzmény: #976  Törölt felhasználó
#978
....szóval taxisgyuszival dumcsiztunk a szög fejéről a #962 - 3 -ban. Gondoltam, ebből lejött akkor, hogy néhány pályamunkás/fórumpajti elismerésben, tiszteletben van nálam.
  Ezek közül a #975 egyet nevesít is, mert: "....Máskor igen, de most nem találtad el a szög fejét. ...."  Ha ez így van  - már pedig így van -  akkor milyen logika adna alapot számomra a baszogatásodhoz?     
 Különben is, akinek az inge, az majd magára veszi, (ha érti) akinek meg nem, az majd pl sasmadarat hajkurászik vele....       
 Mert a respect szögfejtaláló olvtársak mellett bőven vannak itt ekézők is. ....és a napokban ismét előkerült ez az 500k %-os madár is.  ....lehet, hogy kiváló traderek és állítólag vastagszik a bukszájuk is, de a stílusuk igencsak sértő. Hosszan lehetne a nick-eket sorolni, de fölösleges, mert nem értik, érzik a gázt.  
 
  "...A múltkor Te magadra vettél egy olyan dolgot, ami nem is Neked volt címezve,. ...."   ÁÁá, nem vettem én magamra semmit sem, csak ott, abban a hsz-ben furcsállottam a Tőled szokatlanul vehemens - hullámokat.   Belátom, akkor, ott hibáztam. Nem kellett volna belepofáznom más bulijába. Ideje lenne, ha már benőne a kutacsom. Hallgatni arany, zenét hallgatni Petőfi. 
 
   (Közben e/u szépen csinálja azt, amit kell! )  
 
  "...Azóta osztasz itt engem rendszeresen.  ...." Nem osztok én itt senkit sem, csak úgy pampogok bele a levegőbe. 
 Sztem nincs itt semmilyen nehéz ügyed. Te helyükre tudod tenni a rossz hatásokat.
 Csak pozitívan! :) 
  
Törölt felhasználó 2018. 11. 23. 18:04
Előzmény: #978  fxboy
#979

Örülök, hogy megint szót értünk egymással! A nehéz ügy meg nem itt van (bár a kettőnk dolgát sem nagyon tudtam hová tenni egy ideig), hanem az életemben. De dolgozok rajta keményen és talán jó úton járok azzal, hogy felismertem a problémát és próbálom megoldani. Sok volt ez az év egy kicsit nekem, még most tisztulnak, ülepednek a dolgok ...
Elismerő szavaidat köszönöm! Ha valamit félreértettem és emiatt a hangnem nem megfelelő volt néhol, akkor ezért elnézést kérek!
A pozitivitás megvan, néha talán túlságosan is.
:)
fxboy
fxboy 2018. 11. 23. 19:03
Előzmény: #979  Törölt felhasználó
#980
  
    :) 
 
  
fxboy
fxboy 2018. 11. 26. 17:24
Előzmény: #969  fxboy
#981
index: ".... Nagyon zajos decembert várok emiatt, Powellen nem kicsi nyomás lesz, hogy azonnal fejezze be a kamatok emelését. A legfrissebb felmérés szerint a piac 74%-os esélyt ad a december 19-i újabb 25 bázispontos szigorításnak.Erről a kamatvitáról nekem a Húsvét-sziget misztérikus története jut az eszembe. A polinéz őslakosok az isteneik számára a történelmük során egyre magasabb kőszobrokat emeltek a parton. Ez ahhoz vezetett, hogy egy adott pillanatban valaki kivágta az utolsó fát a szigeten (a fákon görgették le a kőbányából a kifaragott szobrokat a partra). Furcsa és érdekes pillanat lehetett. Ugyanez történik jelképesen jelenleg az amerikai gazdaságban. Donald Trump saját monumentális életművét építi egy minden lehetséges hátszéllel felpörgetett gazdaság és részvénypiac által. Ehhez pedig nem rest az utolsó fákat kivágni, mint adócsökkentés, környezetvédelmi egyezmények felmondása, illetve éppen most az olajár leszorítása. Az amerikai gazdaságpolitikai eszköztár szigetén az utolsó fa ebben a képben a kamatpolitika. Trump már vágná ki ezt is (a kamatemelések leállításával, majd később csökkentésekkel), de a fa Powell tulajdonában van, akit pont az elnök nevezett ki a fa őrzőjének. Powell pedig őrzi ezt a fát, hogy a nehezebb időkben nagyobb hasznát vegyék majd.Amit most a FED és Powell csinál, az a következő válság során egy óriási aduász lesz az USA kezében szemben a fejlett világ többi részével. Ugyanis az Egyesült Államoknak lesz monetáris politikai mozgástere. Mert a nullkamatok hosszú évei után nekik még lesz milyen fát kivágniuk. (Európa és japán már rég kivágta a saját utolsó fáját.) Egyszer még sokan hálásak lesznek ezért Jerome Powellnek..." 
  
https://index.hu/gazdasag/penzbeszel/2018/11/26/trump_es_a_fed_haboruja_most_lesz_igazan_eles/
 
 
fxboy
fxboy 2018. 11. 26. 19:57
Előzmény: #969  fxboy
#982
A sirálybél jóslás szerint alakul az e/u csárt. 
 Nagy valószínűséggel meglesz az a 125x körüli szint - első lépésben. W1, D1 is ezt akarja....
 
https://www.mql5.com/en/charts/9418782/eurusd-d1-admiral-markets-as ;
  
 :) 
 
dt7
dt7 2018. 11. 27. 13:39
Előzmény: #982  fxboy
#983
Üdv.Mester!:)újra alakul a dodó:))
fxboy
fxboy 2018. 11. 27. 19:44
Előzmény: #983  dt7
#984
Bizony!  Aztán reméljük, hogy Jerome nem hagyja magát Donald-dal szemben.... majd dec 19-én kiderül. 
  :)  
   
fxboy
fxboy 2018. 11. 28. 18:19
Előzmény: #984  fxboy
#985
Jerome dumált. Beszart Donaldtól. = 85 pipis m15 zöld gyertya ! 
 :( 
   
fxboy
fxboy 2018. 11. 28. 18:27
Előzmény: #985  fxboy
#986
fxstreet: 
 "....Breaking News: USD falls sharply as Fed's Powell says policy rate is 'just below' estimates of neutral  ....." 
fxboy
fxboy 2018. 11. 28. 19:40
Előzmény: #986  fxboy
#987
Nincs itt semmi különös.
 
https://www.mql5.com/en/charts/9428925/eurusd-w1-admiral-markets-as
 
 Lefelé nem tud menni a technikai miatt, fölfelé meg a funda miatt. 
 Ezért w1-en rakja a sormintát... Aztán egyszer majd lesz, aminek lennie kell....  1 
  :)
   
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 07:08
Előzmény: #986  fxboy
#988
pf: "....A Fed-elnök arról beszélt, hogy a jelenlegi kamatszint közel van a semlegeshez (vagyis ahhoz a szinthez, ahol már nem stimulálják a gazdaságot a monetáris kondíciók), amit úgy értelmeztek, hogy a szigorító kamatciklus a korábban vártnál előbb érhet véget.
Paul Ashworth, a Capital Economist amerikai vezető elemzője túlzottnak értékelte a piaci reakciókat, mondván, Powell nem beszélt arról, hogy a Fed inflációs vagy növekedési várakozásai megváltoztak volna, vagyis nincs szó a monetáris politika módosulásáról. Avery Shenfeld, a Canadian Imperial Bank vezető közgazdásza azt emelte ki, hogy félreértés lehet a semleges kamatszintre való utalás értelmezése. A Fed ugyanis a gazdasági ciklust figyelembe véve a semleges feletti kamatszintet kíván elérni, vagyis szó sincs arról, hogy Powell indirekt módon a kamatemelés végét pedzegette volna.  ...."
  
Törölt felhasználó 2018. 11. 29. 07:34
Előzmény: #988  fxboy
#989

Ez egy kicsti olyan, mint a szerelem. Bármit mondhatnak, te csak azt hallod,amit akarsz. A kispapírokban jól megfigyelhető, hogyan öntik egymásba a hitet a fórumozók és el vannak keseredve, hogy nem tudnak duplázni, meg sokszorozni.
Ez a pénzbőség mindenkit megbolondított, senki nem hiszi el, hogy ez egy óriási lufi, amit le kell ereszteni, különben eldurran.
Amit a központi bankok csináltak, az a tűzoltásból átment egy drogos állapotba, ami egy öngerjesztő lufifújást eredményezett. Ahelyett, hogy megtisztulna a piac, inkább tömik bele a "kábítószert" elfedve a gondokat.
Törölt felhasználó 2018. 11. 29. 08:06
Előzmény: #987  fxboy
#990
na jah... kb. 2030-ig sztem mindkét félnek megfelelne a sárgított sávon belüli "lázas semmittevés"...;))... utána meg fogalmam sincs...
 
https://i.imgur.com/3ZWnjdk.png
 
;)
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 08:47
Előzmény: #989  Törölt felhasználó
#991
Szerelem??  :)  Ennél a GumiZsuzsi is jobb.  ...de ha esetleg az is, elég jól fizet. 
 Kit érdekel, hogy lufi-e vagy nem? Ez nem befektetés, mint az általad emlegetett kis papírok. Amíg fejni lehet, mindegy hogy lufi-e, vagy tőgy...  
 
  .... aztán mit mondanak még? ...már mint azon kívül, amit állítólag hallani akarok. ...
  ... és kit érdekel, hogy te szted nem tud megtisztulni a piac?   Dől a lé, ez a lényeg! 
 
  :) 
  
 
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 17:49
Előzmény: #990  Törölt felhasználó
#992
Igen erről már dumcsiztunk kb ez év elején:    
  
   daxlisgyuszi
  február 16. | 20:43előzmény: #15826  daxlisgyuszi#15827 
   ad absurdum az is könnyen megeshet (ha nem történik közben “game changer“ katasztrófa), hogy az eur/usd jegyzése mongyuk 500 év múlva is valahol 1.1 -1.4 között fog libikókázni, míg a dow már vígan valahol x milliónál lesz... :))
 
  február 16. | 20:28előzmény: #15824  fxboy#15826   
  kb. igen. :))
  a forex piacnak semmi köze a folyamatos idõbeli növekedés ideájához... hasonlóan pld. a kétkarú mérleghez vagy emelõhöz. Egészen másfajta skill-ek szükségesek ezen a piacon, mint pld. részvények (rv. indexek) esetében, ahol az alapgondolat az idõben (ciklikusan végbemenõ) folyamatos emelkedésre ill. értéknövekedésre van kihegyezve. 
 
   Akkor ezt mutattad: 
  
https://imgur.com/1YR5E0C  ;
  Akkor szűkebbre vetted a sárgát.
  Én szívesen kiegyeznék azzal, ha csak a sárgában mozogna még cca 20-30 évig. ...  :) 
  :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 19:04
Előzmény: #989  Törölt felhasználó
#993
Sztem te összekeverted a totyikokat, s eltévedtél. 
  Ez nem a "Value Investing" vagy a "Financial Forecasts" vagy más, nagyon nagy tudású befektetési guruk topicja.   Ez itt egy teljesen amatőr kajás totyik, ahol egy csurgatott tojásleves és egy tökfőzi között egy kicsit trédelünk. Az ide betévedő cimbikkel kicsit dumcsizunk, próbáljuk egy csöppet jól érezni magunkat , s ennek érdekében igyekszünk egymást nem baccogatni, inkább tisztelni. Erre jössz te, f..szom tuggya honnan, még soha nem jártál itt, de az első szavaiddal rögtön arcoskodsz velem. Szted jól van ez így? Szted mi a rák közöd van ahhoz, hogy én mit hallok meg és mit nem?  Éngem rohadtul nem érdekel, hogy a kispapírok totyikban mit csinálnak egymással a fórumozók, mit öntenek egymásba. Az sem érdekel, hogy vki tud-e duplázni, sokszorozni. Viszont neked vszínű, hogy ez után csorog a nyálad, a ma reggeli vallomásod alapján a btc topicban. Ám ez, az elmúlt 10 évben nem sikerült  neked, ezért constans frusztrált állapotodban megtaláltál engem. Ezt inkább ne tedd többször, kérlek !....
 
 Szóval szeretettel látunk itt, a baráti körünkben, de csak akkor, ha nem ekézel. 
   Oksi? 
     :)
   
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 19:45
Előzmény: #992  fxboy
#994
 Az egyik respect pajti azt mongya, hogy ha a hír lenne a lényeg, akkor a csárt a két hír között csak oldalazna. 
   
    Hiszen erről beszélgetünk már egy éve, s Te azt mondod, hogy  a végtelenségig képes oldalazni. 
   A két hír  -  1,6 és 0,6  -  közötti oldalazást bizonyítja a történelmi csárt, amit beraktál. 
 
https://imgur.com/3ZWnjdk
 
Törölt felhasználó 2018. 11. 29. 19:51
Előzmény: #993  fxboy
#995

A fene !!!, hogyan felkaptad a vizet! Bocsi a TE nem neked szólt , úgy általánosan akartam kifejteni, hogy bármit bele lehet magyarázni a mondandóba. De teljesen mindegy, hagylak is, beszélgess magaddal, hiszen az utolsó 33 hozzászólásból 23 a tiéd, látom nyitottál magadnak egy totyikot, hogy szólózhass. Hajrá, mindent bele!
Azt azért látom, a kíváncsiság gyötört, hova irogatok, de ott is csak okoskodok, semmi komoly. :-)
fxboy
fxboy 2018. 11. 29. 20:09
Előzmény: #995  Törölt felhasználó
#996
....Magammal beszélgessek? Itt vagy nekem te!  
  :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 11. 30. 19:31
Előzmény: #987  fxboy
#997
Ugye, mondtam, hogy nincs semmi különös, csak szerdán volt egy kis hiszti - a semmire. 
 
      :)  
fxboy
fxboy 2018. 12. 05. 07:35
Előzmény: #997  fxboy
#998
Sztem még tud lentebb menni.
  
https://www.mql5.com/en/charts/9454743/eurusd-mn1-admiral-markets-as
   
  Gazdag Mikulást kívánok mindenkinek! 
     :)  
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 10:27
Előzmény: #998  fxboy
#999

Üdv Öreg Harcos! :) Remélem jól vagytok!
Nem szeretek ilyesmivel dicsekedni, de ha már így bedobtad a Mikut ...
Joulupukki hozta a múlt héten! :D Másfél évet vártam a drágámra, de megérte! És olyan szép .... !
http://keptarhely.eu/view.php?file=20181207v00pwbp1i.jpeg
:)
fxboy
fxboy 2018. 12. 07. 15:32
Előzmény: #999  Törölt felhasználó
#1000
Szia Csoli papa!
 Köszi a kérdésedet, nagyjából megvagyunk. A párom fejében rendetlenkednek a vasak, de ezt leszámítva semmi különös, nyomkodom a gombot és dől a lé. 
 
 Szóval Ő a Gibson! 
 Nem értek a hangszerekhez, de ez még nekem is szép. Biztosan jól viselkedtél egész évben, hogy ilyen drága ajándékot kaptál a Mikulástól. 
 Váljék örömödre, használd egészséggel!
 :) 
  
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 18:56
Előzmény: #1000  fxboy
#1001

Szia!
Köszönöm jókívánságaidat! Igen Ő a nagybetűs Gibson, legalábbis számomra. De ez már a második, júniusban is vettem egyet, az egy Gold Top. Ez valamivel komolyabb, de az is marad! Alakul a gyűjtemény ... :)
Más: csak hogy a topikhoz méltóan főzzünk is (bár én nem tudok)! Ünnep, Karácsony, halételek ... Hallal hogy álltok? Szeretitek, szoktál sütni, főzni halacskát? Ha igen van egy pöpec receptem amúrra, asszony szokta csinálni náha (mondjuk inkább nyáron, ha fogok olyat - de ez nem gond, venni is lehet). Ha érdekel jelezd és leírom!
Remélem a párod a leírtak ellenére jól van! Neked meg dől a lé - ez jóóóó!!
:)
dt7
dt7 2018. 12. 07. 20:07
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1002
Sziasztok!Én is remélem.Csoli bátyám naggyyon vagány a gitárod gratula.Az amúrt gondolom megsüti a párod,biztos finom bár én csak megfogni szeretem igazi nagy küzdő:))Holnap csinálok bográcsban egy jó kis marhalábszár pörit abban legalább nincs szálka:))A dollárt pedig figyelem folyamatosan,de a drágaságom csak nem akar semerre kitőrni.Egyenlőre:)
fxboy
fxboy 2018. 12. 07. 20:19
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1003
Érdekel az amur recept.
 Nem sűrűn, de szoktunk halat venni/sütni/főzni/fogyasztani.
 Régebben, városi srácként a haverokkal jártam pecázni. Viszont amióta vidéki lettem, s a párom is lerobbant,  egyszerűen nincs időm horgászni. A cájgom fönt porosodik a padláson. Pedig sok szép víz van errefelé... :)
  
    
fxboy
fxboy 2018. 12. 07. 20:25
Előzmény: #1002  dt7
#1004
...aha, bográcsos. Az már egy elég férfias kategória. 
 Biztosan jó lesz az a marhapöri.  
 :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 21:59
Előzmény: #1002  dt7
#1005

Szió haver! Már nem a párom, csak a feleségem! Most szingliként tolom, vagy hogy kell ezt mondani, azt se tudom! :) Egyébként igen, megsüti, de nem akárhogy! Fxboy-nak vasárnap leírom!
Szép a gityó, igaz? Büszke is vagyok rá, elég tudatos választás volt! Most ezek az élettársaim. Szeretem őket nagyon - már nyolcan vannak! :))
Dollárba nem tudnék most okos lenni, tartsad ami megmaradt. Nekem is megvan mind, amit tavasszal vettem. Látod mi megy, nem nyughatnak, amíg nem csinálnak egy kib/szott háborút. :( Túl jó világ van már, sokáig volt nyugalom is, bele kell rondítani! :(
Törölt felhasználó 2018. 12. 07. 22:07
Előzmény: #1003  fxboy
#1006

Ma már nem akarok tökölni vele, de vasárnap leírom! Egyszer elmegyünk együtt pecázni! :)
Jó éjszakát, jó hétvégét!
:)
fxboy
fxboy 2018. 12. 08. 07:28
Előzmény: #1006  Törölt felhasználó
#1007
 OK  :) 
 
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2018. 12. 08. 17:20
Előzmény: #999  Törölt felhasználó
#1008
Nagyon szép a kicsike, sok örömöt hozzá!
Törölt felhasználó 2018. 12. 09. 09:37
Előzmény: #1008  szarvasvadasz
#1009
Köszönöm szépen! Igyekeztem! :)
Törölt felhasználó 2018. 12. 09. 10:45
Előzmény: #1007  fxboy
#1010

Szia! Megy a recept!
Elöljáróban két dolgot említenék meg. Az egyik az, hogy akitől először hallottam, tóparton, peca közben, az azt mondta, hogy náluk a családban, sem az asszony, sem pedig a gyerekek nem eszik a halat, de amikor ezt elkészítette, pillanatok alatt letakarították az egészet, őneki alig maradt valami belőle. Azóta is ez az egyetlen halétel, amit mindannyian megesznek. Így gondoltam mi is rápróbálunk és nem bántuk meg! A másik dolog maga a hal. Az amúr érdekes jószág, élve, vagy frissen-egyben büdös mint a dög. Nem az a tipikus halszaga van, hanem valami fura szag van rajta. Ez ugyebár kizárólag növényi eredetű táplálékot fogyasztó hal, algát, nádat eszik és ez érződik rajta. Viszont ettől nem kell megijedni, mert amikor megpucolod és megmosod, akkor ez a szag szinte varázsütésre eltűnik. És innen már csak az előnyeit fogod élvezni. Nagyon jó állagú, szép fehér, mellékíztől (pl. pontyíz) mentes hús, méretes, irdalás nélkül is könnyen kiszedhető szálkák. A húsa olyan mint a rablóhalaké, leginkább a csukáéhoz hasonló, de nem annyira száraz, könnyebb vele dolgozni (nem kell hülyére pácolni meg fűszerezni) és fogyasztani is kellemesebb. Aki nem szereti a pontyot a mellékíze vagy a zsírossága miatt, annak különösen ajánlott. Nekem a kedvenc halam (fogni is és megenni is).
És a recept: ez nem teljesen az, de majd írom utána az ajánlott változtatásokat! Neten csak ezt lehetett felellni, ami legközelebb áll hozzá.
AMUR, BUSA FELVIDÉKI MÓDRA
       1 kg amur vagy busa, 1 kg burgonya, 8 szelet ujjnyi vastag füstölt szalonna, 4 db közepes nagyságú vöröshagyma, só, bors, mustár, 3 dl tejföl.
       Az amurt vagy busát beirdaljuk, homlokát hegyes késsel beszúrjuk, majd felhasítjuk úgy, hogy a száját már nem vágjuk át.
       1 kg burgonyát 1 cm vastag szeletekre vágunk. Hagyományos tepsit erősen kizsírozunk, előkészítünk 8 szelet ujjnyi vastag füstölt szalonnát, és kockára vágunk 4 db közepes nagyságú vöröshagymát.
       A halat egészben kívül és belül jól besózva és megborsozva a tepsibe rakott két szalonna szeletre helyezzük. Körberakjuk a burgonyaszeletekkel, majd a tepsi négy sarkába is egy - egy szalonnadarabot teszünk. A hal esetleges ikráját vagy tejét a fejbe, a kopoltyúfedő alá helyezzük. A hal gyomrába egy szelet szalonna kerül, a többi helyet a kockára vágott hagymával töltjük ki. Hagymát a fej üregébe is tehetünk és a maradékot a hal tetejére hintjük, és ide kerül az utolsó szalonna szelet is.
       A hal testére 5-6, a szalonnaszeletekre 1-1 késhegynyi mustárt teszünk.                  
       3 dl vízben 1 kanál ecetet, sót, borsot és paprikát elkeverünk, s ennek felével a halat és a burgonyát meglocsoljuk. 3 dl tejfölt rákanalazunk, majd az egészet előmelegített sütőbe tesszük. Az ízesített vízzel negyedóránként meglocsoljuk.
       Kb. 45 perc alatt kész a ráchal, és 3 dl tejföllel lelocsolva, melybe egy kanál paprikát előzőleg elkevertünk, tálaljuk. (Egyesek tejföl nélkül csak a vörösborral való locsolást ajánlják!).
És akkor a változtatások: A legfontosabb, hogy busát ne használj! Az szemét hal, régen be volt hájpolva, de azt el kell felejteni! Szigorúan csak az amúr! Nálunk úgy is fut a recept, hogy "Töltött amúr". Következő, hogy a fejet levágjuk, azt nem használjuk és az ikrát, haltejet sem. Élősúlyban kb. 3,5 kilós amúrt válassz, ha levágod a fejét és kidobod a belsőséget, nagyjából 1,5kg húst kapsz, de ide kell a méret, mert vékonyabb az oldalasa mint pl. a pontyé. Sok a belsőség, nagy a bendője, ezek ugye kiesnek. Aztán az elkészítés. Az oldalát vágd be mindkét oldalon 4-5 helyen és a résekbe tegyél szalonnát vagy bacont. Mi a receptben leírtakkal szemben, a többi helyre is a szalonna helyett bacont használunk, de ez ízlés kérdése. A következő a töltelék. A "csak hagymával" szemben, egy jó kis ragus, vegyes cuccot érdemes használni. Paprika, paradicsom, hagyma, akár még kukorica is, megbolondítva valami kedvenc páccal vagy szósszal. Ez megint ízlés kérdése, lehet vele játszani, kísérletezni, ez is jó ebben a receptben. Ha a leírt változtatásokkal csinálod, akkor nagyon zamatos lesz a halhús, kívülről átjárja a szalonna, belülről meg a ragus keverék íze. Fűszerekkel is lehet játszani, kívül-belül. A többi mehet, ahogy le van írva, ha valaki nem szereti, akkor a tejfölt nyugodtan le lehet hagyni, helyette meg lehet kenni az egészet páccal. Fontos még, hogy kapard a halat, ne nyúzd, maradjon a bőre, csak a pikkely menjen!
Hát ennyi! Remélem megtetszik a recept és kipróbálod. Ha így lesz, akkor jó étvágyat hozzá!!
:)
(Még telón lesz egy kis adalék a dologhoz, de az olyan mint az én belépési rendszerem, nem publikus! :D)
fxboy
fxboy 2018. 12. 11. 07:06
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1011
Jó reggelt! 
 Kösz a halas receptet! Szoktam ilyen krumplis, hagymás, zöldséges kajákat készíteni más húsokból is, tehát nem újdonság. A hal fejét csak a halászlé alapba szoktam felhasználni, egyébként a macskáké.
 Alkalomadtán majd beszámolok, hogyan sikerült megvalósítani ezt a leírást. 
  :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 12. 11. 07:16
Előzmény: #997  fxboy
#1012
Az AM-nél változtak a swap értékek!
 E/U párnál tovább nyílt a swap-olló, long = -13,28  short = + 4,92 
 
 Nem negyed évenként változtatják a swap-ot, és a kamatemelés dátumához sincs kötve. 
  
fxboy
fxboy 2018. 12. 14. 06:44
Előzmény: #205  emerald
#1013
Szia emerald! 
 Tegnap megcsináltam a mézes puszedlidet. Szuper lett! A kiskölök koromat idézte, mert drága Nagyikámmal is valami ilyesmiket csináltunk, annak idején .... :)  
 Tetejét nem kentem, dió darabokat kapott. A napokban ismétlem 3x adaggal és variálva, kakaó por, darált dió, kókusz resz, cukros gyümi darabok, stb .  
 :) 
    
fxboy
fxboy 2018. 12. 14. 09:51
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1014
Amíg dumcsiztunk e/u leszakadt.  Most jön be 13 alá... :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 12. 19. 20:28
Előzmény: #1014  fxboy
#1015
FED emelt. 143x körülről indult meg le. Még a sajtótáj bekeverhet. 
 Az év utolsó hetén a volumes lecsökken a tapasztalat szerint, így a vola nőni szokott. Ezért számítok a 13 -14 sávból esetleg letörésre két ünnep között.  
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 12. 20. 17:22
Előzmény: #968  fxboy
#1016
1 hónapja azt írtam, h de jó lenne 1760-180 környéke.
  Lehet, h most ?
  Már 170-171-nek is örülnék (mn bk, w1 bf, szint, esőcsati f).  Lehet, h a mai 1485, w1 bk volt a teteje? Nem tom.
  E/U továbbra is csak short.   :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 12. 24. 18:43
Előzmény: #1016  fxboy
#1017
Boldog karácsonya legyen mindenkinek! 
  :) 
  
fxboy
fxboy 2019. 01. 04. 15:47
Előzmény: #1002  dt7
#1019
Szia! 
 BUÉK!
 
  Csolival mi van? Miért lett törölve? Megint elrabolták az ufo-k? :) 
  
fxboy
fxboy 2019. 01. 04. 16:14
Előzmény: #970  fxboy
#1020
A pályamunkások ismét kinyilatkoztatnak, pipre pontos célokkal vagdalkoznak,  alázzák egymást (= "...csak az én trédmódszerem a jó! Aki másképp csinálja az ostoba birka, amatőr kezdő!) Basztatják egymást a mínuszokkal,  ám ez birizgálja az egojukat. A pluszok persze természetesek, azok ellen nem anyázzák egymást.   
 Új megmondó ember van. Mindent tud a piacról. Kioktat, hasba akaszt, megmond, de az igekötőkkel harcban áll. 
 Sasmadár megszelídült. Az új megmondó öt is baccogatja.
 
  BUÉK!
 Parádés volt ez az évkezdés. A szerdai e/u mozgással és a EET éjféli u/j leszúrással + más keresztek hullámaival tökéletes volt minden. 
  :) 
   
Törölt felhasználó 2019. 01. 05. 00:47
Előzmény: #1020  fxboy
#1021
Csak a regisztrációm új, én nagyon nem :)
Csolit sajnálom,Őt is és Szarvasvadászt is kedvelem,remélem,hogy egy kis pihenő után visszajön.
Ahogy magamat ismerem párhónap múlva úgyis  törlöm újra a regisztrációm :)
"ja azok a fránya ige kötök :)"
BUÉK !
dt7
dt7 2019. 01. 05. 08:57
Előzmény: #1019  fxboy
#1022
Szia!
Buék!
Nem is láttam.
Majd rácsörgök,mondjuk ha elrabolták ott nembiztos hogy van térerő!
n9jy3jtl 2019. 01. 05. 09:49
Törölt hozzászólás
#1023
n9jy3jtl 2019. 01. 05. 09:49
Törölt hozzászólás
#1024
fxboy
fxboy 2019. 01. 05. 17:27
Előzmény: #1021  Törölt felhasználó
#1025
Hi, örülünk, hogy új régiként ide is benéztél. :) 
Igen, reméljük, h többet írnak majd.... :) 
   
fxboy
fxboy 2019. 01. 05. 17:33
Előzmény: #1022  dt7
#1026
Beszéltem Vele. Teleszaladt a hócipője a mínuszolókkal, s törölte magát a fórumról. 
 
dt7
dt7 2019. 01. 05. 18:24
Előzmény: #1026  fxboy
#1027
Oooo sajnálom.Remélem visszatér.Majd hívom én is.Köszi az infot kapitány.
fxboy
fxboy 2019. 01. 06. 07:26
Előzmény: #990  Törölt felhasználó
#1028

Szia Gyuszi! Erről mi a véleményed: 
https://www.4art-technologies.com/ ; ?
 :) 
 
Törölt felhasználó 2019. 01. 06. 17:14
Előzmény: #1028  fxboy
#1029
Megnéztem... érdekes kezdeményezés. Ez a műtárgyakat digitális ujjlenyomattal ellátni képes app jó példa (lehet) a blokklánc értelmes alkalmazására. Emellett persze (véleményem szerint) meglehetősen limitált (lehet) a szóba jöhető célközönség köre és száma... spekuláns-befektetőként pedig nem világos, hogy miként is tudnék ebből profitálni... (úgy véled h. esetleg venni kéne a kibocsátás előtt álló tokenből és később megpróbálni drágábban rálőcsölni valakire?)... ;))
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 07:41
Előzmény: #1029  Törölt felhasználó
#1030
Igen, úgy gondolom. 
   
 Az ICO fázisban, márc 31-ig 0.30 EUR-nak megfelelő ethereumért kapsz 1 tokent. Utána a tőzsdei fázisban (akkor már coin) felugrik az ára. - Állítólag !  
  A profit abban lehet, h pézért lehet az apphoz hozzáférni. 
  A white paper-ban ismerteti a technológiát. 
   
  Állítólag van valamilyen európai bankjegy vizsgáló cég, ami az eu-i (nem csak EU) pénzek biztonsági technológiájával foglalkozik. Ez a cég is benne van állítólag(!?) a buliban. Állítólag (!?) az Ermitázs, a Louvre is tulajok ebben a 4artech...-ben, ami nem új cég, de most akarnak majd tőzsdére (crypto tőzsdére) menni. Így gyűjtenek lét. 
 Amint olvashattad, most, márc 31-ig min 500 eur-nak megfelelő ethereummal lehet beszállni. Néhány ráalvás után asszem ennyivel belenyitok. A kocsmapézen spóroltam.
  
  Azt mondják, ez az új (5.  ?) ipari forradalom, a crypto világ. Legalább itt legyek forradalmár, az utcára már úgysem megyek ki. Csak fotelből...     
   :) 
  
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 07:49
Előzmény: #1030  fxboy
#1031
... gondolom nem csak az app letöltése, hanem minden egyes használata is pézbe kerül. Így már felfuthat a felhasználás köre. 
  
  Böngészem a crypto gazdaságra épülő projecteket (start up (?)) . Kereskedői (tőzsdei) robot technológiától tartok, pedig abból van sok. Termelő-, szolgáltatóipari projectek érdekelnek, ami létre is hoz valamit.
  :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 07:56
Előzmény: #1031  fxboy
#1032
Képzeld el, pl, mész az uccán akarja a fagyiárus visszaadni az 1000 eur bankjegyedből a visszajárót. Az okostelóval lekattintod a bankjegyeket, s 1 pillanat alatt mondja a 4art app a telódon, h OK, vagy azt, h a fagyiárus simlis a bankjeggyel... 
  Nem is beszélve a Louvreról és Ermitázsról...  .....mennyi fagyit elnyalnak már ott?
 :) 
   
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 07:57
Előzmény: #1032  fxboy
#1033
sztem pöröghet a felhasználás.  Vagy bilibe lóg a kezem.... 
  :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 07:59
Előzmény: #1033  fxboy
#1034
Csoli, ha olvasod ezeket, Te is agyalj a cuccon!
 :) 
 
Törölt felhasználó 2019. 01. 07. 10:57
Előzmény: #1030  fxboy
#1035
Há'nemtom!... annyi minden "kecsegtető" cuccba bele lehetne nyitni megspórolt kocsmapénzzel meg ami üvegvisszaváltásból összejön :) hogy a végén még a reálprofithoz is hozzá kellene nyúlni, azt meg nem szeretném... 
 
re: 
 
#11: "Startupokkal mi nem foglalkozunk."
 
#32: "Soha ne fektessen olyan cégbe, melyet nem ért."
 
stb... stb..
 
;))
Törölt felhasználó 2019. 01. 07. 11:01
Előzmény: #1035  Törölt felhasználó
#1036
Mindamellett sok sikert neked hozzá!... kituggya lehet épp ebből szerzed majd az újabb dollármillió(i)dat...;)
fxboy
fxboy 2019. 01. 07. 18:59
Előzmény: #1036  Törölt felhasználó
#1037
Még nem biztos az a benyitás. Még nézelődés,  kutatás, rágódás, dumcsizás van .
 Még nézelődöm itt, a kriptában, aztán majd lesz valahogy. Erre a 4art....-ra van még néhány hetem.
  
 Nem rábeszélni akartalak, csak kellet egy mérvadó, okos tag véleménye is. - Kösz.
  Azé ha látok vmi érdekeset, majd szólok, véleményt kérek... 
  :) 
  
 
Törölt felhasználó 2019. 01. 07. 20:25
Előzmény: #1037  fxboy
#1038
Tudom, hogy nem akartál rábeszélni... (mert) nem is tudnál... közismerten fafejű vagyok...:))
 
ha lesz még ötleted, akkor hajrá, nyomasd csak ide... szívesen megnézek bármit... főleg ha mérvadó, okos tag vezeti elő. :)
fxboy
fxboy 2019. 01. 08. 07:15
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1039
Nem rossz az a fafej. Meg lehet spórolni a harci/bukósisakot. Meg aztán mutatja azt is, h már benőtt a lágya.
 :) 
 
fxboy
fxboy 2019. 01. 09. 14:36
Előzmény: #671  fxboy
#1040
Megy a bolhacirkusz!  
  Megtört szárnyú sasmadárnak nem teccik az új(régi)megmondó dumája. Vérig van sértve: "... undorító habitusod lehet a való életben. vagy csak egyszerűen nem tudod elfogadni hogy más is működik mint amit te gondolsz??? ...." "..azt hittem elfárad 1idő után  és felhagy a szardobálással, de látom nem.végül is mindegy , ha ebben látja az érvényesülést tegye. ez a fórum erre is alkalmas.. ..." 
  Már elfelejtette, h az ő stílusa is ugyanilyen ocsmány volt, ha nem hittünk elég erősen a mesébe illő számainak: "... csak tudod kellene 1kis képzelőerő , anélkül mindig hitetlen fogsz maradni. ..."  
 Miközben a tudása még kissé hiányos volt: "...30-4937588 ha valaki esetleg telefonon tudna kép vagy link berakás tecnkikájában ide.  persze ekézni és anyázni is lehet.ha valaki ettől jobban alszik. ..."  (sic)    
   :) 

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók