Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 05. 27. 11:23
Előzmény: #94078  Törölt felhasználó
#94080
A két FHB-s DT napon belül volt, ezt elfelejtettem írni.
Törölt felhasználó 2013. 05. 27. 11:22
Előzmény: #94068  goapsy1
#94079
Közeledünk a lényeghez. Lipido elhitte és elhitette magáról, hogy már mestertrader, pedig nagyon messze volt/van még ettől. Mivel amellett viszont kellően erős egyéniség, sokan nem voltak képesek védekezni ez ellen a stílus ellen. Mentálisan túszul ejtett olyan embereket, akiknek kevés volt az önismerete ahhoz, hogy átlássák ezt.
Törölt felhasználó 2013. 05. 27. 11:22
Előzmény: #94073  goapsy1
#94078
2010 júniusában volt az első trédem, a Kósa-Szíjjártó államcsődös íjjesztgetéskor.
Most januárban az FHB-val lezavartam két DT-det. 1/10-ét kerestem a kezdethez képest, még is arra sokkal büszkébb vagyok.
goapsy1
goapsy1 2013. 05. 27. 11:21
Előzmény: #94075  Alilou3
#94077
Jól is tetted, be is jött.
Na ott pl én buktam valamennyit, mert 7800-nál már esést vártam. Van ez így, tapasztalat nem jön a semmiből. :)

"Amikor azt írtam, akkor annak oka volt, légy szives ha vennéd a fáradságot és visszalapoznád akkor megköszönném. "

Csak ebből gondoltam.

Törölt felhasználó 2013. 05. 27. 11:19
Előzmény: #94072  Törölt felhasználó
#94076
Hirtelen eszembe jutott, nem rég még az volt a baj, hogy sztorizunk a fórumon. Most Lipi szidása megy, hülye brókerek, senki nem ért hozzá, stb. Lehet mégis jó volt a sztorizós időszak? :D
Alilou3 2013. 05. 27. 11:18
Előzmény: #94067  goapsy1
#94075
Én nem vettem magamra egyik mondatodat sem, csak probáltam felvilágosítani pár tradert, hogy nem kell belemenni olyan helyzetekben ahol kellemetlen meglepetés érje a végén. Én nem azért írtam a longot, hogy bárkinek ellent mondjak bárkinek, csak az volt az irány , ennyi...
seri2 2013. 05. 27. 11:18
Előzmény: #94069  seri2
#94074
legalább is én kurvára nem!
goapsy1
goapsy1 2013. 05. 27. 11:18
Előzmény: #94065  Törölt felhasználó
#94073
"Az itt levők többsége nem a pénzért csinálja"

Ebben én nem vagyok biztos, lévén főleg kisbüfik irkálnak ide.
Nem reprezentatív minta, de ha magamat nézem, én részben a pénz miatt csinálom, de nem csak azért, szeretem is csinálni. (Árokásással is lehet pénzt keresni, de mivel ezt szeretem, azt meg nem, ezért inkább tőzsdézek, mint árkot ások.:PP)

" a 0-zódás csak idő kérdése"

Én ezt időtávtól tenném függővé.
Nézd meg a sok Mari nénit, akik 2008-2009 fordulóján, 0 tudással otp-t zsákoltak. Annyit tudtak, hogy olcsó, mást nem is kellett tudniuk. Ráültek, 200% haszonnal eladták 1 év múlva.

Aki viszont szakmaként foglalkozik vele, mint pl egy daytrader, forex-trader, stb, annál úgy van, ahogy írod, ha nem kerül képbe minél előbb, a nullázódás csak idő kérdése.
Törölt felhasználó 2013. 05. 27. 11:17
Előzmény: #94071  Törölt felhasználó
#94072
Én mindig is az voltam :))
Törölt felhasználó 2013. 05. 27. 11:14
Előzmény: #94063  Törölt felhasználó
#94071
na Sergei ezt megkaptuk, béna faszok vagyunk!!!
Törölt felhasználó 2013. 05. 27. 11:13
Előzmény: #94059  Törölt felhasználó
#94070
"Ellenben én ezt sosem tudtam megérteni... mi a fenével tudsz motiválni egy tényleg jó trédert?! (mert pénzel nem, ez egészen biztos... )"

Ismered Maslow motivációs piramisát?

Mi a fenével motiválsz pld. egy amerikai (vagy orosz) elnököt, hogy újból és újból jelöltesse magát? Asszem nekik sem a pénz kell már. :)
seri2 2013. 05. 27. 11:13
Előzmény: #94063  Törölt felhasználó
#94069
hát úgy néz ki. :D
goapsy1
goapsy1 2013. 05. 27. 11:12
Előzmény: #94062  seri2
#94068
Ez valahol logikus is...
A mestertrader kereskedik. Nem fórumon dumál, mert arra nincs ideje. (Hacsaknem nagyobb időtávon kereskedik.)

Egy Birger-típusú profi daytrader nem mászkál fórumra, mivel tudja, hogy csak az idejét vesztegetné vele.

A brokik meg, akik a kicsik kötéseiből-számlanyitásaiból élnek, az más történet ugye. :PPP
goapsy1
goapsy1 2013. 05. 27. 11:08
Előzmény: #94061  Alilou3
#94067
Szia!

Ha félreérthetően fogalmaztam, elnézést, még véletlenül sem rád akartam kihegyezni a történetet.

"Az jó tanuló pénz volt, és nem okolok senkit érte csak magamat."
Innentől kezdve nem is vonatkozik rád, amit írtam, már megbocsáss. :P
Azokról írtam, amit írtam, akik RENDSZERESEN fórumból kereskednek, aztán nem tanulnak az esetből, illetve a tippadót hibáztatják.

Amennyiben ezek egyike sem igaz rád, miért gondoltad, hogy én veled példálózom??

"kb erősebb volt a reakció mint elvitt volna a TEK, volt sértődés, volt kioktatás, volt minden ami nem emberhez méltó viselkedés."

Én ilyen vonatkozásban egy szót sem szóltam, nem követtem, ki hogy osztja a másikat.
Ha beírtad a véleményed és ezért leosztottak, azt pont ugyanolyan bunkóság, mint amikor őket osztják le a semmiért.

Szóval ha bármi félreérthető volt, elnézést, de semmi olyat nem látok, ami miatt az írásom bármelyik mondatát is magadra kellett volna venned.

Sőt, te voltál anno, aki folyton longot magyarázott vagy 2 hónapja. Ha akkor rád hallgatok, jobban járok. Ennyi, van ilyen.
Törölt felhasználó 2013. 05. 27. 11:06
Előzmény: #94058  Denever
#94066
A bróker az egészen más állatfajta. Neki rálátása van az ügyfél számlaegyenlegére, ezzel máris odaveszett a távolságtartás illúziója. Ha ez esetleg rosszindulattal, vagy akár szándékos károkozással párosul, máris jaj az ügyfélnek!

Akikről én írtam, azok nem brókerek, hanem profi kereskedők. Mindenkitől ugyanannyi havi díjat szednek, mindegy hogy a fizetős ügyfeleiknek 10.000 vagy 1millió EUR a számlaegyenlegük. Ők csak kereskedési ötleteket adnak és menedzselnek a trédjeik során. A fizetős ügyfeleik pedig a rendelkezésre álló pénzügyi eszközeikkel trédelnek, teljesen önálló döntésük alapján. Legutóbb B. Schäfermeier ilyen irányú tevékenységét lehetett figyelemmel kísérni itthon is, asszem a Portfolió rendezésében (bár ez nem biztos). Birger szerintem elég messze áll attól, hogy brókernek lehessen csúfolni.
Törölt felhasználó 2013. 05. 27. 11:04
Előzmény: #94060  goapsy1
#94065
Na már akkor megszólalok én is.
Az itt levők többsége nem a pénzért csinálja, az csak másodlagos a siker mértékének fokmérője.
Aki csak a könnyű, munkanélküli keresetet látja benne, mivel nem érdekli igazán a hozzájutás mikéntje, megjátszhat magánál okosabbnak tartott trader ötletét.
Innentől kezdve, guminő-alkoholmerntessör fílingje van az egésznek, a 0-zódás csak idő kérdése, amit szerencse elodázhat egy darabig.
goapsy1
goapsy1 2013. 05. 27. 11:00
Előzmény: #94059  Törölt felhasználó
#94064
"mi a fenével tudsz motiválni egy tényleg jó trédert?!"

Ebben van igazság, nem kevés.
Valószínűleg anyagiakon túlmutató okai vannak az ő esetükben. Ugye trédelhetsz te otthon, 4 fal között is, de ha tényleg profi, jóleshet neki az elismertség.

Sztem ez lehet az oka, hogy pl egy Birger traderversenyeken vesz részt. Nyilván nem a pénz miatt csinálja, azt ugyanúgy megkeresi otthon is, a szakértelmét meg nem vonja kétségbe senki.
De ugye ők is emberek, méghozzá a szakterületükön igazi profik, az elismerés nekik is jóleshet.

Ha meg megkeresett már x milliót, lehet, hogy egy újabb milliónál sokkal jobban esik neki az, mikor a verseny után odalép hozzá valaki, aki elmeséli, hogy tőle tanult meg trédelni, és ma már ebből él.
Törölt felhasználó 2013. 05. 27. 11:00
Előzmény: #94062  seri2
#94063
Most akkor mi van? Senki nem ért hozzá? :)
seri2 2013. 05. 27. 10:58
Előzmény: #94060  goapsy1
#94062
Alapvetően kétféle ember van ebben a témában.
az egyik aki mások pénzének a befektetéséből él.
a brókerek.
ezek szinte mindegyike hazudik,de nagy részük még csak nem is ért hozzá
bár papirja lehet hogy van róla.
a másik a laikus,aki semmit nem ért sem a gazdasági folyamtokból,sem a
matematikából.
ők szivesen elhiszik,hogy nem is kell ezekhez érteni,mert akik értenek
hozzá azok sem sokra mennek.
na ez szép mese hülyegyerekeknek.
ezek az emberek aztán meritőkanállal zabálják az áltudományos szart:
-"MACD divergenciája mutatta hogy emelkedés lesz"
-"az 50 napos mozgóátlag megfogta az esést"
Alilou3 2013. 05. 27. 10:57
Előzmény: #94055  goapsy1
#94061
Sajnos muszáj reagálnom, mert velem példázik mindenki, de nem baj, így kell.
Amikor azt írtam, akkor annak oka volt, légy szives ha vennéd a fáradságot és visszalapoznád akkor megköszönném.
1- itt nem az a gond, hogy másnak a tippjei miatt buktam, hanem ahogy buktam. Az jó tanuló pénz volt, és nem okolok senkit érte csak magamat.
2- Ha nekem nem egyezett a véleményem a guruval, akkor, kb erősebb volt a reakció mint elvitt volna a TEK, volt sértődés, volt kioktatás, volt minden ami nem emberhez méltó viselkedés. A végén amikor igazam lett, akkor nem volt olyan esett, hogy elismerte volna, hogy tévedett, hanem inkább mindig másb kereste a hibát.
3- Potya-limit írt arról, hogy egy irány van, abban teljesen egyet értek...mert ahol húznak két fibót, az egyik emelkedésre a másik esésre, ha az egyik irányt predikálják és a másik jön be akkor azt mondja, hogy ott van az a szint nála is, mert oda mutat a fibó...

Onnan indult vele való vita, hogy olyan szinteket adtam 3-4 nappal előtte ami bejött, mert tudtam az irányt külömben nem raktam volna fel, lipido szerint kamu...pont az ami felhaborítónak tart pár ember...

Szerintem lépjétek tovább, mert nem éri meg ezen vitatkozni, keressetek sok pénzt, de ha valaki tanul, akkor hasznalja a demót, vagy kis pénzzel élesben.

Még egyszer sok sikert

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek