Topiknyitó: prfecó 2009. 11. 30. 11:59

CIB (IEB) -nél tőzsdézők  

Kedves Tőzsdézők !



Én a CIB-től egy kamu levelet kaptam , hogy felmondják régi szerződésemet és az uj mondjuk még drágább lesz.

Kapott még valaki ilyet?

Első olvasat szerint még több haltamlma lesz a CIB-nek a pénzem felett és még plusz dijakat is fizetni kell.



Ugy , hívják Classic termécsomag, fel kéne lépni ez ellen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 12:06
Előzmény: #1  prfecó
#2
szüntesd mega számlát és nyiss máshol...
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 12:10
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
ez elég komoly fellépés :D
exmnbs1 2009. 11. 30. 12:12
Előzmény: #1  prfecó
#4
kérj helyette ebrokert, olcsóbb és jobb
prfecó 2009. 11. 30. 12:13
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
már uj helyen csinálom a nagyját , de mindig két helyen tőzsdézem.

otp-t nem szeretem, questor kicsi- pedig jó a rendszerük, portfolio megbízhatatlan.
exmnbs1 2009. 11. 30. 12:13
Előzmény: #5  prfecó
#6
equitas az jó
prfecó 2009. 11. 30. 12:14
Előzmény: #4  exmnbs1
#7
kb 20 éve ebrokeres vagyok , ezt akarják felmondani
exmnbs1 2009. 11. 30. 12:15
Előzmény: #7  prfecó
#8
nekem még nem írtak
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 12:33
Előzmény: #7  prfecó
#9
20 év után???
Ezek nem normálisak.
Egyébként meg a PF is százszor jobb, mint az Ebroki.
Utóbbi még jó drága is.
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 12:46
Előzmény: #8  exmnbs1
#10
én sem kaptam még semmit
ebrokim van nekem is. néha rossz a rendszer, de nekem elég jó. közel a bankfiók is ha intéznem kell valamit - be is ugrom lehet du., úgyis megyek arrafelé mi ez az egész!?
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 12:49
Előzmény: #5  prfecó
#11
Szia Feco.
Én három éve vagyok a quaestornál,soha nem volt gondom velük.Korrektek az ügyintézésnél,nem tűnt el pénzem, a megbízásaim rendesen teljesülnek és a webbroker tényleg jó.
Szebb jövőt.
prfecó 2009. 11. 30. 12:50
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
engem ismernek és betartják a 30 napos felmondási időt

mondjuk nekem eddig minimális díjaim voltak és interneten intéztem mindent fax helyett vagy telefonon
Törölt felhasználó 2009. 11. 30. 12:52
#13
Sziasztok!

Van egy dolog amit régóta nem értek, mégpedig, hogy az összforgalmat hogyan számolják ki?
pl.: valaki vett 15748 db fotexet 393 ft-ért namost ez önmagában is több mint 6 milla, de az összforgalom továbra is 3,6 mill. - legalább is ezt írja ki... Tudja valaki, hogy miért van ez?
előre is köszönöm...
Törölt felhasználó 2009. 12. 03. 15:26
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Ezt a dúrvát!!!!

Tisztelt E-broker team! Azzal a kéréssel fordulok önökhöz,hogy legyenek szívesek megvizsgálni az alábbi megbízásomat: ebr.azon: 4381288 megbízás azon.: CIO023 MGB 09009783 Ez egy eladási stop megbízás volt, 400 db részvényre, visszavonásig. Stop aktívia: 390 Ft Stop limit: 385 Ft TELJESÜLÉS: 479 FT!!!! Kérném ennek a dolognak a megmagyarázását,valamint,ha az önök rendszere hibázott,akkor a fent leírt megbízásom,pontosabban annak ilyen módon való teljesítésének a törlését!Részvényeim darabszámának a viszaállítását! Köszönettel: …
--------------------
Válasz:

Az Ön által megadott stop limit megbízással nincsen semmilyen probléma. Ön megadott egy aktíválási árat (390), melyet mikor elérte az árfolyam bekerült az Ön megbízása a tőzsdére. Utána pedig 385 Ft-os limitáras megbízásként teljesült kedvezően, jóval az Ön által meghatározott minimumár felett. Remélem segítségére voltam! Üdvözlettel: …..
Gabriella CIB Bank Zrt.
----------------------------------------

Kedves Gabriella! Az a stop áras megbízás lényegében egy védősopp megbízásnak volt betéve!390-385 ös árszint elérése esetére,mely eset nem állt fenn a megbízásom aktiválása óta!!!!! (Mai nap teljesült 09.00.58-kor és tudtommal a mai nap minimum ára 452Ft a Genesis rv esetén!!) Tehát nem azért volt 390-385 ft közé téve,hogy az önök rendszere 479 Ft-on eladja! Ha nem tévedek a stoppos megbízás egyik lényeges eleme,hogy a 2 db megadott ár között teljesül a megbízás!!!!!!!!! Márpedig (bár nem erősségem a matematika),nekem olybá tűnik mintha a 385-390 közötti ár minimum 89Ft-al (maximum 94 Ft-al) kevesebb a 479-nél! Nem tudom önnek vannak-e részvényei,de gondolom önnek sem tetszene,ha akarata ellenére eladnák a részvényeit egy tetszőleges áron!
balalajka 2009. 12. 03. 18:29
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Ebből az apró történetből azt kell leszűrjem, hogy a "kedves Gabriella" ugyan tisztában van a stop limit megbízás lényegével (vagy utána nézett, és ez sem lebecsülendő), de sem az adott megbízást, sem a Genesis árfolyam mozgását esze ágában sem volt megvizsgálni. Szerintem részben szerencséd van, mert a hibájuk egyértelmű, csak attól tartok, mire meggyőzöd őket esetleg kimaradsz a ralliból, és azt már kevésbé lesz könnyű bizonyítani, hol szeretted volna eladni.

Sok sikert!
Törölt felhasználó 2009. 12. 03. 20:12
Előzmény: #15  balalajka
#16
Hát igen,ez az én problémám is!
Felhívtam őket telefonon is (azért hogy jelezzem,h nem lenne jó,ha egy 7ig elhúznák a dolgot és utána visszakapnám esetleg a 400 db rv-emet,aztán lehet,h az árfolyama akkor már csak 200 ft lesz..)és szintén egy hasonlóan felkészült hölgyel sikerült beszélnem,aki a végén megnyugtatott,h ha igazam lesz,legfeljebb jóváírják a számlámra azt az értékű pénzt,amire az ajánlatomat betettem!!!!!!!(385-390)
(persze ezt úgy értette,h bárhol is áll az árfolyam,tehát,ha 1200,akkor is a 390el ,,elégítenek ki")

Törölt felhasználó 2009. 12. 03. 20:13
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
hányszor mondtam már hogy irány usa
Törölt felhasználó 2009. 12. 03. 20:34
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
:-))
most mi csinálta vna meg ilyen faxán az egész napomat akkor?:-))
Törölt felhasználó 2009. 12. 05. 11:51
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Bemásolom ide is,mert itt talán több e-brokis olvas és levonhatja mindenki a következtetéseket a cib-el kapcsolatban:

Mint várható volt, a szappanopera folytatódik az e-brokis stoppos eladással kapsolatban.
Az xy Gabriellának válaszul írt levelemre yx Imre válaszolt (bár direkt nem írom ide a nevüket,mert az enyémet sem,de lehet,h éredemes lenne,mert úgy gondolom,h kissé felületesen végzik a dolgukat és lassan,mivel 2 nap alatt 2db ímélt sikerült válaszként küldeniük,ami úgy oszlott meg,h 1nap-1mél.)

szóval a már ide bemásolt levelem válasza:
,,Tisztelt Ügyfelünk! Abban az esetben, ha nem akarta eladni, rossz aktiválási árat adott meg, mert a piac elérte az Ön által megadott árfolyamot és mivel az Öné volt a legkedvezőbb, így teljesült. A bank jelen esetben semmi mást nem tett, mint az Ön által megadott megbízást a BÉT-re küldte és az ottani szabályok szerint teljesült. A továbbiakban saját döntése, hogy még venni kíván-e ebből a részvényből. Megértését köszönjük! Üdvözlettel:.... Imre CIB Bank Zrt."

és az én reakcióm:

Az önök kollégája tegnap délután egy visszahívást ígért nekem!!!
Még mindíg bízva benne,hogy csak egy egyszerű félreértésről van szó,megpróbálom megvilágítani a lényeget:
Idéznék az előző levélből: ,,mert a piac elérte az Ön által megadott árfolyamot" Legyenek szívesek és nézzenek már rá a tegnapi Genesis kötéslistájára! Tegnap a Genesis rv minimuma 452FT!! (Az én aktiválási áram 390FT volt és a limit hozzá 385FT.) Önök szerint a 452=390-el??? Tehát önök szerint elérte??? Ha ez világos esetleg az önök számára,akkor talán a stoppos megbízás lényege nem világos?! Mert,ha ez így működik,ahogy Ön itt írja,akkor egy stop limites megbízás (ahol 390Ft az aktiválási ár és 385 Ft a limit ár és az árfolyam 390Ft elérésének esetén kellene aktiválódni a megbízásomnak)esetén, ÖN úgy gondolja,hogy bárhol eladhatja a rv-eimet és örüljek neki,h nyereséges volt az ügylet???
Tehát összefoglalnám:
1: Ez nem egy normál eladási megbízás volt!!
2: Az árfolyam október óta nem volt 400Ft alatt a Genesis rv esetén!!!
3: A megbízást 09/12/01 12:56:19-kor adtam meg
4: Ha nem volt 400 alatt,akkor nem aktiválódhatott a megbízásom!
Még mindíg feltételezve,hogy én nem tudom jól az ide vonatkozó dolgokat,kérnék egy telefonos visszahívást,mert úgy látom,ezt,így levelezve nem fogjuk tudni elintézni!"

Érdekes,hogy,amikor telefonon beszéltem csütörtök este az egyik ügyfelesükkel(akire hivatkozok a levél elején,h visszahívást ígért),ő értette,h mi itt a probléma.
Csakhogy a felhívható telefonos segítség nem tud segíteni,mert az íméles csapat meg a telefonos csapat az 2 külön gruppó és csak az íméles csapat (akik tompák kissé) tud intézkedni az ügyben.A telefonos csapat csak egy ímélt tud írni az ügyemben az íméles csapatnak....(no comment)

Na,szóval ez a fenti 2 üzenet tegnap született.Én a válaszom után elballagtam helyi bankjukba,hátha onan fel tudnánk hívni egy belső vonalról yx Imrét.(mert ezt a segélyvonal hívásakor nem teheti meg az egyszerű júzer)
Ott egy szimpatikus fiatalember foglalkozott az ügyemmel.Először neki is el kellett magyaráznom 3x a dolgot,mert neki is rendben lévőnek tűnt a dolog.Aztán elkapta a fonalat és megértette.Segítőkészen írt egy mélt valahova (lehet,h a méles csapatnak..)
Most várnom kell hétfőig v keddig...

Érdekesség még: Értékpapír részleg…
Megkérdeztem az ügyintéző fiatalembert,h tőzsdézik e?
Azt válaszolta,h nekik nem lehet...
Aztán azt is megkérdeztem, h a stoppos megbízás lényege tiszta e?
Azt mondta,h tiszta,de úgy vettem ki a szavaiból,h csak addig tiszta neki is meg a kollégáknak is,h van 2 ár megadva és az aktiválási ár elérésekor a 2 ár közti áron eladja.Az már nem tiszta sztem h a könyvbe is csak az aktívia elérésekor kerül be az ajánlatom.
(Ennek a tudatában sztem sokkal előrébb lennénk a dologgal kapcsolatban.)

Tehát most így áll a dolog.Várom a hétfőt.

prfecó 2009. 12. 05. 15:33
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Engem talán azért akartak kigolyozni , mert egy hasonló eset miatt bejeletést tettem a Pszáf-nél. Megbüntették őket 1 milkára. De nekem csak nem akarták elismerni a hibájukat. Bírósághoz fordultam és egy millíót kjérek , mert annyíra büntette meg őket a felügyelet.

Kb. 250.000 Ft volt a kettőnk közötti vitatott összeg , de most már egy milkáról indult a per. És ők is tudják , hogy megnyerem , mert a Pszáf és Bankszövetség Etikai Bizottsága is nekem adott igazat. Sőt az egyeztető bíróság szerint is igazam van.

De pereskedjünk , vanidőm és pénzem rá és személyes felelősséget kérek , arra a felső vezetőre , akire hívatkozva mindent megtagadnak.

Topik gazda

prfecó
3 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek