Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 19:56

Brokernet-(Velemeny-nyilvanitas)  

Szeretnek befektetni a Brokerneten keresztul es szeretnek olyan erveket kapni ami a befektetesi szandekomat megerositi!



Remelem van kozotetek olyan ember aki a brokernet fugg. penzugyi tanacsado ceget valasztotta.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 20:08
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
A Brokernet nem érvel azért, hogy rajta keresztül fektess be. Nem tudja és nem is akarja felvenni meggyőzni az embereket! Nem tud és nem is akar versenyezni a tőzsdézőkkel. Hosszútávú befektetéseket ajánl, személyre szabottan, amiről mindig az ügyfél dönti el, hogy kíván e élni a lehetősséggel.
Biztosan lesznek akik lebeszélnek róla, és mident rosszat felhoznak ellene (volt már ilyen topik) Sztem hallgasd meg mit kínál és utánna tudsz dönteni.
Ha érdekel üljünk össze és végigmondom, hogy hogyan épül fel.
nagyonkezdo@freemail.hu
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 20:10
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Persze , hogy erdekel es minden tanacsot elfogadok! kuldok is email!
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 20:36
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Válasz ment!
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 21:34
#5
Nekem sajnos rossz tapasztalatom van velük. Nem igazán foglalkoznak az ügyfelekkel ha már megkötöttek egy szerződést. De azért jobb mint ha csak ülnél a pénzeden.
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 21:50
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Sziasztok.
Nekem csak jó tapasztalataim vannak élük kapcsolatban.
Tvaly fektettem be náluk,kezelik a pénzemet becsületesen.
Hogy mennyire,egy péda:
Tavaly karácsony előtt beásároltunk a feleségemmel,kb 1/2 8 (este) lehetett.
Akkor hívott a kapcsolattartóm,hogy másnap fussunk össze,mert szerinte abból a részvény alapból jöjjünk ki,és menjünk át egy másikba.
Ja,és ez pénteken volt,szombaton írtam alá.
És mellesleg 30%-al gyarapította a befektetésemet fél év alatt.
Én csak ajánlani tudom őket.Ha akarod,összehozlak az emberemmel.
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 21:51
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Sziasztok.
Nekem csak jó tapasztalataim vannak élük kapcsolatban.
Tvaly fektettem be náluk,kezelik a pénzemet becsületesen.
Hogy mennyire,egy péda:
Tavaly karácsony előtt beásároltunk a feleségemmel,kb 1/2 8 (este) lehetett.
Akkor hívott a kapcsolattartóm,hogy másnap fussunk össze,mert szerinte abból a részvény alapból jöjjünk ki,és menjünk át egy másikba.
Ja,és ez pénteken volt,szombaton írtam alá.
És mellesleg 30%-al gyarapította a befektetésemet fél év alatt.
Én csak ajánlani tudom őket.Ha akarod,összehozlak az emberemmel.
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 22:34
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Bár van sejtésem de lehet tudni melyik alapból melyikbe?
Jöhet mail-be is
nagyonkezdo@freemail.hu
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 22:47
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Kínából ingatlanba,majd dél-amerikai,ha jól emlékszem.
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 22:50
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Jól sejtem,hogy ott dolgozol?
jjbyo2@citromail.hu
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 23:29
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Ja-ja! Nem véletlenül! Ha valaki foglalkozik a jövőjével akkor szüksége lesz ránk!
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 23:40
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Mi a véleményed a ki,ill a beszállóinkról?
Erre gondoltál?
Törölt felhasználó 2007. 05. 18. 23:42
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Holnap megbeszéljük, nagyon fáradt vagyok!
Jó éjt
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 00:09
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Nagyonkezdo

Koszonom a valaszleveled!!
Az az igazsag , hogy en a brokernetnek szeretnek dolgozni , csak nehany velemenyre szuksegem volt, hogy hova is soroljak a befektetok a BNetet .

Meg egyszer koszonom>
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 00:13
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Closingbell, ebben a szakmában a jószándékú hazudozást sem veszi senki jó néven.
nem bántásból.

Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 00:39
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Igen , a hazudozas!

Ezzel en is szamoltam, de ha az ember nem vag bele es nem probalja meg , akkor lehet , hogy egy olyan lehetosegrol marad le amit m`eg meg is banhat.

Az egyik legjobb baratom a brokernetnel dolgozik 2 eve, 150 embere van es rengeteg befektetoje, akik kozott szamos ismerosom megtalalhato es eddig senki sem panaszkodott a Brokernetre.
Aki meg nincs megelegedve teljes mertekben , az azt mondta, hogy meg igy is jobban jon ki, mintha a bankban tartana a penzet.

De, aki inkabb lekoti a penzet egy banknal, annak azt mondom, hogy hajra. Csak sok ember nem szamol az inflacio mertekevel , amikor lekoti a penzet, nameg azzal, hogy a lekotott penzedbol a bank gyarapitja , a mar eleg busas kis vagyonat!!

Monster 2007. 05. 19. 00:45
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Szerintem elég lett volna megkérdezni, hogy kinek mi a véleménye róluk, mindenféle befeketési rizsa nélkül, akkor senki nem tette volna szóvá.
Egyébként nem értem, hogy ha olyan számos ismerősöd van az ügyfeleik között, akkor most miért kérdezősködtél?
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 00:56
Előzmény: #17  Monster
#18
Mert , en ilyen tipus vagyok nem ugrok fejest dolgokba es a nagy reszet megkerdeztem, csak mivel kulfoldon vagyok es nem surun jarok haza, igy nehez elbeszelgetni emberekkel.(szemelyesen)

Monster 2007. 05. 19. 01:01
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Ahha, akkor a hozzászólásomból már csak az első felét tartom:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 06:51
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
bocsi hogy beldumalok a nagyok dolgaba, de closingbelltol szeretnem megkerdezni hogy ha kulfoldon el es nem tud elbeszelgetni se az ugyfelekkel akkor hogy akar a befektetesi tanacsadojuk lenni.
Biztos vannak olyanok is akik foglalkoznak az ugyfelukkel, de hozzam is olyat kuldtek akin nagyon latszott hogy addig erdekli a dolog amig azt az 1 termeket amit kinalt, el nem adja.
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 07:21
#21
ez egy átbaszás,
akár csak a porszívó ügynökök,
átkúrják a fejed, lehúznak, persze, hogy 15 év múlva bejöhetnek dolgok, ők leszedik a befektetésed 10% át azonnal, aztán mehetsz a kamrába és várakozhatsz 15 évig és persze ajánld őket az összes ismerősödnekés kapsz utánuk 4% ot!

BROKERNET= PIRAMISJÁTÉK!!!

a lényeg, hogy az általuk kínált befektetéseket nélkülük is meglehet csinálni sokkal gazdaságosabban
és akkor neked lesz ezüstmetál bnet rendszámú mercid!
watson
watson 2007. 05. 19. 08:51
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Első tallkozásom a Brókernettel:
Nézegettem egy óriásplakátot, hogy mi a fenét reklámoznak a Whiskys rablóval :-)) találjátok ki! :-))) Ez le is írja a tevékenységet :-)))

Engem a kopnkurrencia keresett meg, az OVB.
Végülis meghallgattam őket, mondván mit veszíthetek.

Igen rosszul érintett, hogy cserébe címeket vártak, és gyakorlatilag engem is úgy kerestek meg hogy egy barátomra hivatkoztak, azaz visszaéltek egy emberi kapcsolatommal. Arra építenek, hogy biztos jónak találom ha ő is náluk van... de nem.
Meg is sértődtek hogy én nem adtam, hiszen meg sem kérdeztem őket hogy kiadhatome a címüket ilyen célra...

Tulajdonképpen helyettem akartak befektetősdit játszani mindenféle garancia nélkül. Gyakorlatilag a Bankok termékei között (alapok, bef jegyek...) akartak játszani a pénzemmel. A lényeg, hogy ez a pénzügyileg műveletlen emberekre van kihegyezve.

Ha dolgozni akarsz itt, akkor gondolj át néhány dolgot. Mennyire vagy erre a munkára rászorulva? Mennyire akarsz sikert, elismerést a munkádért?
Nagyon szép amikor 50%-os emelkedésben kihozol 30%-ot az ügyfélnek mert örül neki. De mit csinálsz ha bukta van? Az ügyfél könnyen mondja hogy kockázatvállaló, de tapasztalatból mondom, hogy a legtöbb ilyen ember nem viseli jól a kedvezőtlen eredményt és hiába teljesítesz akár benchmark felett, téged fog szidni.
Én befektettem egy barátomnak még hajdanán TVK-ba, mondván, hogy kapkodni fognak érte a felvásárlók. Megvettem kb 3ezren és fél évig nem történt semmi. A srácot már nagyon nyomasztotta a dolgog és kiszált, utána egy hónap és 7ezerre verte a MOL és a ruszki. Azóta megfogadtam hogy másnak soha...
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 09:59
Előzmény: #22  watson
#23
Mi a baj a brókernettel, és bármiféle biztosítói befektetési termékkel? Egy dolog: ha befizetsz százat abból levonnak 10-et a saját jutalékukra és a maradék 90-el fognak spekulálgatni mindenféle piacokon, ami vagy bejön nekik vagy nem. Emiatt eleve hendikeppel indulsz mint befektető. Sokkal célszerűbb befektetési alapokba pakolni a saját pénzedet, ott nem vonnak le gyakorlatilag semmit indulásnál.
A brókernet nem csinál semmi mást, mint hogy biztosítói befektetési alapokat árul hatalmas extraköltséggel, hiszen miből veszik a nagy autókat vajon???
Ugyanilyen befektetési alapokat bármelyik brókercégnél lehet venni sokkal kisebb költséggel. A helyzet az amit itt valaki alább leírt: amíg szárnyalnak a piacok és az éves 50% hozamból az ügyfelük megkap 30%-ot addig elégedett az ügyfél, de amikor majd lesz egy -20%-os év a piacon és az ügyfél -30%-ot ér el akkor nem fog örülni hiszen nullában lesz, miközben a piacok plusz 30%-ából semmit sem fogott meg. A brókernet a gigantikus jutalék miatt nem éri meg az ügyfeleknek (ez igaz más biztosítói termékek nagy részére is). Ettől még lehetnek kedvesek, meg rendesek, meg minden...
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 10:58
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Még 1 utolsó hozzászólás aztán feledem ezt a topikot.

Már az elején írtam nagyon sok "lelkes" hsz-t fogsz látni. Mint minden cégnél így a Brokernetnél is vannak jó és rossz tapasztalatok. Te is azt írtad befektetni szeretnél a Brokernetbe ami így is van de nem kp-t hanem szellemi erőt, és itt a legtöbb baj. Sok Bnetes tanácsadó úgy érzi Ő jót gondolt de nem fejezei ki magát elég érthetően és ebből az ügyfél úgy érzi becsapták! Sztem nagyon fontos, hogy mindent kikommunikáljunk amivel segíteni tudunk, ne halgassunk el semmilyen tényt az ügyfelektől! Az elmúlt 8 éveben nagyon sokan megfordultak a Bnetnél mint tanácsadók de ezeknek az embereknek csak töredéke maradt meg a cégnél. Sokan elmentek és sokat kirúgtak. Nem való mindenkinek ez a szakma. Hosszú távon csak azok maradnak meg akik hisznek benne és tényleg az ügyfelek érdekeit nézik. Volt sok olyan "tanácsadó" aki csak a saját érdekét helyezte előtérbe, Ők már nincsenek köztünk viszont rossz hírét keltették a cégnek. Sajnos biztosan lesz ilyen az elkövetkezendőkben is!

topkaiser+
Ha a piac 50%-ot termel akkor az ügyfél is megkapja az 50%-ot nem csak 30-at, egyenes arányban részesül mindenki a haszonból. Természetesen von le költséget a biztosító és az alapkezelő is, senki nem dolgozik ingyen, viszont ezek a költségek a biztosító részéről 6-8% egyszeri alkalommal, az alapkezelő részéről folyamatosan 0,5-1,75%/év
Ez messze van a 20%-hoz amit Te írtál!
Minden bef. alap költségért doldozik, nézz utánna és meglátod, van aki eleve költséglevonás után állapítja meg az értéket van aki előtte, de álltalában már költséglevonás után!
Ha maci év van olyankor szükséges a tanácsadónak toppon lennie, hogy a már elért nyereséget váltásokkal olyan alapokba tegye az ügyfél pénzét, hogy értéken tartsa!
Valóban nem lehet mindig keresni, de bukni nem muszáj. Nincs mindenki netközelben, hogy figyelje a folyamatokat és váltogasson, vannak akik termelőmunkát végeznek és ezeknek az embereknek próbál segíteni a Bnet, hogy a megdolgozott pénzükön ne a bankok gazdagodjanak tovább!
Az én ügyfeleimnél a februári esésben sikerült a -10%-ból 6-ot megfogni 2 váltással ami az ügyfeleimnek mindössze 0,5%-ba került tehát plusszban maradtak 5,5%-kal.

Valóban, szinte bármelyik pénzintézethez bemehetsz bef. alapot venni, de ha nem figyeled az eseményeket valóban előfordulhat a +50% után a -30%, és ha dolgozol, mert el kell tartani a családod nincs időd figyelemmelkísérni a világ változásait. Hát értük jött létre a Brokernet, nem a tőzsdézőkért. Ha belegondolsz szükség van a melósokra is, sőtt rájuk van a legnagyobb szükség hiszen hogyan fejlőhetne bármelyik cég is a melósai nélkül. Cseszhetnéd az olcsó MOL részvényeidet, ha nem lenne aki kitermeli az olajat, akik a finomítókben gájáznak, vagy bármi más módon hozzájárunak ahhoz, hogy az autódba kerüljön az üzemanyag. Viszont ha Ők is tőzsdéznének tönkremenne a MOL és te is!!!
Persze ez csak 1 kiemelt példa hiszen nem 1 cég van a tőzsdén de mind így működik!!!
Na ezek az emberek sokan nem tudják nem értik hogyan működik a tőzsde, mi is az a bef. alap, csak a banki lekötéseket ismerik, nekik szükségük van a Brokernetre!!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 11:40
#25
Kiváncsi leszek, ha eljön az idő amikor bearish piac lesz, akkor ezek a nagyon okos agyatlan alapkezelők mekkora hozamokat fognak csinálni. Az elmúlt évtizedekben jó pár alapkezelő nullázta le a portfolióját. :)
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 11:45
#26
Szerintem olyanok ne adjanak tanácsot, akik életükben nem láttak tőzsdei kereskedést, technikai elemzést, fundamentális elemzést, akik még nem élték át a tőzsdei bukás érzését. Ezek a tanácsadók nagyrészt ilyenek.
watson
watson 2007. 05. 19. 11:45
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27
nagyonkezdo, nem értünk egyet.

Nem brókernetre, hanem pénzügyi intelligenciára van szükségük a melósoknak.

Ma már egy tisztességes melósnak is szakiskolára, érettségire van szüksége, és egy középfokú végzettségű embernek nem hinném hogy ne lehetne vagy ne kellene megtanítani alapvető pénzügyi fogalmakat.
Kamat, kockázat, DKJ, Bef alap, részvény, bankbetét, diverzifikáció...

Ha nem ért valaki a tőzsdéhez... akkor vegyen bef.alapokat, DKJ-t. Nem kell ehhez sem brókernet, sem OVB.

Látjuk hogy a tanulatlan bunkót hogyan kell átvágni a palánkon, nincs ezzel egyedül a Brókernet. (Provident 400% kamat ...)
De hogy a tőzsdénél maradjunk fizetnek itt is az álmokért... lásd Genesis, Humet :-)))
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 12:38
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
zsopapa60

En nem allitom magamrol , hogy ugy akarok tanacsado lenni, hogy nem keszulok fel 100%-ra mindenbol. Mellesleg 2,5 eve tozsdezem, ez mar szerintem egy kis tapasztalatot add amit , majdanan majd hasznalni tudok a Brokernetnel.

Regen a velemenyem nekem is ez volt ,minden befektetesi tanacsado es biztosito cegrol, mint itt egyeseknek, de ha az ember nem bizik abba, hogy tudja csinalni es a leendo befektetoinek portfoliojat sikeresen tudja kezelni , akkor tabu.

A rokonaim kozott is volt egy aki, egy regen mukodo svajci bank piramisjatekaban volt benn es barmikor is jott hozzank , hogy fektessunk be, elkuldtuk a fenebe,mert nem biztunk benne.
Ennek a cegnek rossz hire volt es akik benne voltak azok csak a sajat erdekeit tartottak szemelott, mert kabzsik voltak. Ok ugy fogtak fol , hogy megkotjuk az uzletet , bezsebeljuk a lovet aztan leszarjuk az ugyfelet. Ezen ceg nem arra buzditotta az uzletkotoket, hogy jol kezeljetek a portfoliokat, hanem arra, hogy minnel tobb lovet "huzzatok" le mindenkirol.
A Brokernetrol nem ezeket halottam. Nem tudopm, hogy mennyire igaz az a Hir , hogy az OTP is fel akarja vasarolni? Vajon miert? :-))

Akik ellenerveket sorolnak fel itt es akik szidjak a Bef, tanacsadokat azok biztos , hogy egyszer jol be lettek palizva. Ezt en ertem , hogy nem jo , de ha egy Bef. tanacsadoben sem fogunk bizi a jovoben akkor soha az eletben nem lesznek hosszutavu megtakjaink. Az , hogy lehet, hogy az Usaban a csaladok 60-70%-a rendelkezik hosszutavu ertekpapir alapu megtakaritasokkal??!! Nalunk ez korulbelul 1%-ra teheto, vajon miert?
Mert nem bizunk meg senkiben, igaz nem is kell erre senki sem kotelez senkit, de neha kockaztatni kell.
Valaki a piac ingadozasirol szolt hozza , mar nem emlekszem ki , de arra csak azt tudom mondani , hogy jo ha az ember pszichologiai teren is kepben van , mert ugy sokkal tobbet lehet segiteni a befetetonek es kitartasra buzditani, mert amikor hagyja befolyasolni a befekteto az En-jet akkor a nagy nyereseg elerese elott zarja a poziciojat es utanna gondolkodik. Igy volt ez azt hiszem a TVK-hozzaszolaszban is.

Mind1 en megporbalom, ha menni fog csinalom, ha nem akkor legalabb elmondhatom, hogy csinaltam ezt is.

Udv.
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 16:53
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Az emberek nagy többsége, s ebből következően a Brókernetes tanácsadók nagy többsége is hosszú távon nem teljesít jobban mint az indexek, ez tény. Namost, mivel a tőzsdék hosszú távon 10-13%-ot hoztak a múltban, ha feltesszük hogy ez a jöbőben is így lesza, akkor mi jön ki ebből 6-8%-os költséglevonás mellett (én úgy tudom hogy ennél több van a Bnetnél)? 4-7%-os hozam az ügyfélnek. Nem lehetséges több, nem jön ki. Mindig lesznek akik magas és olyanok is akik alacsony hozamot érnek el, a többség azonban az átlagot, s ez ilyen költségstruktúra mellett azt eredményezi, hogy nem fognak többet keresni mint a banki hozamok.

"Nem tudopm, hogy mennyire igaz az a Hir , hogy az OTP is fel akarja vasarolni? Vajon miert? :-)) "

Mert nagyon nyereséges cég. Ez nem is kérdéses. Azonban minél nyereségesebb annál kevésbé jó az ügyfeleknek.

"Hogy lehet, hogy az Usaban a csaladok 60-70%-a rendelkezik hosszutavu ertekpapir alapu megtakaritasokkal??!! Nalunk ez korulbelul 1%-ra teheto, vajon miert?"

Nagyobb a pénzügyi kultúra. Ott azonban, ha már ezt hozod fel a pénz legnagyobb része befektetési alapokban, sőt jelentős része a legkisebb költségstruktúrával rendelkező indexalapokban van! Vajon miért?

Én több mint 10 éve foglalkozom tőkepiacokkal, spekuláltam árúkban, devizákban, részvényekben, kamatokban. Sok millió forintot kerestem az évek alatt, sokmindent láttam, és kijelenthetem, hogy az emberek legalább 90%-a alulteljesíti a piacot, és ez így is marad mindig. A lakosság jobban jár egy jól diverzifikált értékpapír és/vagy ingatlanportfolióval mint a méregdrága költségű befektetési biztosításokkal.
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 17:27
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
A kerdeseimre tudtam a valaszt, de azert koszonom, hogy leirtad. En is ugy tudom, hogy nagyon jol megy a Brokernetnek, de ha azt vesszuk , senki sem dolgozik ingyen.
Csak egy kerdesem lenne hozzad, hogy miert gondolod azt , hogy miertne kereshetnenek a befektetok jobban a banki hozamoknal? Ha kezelik a portfoliojukat akkor lehetseges. Vagy nem?
En nem azert hoztam letre ezt a topicot , hogy csak a brokernet jo hiret reklamozzam, hanem szeretnem megtudni, hogy mibe is vagok bele.
Mert a piramisjatekokat en sem kedveltem, vagy kedvelem.

Udv
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 17:29
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Es meg egy kerdesem lenne , Te melyik banknak vagy penz. tan. cegnek dolgozol.???
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 17:58
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
én nem szállnék be pénzzel ilyen brókernet dolgokba, mert a pénzemmel játszani én is tudok, elkölteni méginkább és nagyon nem tetszik, ha PÉNZÉRT játszik valaki az Én pénzemmel, semmi garancia mellett és tudom, hogy a brókernetes ügynököcskék is ugyanazokat a portfóliós meg hasonló elemzéseket olvassák, mint amit mi is, csak ők úgy tesznek, mintha nagyon okosak lennének...szóval nyista brókernet, ha én is tőzsdézhetek és igaza van azoknak, akik azt írták, hogy ilyen alapokat mi is vásárolhatunk -10% induló nélkül
szóval ez a cucc csak gazdagságról álmodozó nagymamáknak meg hasonlóknak való, akik elájulnak az MLM-es prezentációktól meg a "bnet nem akar meggyőzni" és ilyesmi non plus ultra marketinges dumáktól
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 18:01
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
"A Brokernet nem érvel azért, hogy rajta keresztül fektess be. Nem tudja és nem is akarja felvenni meggyőzni az embereket! Nem tud és nem is akar versenyezni a tőzsdézőkkel. Hosszútávú befektetéseket ajánl, személyre szabottan, amiről mindig az ügyfél dönti el, hogy kíván e élni a lehetősséggel.
"

kb. az aleo verások is ilyet nyomnak, modtam, hogy én be nem szállok, hiába mutogatod itt nekem ezeket a 30 éves, magnumot meg hasonlókat idéző amerikai képeket a vidám családról meg sportautókról...a cimbora megsértődött....és rá két hónapra becsődölt... :)
hill 2007. 05. 19. 18:04
#34
A banki szolgáltatásnál valóban jobb a Bnet. Mivel Bnet dolgozó voltam igazán ismerem a hátrányait előnyeit. Általában valóban nagyobb hasznot tud biztosítani mint az átlag bankbetét. Ugyanakkor MLM rendszerű felépítéséből eredően igazán a csúcsvezetők halálra keresik magukat, mig a kezdők nem. A képzési formájuk valamiben jó, de bizonyos belső információzavar is felfedezhető. Amikor 3 napon keresztül a csúcsemberek Ázsiai élménybeszámolója a téma az nem jó. Egy általános Kína zuhéé a Bnetnél is veszteséges tud lenni
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 18:06
Előzmény: #34  hill
#35
"Általában valóban nagyobb hasznot tud biztosítani mint az átlag bankbetét."

hill, ezért már alapból megérii!!!!
VEGYÜNK ILYET, MERT TÖBBET HOZ, MINT A BANKBETÉT! nabameg
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 18:15
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Brókernet élmény: ülök a gép előtt, nézem a gazdasági oldalakat, odajön ügynök úr és megkérdi, hogy tőzsdézem-e. Mondom igen. Akkor adok egy ilyet! (névjegykártyát) és arrébb ment. Odafordultam, kérdem mi ez? Válasz: ha gondolod és van időd, akkor leülhetnék beszélni róla...Na nekem ennyi elég is volt ebből. Kösz nem, annyira nem érdekel. Onnantól le is voltam szarva.

Ki nem állhatom az ilyen beszervezős, én nagyon értek hozzá és ebben baromi nagy pénz van trükköket, ilyenkor ütni tudnék.
ingcapa 2007. 05. 19. 18:16
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#37
Egyet ne felejtsünk, a bnet is életbiztosításokat értékesít! Ügyesen, befektetésként adják el a terméket! A költségeket úgy állítják be, h a magas hozamok majd kompenzálják a költségeket. Ez nem mindíg jön be! Sok ügyfelet irritál a luxusautós, eröszakos értékesítés!
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 18:28
Előzmény: #37  ingcapa
#38
mai utolsó hozzászólásom: letámadott egy befalapos nő, hogy vegyek ilyen meg olyan alapot, mert az a legbiztonságosabb, mert luxemburgi meg hasonlók...miért ez a legbiztonságosabb??...mert luxemburgi és blablabla...és azért már a legbiztonságosabb is??...igen, mert blablabla....hogy lehet azt mondani, egy pénzpiaci alapra, hogy ez a legbiztonságosabb??...de... jó engem nem érdekelnek az ilyenek. viszont látásra
jajj de jó buli volt ez, olyan jól szórakoztam ezen a nőn...
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 19:13
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Havinak.

Te mindegyik topicban csak az ellenszo vagy , sehol nem tudsz olyan erveket fesorolni , amivel tamogatnal egy adott dolgot. En is inkabb a reszvenyek partjan vagyok , de meg szeretnem probalni ezt az egesz penz. tanacsado dolgot. En kiprobalok mindent es amiben jovot latok azt vegigcsinalom. Az ilyen felfogasu emberek mint Pl. Te soha az eletben nem fogjak megallni a helyuket a tozsden , mert a kabzsisag es a gyors meggazdagodast hajtja oket.

Termeszetesen en nem tudom, hogy te hogy "tevekenykedsz " a tozsden, lehet , hogy jol es ha igen akkor sok sikert, de ha nagy spekulansnak tartod magad , akkor ez is egy olyan erv ami azt tamasztja ala , hogy nem lesz hossz eteted a tozsden.
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 19:50
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Részemről annyit tennék hozzá, hogy akikkel én eddig Bnetes tanácsadóval találkoztam, azok nem a legfelkészültebbek közül valók. Maga a cég pedig szerint nem is igazán erőlteti, hogy minőségi legyen az újonnan bekerülő egyén.

Magyarul 0 pénzügyi affinitással rendelkezőket is szeretettel vár.
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 20:56
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Persze ebben igazad van , mivel ez minden ilyen erre szakosodott cegnel igy van.
Viszont a lehetoseget megadjak ahhoz, hogy teljes mertekben felkeszulj a piacrol es a vele jaro jo es rossz tuajdonsagokbol. (Bnet akademia)
En ha meg is probalom biztos, hogy elvegzem!!

Azt hallottam, hogy atalakul a kozel jovoben reszvenytarsasagga es bevezetik a tozsdere!errrol tud valaki valamit?
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 21:12
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Sziasztok! Én ma találkoztam 2 Brokernetessel. Az egyikkel volt egy közvetlenebb beszélgetésem, aki azt mondta, hogy van a Concorde-nál egy brókere. Nekem ennyi pont elég volt, hogy meggyőzzön. A másik elmondta azért a mondókáját, de tényleg nem profik (beszélt zöldségeket) csak egyszerű termékértékesítők.

Szerintetek meg lehet győzni egy spekit, hogy bízza az okosokra a pénzét? Előlük hozzuk ide, vagy nem!?
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 21:44
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Sziasztok.
Nem védeni akarom őket,de az én véleményem pont az ellenkezője.
Vannak felkészült,hozzáértő emberek,és vannak olyanok is,akiket tegnap vettek fel,és ma nektek akarnak eladni valamit.
Az én kapcsolatom oktat,előadásokat tart,(meglehetősen nagy irodája van a cégnél)teljesen naprakész,szakmailag nagyon ott van,stb.......
Én elégedett vagyok vele,velük.
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 21:56
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Tények:
az amerikai részvényalapkezelők (akiknek ez a foglalkozása, napi 10 órában elemzéseket olvasnak, gondokodnak számolnak, stb.) 70-80%-a ROSSZABBUL teljesít, mint a részvényindex (S&P 500). Miből gondolja ezek után bárki, hogy egy bármilyen termékértékesítő/ügynük, akinek zéró tapasztalata van, vagy nagyon kicsi (nem látott még egy teljes bull-bear ciklust se, nem tudja mi a köze a devizáknak a kötvényekhez, azoknak a részvényekhez, nyersanyagokhoz, stb.), nem ezzel, hanem eladással foglalkozik egész nap (tehát nem szakmai munkával, spekulációval), az jobban fog teljesíteni mint a piac. Ha meg nem teljesít jobban, akkor a delikvens jobban jár, ha berakja egy indexalapba a pénzét. A brókernet szárnyalása a jelenlegi bikapiac végéig fog tartani.

Ebből a szempontból irreleváns hogy én hol dolgozok, de egyébként a saját cégemnél, ha már felvetődött, előtte több helyen megfordultam.
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 22:21
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#45

Closingbell
Te meg állandóan rámerőlteted ezt a BB24-től eltanult dumádat, hogy nem leszek hosszú életű a tőzsdén, mert milyen negatívak a gondolataim és nem a feng shui szerint élek, meg hasonló kaliberű dolgok...ez nem szép dolog, megint a magas lóról beszélsz.
Megkérdezed a véleményünket, leírom az enyémet és erre meg az életvitelemről írsz kisesszét.
Az a mindegyik topic a genesis és ez. Hát ez tényleg a portfólió krémje, de azért nem az összes topic szerintem.
Alapból nem is értem, hogy hogy nevezheti magát valaki pénzügyi tanácsadónak minimum 30 év tapasztalat nélkül...képzeld, a legtöbb spekulánst a kapzsiság és a gyors meggazdagodás lehetősége hajtja, még ha nem is ismerik el néhányan.
A brókernetesek sem az 5 %-os kamattal bűvölik az ügyfeleiket, hanem a gyors meggazdagodással és a kapzsiságuk viszi rá a szerződéskötésre.
És zárásként nem tartom magam nagy spekulánsnak, csak nem tetszik, hogy nulla tudással mondja valaki a frankót és kezeli más pénzét.
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 22:23
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
bocs, a lényeget nem írtam nagybetűvel: MÁS PÉNZÉT
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 22:47
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#47
Closingbell!

Ha tényleg ilyenen töröd a fejed, érdemes szétnézni a piacon mielőtt a brókernethez szegődnél.

Mindenféleképpen olyan céghez menj, amelyik RT., a brókernet csak Kft., így nem vállal fel akkora felelősséget az ügyfelek pénze után (sem).

A másik dolog amire még nagyon figyelj oda, hogy a cég akihez elszegődsz, tényleg független legyen! Ne legyen tulajdona egy biztosítónak sem (lsd.: a brókernet többségi tulajdonosa az ING, persze ezt már nem reklámozza egyik ügynökük sem...), mert különben már a bemutatkozásnál hiteltelenné válsz! ---> "független pénzügyi tanácsadás" ... na persze...

Nem mindegy a jutalék mértéke sem..

Ha komolyan érdeklődsz, dobj egy mailt, hátha segíthetek:
mr.shafranek@gmail.com

Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 23:09
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Akkor elnezest kerek , hogy megsertettem a szemelyiseged.
En tudom, hogy mindenkinek teljes mertekben igaza van es koszonom a velemenyeket.
En olyan tipus vagyok, hogy ha nem erzem magamat fekeszultnek akkor nem vagok bele dolgokba.Ezert is hoztam letre ezt a topicot, hogy valami infot megtudjak a Brokernetrol.
En ugy hallottam hogy RT. lesz a Bnet.??!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 23:13
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
Shafranek!
Rég nevettem ilyen jót!!!
Te melyik cégnek dolgozol???
Az nem zavar, hogy a Bnetnek nincs ING-s terméke?
Ha már vélemény formálsz valamiről először nézz utána, mert így sokan butának fognak nézni!
Törölt felhasználó 2007. 05. 19. 23:19
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Emugy ezt szeretnem hangsulyozni , hogy a konkurenciak velemenyet nem fogadom el . Vagyis most kimondottan a Bnet erdekel.
watson
watson 2007. 05. 20. 10:05
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
ingcapa 2007. 05. 20. 11:36
Előzmény: #51  watson
#52
A bnetnek nincs köze az ing-hez! A bridge zrt-vel állapodott meg az ing! Brókerként értékesíthetnek életbiztosításokat ha tudnak! Ez az igazság!
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 12:18
Előzmény: #52  ingcapa
#53
Na nekem van brokernetes ismerösöm. éppen a házát árulja,de a havi cigi mennyiségét se tudja csak 2-3 honaponként kifizetni
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 12:25
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#54
Closingbell!

Mi az hogy: "a konkurenciák véleményét nem fogadom el." ???

Bele akarsz vágni egy új dologba, munkába, úgy hogy szét sem nézel a piacon???

Vagy nagyon hülye vagy (már megbocsáss), vagy pedig a bnet egyik munkatársa, aki ilyen béna dumával akarja népszerűsíteni a céget.

Na mindenesetre remélem egy ismerősöm sem kerül majd a kezed közé!!!

...

Majd valamikor RT lesz a bent? Erre lehet építeni? Ez a röhejes...

De beszélhetünk a 70%-os visszaírásról is, ami ugye azzal is jár többek között, hogy az ügyfelek bukták addigi befizetéseiket.

Én még nem találkoztam elégesett bnetes ügyféllel, de csak hajrá!
BudFox
BudFox 2007. 05. 20. 12:38
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Két hete voltak nálam Brokernetes tanácsadók, nosza meghallgatom őket, gondoltam magamban..

Hát először is 24 éves, meg 22 éves srácok jöttek oda hozzám, mint befektetési tanácsadók. :D
kifaggattak a befektetési szokásaimról - már amit elárultam azokból. :D

Erre megkérdi hogy tudem -e, hogy melyik régió fog a legjobban fejlődni manapság ?

No, gondoltam magamban, biztos valami olyat mond ami tuti biztos befekteési lehetőség. :d

Hát az Azerbajdzsáni tőzsde. :DDD - mondja.
Hát wazze, gondoltamm agamban, akkor kiveszem a pénzem holnap és viszem máris az ezeri tőzsdére hgyo hülyére keressem magam....Hahahaha.

Szóval eléggé olyaní okostojások az értékesítők, mindenféle hülyeséggel meg akartak etetni,
viszont van egy lakáshitel konstrukciójuk, amikor apénzemet befektetési alapba fektetik be ( évi 8 % os hozammal kalkulálnak).
Szóval ez ezért nem hangzott rosszul
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 12:39
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Shafranek

Elnezes kerek azert , hogy ezen hozzaszolasom barmelyik reszevel megsertettelek volna.
A tegnapi hsz-od ugy tunt ,hogy inkabb a "cegedet"tartod tobbre mint a brokernetet.
Ha el is vallalok ilyen munkat akkor csak is a brokernetbe fogok belepni, mert egy nagyon kedves ismerosom ajanlotta a munkat. Mindent elmondott Bnetrol amit csak akartam hallani, a jokat is es a rosszakat is.
Kivalncsi voltam,hogy a nagytobbseg , hogy viszonyul a Bnethez.

En nem allitom magamrol, hogy az ilyen tanacsadas teren otthon vagyok, de azert kikerem magamnak a hulyezest. Felkaptad a vizet , mert te is talan eroszakkal be akarsz ugrasztani valamibe.Vagy tevedek?
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 12:48
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Shafranek

Kuldtem email!
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 13:26
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Mi a fene az a brókernet? (Nem kiröhögni a kissebbet....)
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 13:27
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#59
shafranek!

Még mindig nem árultad el Te melyik cégnek dolgozol????
1x már mellényúltál az ING-vel
Most a 70%-os visszaírással , ez csak 10% de ha az ügyfél nem minimumdíjjal indította számlát és a díjmentesítési összeg meghaladja a minimumdíjat akkor megmarad a pénze!!!!!
Ha Te "befektetési tanácsadó" vagy ezt tudnod kellene!!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 13:42
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
Érdekes.... mit összevitatkoztok ezen. Biztos valami hírös dolog ez (csak én nem hallottam róla, nyilván többet kéne moziba járnom..)

Closingbell azzal nyitottad a topicot, hogy szeretnél náluk befektetni.
Később módosítottál, és dolgozni szeretnél náluk, csak így akartál közvéleménykutatást rendezni.

Szerény véleményem szerint ne hazudozzunk egy fórumon, Mert aztán a világon senki nem fog semmi hasznosat sem mondani Neked ha így folytatod. És így pont a lényeg tűnik el a semmibe, hogy valami értelme legyen bármilyen internetes fórumnak.

Mitől ilyen híres ez, hogy ekkora beszédtéma? Érdekes....
ingcapa 2007. 05. 20. 13:52
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Attól ilyen híresek mert azt mondják magukról h ők függetlenek! A szakmabeliek meg jót röhögnek ezen! Azt gondolják h befektetést árulnak, de ez nem igaz. Befektetéssel kombinált életbiztosításban utaznak, annak minden előnyével és hátrányával! Igérgetős társaság fiatal emberekkel, akik a ktg-ről nem beszélnek, csak a várható hozamokról!
lopez22 2007. 05. 20. 13:55
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
Ez egy PR-topik, sok hozzászólást nem érdemel....
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 14:05
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#63
Szia DLPH

szeretnek befektetni is es belepni is! :-)
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 19:29
Előzmény: #62  lopez22
#64
Igy van, PR topik, nem más...
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 19:36
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#65
nagyonkezdo,

na ez a rápörgés az, amitől hányok, na meg ettől is van egy fajta bélyeg a munkátokon.
Semmi sincs véletlenül..

Nem vagyok pénzügyi tanácsadó ha ez megnyugtat, tőzsdézek évek óta.
Ismerek jó pár igazgatót, így sokat tapsztal és tud meg az ember, innen a sok infó.
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 20:42
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Sziasztok.
Mint már említettem én befektettem náluk,és elégedett vagyok azzal az emberrel.aki a befektetésemet kezeli.

Azért elmesélek valamit.
Már megkötöttem a befektetésemet,mikor megkeresett egy régi kapcsolatom(a divatáru szakmában dolgozom,onnan a régi kapcsolat,méter áru gyártó volt az illető)
Felhívott,hogy ennél a cégnál dolgozik,és befektetéseket ajánlana nekem.
Nem mondtam nemet,meghallgattam.
Ő nem tudott volna megygőzni,vele nem kötöttem volna üzletet.
Nem tudott érvelni,ahogy mondtátok,csak a hozamokról beszélt.
Ellenben azzal az emberrel,akivel megkötöttem a befektetést.
Ő a költségekkel kezdte,felépítette szépen a mondanivalóját,minden kérdésemre konkrét válasz kaptam.
Egyébként nagyon sok féle termékük van.
Pl:házra,lakásra hitelt intéznek,és azt a pénzt helyezik el bef.alapokba,ami megtermeli a törlesztő részleteket,és +hozamot produkál.(az nem tetszett,hogy ez pénzbe kerül)
Mégegyszer mondom,az én eberem nem üzletkötő,nem ügynők.
Teljesen korrekt,bátran ajánlanám mindenkinek.
Nem pr akartam gyártani,csak kaptak itt már annyi hideget,hogy most már egy + vélemény is kellet.
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 21:04
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#67
Sziasztok,

a Brokernet tényleg kapott szépen, mivel nekem nincs tapasztalatom velük, nem tudok mit szólni. Az viszont érdekelne, hogy ismer-e bárki is olyan befektetési tanácsadással foglalkozó céget, akik nagyjából korrekt tanácsot adnak. Én több brókercéget , úgymond tanácsadó céget is kipróbáltam, egyik szarabb, mint a másik. Vagy teljes inkompetencia, vagy inkorrektség (csak a saját jutalékokra hajtanak, nem az én hozamomra). Most saját szakállra kereskedek, itthon es kolfoldon is - egesz jo hozamokkal, de azert orulnek egy jo tanacsadonak.

Van barkinek pozitiv tapasztalata barkivel???
ingcapa 2007. 05. 20. 21:08
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#68
Ha korrekt és felkészült a tanácsadó, szinte mindegy milyen céget választ az ember. A legnagyobb cégeknél neten is követhető az adott szerződés élete. A biztosítás az biztosítás, nem az évszázad befektetése, sajnos!
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 21:22
Előzmény: #68  ingcapa
#69
Akkor a B-net nagyobb cég,mert én is követhetem a neten a befektetésem útját!
Biztosítás,vagy biztosításba burkolt befektetés,nem mindegy.
Ha jól tudom,(javits ki ha nem ),az ING is kínál hasonló befektetetési formát.
Még 30 éves futam idővel is.
ingcapa 2007. 05. 20. 21:39
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
Biztosítást 40évre is lehet kötni, de 20éves tartam fölött már uaz a jutalék mint 20éves esetén, vagyis a tanácsadónak tök mindegy. Ez a szakma a hitelességről kellene hogy szóljon. A frissen agymosott nagytudású tanácsadók tippjeitől óvakodj józsi! Igérgetésekben az aviva a "legnagyobb"!
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 21:46
#71
Üdvözletem mindenkinek !
Szvsz A Bnet a piramisjáték egyik legkifinomultabb formáját mûködteti...
PSZÁF vizsgálat folyik náluk az irdatlan mennyiségû pénzforgalom(kb. 5 milrd) miatt.
Bnet akadémia ? Vicc. Az elõadások 90 %-a marketingrõl szól, a maradék 10 % pedig minimális bef. ismeretek. + az \"akadémiai\" végzettségeddel csak a Bnetnél dolgozhatsz...
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 21:50
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Meg jo hogy letrehoztam ezt a topicot, mert olyan infokat tudok meg amikrol nem informaltak.

A baratomon is laszik , hogy kimostak az agyat, mert csak a jo dolgokat mondja es , hogy hogy meg lehet gazdagodni ebbol. Akkor itt is arra megy ki a jatek mint minden biztositos cegnel, bepalizunk mindenkit!!!
Hat akkor ezert nem fogom en ezt csinalni, mert nem kell nekem az , hogy utanna meg ramjarjanak a befektetok, hogy hol a penzem.????
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 22:03
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Closingbell,

Bámulatos milyen gyorsan változik a véleményed..biztos nagyon fiatal vagy még.... :-)
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 22:07
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
Tudja egyáltalán valaki,hogy müködik a b-net?
Van valaki velük kapcsolatban?
Beszélt már valaki nem bottal csinált ügynökkel?
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 22:53
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
Az en joanyam baratnoje is megkert, mivel tudja rolam, hogy tozsdezek, hogy nezzek mar utana a Brokernet dolgainak. En kulfoldon elek es ez igy eleg nehez. Mi lehet a konkluzio? Tipikus nagymama korban levo holgy, aki nem koveti a piacot. Es egyaltalan, aki ilyen, az maradjon a bankbetetnel?Nem mindenki kovetheti ugy es erthet a tozsdehez, mint mi, spekak es befektetok, akkor ezek az emberek ne ugraljanak? Mert nekik csak az uzletkotok maradnak, az indexet folyamatosan alulteljesito hozamaikkal? Szerintem az altalanos iskola felsobb osztalyaiban mar lehetne penzugyi ismereteket tanitani, de kozepiskolaban mindenkeppen!
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 23:05
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
En is kulfoldon vagyok (IRE) es en is ezert hoztam letre ezt a sokak szerint PR topicot, de ugy gondolom megerte!!

Az info jon , csak van nehany teves. A PSZAF nem vizsgalodik!!!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 23:05
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#77
Nagymamakorú ne vágjon bele 20 éves unit-linked konstrukcióba, hacsak nem az unokájának/dédunokájának gyűjt.

Itt az alapvető tévedés - szándékos csúsztatás - állandóan. Ezek a termékek ugyanis nem arra valók, amire hirdetik őket. Nem arra vannak, hogy az összes megtakarításodat ebben "parkoltasd", kamatoztasd, stb. stb. Ezért eleve rossz is minden erre utaló összehasonlító szöveg is.
Törölt felhasználó 2007. 05. 20. 23:16
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#78
kissnano!

Konkrét számadatokat nem tudok, de a Bnet már van olyan forgalmú, piaci értékű ügynökcég, mint a kisebb közepesebb biztosítók. A biztosítóknál, és a nagyobb brókercégeknél, ügynökcégeknél nem csak akkor vizsgálódik a pszáf, ha esetleg valami "furcsaságot" tapasztal, hanem rendszeresen, automatikusan is. Tehát az, hogy a Bnetnél pszáf vizsgálat folyik, teljesen hétköznapi dolog, nem mondható hírnek. (Ettől függetlenül persze még lehet, hogy "furcsaságokra" is bukkantak, de ez puszta feltételezés.)

Mindazonáltal távol álljon tőlem, hogy a Bnet védelmére keljek, személyes tapasztalatom összesen egy van - amely nagyon durván negatív -, de ebből az egy tapasztalatból hiba lenne általánosítani.

A negatív tapasztalatot jóval megelőzően kialakult azon véleményem, hogy az MLM értékesítés - ugyan nagyon sikeres lehet - az egyik legkevésbé szimpatikus értékesítési stuktúra. Szimpátiámat - többek közt - azért sem nyerte el, mert az ilyen struktúrában működő értékesítési hálózatokban fordulnak elő általában legnagyobb arányban ügyfélpanaszok és más problémák. Persze tudom, hogy kivételek vannak, és egyes termékkategóriák (pl. kozmetikumok) értékesítésében van létjogosultságuk, de személyes véleményem szerint a pénzügyi szolgáltatások (így a biztosítások, befektetési szolgáltatások) területén - legalábbis - kétséges az MLM stuktúra alkalmazása - éppen a kissnano által is említett - piramisjáték esetleges felmerülése miatt.

A piramisjáték ugyanis lényegében "csak" annyiban különbözik az MLM-től, hogy a piramisjátékban nem épül valamilyen termék/szolgáltatás értékesítésére, csak egy üres - termék és szolgáltatás nélküli piramis - amelyen fölfelé csordogál (vagy ömlik) a pénz, és ha telített lesz a piac (értsd: elfogy az új belépő), azonnal összeomlik a rendszer.

A piramisjáték tehát - többek közt - azért tiltott tevékenység, mert kódolva van az összeomlása.

A Bnet - mint MLM - hosszú távú működtethetőségére bizonyára sok elemzés készült már (ezek közül egyet sem ismerek), de véleményem szerint a kockázatokat csökkenti, hogy olyan hosszú tartamú szerződések vannak a meglévő kötvény-portfolióban, amelyektől az ügyfelek csak súlyos veszteségek árán tudnak megszabadulni (jórészt ettől is oly értékes a cég maga), így kicsi a valószínűsége, hogy a kezelt kötvényeik jelentős részét elveszítsék.

Másrészről viszont növeli a kockázatokat, hogy a Bnet ügyfeleinek jelentős része nincs abban a helyzetben, hogy fölmérje a biztosítási szerződések mögötti részvénybefektetések valós kockázatát, így ha elmúlik a néhány éve tartó töretlen optimizmus a világ tőzsdéin, elképzelhető, hogy ezek az ügyfelek lesznek azok akiknek a legelőször meg fog remegni a kezük...

Az szinte biztos, hogy valamikor lesz ilyen - az egész világra kiterjedő - negatív trend, kérdés, hogy mikor, milyen mértékű és milyen hosszú lesz. Továbbá persze azt is csak sejteni lehet, hogy ez milyen hatással lesz a meglévő ügyfelek felmondási és milyen hatással lesz a jövőbeni ügyfelek kötési hajlandóságára.

Az MLM értékesítési rendszerek bődületes fejlődésre képesek az első időkben és ha kedvezőek a piaci hatások, viszont sérülékennyé válik, ha "rossz szelek fújnak".

Egyáltalán nem tartom elképzelhetetlennek, hogy rövid vagy közép távon átalakul a Bnet MLM rendszere valamilyen más, hagyományosabb struktúrájú értékesítési hálózattá... Számomra már ez a lépés is sokkal szimpatikusabbá tenné a céget.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 00:05
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
Rövid vélemény!
A bnet alapvető célja, a megtakarításra ösztönzés szerintem helyén való dolog!Nem gondolom hogy az ide írogatóknak lenne (fórum) kitalálva. A pénzügyileg teljesen műveletlen átlagnak! És ugye ez a többség(99%). Az már más kérdés , hogy termékeiket különböző trükkök százaival kénytelenek értékesíteni! Mert ha teljesen átlátná az ügyfél a termékeket 99 % nem kötne szerződést!
Meg is mondom miért!
Mert nem akarja lekötni az átlagember 10-20 évre a kis megtakarított pénzét! Nem mintha tudna vele kezdeni vmit, de megnyugtatja az emberek túlnyomó részét a tudat ,hogy bármiok elköltheti!
Viszont a BNET által közvetített szerződések minimálisan 10 évre szólnak ennél hamarabb, szinte biztos bukó!!
CMOTDilbert 2007. 05. 21. 13:02
Előzmény: #55  BudFox
#80
BudFox, vitatkozol a profikkal? :P

link
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:23
Előzmény: #80  CMOTDilbert
#81
alapvető pénzügyi ismeretek tanítása, általános iskola végén, középiskolában...

???

érdeke ez valakinek? :)
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:26
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#82
Akira !

Pontosan a túl nagy forgalom szúrja a PSZÁF szemét.
A bnet csoport 4 kft-ből tevődik össze, kb 20 mil. HUF jegyzett tőkével (összesen). Ehez képes a náluk megforduló pénz mennyisége többszázszoros...
Csak közvetíti a pénzügyi szolgátatásokat ...
A piaci értéknek ehhez semmi köze...
Nem mondom, hogy a PSZÁF furcsaságokat talált, csak annyit, hogy a hatalmas forgalom szerintük problémás...
Sajnos az MLM-é a jövő, teljesen igazad van...
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:37
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#83
másrészt kicsit a témához közeledve.

egy ilyen ügynök munkához vagy végtelen naivitás és/vagy tudatlanság, vagy hasonló mennyiségű gátlástalanság kell...
Aki ilyennek érzi magát, lépjen be bátran értékesítőnek...

Az egyik legnagyobb tévedésük, amivel a jónépet győzködik, hogy min. 15 éves időszakon a részvények hozama garantáltan veri az összes többi befektetési forma hozamát...
Mindezt azért mert, eléjük is odatolták az s&p 500-as 100 éves grafikonját...
Ugyan már. Emelje fel a kezét, aki szerint mindegy, hogy 2007-ben vásrol-e valaki egy (bux) index követő alapból, vagy 1992-ben...

Másképp fogalmazva, ki az, aki szerint a BUX értéke 2022-ben 500.000 pont lesz???

Beszéltem egy ügynökkel a múltkor (nem bnet), rákérdeztem nála is, nem tudott válaszolni... (időzítés jelentőségét illetően - elbizonytalanodva megismételte, hogy 15 év alatt garantált évi 15%...)

Az időzítés kulcskérdés hosszú távon is.
Ld pl a japán piacon 15 évvel ezelőtt befektetők esete...

szóval akit nem érdekel, hogy hány embert paliz be a csekély tudásával vagy gátlástalanságával, az legyen csak ügynök bátran.. Remélem 10-20 év múlva is tud majd nyugodtan aludni.

Egyszerűbben érthető tananyag a témában a Brókerarcok c film
mielőtt beléptek, azért nézzetek legalább ebbe bele!
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:43
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Totál egyetértek Lau.

"Az egyik legnagyobb tévedésük, amivel a jónépet győzködik, hogy min. 15 éves időszakon a részvények hozama garantáltan veri az összes többi befektetési forma hozamát... "
Amikor pár hónapja néhány Bnetes megjelent itt, volt is egy kis vita erről. (ugyanezeket írtam pl. Nagyonkezdőnek). Vissza lehet nézni azt a topicot is.
Az S&P 30 éves teljesítménye évi 10%. Ennél nagyobb hozamot komolyan ígérni részvényekre:
- ostobaság;
- vagy hazugság.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:44
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
És akkor a másik fő kérdésről most nem is beszéltünk: nem lehet kiszállni.
(illetve ki lehet, a tőkéd jó részének elveszítésével).
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:51
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#86
"Másképp fogalmazva, ki az, aki szerint a BUX értéke 2022-ben 500.000 pont lesz???"
Egyébként nem is túloztál a számmal. Évi 20%-al számolva 15 év alatt a BUX-nak 400.000-nek kellene lennie, 20 év múlvára meg 1.000.000:)))
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:53
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
MÉGEGYSZER LEÍROM: nem a fórumozóknak van kitalálva, hanem az átlagnak, azok meg megkajálják!!
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 13:58
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
"hanem az átlagnak, azok meg megkajálják!!"
Leírtad a lényeget: megkajálják. Nem, mert nekik jó, hanem mert ők beveszik. Te írtad, nem én:)
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:02
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#89
Örülök , hogy másodszora már érthető voltam:)

De egy kérdés ami felvetődik bennem, mi a jobb az átlagnak ha évi 3-4-500 000 ft befiztésvel 15-20 év múlva lesz 10-20 milliója? vagy ha nem tesz félre semmit 15-20 évig? 15-20 év múlva magat fogja sajnálni hogy ennyi pénzből többet is ki lehetett volna hozni vagy örülni fog neki?
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:02
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#90
Néhány éve - saját szórakozásomra - készítettem egy anyagot arról, hogy a piacon működő Unit Linked biztosításoknak mennyi az átlagos költségszintjük a befizetett díjakra ill. a kezelt vagyonra vonatkozóan, hogy - a hiteltermékeknél alkalmazott THM-hez hasonlóan - egy arányszámmal is kifejezhető lehessen a költségszint. A kezelt vagyon alapján kalkulált arányszám elég sokat mondó a hosszú távon várható pl. 10%-os átlagos nyereséggel összevetve. Az elemzés különböző díjszintekre készült, így gyakorlatilag az alacsony díjszinteknél igazolható, hogy elég valószerűtlen, hogy több pénze lesz az ügyfélnek a lejáratkor, mint amennyit befizetett.

Ennek pedig az az oka, hogy az ügyfelek számára túlságosan bonyolult a költségszerkezet, és nincsenek abban a helyzetben, hogy átgondolt döntést hozzanak. Gyakorlatilag csak a szimpátia alapján döntenek. A bonyolult költségszerkezet viszont nemigen segíti elő hogy a piac kikényszerítse az alacsonyabb költségszerkezetű termékeket (szerintem ezáltal sérül a verseny), ill. a verseny az ügyfelekért és a nagy ügynökhálózatokért folyamatosan magasan tartja, sőt még növeli is a jutalékköltségeket.

Egy másik topikban is írtam arról, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy egy hármas egységben működő (pl. itt az ügyfél-közvetítő-szolgáltató), de különböző érdekeltségi rendszerben mely felek között alakul ki verseny.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:15
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
Engem az háborít fel, amit mostanában csinálnak a brokernetesek.

Ha valakinek nincsen befektetni való pénze, akkor arról próbálják meggyőzni, hogy vegyen fel CHF alapú hitelt ingatlan fedezettel és fektesse be náluk.

Mivel a hiteldíj alacsony (mondják) és a befektetés meg brutális hozamot hoz, így szinte pénz nélkül lehet nagyot kaszálni!!!!

EZ NAGYON DURVA!!!! És veszik, mint a cukrot.

Az ügynök pedig dupla jutalékot zsebel be, egyet a hitel után, egyet a befektetési termék után!!!

Szerintem még kb. 1-2 éve van a brokernetnek, aztán borul. Ha van eszük szépen lassan bezárják a boltot és a megkeresett milliárdokkal élnek vígan.

Ha viszont a jelenlegi irányban haladnak, a kapzsiság útján, akkor még bilincs is kattanhat.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:16
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#92
pénznyelő, hol beszéltetek erről?

valóban nem túlzásnak szántam, ha ennyire lineáris lenne a dolog, ahogy az ő elképzeléseikben, akkor annyinak kellene lenni 15 év múlva.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:20
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#93
UtAri,
ez a megkajálják kifejezés büntetőjogi kategória, remélem tisztában vagy vele...
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:23
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#94
ha évi 3-4-500 000 ft befiztésvel 15-20 év múlva lesz 10-20 milliója?

ezt pontosítsd kicsit, másrészt pedig mi rá a garancia, hogy a befizetéséből egyetlen fillér is marad majd 15-20 év múlva?

Te szavatolod neki a 10 millióját vagy legalább a befizetéseit?
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:25
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#95
"Ha valakinek nincsen befektetni való pénze, akkor arról próbálják meggyőzni, hogy vegyen fel CHF alapú hitelt ingatlan fedezettel és fektesse be náluk."

Ez így tényleg durva, de nem hiszem, hogy erre elegendő bizonyíték gyűlne össze ahhoz, hogy bezárassák.

Ráadásul a hitel és befektetés együttes alkalmazása nagyon komoly szakértelmet igényel ahoz, hogy ne kelljen leegyszerűsítenünk a képletet arr, hogy ha van pénzed fektess be, ha nincs pénzed de van jövedelmed, akkor vegyél föl hitelt.

A 98-as tőzsdei zuhanás eltúlzott mértéke is jórészt a lombardhiteleknek volt köszönhető, mert előre kódolva volt a pozíciók likvidálása, amely önmagát gerjesztette.

A hitel és befektetés egészséges arányának elmulasztása már komoly cégeket is tökretett, a lakossági piacon pedig egyenesen életveszélyes.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:26
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#96
kumalo, most látom csak amit írtál...
elég meredek...
kispangit 2007. 05. 21. 14:26
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#97
Akkor ez is csak ugyanaz a szar, mint a többi - ki a lóvét a te zsebedből, be az övékbe.
Ammen.
BudFox
BudFox 2007. 05. 21. 14:28
Előzmény: #80  CMOTDilbert
#98
CMOTDilbert:

Én szerintem is innen vették a srácok ezt az Azeri hírt, vagy máshonnan, teljesen mindegy.

A vicc az hogy ilyen , számomra érdektelen hírekkel akartak elkápráztatni. hogy ők megmondják a tutit.
Biztos jól fejlődő piac az Azeri, de nem fogom apénzemet ott befektetni.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:30
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#99
"pénznyelő, hol beszéltetek erről?"
Itt a PF-en, csak fogalmam sincs a topic címére. Nem elemeztük túl, de téma volt már egyszer, az biztos.

Akira, érdekes lehet az elemézed, én is gondoltam rá, de nem volt erőm hozzá. Én egy ismerős miatt akartam ezt megcsinálni, részben tulajdonképpen meg is csináltam. Ő ugyanis beszállt egy ilyenbe, viszonylag magas évi befizetést vállalva, amire rájött másfél év után, hogy nem bírja majd fizetni. Az ő esetében néztem azt meg, hogy mit tegyen, kiszálljon azonnal, benyelve egy nagy adag bukót, próbálja meg az évi befizetést csökkentetni ha és amennyivel lehet és futtassa végig, vagy fizessen még x évig és utána szálljon ki.
Törölt felhasználó 2007. 05. 21. 14:35
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#100
Igen, kumalo, nekem is ajánlottak ilyen konstrukciót.
(sőt innen indult a vita a már említett másik topicban).
Ez a dupla rábaszás esete. A duma egyszerű: olcsó hitel, közben nem a banknak, hanem neked kamatozik a törlesztőrészlet. Ez a szöveg. Az angoloknál már fut jó 15 éve hasonló konstrukció és eljutottak a kifutásig is, pont az elmúlt 1-2 évben volt botrány belőle, mert kiderült, hogy nemhogy plusszos a futamidő végén az ügyfelek számlája, hanem jókora összeggel még tartoznak is.
Naná, mert az ígért álomhozamok messze nem úgy alakultak a valóságban... A hitelkamat viszont ketyeg, a költségeket meg keményen vonják.

Topik gazda

closingbell
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek