Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 31. 21:22

Brókernek lenni vagy nem lenni?  

Üdv. Mindenkinek



Én végzős főiskolás vagyok és erősen gondolkozom a brókeri pályán, szeretném ha tudna valaki (lehetőleg bróker) adni tanácsot meg infokat, hogy érdemes-e belevágni, megéri-e ma brókernek lenni minden szempontból. Milyen jövőt láttok ebben?

Köszönöm előre is!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:50
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Pszáfék az utóbbi években mintha kezdenének magukra találni. Mármint a statisztikáik elég sokat fejlődtek 2004 óta, bár én csak a befektetési alapokat néztem.
Addig jó, amíg nem a pénzügyi rendszer kezd szelektálódni, mert az gáázos lészen.
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:47
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#71
akkor mindent elmond a cégről aki ezt engedi, de sajnos ebben sok felelős van még.
Felelős az egész püi rendszer mert nem szelektálja magát, felelős a pszáf,a társadalom..
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:46
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#70
edoka:

szeretem a számokat, bár olykor némileg kissé rágósak. Olyankor teszek rájuk egy kis pirospaprikát és beteszem őket a sütőbe. Utána teszem őket a számba.
A folyamat eredményeként a számmal is tudok számokban gondolkozni. Akár szótagonként is:D
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:44
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#69
Tudom, hogy sokan nem értenek egyet velem, de én részemről nem vennék kínai alapot. Kínát jelenleg az anarchia jellemzi (mármint az állam nem képes érdemi szabályozóként fellépni a gazdaságban, azaz a jogszabályok nem élnek a gyakorlatban), ami a helyi tőzsdét kiszámíthatatlanná teszi. Ami ott folyik, az inkább piramisjáték, mint valódi befektetés.
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:43
#68
nézd meg a www.grafton.hu -t. Vannka referencia fizetések. Keressel 100al többet, tiszta ideg vagy minden nap, a piac kiszámíthatalan hogy lesz e holnap trend vagy beáll? Ennyit megér szerinted?
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:43
#67
nézd meg a www.grafton.hu -t. Vannka referencia fizetések. Keressel 100al többet, tiszta ideg vagy minden nap, a piac kiszámíthatalan hogy lesz e holnap trend vagy beáll? Ennyit megér szerinted?
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:41
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
az még hagyján, hogy pék volt, mert előbb utóbb az lesz, ha nincs érzéke hozzá, csak épp nincs tisztában azzal az alapvető szabállyal, hogy a "pénzügyi rendszer veszélyes üzem" - elvégre az ügyfél megtakarításaival, ergo jövőjével játszunk, amikor tanácsot adunk neki.
Amíg az ügynökök porszívót meg körömlakkot árultak nem is volt gond, de amikor pénzügyi termékeket és gyógyhatású készítményeket kezdenek teríteni, akkor előfordulhat, hogy súlyos károkat okoznak a társadalomnak.
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:40
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#65
alap szinten ugyan ugy fizetik mint bármely szakmát. Több év után 1,5 szeresét keresi mint az átlag jó melók, de addig rohadt sok ideget ki kell bírni, meg marha sok meló.
Vannak komolyabb poziciókba 1-1,5 millás fizuk, de ezért nagyon sokat kellett tanulni, azért meg hogy tanulhasson nagyon sokat kellett fizetni. Szóval ez olyan mint egy befektetés ami pár év alatt megtérül..Van aki az első 3millióját ingatlanba fekteti , van aki meg tanulásra költi..Mind kettő megtérül idövel, csak más módon..
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:36
#64
Az meg mindent elmond egy cégről, hogy valaki múlt héten még pék volt, ma meg már öltönyben, őv nélkül, fehér zokniban, kitűzővel.:))))) próbálja meggyőzni a laikus befektetni vágyókat a kínai alap fantasztikus mivoltáról.....
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:34
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#63
Van itt valaki, aki a számokat is szereti? Úgy értem számokban is tud gondolkodni, nem csak a szájával?
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:25
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Úgyhogy: igen, a szamárlétárt előtte járja végig és tapasztaljon jóóó sokat!!!!!! Szép dolog beülni a papsi mercijébe, de ülni mindenki tud...
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:25
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
A PB-vel kapcsolatban eddig nem hallottam túl sok pozitívat, bár a Nagyszerűek szerint a PB ügyél sem különösebben más, mint a mezei (csak több a pnze, és némileg inteligensebb).
Viszont a banki ügyintézők felkészültségével kapcsolatban végzett méréseim alapján elmondhatom, hogy maximálisan számít az emberi erőforrás minősége (azaz bankéknak jobban oda kellene figyelni, hogy kit ültet az ügyféllel szemben, mert a csapnivaló és a remek besorolású ügyintézők aránya 40-40 % volt...)
Ügynököket is szívesen mérnék, de a próbavásárlás macerás dolog...
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:18
#60
Tipkusan jó példa erre bármelyik vidéki város, ahol ha valaki PB- az már nagyon menő.szép öltöny jó teló stb...hajlamosak ilyenkor elszállni..Ezek akik elöbb utobb kihullanak..
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:16
#59
Soha nem lesz jó szakember se jó elemző az aki nem járja végig a szamárlétrát. Menj be egy privát bankoshoz.Nem tud segíteni az ügyfelnek, szakmailag 0, csak a papírokat nyomtatja ki.Aki valaha bróker volt az sosem felejt..Maradjuk annyiba hogy egy 2 millás ügyféllel nem tudsz szakmai munkát végezni..A kérédés az az hogy van e valakinek szakami önbecsülése és fejleszti magát, hogy jó legyen a területén.
Az ilyne félmüvelt sztárbrókerek idővel kihullanak.
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 14:00
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Hát ja, a sales és az elemzés két külön dolog, és, ha találkozik, abból sajátos bonyodalmak adódnak. Lásd: mit művelt a Brokinet az életbiztosítási piaccal. A "független tanácsadásnak" köszönehtően már minden tele ven unit-linked vackokkal. Persze a u-l is jó valamire, de nem orrvérzésig, ahogy most van...

De jonasjozsef szerintem inkább az elemzős részére gondolt a dolognak, elvégre az jelenti a magasabb hozzáadott értéket.
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 13:55
#57
Azt hiszem egyre inkább nem lenni. A magyar lakosság zöme soha nem fog tőzsdézni, az a pár ember, aki komolyan csinálja egyre inkább elmegy az interbnetes kereskedés irányába. Abból, aki csinálja egy kicsit, rengeteg aggódással, napi 8 telefonnal, heti egy megbízással, nem lehet megélni. Bekerülni valahová még mindig nem megoldhatatlan, de normális ügyfélkört kialakítani, amiből meg is lehet élni, az kemény. Olyan ez, mint az Avon, biztosítói ügynök stb. Egy nagyon kis rétegnek nagon be fog jönni, egy kicsi nagyobbnak kevésbé, de még megél belőle, a nagy többség pedig szép lassan lemorzsolódik.
Akkor már érdemesebb egy picit tovább tanulni, egy jó elemzőre mindig is szükséges, sőt ha igazán profi vagy miért is másnak keresd a pénzt... ?
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 13:23
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
Eccerű példa arra, miként lehet az egyetemi tanulmányok során végzett magánkutatásokból kapcsolatokra szert tenni:
a kutatási témához kapcsolódóan szét kell szórni pár tonnányi emailt a témában jártas embereknek, majd interjúk készíteni velük. Ha pedig sikeres a kutatás, akkor szép köszönő levélben tájékoztatni őket minderről. Tapasztalatok alapján a vártnál sokkal nyitottabbak az ilyesmire, úgyhogy no fear, csak előre!
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 13:19
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Jó topic:)
Igazából gőzöm sincs, hogy lesz velem, ha 3 év múlva lejár az östödíjam, de addig szorgoskodás ezerrel.

Egy valamit viszont megtanultam az egyetem során (értsd: tanszéki melók, kutatások, majd saját kutatások...) meg a projekt asszisztensi fél évem alatt: lehet, hogy az ember történetesen mások által alulfizetett és vacak munkát végez egy ideig, azonban ha megfelelő emberek mellett műveli ezt, akkor elég sok hasznos ismeretre (munkakultúrára, rutinra, stb. kifejezések) tesz szert, ami alkalmat ad a tovább lépésre.

Úgyhogy én jónásjázsefnek is valami hasonlót tudok ajánlani (amellett, hogy nagyon is helyesen már korán hozzászoktatja a fiát a piachoz), hogy a később is minél több gyakorlati tapasztalatot szereztessen a csemetének, mert a ma oktatás csak egy szűk elméleti keretet ad, ami mellett persze szabadon lehet garázdálkodni ("A munkaerőpiac nem azt díjazza majd, hogy milyen jót aludták az egyetemen").
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 10:33
#54
2 féle ügyfeled van:
-Nincs pénze és folyamatosan eszetlenkedik.
- van pénze és hallgat rád
Az ügyfél inteligencia szintje egyenesen arányos a pénztárcája vastagságával.
A normális ügyféllel jó dolgozni, mert megérti hogy buksi is van, nem mindig csak nyerő.És felfogja hogy mi a tőzsde funkciója.A legtöbb kispénzű ügyfél a kis kuporgatott 1millából alig akar kötni, de ha már kötött, akkor év végén egy lakást minimum akar venni.....
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 10:27
#53
El ne higgyétek mér hogy havi 250ért olyna jó mulatság brókernek lenni. Hallgatod a sok hülye kisügyfél okoskodásait, akik mind neked akarják bebizonyítani hogy mennyire értenek a piachoz. H veszel valamit és lentébb megy, akkor hívnak hogy miért nem az alján vetted meg. Ha eladatod, és megy még 1%ot akkor meg azért hívnak hogy miért adtad el..bármit csinálsz sz@r..:)Te ülsz ott, neked kell látni, mond meg hol lesz az alja meg mond meg hol lesz a teteje,-mondja az ügyfél:)
Aki erre a szakmára adja a fejét, kétféle karrier áll elötte:
1, 0 tudással elhiszi magáról hogy sztárbróker, és a kis álomvilágában él 15 éven keresztül,holott csak egy egyszerű sales, aki a médiában olvasottakat adja el az ügyfélnek, holott lövése sincs az egészről, de mivel a névjegykártyán "üzletkötö" felirat áll, így sztárbrókernek képzeli magát...Semmivel sem jobb mint egy brókernetes csak más helyen van..
2, Felfogja hogy ha tanul és sokat foglakozik vele, megcsinál egy csomo vizsgát, akkor a sok hülye öltönyös sales közül még viheti valamire....
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 10:13
#52
2
Törölt felhasználó 2007. 09. 13. 01:42
#51
Elkezdtem számolni egy tipikus brókerjövedelmet:

0,75% jutalék
20%-át megkapod

500.000 Ft-hoz 333 millió forgalom
1000.000 Ft-hoz 666 millió forgalom havonta

Évente a forg:
4 ill. 8 milliárd Ft-- szép összeg
Kérdés, milyen gyakran forgatják az ügyfelek- ez lehet 1* egy évben, vagy ritkábban is... ha pl. csak kétévente, akkor elfogadható fizetésért min. 8 milliárdos ügyfélkör kell... (szerintetek milyen gyakran fordul meg a pénz átlagosan?)

Hát, ha nincs gazdag rokonság, haveri kör, akkor ez azért elég macerás..
Törölt felhasználó 2007. 09. 12. 21:38
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
hogy néz ki egyébként egy üzletkötő napja?

mennyire tesz ki a munkája 8 órát?
mivel telik (de konkrétan)?

nagyjából tudom, mert Treasurytől 10 méterre dolgoztam, de meghallgatnám egy üzletkötőtől is...
- előnyeit, hátrányait...
- mennyire van teljesítménykényszer (fizetés a kötés alapján megy e...)

Főleg az érdekelne, mennyire kap szabad kezet. Gondolom Treasury-ben leegyezteti a partnerrel az ügyletet, hozam, árfolyam, mennyiség, teljesítés dátuma... aztán kiállítja a kötjegyet... szóval csak a megbízást teljesíti tulajdonképpen....
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 23:05
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Kevés munkahelyen értékelik a hangyamódra, szorgalmasan becsületesen végzett munkát. Ma egy kemény nap után úgy érzem, ilyenkor csak kihasználják az embert, de elismerést nem kap cserébe :((

manapság nem a lefektetett kemény munkával lehet előbbrejutni

többet ér az "életrevalóság"
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 11:19
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#48

a jó broker arra való, hogy az alapinformációk adásában segítsen.
Pl. mikor fizet egy papír osztalékot, mikor lesz gyorsjelentése, milyen lett a gyorsjelentés, milyen plusz szolgáltatások vannak és ezeket elmondja (pl tőkeáttételek, befektetési hitel stb.). arra is jó, hogy felhívjon, ha valami lényeges fordulat érzékelhető a piacon.
illetve ha nem megy az internetes szolgáltatás, akkor felvegye a megbízást telefonon az internetes megbízás tranzakciós díjával.

a lényeg az, hogy ha brokered van, akkor is interneten add a megbízásokat, hiszen az az olcsóbb neked... a normális brokercégeknél a broker akkor is jutalékot kap az ügyfelei kereskedése után, ha interneten adják a megbízást.

BuySell 2007. 09. 03. 10:22
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Hi orisz,
Valóban pár rossz dolog elhangzott, de
szerintem azért tapasztald meg a dolgot először a saját bőrödön is a valóságban, és csak az után hozzál messzemenő következtéteseket!
Törölt felhasználó 2007. 09. 03. 10:03
#46
Na igen, nem sok jót mondtatok erről a szakmáról, inkább mindenki csak a rossz oldalát mutatta be, persze ha valaminek nincs jó oldala akkor nehéz is lenne azt mutatni.
Eléggé elbizonytalanodtam ezek hallatán, azért én azt hittem, hogy nehéz szakma meg sok benne a szívás, de ha valaki kitartó és dolgozik akkor sikeres lehet, de az nem siker, hogy valaki 2 évig csak telefonál, amivel nem is lenne semmi gond, de hogy még utána sem lesz "nagy kiugrás" az már gáz és persze ott van még az is, hogy valaki emberi tulajdonságaiból fakadóan nem odavaló, mert én pl nem vagyok egy szívtelen mindenkin átgázoló ember és ha jól értettem ez kizáró ok...

Köszi, hogy segítettek, továbbra is gondolkozni fogok ezen!!
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 10:12
#45
NA ez még jobb. Virtuálisan nyomja, és amit keres azt add neki zsebpénznek. Ha már túl sok zsebpénzt kell neki adni akkor nyiss egy realt :)
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 10:10
Előzmény: #41  foldvarig
#44
földvári.
Fogalmam sincs.
Ha a gyerekben látok majd később is ambiciót,és valóban ezen a pályán akar mozogni akkor elintézem neki.
Egyébként mondhatni elég előrelátó vagyok.
Próbálok megteremteni már most nekik (ketten vannak,1 fiú 1 lány,ja és ikrek)
mindent,amire futja az én lehetőségeimből.
Telkük már pl van.
Kocsikra el van téva pénzük,stb......
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 10:05
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Virtuálian nyomja már a gyerek,megérzésből,és idáig nincs minusza!
Törölt felhasználó 2007. 09. 02. 10:01
#42
Iránymutatásnak mondjuk 14évesen nyiss neki egy számlát az EQ-nál, tegyél rá egy kis pénzt, és amit keres vele az lessz a zsebpénze. Nekem lányom van, de ha fiú lenne én megjátszanám vele, ők úgyis szeretik ebben a korban a stratégiai játékokat :)
foldvarig 2007. 09. 02. 09:59
#41
Milyen ceget akarsz a gyereknek csinalni?
ügznök vagy teljeskörüt azert nem mindegy szerintem azert nézd at elotte mielött almodozol a PIT -t. utobbi pár évben nem alapitottak brokercéget csak ügznökséget Azt is általában egykori brokerek

Topik gazda

orisz
4 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek