Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 07. 02. 17:58

Brazilok kiestek . oda a foci  

Vége
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 15:20
Előzmény: #39  Phylaxa
#40
Ha azt mondod nem vagy elfogult, elhisszük neked. Akkor csak az a probléma, h rosszul látod a focit.
Ez a brazil csapat megkockáztatom, h az utóbbi 20 év legrosszabb brazil csapata, önmagukhoz képest nagyon haloványok voltak.

10 emberrel egy csapat feltétlenül beáll védekezni? Na ne viccelj. Melyik volt az a meccs, ahol (egy eb-n vagy vb-n) egy csapat 0-3-ról jött vissza 3-3-ra 10 emberrel? Asszem Horváthország volt az ellenfél.

A braziloknak momentumuk sem volt a második félidőben, és ha a hollandok kicsit joban összpontosítanak, akkor MEGALÁZTÁK volna a brazilokat - egy 4-1-el mondjuk.

A kiállítás pedig teljesen jogos volt, és annak megtörténte is pont azt igazolja, amit mondok: idegesek voltak, s tartottak a hollandoktól. Sehol nem volt a brazilos, könnyedség, lazaság.
Phylaxa 2010. 07. 03. 15:09
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#39
Pontosan erről van szó. Láttad mennyiszer vitták végig 10 emberrel a pályán a labdát? Más csapatok beállnak és kontrázni kezdenek. Észre sem lehetett venni, hogy nem 11-en vannak. Láttad a rögtön egymás után 3 szögletet? 10 emberrel egy VB-n? Nem vagyok egyébként elfogult a brazilokkal kapcsolatban. A magyarokkal igen de senki mással. Viszont azt, hogy megnézem a meccseiket ha csak tudom ezt elismerem.

A hollandoknak volt egy szép góljuk így van. Bár ilyet senki sem szokott megengedni, de akkor is szép volt.
Az a 3 ember egy kapus ellen és egy visszafutó játékos elviszi a labdát az pedig már a végük volt. Nagyon elfáradtak. Ezt amit csináltak nem is lehet bírni sokáig.
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 14:59
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
Nem erről van szó. De elnézzük neked lokis ))
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 14:58
Előzmény: #35  Phylaxa
#37
Elfogult vagy...
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 14:55
Előzmény: #29  Phylaxa
#36
Phylaxa!

"...Én még nem láttam csapatot aki 10 emberrel is ugyanúgy játszik, mint 11-el. Nyerni már láttam de "focizni" még nem. Élmény nézni őket...."

Nem akarlak megbántani, de Te mit néztél tegnap, Cseh2-t?

Jól játszottak 10 emberrel???

:-))

A Hollandoknak hány ajtó-ablak helyzetük volt a Brazil kiállítás után?

Legalább 3...
Phylaxa 2010. 07. 03. 14:53
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#35
Föléjük nőttek? Akkor mi nem ugyanazt a meccset láttuk. :)

Én azt láttam, hogy 3 hollandnak kellett ott lennie minden egyes brazilnál és még így is végig vitték a pályán . A labdakezelésben pedig olyan labdák ragadtak hozzájuk amiket mások meg sem próbálnak lekezelni. Én nem vitatom az eredményt. Kikaptak és kész. A hollandok pedig továbbjutottak. A gólokat én is hiányoltam, de ez nem az ő napjuk volt és itt már nincs több meccs, valakinek ki kell esnie.

Nem hiszem, hogy bárki is föléjük tud nőni. Megverheti őket és továbbjuthat, de semmi több. Láttad a hollandot hogyan mutogatott a karjára a bírónak, hogy " spori fújd már le, kidöglöttünk és továbbjutásra állunk". Aki fölé nő a másiknak az ilyet nem csinál, hanem boldogan játszik és élvezi. Szerintem.
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 14:52
Törölt hozzászólás
#34
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 14:47
Törölt hozzászólás
#33
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 14:36
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Csak magyar csapatnak érdemes szurkolni.
Újpest FC: Balajcza – Szokol, Vermes, Vaskó, Pollák – Simek (Kiss Z., 83.), Vasziljevics, Korcsmár (Foxi, 46.), Barczi – Kabát, Varga R. (Kovács D., 67.)
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 14:27
#31
Aki ezt a brazil csapatot siratja, az

1, nem látott még jó focit
2, nem látta a korábbi brazil csapatokat focizni.

AMit ez a válogatott művelt, az a foci megcsúfolása volt helyenként. Ladbakezelési hibák braziloknál?? Korábban ez elképzelhetetlen volt.

Már az első percekben is lehetett érezni, h idegesek, fejben nincsenek ott és h tartanak az ellenféltől. El is vesztették a fejüket, amint a narancsosok föléjük nőttek. Helyzetük sem akadt a második félidőben, addig is csak egy lesgól meg két ziccerecske... Ez bizony kevés.

Nem voltak igazi egyéniségek a csapatban, a védelem gyenge volt, erőtlen a támadósor, teljesen megérdemelt a kiesésük.

Ellenszenv? Dehogy. Több mint 25 éven át szurkoltam a mindenkori brazil válogatottnak, de ennek a csapatnak nem tudtam, mert semmit nem mutatott a brazil fociból.

És nem véletlen, h korábbi csapatok csillagai is erősen kritzálták a csapatot a vb előtt is. Sejtették h mi fog történni velük.
Nekik lett igazuk.
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 13:39
Törölt hozzászólás
#30
Phylaxa 2010. 07. 03. 13:09
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#29
Szerintem mindenki másnak drukkol és itt nem is erről beszéltünk. Egyszerűen a foci mint szépségről. Egy vb címnek csak néha van köze a focihoz és persze kisebb időkre azért tudnak páran focizni is. Tartósan viszont a brazil csapat tényleg kivétel. Én még nem láttam csapatot aki 10 emberrel is ugyanúgy játszik, mint 11-el. Nyerni már láttam de "focizni" még nem. Élmény nézni őket.

Ha szurkolásról van szó, akkor én ezen a VB-n például a németeknek drukkolok. Remélem megnyerik.
zotya32 2010. 07. 03. 12:41
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
persze, senki nem eredeti ma már, de még 1994-ben egész más nevek voltak a németeknél, vhogy több volt a német német, mint ma.
link

és ma
link

Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 12:19
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
akkor sakkozzá )))l
tudás re
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 12:02
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Ebben a világban ez senkit sem érdekel, csak és kizárólag az ereményesség és a küzdeni tudás számít...

Én sikítottam örömömben tegnap, amikor a Hollandok megszerezték a vezető találatot, pedig nem szeretem őket!!!

Majdnem mindenki a Brazil focinak drukkol, csak így értelmét veszíti az egész...

Azért nézik az emberek a sportot, mert mindenkinek más csapat, játékos szimpatikus...

Ha mindenki ugyanannak drukkolnak, illetve csak egy stílust (brazil foci) favorizálna, akkor mi értelme lenne a sportnak, a küzdelemnek, a versengésnek?

Semmi...

Nagy derbi lesz a délutáni, pedig a VB előtt mindenki leírta a Németeket...
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 11:58
Előzmény: #23  zotya32
#25
Jajjjj Zolika!!!

Mert az Angoloknál, a Franciáknál, Spanyoloknál, illetve a Hollandoknál mindenki "echte" hazafi?!!?!

Nem is beszélve az amerikai féltekén élő "nemzetekről"...

Javaslom olvass egy keveset a négy nagy gyarmatosító, hajós nemzetről...

@ugott akkoriban mindenki mindenkivel (meg most is...)!!!:-)))

Csak ennyit akartam írni az "echteségről"...
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 11:57
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
Végre egy ember aki tudja mi a foci és a labdarugás közti különbség! Ettől függetlenül néha azért akad egy-egy nemzet, ahol feléled a foci rövidebb hosszabb időre.
Lásd Magyarország az 50-es évek.
zotya32 2010. 07. 03. 11:40
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#23
nehéz lesz, bár elég nemzetközi ez a Nationalelf,
tele van echte deutsche játékossal :))
Miroslav Klose, Lukas Podolski, Jeronimo Cacau, Mario Gomez, Mesut Özil, Sami Khedira,
Piotr Trochowski.....
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 11:26
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#22
Így lesz...

Büntetőpárbajban, és Messi fogja kihagyni... (álmodtam)

És utánna megnyeik a Vb-t is...
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 09:44
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
a brazilok a tradicióból eredően még mindig fociznak ... A többiek csak labdarúgnak .
Volt egy rossz napjuk , ill. második félidejük .
( megesik ez a magyar válogatottal is ....néha :)

én még mindig őket tartom a legjobbaknak . Színt vittek/visznek ebe a sportágba amióta csak vannak . Alapjában véve egyedüliek abban , ahogyan a focit képviselik . Kigondoltan , és játszva kezelik a labdát , és nem arra koncentrálva hogy mit hogyan lehet csak erőből és csak izomból megoldani csak futó gyorsasággal. Ténylegesen lehet látni rajtuk, hogy ezt tudatosan alkalmazzák , mármint az erő beosztásával ,néhol a helyettesítésével a technikát vetették be .Ők így szeretik (én is) . Nemhogy látványos, tetszetős így a játék , de ezáltal eredményes is - a többiekével szemben ami egysíkúvá lett . Az argentin -német -holland és sok más egyazon gyökerű felfogás nem sokban különbözik egymástól . Az erő és gyorsaság a hangsúly , illetve ezenfelül csak azon múlik , hogy az adott pillanatban melyik csatáruk villan egyet vagy ne adj isten többet egy meccs alatt . A braziloknál viszont mindegyik poszton levő képes az erő -gyorsaság tartalékolására a technikát bevetni . Ezt tudják eléggé magas fokon a többiektől megkülönböztető módon bevetni , és ettől is hívják "brazil foci" -nak.
Tehát innentől fogva oda a szín és a játékosság , és várhatjuk hogy close vagy messi villan e egyet - kettőt.
Jó meccsek lesznek az tuti, de sokkal másabb félék . Nagyjából tudjuk hogy milyenek....kiszámíthatóak a játékuk .

Topik gazda

aktív fórumozók