Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 01. 01. 14:43

Bookline 2011  

Boldog új évet minden book tulajnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vakablak
vakablak 2015. 04. 16. 09:59
Előzmény: #2439  akibaci
#2440
Remélem megérem...
akibaci 2015. 04. 14. 18:20
Előzmény: #2438  Törölt felhasználó
#2439
Vagy olyan lesz mint a MOL, döglik-döglik aztán egyszercsak hopp ugrik 30% ot. Vagy ha már T kategória és alacsony közkéz, ezért 60at.
Törölt felhasználó 2015. 04. 14. 17:24
Előzmény: #2437  Törölt felhasználó
#2438
Minden egyes cikkre azt lehet mondani , hogy nagyszerű, csak egy bibi van hogy az árfolyamon semmilyen pozitív hatás nem látszik és még esély sincs rá , hogy változás lenne ezen a téren!!

Már csak az vigasztal , hogy a kisbefektetők a nagy nyertesei ennek az egésznek!!

Hajrá vezetőség hajrá előre!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 14. 13:10
Előzmény: #2436  akibaci
#2437
Fájni fog a piacnak az Ulpius által hagyott űr
Tóth Kata | 2015. április 14. kedd 00:00
Share on facebookShare on google_plusone_shareShare on twitterShare on emailMore Sharing Services
Napi Gazdaság Online
Hatalmas növekedési potenciál rejlik a magyarországi könyvkiadásban – mondta a Napi Gazdaságnak Starcz Ákos, a Libri Shopline Nyrt. vezérigazgatója. A cégvezető hozzátette, a közelmúlt ágazati eseményei – így az Alexandra és az Ulpius felszámolása, illetve csődvédelme – nem rengetik meg a piacot, de mindenképpen hatással lesznek rá.
11447.jpg– Az Ulpius-ház csődvédelme után az Alexandra könyves mamut mögött álló Pécsi Direkt Kft. felszámolásáról érkező hírek borzolták a kedélyeket. Várható, hogy elindul a piacon egy csődhullám?
– Nem, ráadásul ez két külön eset. Ha az Alexandrát nézzük, az gyakorlatilag nem is könyvpiaci ügy, mivel a sajtóban megjelent hírek alapján az Alexandra boltokat működtető cégcsoport komoly átalakításon esett át az elmúlt időszakban, így a most bajba került Pécsi Direkt helyzete minimális hatással van a jelenlegi Alexandra könyvesbolthálózat jövőbeni működésére.
– Az Ulpiusról már nyilván nem ez a véleménye...
– Valóban más a helyzet: az Ulpius Kiadó esete klasszikusnak mondható: kockáztatott és vesztett. Túllépett a saját, már jól bevált úgynevezett bestseller-kompetenciáján, és hatalmas időnyomás alatt nyitott új üzleteket rosszkor, rossz helyen. Az Ulpius részéről koncepcionális hiba volt kilépni az eddig megszokott marketing fókuszú könyvkiadás rendjéből, és más műfajok felé nyitni a márka megtartása mellett. A hibás lépések sorozatába eleve kódolva volt a kudarc. Ennek pedig már komoly, a magyar könyvpiac egészét érintő hatása lehet. Ha a csődből nem sikerül kimásznia a cégnek, akkor eltűnhet a parkettről egy meghatározó szereplő, az általa lebonyolított forgalmat pedig valahogy pótolni kell. A hogyanról még nem tudnék nyilatkozni. A piacnak mindenképp fájó lesz a kiadó által hagyott űr, de talán más vállalatok át tudják venni a szerepét.
– A Libri Shopline-csoportot konkrétan hogyan érinti az Ulpius bukása?
– Ha a cégcsoportunk kereskedelmi üzletágát nézzük, akkor azt mondhatjuk, hogy rövid távon fájdalmas a forgalomkiesés, amit a meg nem jelenő vagy visszavonás előtt álló könyvcímek jelentenek. A kiadói oldalról nézve pedig már most érezhető a történtek hatása: vannak olyan volt ulpiusos szerzőink – Vass Virág, Fábián Janka –, akikkel szerződést tudtunk kötni. Azok az írók viszont bajban lehetnek, akiket a nehéz helyzetbe került cég nem fizetett ki időben, és a jelek szerint már nem is fog. A jelen helyzet következtében néhány üzlethelyiséget bérbe adó partner és a nyomdák kerülhetnek még kellemetlen helyzetbe a kifizetetlen számlák miatt.
– A könyvpiacra amúgy is jellemző a körbe- és a lánctartozás...
– Valóban. Az ágazatot rossz és fegyelmezetlen fizetési attitűd jellemzi, aminek tovagyűrűző hatása van, és ami veszélyezteti a beszállítókat, az alkalmazottakat, a könyves munkaerőpiac egészét. Kevés olyan szereplő van, aki pontosan, határidőre fizet. A cégcsoport azonban még az anyagilag kiegyensúlyozatlanabb és nehéz időkben is a tisztességes fizetési morált tűzött ki célként.
– A cégadatbázis szerint is voltak financiálisan súlyosabb periódusai a cégcsoportnak, most azonban stabil a helyzete...
– Szerencsére igen. A kiadói üzletág 15 százalékkal, 1,6 milliárdra növelte az árbevételét, ami szép eredmény. A kereskedelem 12,5 milliárdját az összefonódást követően is sikerült szinten tartani. Az elmúlt év a fúziós munkálatok jegyében zajlott, így a kereskedelmi árbevételünk gyakorlatilag stagnált. Az IFRS szerinti konszolidált nettó eredményünk 277 millió forint volt. A 2015-ös év azonban még ennél is impozánsabb számokkal kecsegtet. A cél a kiadói ágazatban további 10 százalék feletti bővülés, a kereskedelem terén valószínűleg be kell érnünk egy számjegyű növekedéssel, leginkább a vasárnapi zárva tartás miatt, amelynek kedvezőtlen hatását már most érezzük.
– A keresleti piac folyamatosan, évi 2-3 százalékkal bővül, az infláció alacsony. Ezek nem kompenzálhatják a jövőben a vasárnapi forgalom kiesését?
– Ezt nem tudni, még a könyvpiac egészére vonatkozó 2014-es statisztikák sem állnak rendelkezésünkre.
– Milyennek látja a magyar piacot az európaival és az amerikaival összehasonlítva?
– Az egy főre vetített eladott könyvek számának éves átlaga jelentősen elmarad mind a kontinens, mind a tengerentúli átlagtól. A 45 milliárd forintos magyar piacban tehát bőven van még növekedési potenciál.
– Az e-könyveket tekintve szintén számottevő az elmaradásunk, jelenleg 100 millió forintos piacról beszélhetünk.
11448.jpg
– Az Amerikai Egyesült Államok világviszonylatban is első az e-könyvkiadás terén, Európa áll mögötte, mi valóban nagyon el vagyunk maradva a 100 milliós piaci szelettel. Ennek hátterében leginkább a kiadók félelme és a magas áfa áll: míg a nyomtatott könyvek után 5, az e-könyvek esetében 27 százalék az adó mértéke. Az Európai Unió ugyan módosította azt a direktíváját, amely az elektronikus könyvek kedvezményes áfáját tiltotta, így most már csak a kormányzaton múlik, hogy a plafont lejjebb kívánja-e hozni. A cégcsoport jelenleg 6-7 ezres kurrens tartalmat biztosító e-címlistával rendelkezik, de folyamatosan bővítjük azon körülményeket, amelyek az e-könyvek mikroszkopikus piacát bővíthetik. Az egyik márkánk, a Bookline például tavaly dobott piacra egy olyan applikációt, a Bookline readert, amely minden okos telefont alkalmassá tesz a kényelmes e-könyv-olvasásra.
– Adódik az örök kérdés: átveheti valaha az elektronikus kiadvány a nyomtatott szerepét?
– Nem. Kétségtelen, hogy a technikai fejlődéssel változnak az olvasói szokások. Ma már mi is olyan marketingeszközöket építünk be a büdzsénkbe, és így érünk el újabb fogyasztókat, amelyek öt évvel ezelőtt még nem is léteztek. Ezért is bízunk abban, hogy a cégcsoport e-könyv-forgalma pár éven belül eléri a félmilliárdos nagyságot, és az e-könyv középtávon 5-10 százalékos piaci szeletet hasít ki magának, a nyomtatott formátum azonban mindig meg fog maradni.
– Ha már az olvasói szokásokat említi, egyre inkább elterjedt az a nézet, hogy a magyarok keveset olvasnak, és ha egyáltalán kezükbe is vesznek egy könyvet, az egyre inkább távol áll a minőségi szépirodalomtól. A lektűr dívik...
– Legalább azt olvassák. Az olvasói szokások változását a kereskedelmi tévék megjelenésével szoktam párhuzamba állítani. Amíg nem volt más alternatíva, addig mindenki megnézte az esti Vers mindenkinek című műsort. Amikor más tartalmat is kínáltak már, egyből megoszlott a figyelem. Ugyanez a helyzet a szép- kontra lektűrirodalommal. Az az állítás, hogy a fogyasztók egyre kevesebbet olvasnak, egyszerűen nem igaz. Betűszámot tekintve éppen ellenkezőleg, legfeljebb a tartalmat más formátumokban (online-újság, magazinok) sajátítják el. Ha viszont az Y vagy Z generációt vesszük górcső alá, akkor valóban megállja helyét az állítás. A fiatalok ma nem olvasnak verseket, annál inkább – számos esetben – igényes popzene formájában hallgatják őket. Lehet azon keseregni, hogy az éves könyvfesztiválokon és szakeseményeken mindig ugyanazok az arcok tűnnek fel, de nem szabad megfeledkezni arról, hogy számos más rendezvény is adódik, ami az irodalom köré szerveződik. Gondoljunk például a slam poetry rendezvényekre, koncertekre. Aki tehát kész befogadni az irodalmat, annak megvan rá a lehetősége.
akibaci 2015. 04. 08. 22:23
Előzmény: #2435  Beerman
#2436
13,5 Milliárdos árbevétel
277 milliós adózás utáni eredmény
56 forintos részvényenkénti eredmény
532 forint egy részvényre jutó saját tőke.

Osztalék nem lesz.

Mindez egy aktuálisan 2,1 milliárdra értékelt
cégtől (430-as árfolyamnál).
Beerman
Beerman 2015. 04. 08. 21:50
Előzmény: #2434  akibaci
#2435
tetszetős kis olvasmány a bétről
link
akibaci 2015. 04. 08. 11:09
Előzmény: #2433  Törölt felhasználó
#2434
Ma is csak tömik-tömik.

Ma jönnek a közgyűlési előterjesztések, benne a jelentés a tavalyi évről.
Törölt felhasználó 2015. 04. 08. 09:07
Előzmény: #2432  zsozoo
#2433
Nade akkor is, valaki pénzt adott érte:-)
zsozoo 2015. 04. 07. 22:47
Előzmény: #2431  Törölt felhasználó
#2432
Ez egy "megbeszélt" vétel volt: se eladáson, se vételen nem volt előtte az 5000 db. Betették, és megvették! Érdekes.
Amúgy tényleg, a legtöbben nem 10% nyerőre várnak ennyi év után.. remélem, egyszer csak megindul, úgy igazán?!
Törölt felhasználó 2015. 04. 07. 19:27
Előzmény: #2429  akibaci
#2431
valaki ma belevett
Törölt felhasználó 2015. 04. 07. 17:40
Előzmény: #2429  akibaci
#2430
akibaci 2015. 04. 02. 15:17
Előzmény: #2428  vakablak
#2429
Ehhez képest aki most beáll 450-re venni, az jó eséllyel meg is kapja.

Azért az durva, hogy két nagy versenytárs csődbe megy, mind kisker, mind kiadói részről jelentősen erősödhet a Libri, és az árfolyam meg közben teljesen az ellenkező irányba megy.

2007. december közepén 900-ról 2008. októberére 108 forintig tudott esni (a párszáz darabos heti forgalom mellett, ha jól emlékszem, Korányiék 100 forint körül adták át a céget a CEMP-nek), majd egy hónap elteltével 864 forint volt az árfolyam. (azóta meg a 300-650 forintos sáv)

Amíg a meghatározó tulajdoni hányad stabil kézben van, a közkéz pedig nem oszt-nem szoroz semmiben, addig simán leeshet akár újra 100-ig is. (erősebb kutya...)

Az CEMP 2 éves eladási moratóriumot írt alá az összeolvadáskor, ez júniusban lejár.

Ha az érdekük úgy kívánná, hogy 100 forinton adják át valakinek (okosba...), akkor lenyomnák oda. Ha 2000 forint lenne a kívánt piaci árfolyam, akkor 50millióból fel tudnák húzni oda is. Egészen addig véletlen bolyongás sajnos, még ha a fundamentum mást is indokolna.
vakablak
vakablak 2015. 04. 02. 14:17
Előzmény: #2427  zsozoo
#2428
Szerintem itt mindenki dupla vagy semmire játszik. Tehát nem 10%-os nyerőre várunk itt, hanem arra, hogy Mo-ra is begyűrűzik az online kereskedelem és az felrobban, és a cég részvénye a cég "becsült" valós értékére nő, ami nem 550 Ft/rv. ...
zsozoo 2015. 04. 02. 14:13
Előzmény: #2426  vakablak
#2427
Ja, szomorú, hogy 121 db már "sokat" jelent... és ez az érdektelenség is! Több évig ül benne az ember, hátha nyer 10-20%-öt?? Nem egy jó befektetés! De azzal az 500 darabommal már kivárom...
vakablak
vakablak 2015. 04. 02. 13:38
Előzmény: #2425  Törölt felhasználó
#2426
A szokotthoz képest mekkora mozgás van a részvénynél. :)
Törölt felhasználó 2015. 04. 02. 13:00
Előzmény: #2424  Beerman
#2425
Beerman
Beerman 2015. 04. 01. 06:43
Előzmény: #2423  akibaci
#2424
tyűűűű egy igazi magyar sikersztori link

akibaci 2015. 03. 31. 16:50
Előzmény: #2422  Beerman
#2423
Ja-ja, mindenképpen.

Időközben akció van, 435-ön kötés, 65 db, 400 felett már nincs is vevő (a korábbi 5000 darabos vevő eltűnt 400-ról), cserébe 500-on megjelent még 5000 eladó, így már 10.000,- db-ot lehet venni 500-ig.
Jó a cég...
Beerman
Beerman 2015. 03. 31. 15:56
Előzmény: #2421  akibaci
#2422
kérdez rá emilen, hátha válaszolnak :D
akibaci 2015. 03. 31. 13:55
Előzmény: #2420  Törölt felhasználó
#2421
Nézelődtem a bookline oldalán és felfedeztem a Bookline reader alkalmazást, március közepétől elérhető.
link

Nem igazán tudom, hogy mi a célja a tőzsdei jelenlétnek. Ha esetleg a marketing miatt vannak a piacon, akkor meg azt nem értem, hogy egy ilyen hírt egyéb tájékoztatásként miért nem jelentetnek meg a tőzsde honlapján.

Fura ez az egész, de ez a bookline reader tetszik.

Topik gazda

runner01
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek