Topiknyitó: Portfolio 2011. 05. 16. 12:13

Az indokolatlan nyugdíjakat bármikor el lehet vonni  

Ugrás a cikkhez
Az indokolatlanul folyósított rokkantnyugdíjakat alkotmánymódosítás nélkül is bármikor el lehet vonni, a korkedvezményes nyugdíjasok esetében azonban még a módosított alkotmány ellenére is komoly jogi aggályok merülhetnek fel. Ezt mondták...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=149496
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bassplayer 2011. 05. 17. 22:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#201
Veszem észre... Jóéjt.
plumoza 2011. 05. 17. 22:43
Előzmény: #200  bassplayer
#202
Ha jól értelmezem, te vagy az aki a külföldre való menetelbe látja a csodát és azt hiszi ott kolbászból van a kerítés.??
Törölt felhasználó 2011. 05. 17. 22:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#203
Te egyre lejjebb csúszol, pedig jó alacsony volt az is, ahonnan indultál. Ma már buziztál, cigányoztál itt. Meddig égeted magad még?
plumoza 2011. 05. 17. 22:47
Előzmény: #201  bassplayer
#204
Tudod Magyarország az elégedetlen emberek országa. Ha az elégedetlenkedők többsége megpróbálna tenni valamit azért hogy jobb legyen a sorsa akkor sikerülne is nekik,de még azt várják el hogy majd az állam oldja meg a problémáit addig nem is lesz az elégedetlenkedőkből semmi.
bassplayer 2011. 05. 17. 22:48
Előzmény: #202  plumoza
#205
Nem várok csodát. Nem hiszek semmit úgy általában. Hetedik kinti hónapomat töltöm, ez alatt tapasztaltam amit tapasztaltam, és ebből nekem az jött le, hogy nem lenne rossz ötlet külföldön nekiállni az életnek.
bassplayer 2011. 05. 17. 22:53
Előzmény: #204  plumoza
#206
"de még azt várják el hogy majd az állam oldja meg a problémáit"

ebből rám ismertél? Akkor vagy valamit nagyon rosszul írtam le, vagy nagyon félreértettél.
plumoza 2011. 05. 17. 22:55
Előzmény: #205  bassplayer
#207
Én nem mondom hogy nem lehet szerencséd ,és sikeres életed lesz kint ha ott kezdesz neki az életnek. De amiket írtam az nagy általánosságba igaz. Én ugy gondolom hogy itthon is vannak lehetőségek az embernek csak neki kell állni és csinálni. Idéznék egy sort ,bár nem tudom kitől utoljára Fábry Sándor mondta nekem.De ő is idézte.

"Tedd a dolgod ahogy tudod,de ahogy tudod tedd."
Nagy igazság.
plumoza 2011. 05. 17. 22:57
Előzmény: #206  bassplayer
#208
""de még azt várják el hogy majd az állam oldja meg a problémáit"

Ezt általánosságba fogalmaztam ,nem rád értettem.
bassplayer 2011. 05. 17. 23:04
Előzmény: #207  plumoza
#209
"itthon is vannak lehetőségek az embernek csak neki kell állni és csinálni"

Ezzel egyetértek. Jómagam a saját lehetőségemet abban látom, amit eddig írtam. És tudom, hogy kint is kell majd dolgozni, a versenyszféra ott is versenyszféra, sőt.
szivacs
szivacs 2011. 05. 17. 23:18
Előzmény: #179  commander8
#210
"Az adatok szerint - ismertette a szóvivő a BM tájékoztatása alapján - több mint 28 ezer 57 év alatti nyugdíjas rendvédelmi dolgozó van, az ő átlagos nyugdíjuk körülbelül 180 ezer forint. 57 és 62 év között több mint 14 ezer rendvédelmi dolgozó van nyugdíjban, az ő átlagos nyugdíjuk körülbelül 170 ezer forint."
Az annyi mint 89.040 millió évente.
Csak az a kérdés, hogy ezt ki fizesse be?
Jelentkező?
Nincs?
Hát akkor nincs mit tenni, mivel a nyugdíjkassza már így is erősen deficites, még újabb hitelt veszünk fel rá minden évben úgy évi 6% kamatra.
Az jövőre 183.422 millió, 2 év múlva 283.468 millió,....10 év múlva 1.173.618 millió,...és 19 évnél átlépjük a 3000 milliárdot!
szivacs
szivacs 2011. 05. 17. 23:45
Előzmény: #190  bassplayer
#211
Ezt írtam neked:

"veszem a kalapom és megyek nyugatra, ahol a magasabb életszínvonal mellett még van jogbiztonság is."
Ez ám a hozzáállás! Amíg kapni kell addig itt vagy, ahogy vissza kéne adni valamit, már mész is!
Apád nyugdíjának forrását meg teremtsék elő és fizessék be a nyugdíjat nem kapó 65 éves biztonsági őrök ugyanannyiból, mint amennyit ő is kap a nyugdíja mellett, ugye?!
És ha minden adót fizető dolgozó követve a példádat beint és kimegy melléd nyugatra, akkor kitől fogod követelni apád nyugdíját?

Ebből melyik nincs így szerinted?
1. Eddig itt kaptál, hasznot viszont máshol hajtasz.
2. Te nem fogsz itt nyugdíjjárulékot fizetni. Apád nyugdíját mások befizetéseiből fogják kiutalni.
3. Nem kérheted számon senkin, ha úgy tesz, ahogy te és elmegy innen. Ha pedig nem lesz járulékfizető, akkor Apád nem fogja megkapni a jogosnak vélt nyugdíját, mert nem lesz miből! Akkor mit fogsz mondani az "államra" - vagyis a többi járulékfizetőre, aki csak ugyanúgy tett mint te?! Számon fogod kérni rajtuk, hogy miért nem itt fizetnek? És magadon?

A problémákat nem oldja meg, ha elmész előlük. Attól még itt maradnak és még súlyosabbak lesznek.
Oldja meg más és majd visszajössz, ha sikerült, ha meg nem akkor kint maradsz és lenézed a lúzer ittmaradtakat? Hmm.

Voltál katona? Ugye nem?
jancsika 2011. 05. 18. 07:26
Előzmény: #211  szivacs
#212
Teljesen egyetértek szivaccsal.

A "luxus" nyugdíjasokkal kapcsolatban, pedig a kormánynak másként kellene gondolkodnia. Nem az a baj, hogy 35 évesen elmennek nyugdíjba, hanem az, hogy nekik másként számolódik a nyugdíj. Lehet, hogy nem lenne népszerű a korai nyugdíjazás, ha nekik is pontosan ugyanúgy számítodna, mint a mezei állampolgároknak, és akkor nem 180eft lenne az átlag, hanem 60eft.

Így nem sérülne a joguk a korai nyugdíjjal kapcsolatban,és végre győzne az igazság. Megjegyzem van az alkotmánybíróság előtt ilyen tartalmú kérdés kb 15 éve, mégsem történt döntés az AB részéről...

Ezt nem bírtam magamban tartani, és már megyek is termelni.

üdv mindenkinek
watson
watson 2011. 05. 18. 08:25
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#213
hehe... pénznyelő újabb skalpot szedett :)
parkinson 2011. 05. 18. 08:33
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#214
"Nem értem, hogy aki ezen a fórumon olvasgat, még mindig nem tudja, hogy kicsoda "pénznyelő".
Ha most ismét leírnám, azonnal törölnének örökre a fórumból és jelentkezhetnék ismét egy újabb névvel.
Remélem érthető voltam."

Látod, "ellenvélemény" én szóltam időben! Most tiszta piros lettél.

Egyébként íme itt a történet tavaly februárból, ezért ki is tiltottak:

"penznyelo egy fizetett kollaboráns provokátor a levitézlett oldalról, nem érdemes válaszolni neki, előbb utóbb magától rászakad a plafon, nem szükséges ehhez neked is kontrázni.
Mellesleg a pf. beépített téglája is, mindjárt ki is tiltanak minket a fórumról..."
watson
watson 2011. 05. 18. 08:36
Előzmény: #211  szivacs
#215
szivacs, nem kell valakit elítélni azért mert boldogulni akar. Szerintem az hogy külföldre akar menni boldogulni az a Suttyó kormányunk vagy mondhatom úgy hogy kormányaink szégyene.

Nem tud mit tenni az ellen a szocializáció ellen ami itt van nálunk és valójában őbenne is, míg ha megtapasztalja a világot akkor kinyílik a szeme és talán a tapasztalataiból tud valamit itthon is hasznosítani.

Én úgy láttam, hogy először az édesapja iránti jóérzésből vitatta a nyugdíjmegvonásának tervét, de látja ő is, hogy nem korrekt az a különbség ami a nyugdíjazás terén folyik.

Viszont mit tud tenni, szavaz, elmondja a véleményét, esetleg elmegy tüntetni.
De mit tud tenni amikor azt látja hogy a sok bunkó rendőr tüntet és nem a nép akitől lopja a rendőr a nyugdíját???
mit tud tenni amikor Viktor felemeli még 0,5%-al a járulékot hogy egy tucat nyugdíjas nőt elküldjön 40 év munka után nyugdíjba?
mit tud tenni amikor a manyuptagok 24%-os befizetései után elvonják a jogosultságát???

Hány egyet erre a tetű Orbánra és elhúz egy kicsit fellélegezni a világ bármely tájára. Egyszerűen boldogulni akarnak az emberek és nem Orbán király füttyére ugrálni.
exley 2011. 05. 18. 08:39
Előzmény: #210  szivacs
#216
Sztem, ezt a magyarok már soha nem fizetik vissza, adjuk fel...országot egy nyugdíjért, vigyenek mindent, van 220000 nyomorgó ez kiegészül 3 millióval, teljesen feleslges erőlködni be kell jelenteni a fizetés képtelenséget. Már senki nem fogja befizetni a 89040 milliót..a minimálbérre bejelentettt milliomos vállalkozoink egy nagy sz@rt fognak befizetni, az alkalmazottakat szél kálmának eresztik... nagy a fityma kaka...ez van.
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 09:05
Előzmény: #214  parkinson
#217
Parkinson, ne nevettesd ki magad, sok ilyet írtál te, meg még páran itt (pl. drop is rendszeresen), mégse lettetek kitiltva. Nyilván valami durva személyeskedésért vagy zsidózásért/cigányozásért lettél kitiltva, nem emiatt. De engem nem is érdekel. Higgyj, amit akarsz, csak magadat nevetteted ki.
Törölt felhasználó 2011. 05. 18. 09:11
Előzmény: #213  watson
#218
Az nem az én hibám, hogy néhányan nem tudnak kultúremberként viselkedni egy gazdasági fórumon, képtelenek az értelmes vitára és csak kötekedni, személyeskedni, meg uszítani járnak ide. Egyébként meg szoktam írni, ha jelzek a moderátornak, mert ebben sincs semmi titkolnivalóm.
bassplayer 2011. 05. 18. 09:40
Előzmény: #211  szivacs
#219
"Ebből melyik nincs így szerinted?
1. Eddig itt kaptál, hasznot viszont máshol hajtasz."

Majd lesz olyan is, aki máshol kapott, de hasznot viszont it hajt.

" 2. Te nem fogsz itt nyugdíjjárulékot fizetni. Apád nyugdíját mások befizetéseiből fogják kiutalni."

Saját befizetéséből is utalhatták volna már egy részét, csak azt hirtelen lenyúlták. Nem tudod, ki tette? Amúgy meg előző pont.

3. Nem kérheted számon senkin, ha úgy tesz, ahogy te és elmegy innen. Ha pedig nem lesz járulékfizető, akkor Apád nem fogja megkapni a jogosnak vélt nyugdíját, mert nem lesz miből! Akkor mit fogsz mondani az "államra" - vagyis a többi járulékfizetőre, aki csak ugyanúgy tett mint te?! Számon fogod kérni rajtuk, hogy miért nem itt fizetnek? És magadon?

A problémákat nem oldja meg, ha elmész előlük. Attól még itt maradnak és még súlyosabbak lesznek."

A mindenkori kormány dolga, hogy oldja meg a problémákat, a megoldást is rajtuk kell számonkérni. Adott körülmények között a képzett munkaerő esetlege elvándorlása egy tényező a sok közül, amit figyelembe kell vennie.

Nem fogom lenézni a "lúzer" ittmaradtakat, örülni fogok, ha azt látom, hogy valaki itthon is boldogul. Nem voltam katona, ahhoz túl fiatal vagyok.

Amúgy érdekelne, hogy mit gondolsz azokról az orvosokról, akik ügyvédi letétbe akarják tenni vagy már le is tették, nem tudom, a felmondásukat?

Elmondom, mi a bajom, amikor azt mondom, jogbiztonság. Ha valaki nekem azt mondja egy éve, hogy el fogják venni az mnyp befizetéseket, akkor azt mondom rá, hogy "Nooooooooormáális? Az MAGÁN, benne van a nevében, azt nem vehetik el, utoljára a komcsik államosítottak 1947-ben vagy mikor!" Ha valaki azt mondja, hogy elvehetik apám nyugdíját, azt mondtam volna: "Noooormális? A nyugdíjat az emberek életük végéig kapják!"
Szerinted mi lesz a következő tabu amit ledöntenek? Szükségállapot és rekvirálják a tőzsdeszámlám? Meg nem várom.

Amúgy meg nem azt mondják, hogy sok a katonák, rendőrök nyugdíára elfolyó pénz, ezért csökkentjük mondjuk 20%-kal, így még talán nem halnak éhen. Nem. Pufff, elvonjuk az egészet, aztán több éves inaktivitás után húzzon vissza dolgozni, ahova tud! 5x évesen max recepciósnak, harmad pénzért.
plumoza 2011. 05. 18. 10:02
Előzmény: #219  bassplayer
#220
"A mindenkori kormány dolga, hogy oldja meg a problémákat, a megoldást is rajtuk kell számonkérni"

A kormány jelenleg pont a probléma megoldásán fáradozik de ti mindjárt el kezdtek hőzöngeni,mert a jogaitok ,meg mi lesz veletek ...stb.Helyette inkább belátnátok hogy ez a rendszer nem fenartható, igen is azt a nyugállományost aki ép egészséges az vissza kell vezetni a munka világába ha ő saját maga nem talál vissza.A melyiknek meg baja van az a bajának megfelelő szintű közmunkára kell fogni ,(ha nem vállalja akkor az ő juttatását is elvenni)

A nyugdíjjakkal kapcsolatba mért gondolod hogy a magánnyugdíjpénztárnál jobb helyen lett volna a pénzed. Ebbe most nem szeretnék bele menni de majd 4-5 év múlva meg fogod látni hogy válnak a világba azok a pénzek semmivé amit a mag.nyug.-ba tartonak.

"Pufff, elvonjuk az egészet, aztán több éves inaktivitás után húzzon vissza dolgozni, ahova tud! 5x évesen max recepciósnak, harmad pénzért."

Nem volt kötelező a jó állását ott hagyni egyiknek sem,ha akart volna maradhatott volna mind. De NEM ők az ingyen élést választották . Akkor most ne panaszkodjanak ha az általad felsorolt munka marad nekik.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek