Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 14:51

1012 határidő  

Nem is értem miért nem jutott sz még senki eszébe! YESSS!!!

ELSŐ!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 20:36
Előzmény: #14515  Törölt felhasználó
#14520
:-)

hajanek,)

dehogynem okosabbak lettünk, hogy mivel azt
csak akkor tudjuk meg ha mondogatjuk, .)

Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 20:18
Előzmény: #14517  Törölt felhasználó
#14519
dax holnap???INFO_exitpol szerint Merkelék bukták a választást!
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 20:17
Előzmény: #14517  Törölt felhasználó
#14518
dax holnap???INFO_exitpol szerint Merkelék bukták a választást!
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 19:53
Előzmény: #14513  Törölt felhasználó
#14517

nesze;
link

link
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 19:51
Előzmény: #14513  Törölt felhasználó
#14516
...beszélj nekik a sztereogramokról ill. 3d-s képekről is :DDD
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 19:01
Előzmény: #14513  Törölt felhasználó
#14515
Agykontrolozol Te is? :)

Akkor a végső konklúzió megint az, hogy nem lettünk okosabban semmiképpen sem, se elliot-val, se nélküle(?) :)
hjanek
hjanek 2010. 05. 09. 18:53
Előzmény: #14513  Törölt felhasználó
#14514
szia!
megy mindkét irányba tényleg, először az óramutató járásával megegyező, majd ellenkező irányba.
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 18:25
#14513
Csapd be Önmagad!

Az írás címe alapján valami ezoterikus dologról is lehetne szó;
Új tőzsde szótár, logika, megváltó mantra, vagy valami hasonló;

De ezúton valami olyasmiről lesz szó aminek
'semmi' köze a tőzsdéhez;

Nemrég találtam az alábbi képet; link

A képen semmi más nincs mint egy meztelen
forgó női sziluett;

A legtöbben azok közül akik megnézik a képet
azt fogják látni, hogy a nő vagy ora járásával
azonos irányba forog, vagy azt hogy az óra
járásával ellentétesen;
Azonban csak nagyon kevesen lesznek képesek
arra, hogy az első benyomásuk után felismerjék
hogy a sziluett az ellenkező irányba is foroghat;

A mondani valót { ma nyitva hagyom }

A magyarázat viszont viszonlag egyszerű

Agyunk és a vizuális rendszerük a 3 dimenziós
{jobbra,ballra; előre,hátra; le,föl} világra van
berendezkedve és képes az árényokokból
a tárgy 3 dimenziós poziciójára következtetni;

Ha megszűntetjük a tárgy felületén keletkező
árnyékokat akkor viszont becsapjuk;

Ha már látod, hogy a képen nő alak az egyik
irányba forog és képtelen vagy magadtól
ránevelni az agyadat hogy lássa azt hogy a
a nő a másik irányba is foroghat az azért
van mert nincs referencia pontja (viszonyitási
pont hiányában ragaszkodik az előzetes [első]
elképzeléséhez)

Ezért lazítsd el a szemed és kissé fokuszálatlanul
figyel a forgó tárgy árnyékát miközben néha
a környezetet (monitor széle és tsai) pásztázod;

Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 15:45
Előzmény: #14511  Törölt felhasználó
#14512
Ahogy utánanéztem, 1890 körül jelent meg a Dow Jones index. Előtte is üzemeltek már a tőzsdék persze, de ez így annyira a levegőben lóg, hogy elképesztő. Miért nem rak fel egy olyan ábrát, ahol a legelejétől látnánk a számozást. Persze mivel a Dow csak 1890 óta létezik, így nehéz lenne annak a grafikonját korábbról odavarázsolni :).
Ha ez tényleg a nagy 5-ös hullám, akkor az előttünk álló évtizedben tényleg vége lesz az emberiségnek (mármint csak annyira, amennyire egy megtizedelődött tőzsde problémákat okozhat)! Persze azért nehéz dolog ez, mert a gazdasági fejlődés pár ezer évvel korábbról indult, és így nehéz lenne párhuzamba állítani annak a fel és leívelő szakaszait a tőzsdével. Viszont a végső összeomlás előtt még akkor is jöhetne egy-két évnyi felívelő szakasz. Más kérdés, h ha a recesszió kiújulását (a stimulusok eredménytelenségét) várjuk a következő években, akkor inkább az apokalipszis verzió az esélyesebb.

Amúgy meg Prechter nem tud semmit, a 2002-es válság aljáról sem hitte el, h az alj volt, és hopp, jött egy sok éves szuper ralli.
Mivel ő csak egy a millió megmondó közül, így szavának semmilyen hatása sincs a piacra. Az elliott hullámok szintén egy eszköz a millió közül, ráadásul sokfélén értelmezhető, nem lehet "helyesen" használni, ezért annak a hatása sem okoz paradoxont.
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 15:11
Előzmény: #14509  Törölt felhasználó
#14511
Szerintem az 1770-től datálódó szuperciklus 3-as és 4-es pontja a 29-es válság.

Amúgy érdekes Prechter elemzése, és tényleg elég sok indokot lehet felhozni arra, hogy most egy nagyobb tetőt értünk el, de azért hozzáfűzhetné hogy ő sem tud semmi biztosat, itt csak valószínűségekről meg lehetőségekről van szó. Már csak 2 dolog miatt sem érdemes vakon hallgatni rá:

1. Ha tényleg annyira tudna mindent, akkor szerintem már annyi pénzt öszekereskedett volna, hogy nem kéne az elemzések eladásából hasznot húznia.
2. Ha elég sokan elfogadják azt amit mond, és mindenki innentől zuhanást és 2016-os mélypontot vár, akkor tuti nem az történik, mert mindenki ugye nem nyerhet... (paradoxon)

Mellesleg szerintem ugyanez érvényes az egész hullámelemzésre, ha mindenki elkezdené (helyesen) ezt használni, akkor ezek szerint minden tőzsdei szereplő szép profitokat érne el? És akkor ki lenne a vesztes fél?
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 13:55
Előzmény: #14505  Törölt felhasználó
#14510
ezzel a számomra csak beismerik hogy nagyon nagy a baj.....szvsz......
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 11:45
#14509
Elliott guruk :)! Tőletek kérdezném, h Prechter vajon mi alapján jelöli a 29-es válságot 3-4-es ponttal?
Ha 1890-től kezdődött az egész, akkor az inkább az 1-2-es pont kellene, hogy legyen, nem? Namármost, akkor ez a mostani a 3-as pont lenne, és nem az 5-ös. A 3-asról pedig tudjuk, h nagyon durva kiterjesztésű is lehet!
Így képzelem (piros számokkal jelölve):
link
Prechter a piros vonalam szerinti lefolyást vár, tehát 2016-ra 3000-1000 közötti Dow-t.
Na de miért ne lehetne az, hogy most visszaadjuk az emelkedés 50%-át, aztán új csúcsra megyünk, csinálva egy táguló háromszöget, mondjuk 2012-re 16000-res Dowal? És utána még mindig teljesülhetne az armageddon (vékony vonal).
Ráadásul, ha 29-ig csak az első hullám ment le, akkor lehetne az is, h most a nagy 3-as hullám első kiterjesztett hullámában vagyunk, nem (narancssárga jelölések)? Ez utóbbi verzió azt jelentené, h az emberiség összeomlása elodázódik néhány évtizeddel.
Magyarul bármi lehet :D!
A következő problémám, h a ciklusok időtartamának felvétele kicsit túl önkényes nekem. Beszél 3,7,16,20,33 éves ciklusokról, amiket rá lehet erőszakolni a chartokra, de pár helyen sántítanak (pl az előző ábrán az első ciklusba két és fél hullám is belepasszírozódik :). Ő is írja, h mások 4,6,8,10,11 éves ciklusokról is beszélnek, és itt van a lényeg! Biztosan ezek az emberek is gyártottak egy 100 oldalas elméletet a saját ciklusaik magyarázására. Tehát önigazolásra jók, de összességében jövendölésre csak annyira alkalmasak, hogy vagy bejönnek, vagy nem. Ergo semennyire.
A következő, hogy Prechter is sokat téved, ezáltal kicsit Möbiusi szintekre sodródik nálam. Nem azért, mert nem tévedhet, hanem azért mert biztosnak állít dolgokat, amikor azok csak lehetőségek (megint csak használhatatlanná téve az egészet).
Ahogy ő is írja már augusztusban, aztán novemberben is azt hitte, h tetőzik a piac. Olyannyira, hogy 200%-os shortpozíciók felvételét javasolta a hívőknek!!!
Most nagyon bízik abban a fejvállban, és a ciklusai miatt a 2016-ban. Esetleges újabb tévedés? Ha jól látom, akkor mindössze onnan veszi, hogy ez volt a tető, és a fejváll verzió fog bejönni, h a 29-es válsághoz hasonlítgatja az arányokat. Hát ez megint csak vicc. Vagy bejön, vagy nem.

Persze ránézésre az elmúlt évtizedben tényleg egy olyan tetőződés látszik alakulni, mint az elmúlt hetekben kicsiben.
Megnő a volatilitás, hullámzás, aztán még talán globálisan is összehoznak a következő években egy akkora mindent felölelő krachot az álamcsődökkel, hogy fundamentális alapja is lesz a nullázódásnak. Tehát technikailag és fundamentálisan is abszolút lehetségesnek látom a következő évtizedben a 3000-res Dowt, más kérdés, h hogyan és mikor jutunk el odáig. Teljesen elképzelhető az is, hogy már az előttünk álló évben új mélypontot ütünk :).
Ez a napon belüli 10%-os index esés nagyon rossz ómen! Konkrétan józan ész szerint most tényleg egy krachot látunk kialakulóban, de a jövőbeli lehetőségek azért tágabbak is lehetnek.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2010. 05. 09. 10:29
Előzmény: #14507  Törölt felhasználó
#14508
Hjaneknek tegnap nagyjából azt írtam, hogy a jövő héten el kellene kezdődjön egy emelkedés (bár még az esés sincs teljesen készen, és ez engem zavar). Mindenesetre kell legyen emelkedés, ami ideális short setup pontot fog kialakítani egy nagyon gyors és mély lejtmenethez. Korai még kijelenteni, de lehet rá számítani és ismét short pozikat kezdeni építgetni 38-50% körüli retrace-nél (bux hatiban pl. 100 pontonként 5-10 konti kinek kinek a tőke függvényében), amint emelkedés közben a bearish slingshot formáció kialakul/jelezni kezd. Ez eléggé megbízható "kontraindikátor" a set-up pontok belövéséhez.

A lényeg a következetesség és a türelem - ez utóbbi a realitások talaján maradva. Írtam erről a napokban.
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 10:22
Előzmény: #14506  szarvasvadasz
#14507
Pont kérdezni akartam tőled, és cimballi-tól, hogy 05.04-e óta történt mozgáso tükrében mit láttok a továbbiakban, mert tegnapi cimballi olvasás után azért eltöprengtem.
... és alkottam egy új taktikát magamnak, ami persze nem új, de ritkán alkalmaztam, viszont most már tartani fogom magam hozzá.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2010. 05. 09. 10:10
Előzmény: #14505  Törölt felhasználó
#14506
Továbbra is inkább maradok az árfolyamgörbe alakulásának tanulmányozása mellett. Azt a piac rajzolja és minden fontos információt tartalmaz.

Akit érdekel, a jósdába feltettem egy hosszabb távú lehetséges jövőképet a bux hatihoz.
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 09:52
Előzmény: #14504  Törölt felhasználó
#14505
friss:
link
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 09:21
Előzmény: #14503  Törölt felhasználó
#14504
egy kis töprengés????

link
Törölt felhasználó 2010. 05. 09. 08:36
Előzmény: #14502  yossarian78
#14503
Az mondjuk teljesen egyértelmű, hogy ami itt folyik az az usa (& izrael company. :) ) és az unio között egyre jobban kiéleződő harc... (persze van csata usa-japán ill. ázsia vonatkozásban is, meg talán a ruszkik is belekutyulhatóak, de az most itt nem releváns.)

ergo az usakok nagyon szeretnék kicsit európát szopóágra tenni... de szvsz idővel lesz ellenlépés is..
yossarian78
yossarian78 2010. 05. 08. 22:16
Előzmény: #14501  Törölt felhasználó
#14502
Fog is kapni. Az uniót nem lehet bedönteni.
Törölt felhasználó 2010. 05. 08. 21:26
Előzmény: #14498  yossarian78
#14501
átutalják a pénzt meg csinálnak hozzá egy
"stabilizációs mechanizmus"

ami arról szól hogy kell majd az eu nak hitelt kérni a piacról a belső adóssága miatt

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek