Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 05. 13:45

0912 határidő  

megnyílt



buék:))



csak hogy értelmes legyen:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 13:41
Előzmény: #20214  kamaz7
#20220
Goldman Sachs GS 5.25 4.24 -10.1%

goldman adat jobb lett es ennek ellenere ontik
valami nagy baj lehet valahol...
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 13:35
Előzmény: #20218  Törölt felhasználó
#20219
HELP!

Mi lett az adat?

THX :-)
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 13:34
Előzmény: #20217  osbourne
#20218
Én sohasem szidtam, ebben igazat adok neked! De tegyük hozzá, márc. óta azért ez kivételes lehetőség volt.
osbourne 2009. 10. 15. 13:31
Előzmény: #20208  Törölt felhasználó
#20217
De én sosem voltam bukóban csak túl hamar fostam be 1-1 jó pozició alatt ....

Szidjátok itt mőbiuszt de azert a hosszútávú LONG-jai meghozták 1-1 embernek a nyugalmat és a hozzátartozó bevételt ....
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 13:31
Előzmény: #20211  Törölt felhasználó
#20216
értettem a célzást:))
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 13:30
Előzmény: #20209  Törölt felhasználó
#20215
Hát ha lett volna annyi eszem h nem baszom ki a - le se merem írni mennyi - otp.-met 1240-en (mondván h visszaveszem 1000-en, a többit tudjátok), nem 20-szal lenne több.
Időtávban ha 2000-en beszállsz pölö és bef.-nek fogod fel, nem érdekel, ha 5700-ről visszatol 5100-re. Ettől mág az ize miatt lehet játszani.
De azért remélem egy kicsit elgondolkodtattalak Titeket. ha igen, érdemes volt éjjel fent lennem. :)))

Mert persze más az izgalom és más a megélhetés és más a bef.
kamaz7
kamaz7 2009. 10. 15. 13:29
Előzmény: #20212  Törölt felhasználó
#20214
épp ezért mondom, hogy nem kell semmit se olvasni, csak esténként leülni a grafikon elé és csak TA alapján elemezni.
exley 2009. 10. 15. 13:26
Előzmény: #20212  Törölt felhasználó
#20213
Fb tagok, benkvezérek, politikusok hálojában fetereng a végsőkig elcsigázott kisbüfi.
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 13:23
Előzmény: #20205  kamaz7
#20212
en ezzel nem ertek egyet
sem a sajat sem szerintem a te nevedben
ez nem ugy volt hogy nekem csak azert is igazam van
nem nem
nagyon is helyes es logikus kovetkeztetes volt arra gondolni hogy ha egy ilyen nagy valsagba kerultunk es a tozsde ezt egy nagy esessel reagalta le akkor a tozsde emelkedesben is azt fogja reagalni amit a fundamentumok alatamasztanak
nem igy lett
tudod miert...?

"mert hazudtak nekunk, hazudtak ejjel es nappal...trukkok szazait vetettek be"

1. elhittuk nincs valsag amikor azt mondtak es furcsamodon masnap kitort a valsag
2. elhittuk hogy valsag van mikor azt mondtak es hogy keszuljunk az 500-as eurora masnap jott a kitores fel es azota is tart
3. es most elhisszuk hogy vege van a valsagnak es most... mi fog kovetkezni?

nem valos informaciokkal dolgoztunk ennyi...
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 13:20
Előzmény: #20199  Törölt felhasználó
#20211
artun keresztul valaszoltam neked is :)
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 13:19
Előzmény: #20206  osbourne
#20210
Volt egy fals kitörése a Dax-nak , sok "hazai befektető" rögtön elkezdte tépni a hatit 430-Ig , majd ráeszméltek a valóságra:)
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 13:18
Előzmény: #20201  Törölt felhasználó
#20209
szinten igy vagyok vele
engem ugy elegge kivegzett a februari marciusi otp buko 2-3 nap alatt
2400 korul vasaroltam be 10 millioert volt reszvenyem
gondol el ha tudom tartani es most eladnam akkor tobb mint 20 milliom lehetne
ezzel szemben 1 sincs :)

namost februar ota jol ment a dolog kezdtem a penzt visszagyujtogetni
aztan amikor az otp lement 3000 ala par ponttal akkor en tovabbra is shortban alltam... meghozza eleg sokaig mert egyszeruen nem ertettem az ujabb emelkedo hullamot
ez aztan ujabb oriasi veszteseget okozott
de en is igy hintaztam ahogy te
mindig arra probaltam keresni hogy legalabb nullaban legyek tehat nemhogy keresni nem tudtam de a kuzdelem is mindig csak a nularol szolt

annyiban van igazad hogy ebben az idoszakban ertelmetlen csinalni hiszen mondhatnam azt hogy nem baj tapasztalatgyujtesnek jo ez de valoszinu hogy nem mert ilyen megegyszer nem lesz tehat sokra nem megyunk azzal amit tanulunk
egyet kiveve
pszichosan kurvara megedzodik az ember!
es azt hiszem ez egy nagyon fontos alap...

nem hiszem hogy ezen most kurvara jol lehetett keresni mert egyszeruen nincs olyan minta mit te irtal hogy valaki beleult x-nel es azota varja hogy 4 szerezett es meg megy feljebb
illetve en tudok olyat aki igy csinalta de az kurva gazdag es azt isleszarja ha elveszitette volna meg azt is leszarja amennyit a negyszerezessel keresett erted
tehat ra se nezett csak megvette az aljan es valami 4800 korul mar gondolkozott hogy eladja hogy mit csinalt azt nem tudom
de aki naponta vagy pernaponta tozsdezik az hidd el mind eladta legfeljebb azota visszaszallt

es azert is nem birom az ilyen tet nelkuli meg tartalom nelkuli nagybarnamackos beirasokat mivel nem jelent semmit konkretumok nelkul

enigmanak meg igaza van abban hogy ha az ember rosz iranyba all akkor nem esik jol az elcelodes senkinek
mostanaban sokan alltak rossz iranyba es valoszinuleg ezek kivetel nelkul mind regebbi vagy valamennyire tapasztaltabb tozsdesek
meghozza azert mert csak az ujaknak akik mondjuk marcius korul szalltak be nincs egesz egyszeruen semi veszelyerzetuk
ok csak azt lattak hogy a tozsde olyan hogy csak felfele megy
es pont ennyire naivak is
most meg nekik all a zaszlo es sokszor mondtam aki kiveszi a penzt es soha tobbet nem jon vissza az tenyleg nyert a bulin
a tobbi visszabukja majd az egeszet plusz meg hozza...

nekem ezzel a az egesszel az a celom hogy stabilan tudjak jovedelmet termelni
tehat engem nem erdekel hogy mennyit veszitettem hogy azt mikorra keresem vissza mert nem is akarom
az erdekel csak hogy ha van bent x penzem akkor abbol egy folyamatos stabil jovedelemre lehessen szert tenni mert nekem viszont kifejezetten tetszik ez az izgulos itt nezem a monitort meg fecsegek eletforma

persze se csaladom se gyerekem ugyhogy ez valtozhat :)

tulajdonkeppen azert is buktam olyan nagyot az otpvel mert extra kockazatot vallaltam dehat meg is tehettem hiszen nincs senkim, mikor kockaztasson az ember ha nem ilyen eletszakaszban
nem jott be ennyi

persze te gondolj a gyerekeidre

azert hogy a rutin ne huljon ki nehany darabot dobalj ra parnaponta

azt hogy a veszteseg visszajon felejtsd el

az a lenyeg hogy megertsd a mukodeset pszichologiailag es lassan tobb nyerod legyen mint bukod
en ezt nevezem forditasnak
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 13:16
Előzmény: #20206  osbourne
#20208
Gerizon,
Látod, én is azt hittem h én aztán lekereskedem a nagy részét, de mi, kisbüfik nem rendelkezünk azzal a háttérrel, amivel egy broki mögött áll. Pl. tőke, info, és ami sztem az egyik legfontosabb, teljes kötéslista.

Kamaz7,
Nem kell okosabbnak képzelni magát ahhoz, h trenddel szembe menj. Hiszen UTÓLAG látszik csak a trend van/volt. Mert mi is volt:
ápr.-máj. „mindjárt megyünk vissza a pincébe”.
Júl-júl: „olyan korrekxció lesz mint az állat. Egy kis megingás volt is. Ez plusz olaj a tűzre.”
Szept.okt. „ezt már senki nem hiszi el”

Osbourne
Pont erről beszéltem!
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 13:15
Előzmény: #20206  osbourne
#20207
Gerizon,
Látod, én is azt hittem h én aztán lekereskedem a nagy részét, de mi, kisbüfik nem rendelkezünk azzal a háttérrel, amivel egy broki mögött áll. Pl. tőke, info, és ami sztem az egyik legfontosabb, teljes kötéslista.

Kamaz7,
Nem kell okosabbnak képzelni magát ahhoz, h trenddel szembe menj. Hiszen UTÓLAG látszik csak a trend van/volt. Mert mi is volt:
ápr.-máj. „mindjárt megyünk vissza a pincébe”.
Júl-júl: „olyan korrekxció lesz mint az állat. Egy kis megingás volt is. Ez plusz olaj a tűzre.”
Szept.okt. „ezt már senki nem hiszi el”

Osbourne
Pont erről beszéltem!
osbourne 2009. 10. 15. 13:06
Előzmény: #20201  Törölt felhasználó
#20206
Én nyugodtt vagyok és figyelek. Ha fel akarom baszni magam akkor elmélkedek azon hogy május körül vagy áprilisban volt 1.2M forintnyi OTP a kezemben azon most lenne ugy 2,4 milla bruttó hasznom. De nincs csak félmilla. De nem vagyok faszari ... :DDD
kamaz7
kamaz7 2009. 10. 15. 13:04
Előzmény: #20201  Törölt felhasználó
#20205
Respect barátom. Én is sokat gondolkozom ilyeneken. Aki pluszban van, az nem jár ide, nem irogat.

Én is inkább magam nevében írom, nehogy valaki el kezdjen tiltakozni, hogy ez rá nem igaz:

Trend ellen mentem május óta. A középtávú trend emelkedő, ez egyértelmű. Március óta tart, de felismeréséhez kellett egy kis idő. Egyik "szabályom", hogy trend ellen nem kereskedünk. Ezt nagyon nem tartottam be, végig a shortokat erőltettem. Ez egy emberi tulajdonságnak tudható be: "megmutatom, hogy úgy is nekem van igazam". Illetve szerettem volna az addig felhalmozott rengeteg bukót hirtelen, gyorsan visszanyerni, nagy tőkeáttétellel.

Még mindig hiszem, hogy TA alapján lehet ezt jól csinálni, csak sokkal sokkal fegyelmezettebben. Nem szabad, hogy bármi befolyásoljon. Pl. ez a fórum, Egon, elemzések, hírek, funda, adatok. Ezek úgyis beleépülnek az árfolyamba, így elég csak a grafikont elemezni.

Egy biztos: aki pluszban van, az az üzemeltető. Csak nyerni tud. Legyen szó pókerről, brókercégről, lottóról, piramisjátékról ,stb.
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 12:59
Előzmény: #20203  Törölt felhasználó
#20204
A trendet nem vettétek figyelembe ! Megmondták gyors visszahúzás lesz a korábbi szintekre. Elfelejtik sokan, a magyar piacot ugyanazok irányítják most is, akik az esést levezényelték. Tehát van pénz bőven (mellesleg annyira nem likvidek vagyunk, h bárhová tehetnék a bux-t) 23K körül, nagyon nagy ellenállásszint van. Mi következik ebből--- végre bátrabban lehet majd shortolni. A nagy kirohanásokba bátran belelehet állni eladásra. !!!
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 12:51
Előzmény: #20201  Törölt felhasználó
#20203
egy cipőben jár(t)unk..kivéve kölykök, azok csak tervben a gatyóban:)
de minek lépsz poziba????
ne csináld ua.azt a hibát
túl kereskedtük magunkat bizva egy eddig el nem jött korrekcióban.
20,7k-ról lévő shortjaimat zárogattam 20k körül
de aztán vissza is nyitogattam és pénzileg megint csak lejjebb vok
júlitól augig buktam egy qrva nagyot
aztán azóta is csak kopik a tőkém csak lassabban
Mert nem hagytam abba és szálltam ki egy időre!!!
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 12:46
Előzmény: #20200  Törölt felhasználó
#20202
21k-ig vissza kell mennünk. Ha nem ma, akkor máskor. Nem lehetünk okosak, Amerika dönt megint. Az biztos a magyar gazdaságban nincs semmi pénz, tehát mesterkélt az egész hazai tőzsde. Próbáljuk lekövetni a nemzetközi piacokat. Stop loss szintek kötelezőek akár elméletben is, de keményen végrehajtva
Törölt felhasználó 2009. 10. 15. 12:41
Előzmény: #20199  Törölt felhasználó
#20201
Megosztok Veletek valamit, már akit érdekel:
Éjjel 3 óta fent vagyok. Nem a tőzsde miatt, de már nem tudtam visszaaludni. Szóval, átgondoltam ezt a dt-s, swinges, hatizós, és főleg LONG-olós cuccot, amit az utóbbi időben csináltam (szándékosan írom E/1-ben). És komolyan rájöttem a tényre, ami biztosan csak nekem új. Egyszerűen nem érdemes csinálni. Annyira pengének kell/kellene lenni annak, aki ezt végzi, h szinte jövőbe látó képességgel kell/kéne rendelkezni.

Hiszen gondoljuk csak bele, sávoztunk 20-21k között (utólag persze látszott h ki fog törni felfelé, de könyörgöm utólag minden könnyű és egyértelmű. Csak vki bevallja és vki okoskodik „az én előre megmondtam” dumával. Na persze.) mindkét irányban kerestem és sikerült ledolgozni az aug.- 20.-i gap up buktát. És erre tessék itt van megint, ugyanez a szitu megint. Természetesen a broki gond nélkül szénné kereste rajtam magát.

Időközben ezzel a frankó tevékenységgel
1. eltapsoltam a tőkém nagy részét
2. felhízlaltam a brokit
3. szarrá idegeskedtem magam és ennek kihatása volt a környezetemre is
4. nem tudtam eléggé koncentrálni a munkámra (amiből nem mellesleg finanszíroztam a mókát)
5. rengeteg idő ment el feleslegesen
Mindig elkapott a gépszíj, h most aztán ismerem a tutit, de nem. Természetesen mindenki vérmérsékletétől függően „játszik” de meggyőződésem, h ezt hosszú távon nem lehet sikeresen vinni.

És ezért – mivel nekem a maradék pénzt a kölykeim jövőjére szeretném fordítani ők meg még kicsik – most kiszállok egy időre. Megvárom amíg lecsillapodik ez a diliház valamilyen szinten funda és TA alapján lehet kereskedni, és - most jön a lényeg – beülök longba.

Think about it.
Ha nem titok komolyan kiváncsi vagyok, h ki van igazán +-ban ezzel a swingelős, dt.-zős dologban, persze ha publikus.
(Ha hatinál maradunk és 15k.-nál beleülünk a fenti 5 pont fordítottan volna érvényben. És szándékosan nem is 10k alattit írtam!!!)

Ha valakit feltartottam a monológommal, bocs, természetesen privát vélemény.

Topik gazda

opcioka
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek