Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 14:22

Bicske egyik polgármesterjelöltje" Bicskei Forintot"bocsátana ki!!!!  

Helyi pénz kibocsátásával élénkítené a település gazdaságát, és állítaná meg a szerinte átverésen alapuló, globális pénzrendszer terjeszkedését Bicske egyik polgármesterjelöltje. Ha lesz, egy Bicskei Forint egy – a politikus tanácsadói szerint fedezet nélküli – magyar forintot fog érni. Legalább 100 milliót bocsátanának ki belőle. Megtakarításra, mivel nem kamatozik, nem lesz alkalmas.

link Ettől én már kész vagyok teljesen,már fáj a fejem ,és a hasam a röhögéstől. Nagy nehez kelltem fel a földről hogy ezt belinkeljem. Elnöknek ezt az embert. : )
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BudFox
BudFox 2008. 09. 26. 14:31
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Tényleg...mi is elfogadjuk az "Enni - KÉK" és a Melegétel utalványokat..

Végülis az is tekinthető fizető eszköznek, pénznek..

Te elfogadod, névértéken, amennyi rá van írva..és beválthatod a cég központjában...de ha nem akarod elküldeni oda, akkor te is levásárolhatod a DM -ben, Media Marktba..vagy az Euronicsban..meg a többszáz egyéb helyen..olyan mint a lokális pénz.
Törölt felhasználó 2008. 09. 26. 09:11
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#29
Nemezek?

Rothschild Bank,
Warburg Bank,
Lehman Brothers,
Lazard Brothers,
Kuhn Loeb Bank,
Izrael Moses Seif Bank,
Goldman Sachs.

Törölt felhasználó 2008. 09. 26. 07:09
Előzmény: #27  prfecó
#28
vidéken egyre jobban terjed a barter (ami persze a zállamnak nem tetszik)
prfecó 2008. 09. 26. 06:53
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Melegétel utalványt elfogadom, mert én egy szociálisan érzékeny ember vagyok és üzletember. Sőt nálam még kárpótlási jeggyel is lehet fizetni.

sőt , mint az állam ugyanolyan ár-arányérték mellett még kp-t is adok érte, csal levonom az adókat , járulékokat, korrupciós díjat- ÁNTSZ, Önkormányzat,APEH, stb - és így kp.-ban adok vissza aki igényli ))
Törölt felhasználó 2008. 09. 26. 05:51
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Nyuszi köszi ,de tudtomal Calgaryban nem egy ember akart, ezzel választást nyerni mint ebben az esetben.
Törölt felhasználó 2008. 09. 26. 01:22
Előzmény: #15  matgab
#25
"Ezért van a FED 7 magánbank tulajdonában (amiből 5 véletlenül Rotschild befolyásoltságú bank)...Na mindegy, ez biztos véletlen..."

Kedves Matgab!

Melyik ez az 5 én nem tudom, és nem mentek véletlenül csődbe az elmúlt félévben? :-) Csak kérdem...

Én amúgy a Hideg-Melegétkeztetési utalványt sem fogadom el a boltomban, sőt még a bankkártyát sem. :-)

Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 23:32
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#24
krizinger,

remélem kiheverted már a fej és hátfájást, ami ettől a cikktől jött rád!

akkor lásd, hogy máshol is milyen hülyék az emberek:
"A kistáj-szövetkezetek gyakran helyi pénzrendszert (LETS) is alkamaznak. Az első ilyen helyi pénzt a kanadai Calgary városában hozta létre munkanélküliek egy csoportja, az 1970-es években. A közösségi pénz megkönnyítette, hogy áruikat egymás között közvetlenül cseréljék ki, így tisztes megélhetésük lehetett. A Calgary Dollars ma már egy egész városnegyed fizetőeszköze. "

ja és ezt nem Drábik mondta, hanem a népszabiból ollóztam ki: link

foglalkozott e témával már az fn is: link

de több írás is van a neten, csak mondd google barátnak, hogy lokális pénz, helyi pénz, alternatív pénz, stb

ui: bocs, ha ezzel újabb fejfájást és hasfájást okoztam most neked!
kissherceg 2008. 09. 25. 19:43
Törölt hozzászólás
#23
BudFox
BudFox 2008. 09. 25. 19:42
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
értem mit akarsz ezzel mondani,...de azért egy üres papír és cég között van különbség.. :-))

mindegy. azért jó vita ez. :-))
Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 19:39
Előzmény: #20  BudFox
#21
25 forinton már senki nem fogadja el tőled. A "polgárok" már egy ideje szabaulnak tőle, csak nem nagyon tudnak. Nem tökéletes a hasonlat, és nem is akarok egy újabb phyla topikot nyitni.
BudFox
BudFox 2008. 09. 25. 19:34
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Nem dúrva...én mindent meghallgatok..

A különbség szerintem annyi hogy a Phylaxia mint cég ott van fedezetként , működik, és termel.
A bicskei pénz mögött mi lesz a fedezet ?

A fedezet az lenne, ha senki nem akarja majd elfogadni..és a polgárok szabadulni akarnak tőle, és akkor a polgármester azt mondaná hogy a beváltja mindenkinek magyar forintra...de nemhiszem hogy erről szó volt.
Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 19:30
Előzmény: #18  BudFox
#19
BudFox,

Lehet durva lesz. Előre bocsánat.

A phyla nevű cég vezetői neked egy ugyanilyen konstrukciót adtak el. 25 forintos jegyzők finanszírozzák kamat nélkül a céget, akár az idők végezetéig. Attól eltekintve, hogy van "valamilyen" funda a háttérben. A humet is ugyanez a hulladék (junk).
BudFox
BudFox 2008. 09. 25. 19:16
Előzmény: #17  BudFox
#18
link

tessék itt a történet az új országról..

Szóval lehet hogy éppen a legképtelenebb ötletekből lesz a legnagyobb biznisz :-))
BudFox
BudFox 2008. 09. 25. 19:14
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Szerintem jó ötlet...

Miért ? Régen a 70 -es években egy gazdag amerikai ingatlan befektető megalapította Tonga - ez egy ország - mellett egy frissen épített szigeten a saját országát..ez volt a Minerva nevű ország.
. a dolog egész jól indult..már jöttek volna is a gazdag emberek ott lakni, szállodát építeni stb..csak egyszer egy szép napon a Tongai király áthajózott a frissen épített szigetre, három zenésszel együtt. ott eljátszották a Tongai himnuszt, és a szigetet így elfoglalata.. :-))
Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 18:36
Előzmény: #15  matgab
#16
Ez jó volt.

A hasonlat ott sántít, hogy akinél ott maradt a hamis százdolláros és nem tudta továbbadni, az cumizott.

A másik tévedés, hogy azokban az időkben a jószándék és a kényszer vezette az embereket. A bizalom. Ezekre alapult az egész rendszer.

Most kérdem én, te ha vállalkozó lennél elfogadnál-e egy ilyen "pénzt"? Ugye hogy nem. :)
matgab 2008. 09. 25. 18:27
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Az I VH utáni Németo. bizonyos területein igenis működött a helyi -kamatmentes, szűk közösség által elfogadott-pénzhasználat.

A helyi gazdaságot likviditáshoz juttatta és jótékonyan segített a helyi gazdaságok talpraállításában.
Amikor már megszűnt a likviditáshiány vagy elég erős volt a gazdaság kivonták őket a forgalomból...

Ez ugyanolyan, mint a klasszikus közgáz tankönyvi példa:
Egy hamis 1000 dollárossal megcsináltatja az ember a házának a tetejét, majd kifizeti az ácsot, az ács megcsináltatja a vaskerítését és kifizeti a kovácsot, a kovács ebből él a közértben, míg a közértes megbízza az útépítőt , hogy aszfaltozzák le az utat előtte. Az útépítő meg befizeti egy részét helyi adóban...
A vége az hogy a környék felépült, és a végén a pénz nagy részét kivonják...

Ez valóban csak a háttérhatalomnak nem tetszik, aki éppen elég időt energiát és pénzt fektetett bele abba, hogy övé legyen a világon (legfőképpen és legnehezebben az Usa-abn vívták ki) a pénz kibocsátási /pénzmennyiség ellenőrzése feletti joga.

Mert ahogy azt (ha jól emlékszem) vmelyik Rotschild is megmondta (szabad fordításban): nekem mindegy, hogy kinek a fején van a korona, ha a pénzkibocsátás joga az enyém, akkor enyém a hatalom...

Ezért van a FED 7 magánbank tulajdonában (amiből 5 véletlenül Rotschild befolyásoltságú bank)...Na mindegy, ez biztos véletlen...

Szóval én támogatom!
Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 18:13
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#14
Közgazdaságilag nagyon jó gondolat. Megirigyelte a nagyoktól (usa). 100 millió forint kamatmentes hitelhez jutna, ami mögött semmi fedezett nem áll. :)

Ha talál olyan hülyét aki elfogadja, akkor nagyot kaszálhatnak. :)

(amúgy persze komolytalan baromság)
eva_001 2008. 09. 25. 18:08
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Polgármester úr is olvasta Drábik János könyvét!
Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 17:01
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#12
A meleg étkezési utalvány nem pont így él?
(Nem kamatozik, csak szűk körben forog és amikor kell törvényes fizetőeszközre cserélhető 95% körül.)
Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 16:04
Előzmény: #10  TrendMan
#11
amennyiben az én képem díszelegne a bankón, részemről rendben a dolog
TrendMan 2008. 09. 25. 15:06
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Azé a hatalom, akinél a gazdasági erő összpontosul.
A gazdasági erőért folytatott harcban pedíg igen nagy előny a központi pénzkibocsátó szerep.
Ráadásul Bicske a tervezett Magyar Szilicium Völgy közepén terül el, tehát szerintem ez egy brilliáns gondolat !
exmnbs1 2008. 09. 25. 15:05
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
És a polgármester lesz a pénzváltó?
Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 14:46
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
ez egy baromság. Ahogy baromság kúrmányunk sok ötlete is, oszt mégis mennyi átmegy a parlamenten.
Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 14:44
Előzmény: #5  stock33
#7
Elég régen terjed a hitelpénzrendszer kritikája az interneten itthon is. Egyébként teljesen értelmes embereket is ismerek, akik bedőlnek ennek, és fél év alatt eljutnak belőle a cionista összeesküvéshez..
Most megtalálta magának egy politikus is, és hirtelen azt is megtalálta hogyan tudja olcsón finanszírozni a választási kampányát...
Ezt a fickót tutira mutogatni fogják még a tvben is. sajnos.
Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 14:40
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Famóka ha oda adod hozzá, a gyűrűt meg a karkötőt tuti elfogadják. : )
stock33
stock33 2008. 09. 25. 14:39
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#5
És ebből fedezné a 8 általánosból még hátralévő 7,5 osztályának elvégzését.... Ilyen idiótaságot is ritkán hall az ember.
Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 14:32
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Tervezem famo-forint kibocsátását...úgy tervezem, hogy egészen szép színes lesz, együtt csinálom majd a kölkökkel, és aranyfedezet lesz mögötte.....aranykarkötő, meg van még pár gyűrűm, nyakláncom is.
Sajnos nem vagyok benne biztos, hogy a bótban el fogják fogadni. :-))
Törölt felhasználó 2008. 09. 25. 14:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#3
Hát nem is magyarnak ,nekünk már meg van a bolondunk ,meg a váltásai is.
kissherceg 2008. 09. 25. 14:23
Törölt hozzászólás
#2

Topik gazda

krizinger
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek