Topikgazda: matgab 2008. 08. 22. 09:35

Ősztől félhetnek a szlovák rendszámosok - az ombudsman kikelt a magas adóteher ellen  

Ugrás a cikkhez
A hazai utakon ősztől indulnak meg az "igazi" ellenőrzések a külföldi rendszámú, de Magyarországon üzemeltetett autók kiszűrése érdekében - írja a Világgazdaság. Addig a hatóságok ugyanis nem látják sok értelmét, mivel még rengeteg külföldi turista autózik az országban. A magas hazai regisztrációs adó elkerülésére irányuló módszer ellen a VPOP is fellépne, adatátadási ügyben egyeztet a szlovák illetékesekkel, ám eközben Szabó Máté ombudsman nemtetszését fejezte ki az eljárás kapcsán.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=101346
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stock33
stock33 2008. 08. 25. 14:53
Előzmény: #57  BudFox
#60
Megnyugtatlak, én már voltam Németországban egy cégnél pont akkor, amikor megjelenltek az adónyomozók. Csak tárgyalni voltam ott, mégis alig tudtam szabadulni, mintha bűnöző lettem volna. Valószínűleg feketemunkásnak néztek, miközben a vezetői tárgyalóban ültem teljes harci díszben.

És ez, mármint hogy megjelentek az adónyomozók, nem megy ritkaságba. A titkárnő azt mondta, hogy szinte éves rendszerességgel lepik el az irodáikat, és eddig még semmi komolyat nem találtak.
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:48
Előzmény: #58  BudFox
#59
normális országban nincs "cégautóadó"
BudFox
BudFox 2008. 08. 25. 14:43
Előzmény: #57  BudFox
#58
Az a baj hogy a szlovák rendszám túl koncentrált lett..túl feltűnő...ha egyenlő arányben lenne olasz, német, szlovák, román, usa, belize, tuvalu, lichtensteini rendszám..akkor nem szúrt volna szemet senkinek... :-)))

BudFox
BudFox 2008. 08. 25. 14:40
Előzmény: #55  prfecó
#57
Igazad van...egy szemét rohadt kommunista rendőrállam vagyunk...aki ellenszegül annak nincs kegyelem :
"az utcán a fakabátok max adatokat fognak gyűjteni, a nyomozók, adóhatóság, vpop végzi a nyomozati munkát, velük kell majd elszámolni, és megmagyarázni, hogy miért nincs Szlovákiában bankszámlád, miért nem használod odakint a bankkártyád, miért Kecskeméten van a munkahelyed, miért Kecskeméten járnak a gyerekek óvodába.... És hogy ezek mellett Te hogyan töltesz Szlovákiában 183 napot. Apropó, tudod-e, hogy milyen színű annak a háznak az ajtaja, ahova be vagy jelentve, hány emeletes, honnan szoktad megközelíteni, le volt-e valamiért zárva az elmúlt 3 hónapban, a szomszédaid miért nem látnak soha, stb."
stock33
stock33 2008. 08. 25. 14:33
Előzmény: #55  prfecó
#56
Fizeti a cégautóadót? Nem? Akkor erre a bankszámlára legyen oly szíves a 4,5 millió Ft-ot átutalni.

Ha meg fizeti, akkor nincs semmi probléma. Ez van.
prfecó 2008. 08. 25. 14:29
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Azért kiváncsi vagyok az Utah állambeli rendszámos , leujabb BMW terepjáros pali mikor fog Apeh , VPOP kikezdeni.

Igaz cége Delaware államba van bejelentve , ugyanarra a címre , mint Veres pénzügyér Holdingja .
Elnézést Ő csak mo-i kézbesitő , max. képviselője.

Szerb ill .albán rendszámu, rövid uzi-val Kresz-t átírokat is gyakran fogja zargatni az Apeh, nehogy kivom
ja Magyarországról a tőkéjét. Vigyázzunk rájuk!!!!!
stock33
stock33 2008. 08. 25. 14:26
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#54
"Olyan jogszabály meg nincs".... Inkább azt nézd meg, hogy milyen jogszabály van. Más vonatkozik magányszemélyekre, más cégekre. Cégek esetében meg külön szabályozzák az autóhasználatot. Ha bérli a magánszemély az autót, akkor meg lehet nézni, hogy fiktív-e a bérleti szerződés (pl. piaci ártól jelentősen eltér). Ha meg nem bérli, akkor fizeti-e a cégautóadót. Ha minden rendben (havi 135.000 Ft-ért bérli, vagy fizeti a cégautóadót), akkor mi itt a probléma? Ő nem adócsaló. Ha viszont havi 5000 Ft-ért bérli a 8 milliós autót, vagy nem is bérli, csak használja a nélkül, hogy fizetné a cégautóadód, azt miért ne büntessék meg pár millióra???? Vagy Te pártolod az adócsalókat?
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 14:06
Előzmény: #42  ujonc
#53
bérbeíró konki, mi a f.ért kell a nyilvánvaló tényeket tagadni?
Bármelyik Realban - lánykori nevén WalMart - 89 cent 1 l tej. Számold ki 250-es euróval. A sonkafélékről nem is beszélek, meg arról se, hogy mennyivel jobb a minőség. Lassan érdemes elmenni Münchenig egy havi kajavásárlásra. A Corában a legolcsóbb tej (fitti) 189. de a milli 225. A fizetések meg nem 1,2-es szorzóval számolandók, hanem inkább 3-4-gyel. Úgyhogy ne hazudozz itt csak azért, mert a pártközpont fizet.
stock33
stock33 2008. 08. 25. 14:03
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#52
Itt nem a 183 napra fognak utazni, hanem a 0 napra. Azokra, akik csalók. Akiknél akár egál közelében vannak azokat úgyse tudják basztatni. Aki meg pécsi létére szlovák rendszámos autóval mászkál......
ujonc 2008. 08. 25. 14:01
Előzmény: #48  stock33
#51
Kedves stock32!
Igazad van, hogy ágazat függő. A probléma csak az, hogy nagyon kevés az a munkakör ahol a Te általad említett 1:2-es arány érvényesül. Én évekkel ezelött olvastam egy cikket, ami arról szólt, hogy a vállalat vezetők már elérték az Uniós szintet. Hajrá! De ezt nem általánosíthatom minden munkakörre, hiszen az átlag nem ez.
stock33
stock33 2008. 08. 25. 14:01
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
az utcán a fakabátok max adatokat fognak gyűjteni, a nyomozók, adóhatóság, vpop végzi a nyomozati munkát, velük kell majd elszámolni, és megmagyarázni, hogy miért nincs Szlovákiában bankszámlád, miért nem használod odakint a bankkártyád, miért Kecskeméten van a munkahelyed, miért Kecskeméten járnak a gyerekek óvodába.... És hogy ezek mellett Te hogyan töltesz Szlovákiában 183 napot. Apropó, tudod-e, hogy milyen színű annak a háznak az ajtaja, ahova be vagy jelentve, hány emeletes, honnan szoktad megközelíteni, le volt-e valamiért zárva az elmúlt 3 hónapban, a szomszédaid miért nem látnak soha, stb.
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 13:58
Előzmény: #48  stock33
#49
hol van itt a 183 nap?
stock33
stock33 2008. 08. 25. 13:55
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#48
Egyszerű: hol élsz életvitelszerűen. Hol az állandó lakcímed, hol a munkahelyed, hol van bankszámlád, hol használod a bankkártyád, hova járnak a gyerekek iskolába, stb.
stock33
stock33 2008. 08. 25. 13:53
Előzmény: #44  prfecó
#47
Mint írtam, a különbség szerintem attól függ, hogy milyen ágazatban vagy. Az SAP programozó ismerőseim pl. kb. annyival keresnek az itthoninál többet Svájcban, mint amennyibe a szállás és az utazás kerül. De ha nincs itthon munka, akkor menni kell.
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 13:49
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
ha most megállítana egy rendőr egy magyar rendszámos autót és azt mondaná, hogy bízonyitsa már be , hogy maga 183 napnál többet tölt mo-on mint szlovákiában, mert ha ezt nem tudod megtenni akkor neked szlovák rendszámot kellene hordanod akkor mit csinálsz?
Törölt felhasználó 2008. 08. 25. 13:44
Előzmény: #3  stock33
#45
szerintetek hogyan fogják ellenőrizni ezt a 183 napos szabályt? újra lesz határ és majd számolgatják éppen hol alszol? a válasz : nem. úgyhogy nem kell félnie senkinek, pont azért mert csak az ijesztegetés megy meg a népbutítás, hogy utáld és köpd be a másikat.
prfecó 2008. 08. 25. 13:37
Előzmény: #42  ujonc
#44
Kedves Stock !

Cégemnek van brasil gépsora Magyarországon és ukrán , magyar gépsora van ismerősnek Angliában, ugyanabban az ágazatban , gyümölcsszedés,feldolgozás.

Különbség 8x szoros , azaz nyolc. Az élet kinnt jóval drágább az is igaz. Mindenki ki akar oda menni dolgozni, itt ezért kell egy évet jól dolgozva Mo-n lehuzni.

Minden viszonyítás kérdése.
stock33
stock33 2008. 08. 25. 13:36
Előzmény: #42  ujonc
#43
Én inkább azt mondanám, hogy szakterülettől függ, hogy mekkora a bérkülönbség. Pl. informatikusoknál még ennél is kisebb, de egy hentesnél lényegesen nagyobb.
ujonc 2008. 08. 25. 13:20
Előzmény: #41  stock33
#42
Igen, de az is lehet, hogy az itteni mérnökeid keresnek az itteni átlag felett!
stock33
stock33 2008. 08. 25. 13:11
Előzmény: #40  BudFox
#41
A cégemnek (mérnökök) vannak alkalmazottai itthon és Németországban is. A külföldön lévők kb. 1,5-2-szeresét kapják az itthoniaknak, és mivel évek múltával se vándorolnak el a cégtől jól mutatja, hogy más cégtől se kapnának többet.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók