Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 10:43

American Roulette  

Van azért egy majdnem tuti stratégia. Kétféle képpen értelmezik az emberek.



Meg lehet figyelni hogy az első sorban 8 piros szám van, az utolsóban pedig 6, míg a középsőben csak 4. Én a veszteség minimalizálást követve ezt úgy használom ki a játékban, hogy egyforma tétekkel teszek az 1. és a 3. sorra és arra hogy fekete lesz a nyerő. Vagyis ha fekete lesz akkor nyerek, ha netán piros lesz, akkor nagyobb az esélye, hogy az 1. vagy a 3. sorban lesz a nyerő szám, és akkor is nyerek. Ez a vagy-vagy nyerés arra jó, hogy megtartsa az ember az induló tétjét, akkor van esély nyerésre, ha többször egymás után bejön a fekete és az hogy benne van az a fekete az 1. vagy a 3. sorban.



Így játszottam most fél órát 4000 virtuális dolcsival 100-as tétekkel, és fél óra elteltével 4000-en voltam még mindig, igaz közben jó párszor voltam mínuszban és csak egyszer pluszban.:)



A másik lehetőség ugyanezt kihasználva pont az hogy az 1. és 3. sorra teszünk és arra hogy piros lesz, van aki ebben hisz.:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 12:28
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Ebben igazad van, de a várható érték lényege a hosszú táv. Ha pedig rövidtávú "hátha pozitívba indul" startégiát akarsz, akkor tégy egy fekete számra, és ugyanannyit a pirosra. Ha bejön a számod, császár vagy, ha nem, hosszú távon még mindig ugyanaz a -2.7 % vár Rád.
Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 12:02
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
De amit Te mondasz, azzal nem lehetséges pozitív elmozdulás, csak negatív.:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 11:55
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Tegyük még azt is hozzá, hogy ha minden körben egyszerre teszel ugyanakkora tétet a feketére és a pirosra is, akkor pontosan ugyanezt a -2.7 %-os várható értéket produkálod. Ezt nem nevezném szofisztikált stratégiának...
Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 11:51
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Egyébként tapasztalat azt mutatja, hogy 10-15% nyereség után, játékot kell váltani, persze csak olyanra, amire szintén van stratégiád.
Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 11:50
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Igen tudom sajnos.. de azzal kompenzálom, hogy közben átmegyek black jackezni, vagy karibi pókerezni.:)))))
Törölt felhasználó 2007. 02. 01. 11:32
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Lennox, egy tuti van: a bank nyer.

A stratégiádat ugyan 100%-ban visszahozza a tétet, de csak akkor, ha nem lenne 0 a rulett táblán. Viszont van, így hosszú távon kb. 2,7%-ot buksz.

Topik gazda

Lennox_22
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek