Topiknyitó: fulopkukac 2006. 08. 30. 14:10

SYNERGON  

MOST AKKOR MI VAN TATSAM VAGY ADJAM 2008IG NEM TUDOK VÁNI !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 03:22
Előzmény: #4439  Törölt felhasználó
#4440
Nahát, alvás előtt pont jó lesz, hogy szépet álmodjak...

Jó éjt!

Ui: Küldtem mailt...
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 03:05
Előzmény: #4438  Törölt felhasználó
#4439
Sziasztok, itt az ígért rövid összefoglaló az én olvasatomban, a teljesség igénye nélkül, és figyelembe véve, hogy az előadások elején nem voltam jelen (illetve, mivel ez a Synergon fórum, így kizárólag a Synergont említve). Kérlek javítsatok ki, ha gondoljátok, szívesen veszem -J (Pláne ilyen későn)

Az első, a volatilitás alakulására, növekedésére vonatkozó, „portfoliós” kérdésre Lazarovits Márk azt válaszolta, hogy egyrészt az iparág szezonalitása (negyedévekben gondolkodás, illetve nagyprojektek teljesítésének határideje), másrészt a tulajdonos és vezetőváltás okozta átmeneti állapot (Q1, de Q2-t is érintette) indokolja a növekedést.
Hozzátette, hogy azonban a „váltás” nem jelent erős stratégiaváltást, inkább üzleti modellváltást, ami legerősebben a fókuszálásban jelenik meg, illetve megfelelő portfólókialakításban erős, stabil kompetenciákkal.
Sokkal nagyobb projektekre pozícionálnak, hogy a cégben levő "szürkeállományt" a cég méreteihez viszonyítva optimálisan tudják értékesíteni.

A Synergon árbevételének szektoronkénti megoszlása:

Kormányzat 16%
Pénzügy 15%
Telco 13%
Ipar, közmű, közlekedés 37%
Egyéb 16%

Kiemelte a Cisco-val (Gold Partnerként) történt „régi-új” jó kapcsolat visszaállítását, ami szükséges lépés a networking súlyának növelése érdekében. A Huawei aktív eszköz termékcsoportot ugyan nem esett ki a portfolióból (amúgy nem is a Cisco egyenes konkurenciája, mert más a célcsoport), csak a helyére került, azaz eddig szerinte kicsit „túlmarketinkelt” és túlértékelt szerepet töltött be.
A Cisco networking a prioritás.

A szervezeti, személyi változásokat feszegető „portfoliós” kérdésekre Lazarovits Márk elmondta, hogy az átszervezés és személyi változások miatt tulajdonképpen nem történt komolyabb üzletvesztés. Legfeljebb szerződések jártak le ... Csak meg kellett újítani őket.
A mostani szervezet egy letisztult, átstrukturált szervezet, így további személyi változásokat a kulcspozíciókban mostanában nem terveznek.
Szó esett arról, hogy a külföldi piacokon sokkal nagyobb költségráfordítással lehet ugyanazt elérni, amit itthon, így amíg vannak megfelelő lehetőségek az országban, addig arra fókuszálnak.
E kapcsán Lazarovits Márk beszélt a Span-Infinity akvizícióról. Illetve a hatékonyságnövelés érdekében történt létszámcsökkentésről, ami mára már megfordult és ismét növekedés tapasztalható
.
A Synergon árbevételének leányonkénti megoszlása:

Span 15%
Infinity 15%
Fibex 4%
Synergon 66%

Lazarovits Márk a transzparenciáról szóló kérdésre kiemelte, hogy a működés mostanra teljesen transzparens. Az elemzői lefedettségre nem kaptunk (legalábbis én-J egyértelmű választ.

A működési eredmény tekintetében kiemelte, hogy célszámok vannak, például a pár 100 milliós eredmény várakozás ez egyik. Egyébként pedig az eredményorientáltság a jellemző, nem a forgalom és az árbevétel a hangsúlyos.
A Fibex-szel kapcsolatban elmondta, hogy lecserélődött a teljes vezetés és a személyzet, ezért eredménycsökkenés tapasztalható, ami előreláthatólag 2007 végére megáll, és 2008-tól megfordul.
Azonban utána sem lesz szignifikáns jelentőségű a Fibex árbevétele viszonyítva a főprofiléhoz. Például ez is a fókuszálás eredménye.
Fontos még, hogy megkezdődött ugyanazon ügyfélkör újjáépítése.

A befektetőkkel kapcsolatban kifejtette, hogy az, hogy nem szakmai, hanem pénzügyi befektetők vásárolták meg a céget egyik pozitívuma, hogy rendkívül letisztult célokat jelölnek ki, azaz a cég- és részvényesi érték növelését.

A Synergon tulajdonosi struktúrája:

Cashline 13,8%
Pannonplast 12,91%
Aegon Alap 9,14%
Portfolio 4,06%
Egyéb 56,5%

Az EU projektekkel kapcsolatos kérdésre először is Lazarovits tisztázta, hogy mi is az, hogy EU projekt, azaz az EU által finanszírozott projekt…. Az EU projektek jelentős része és az állami beruházások nem indultak el a hiányos szabályozási keretrendszer miatt. Paradox módon, Lazarovits Márk szerint, szerencsére, mivel felkészületlenek voltunk. 2008-ban elindulnak….

Ezt sikerült összehoznom, javítsatok….. -:)
Jó éjt,
KK
Törölt felhasználó 2007. 09. 27. 01:44
Előzmény: #4416  Törölt felhasználó
#4438
Szia Kinga!

Ott voltam, leamaradtál az elejéről... pedig vicces volt. Leintegetett Nekem Balázs Csaba a pódiumról, mikor észre vett. Teljesen máshonnan ismerjük egymást, úgyhogy mindketten meglepődtünk.

Nem láttalak én sem, pedig kerestelek, de senkin sem volt csuklya... :-P

Én voltam azt hiszem az utolsó kérdező, az Externetes kiválással kapcsolatban, miszerint split lesz-e, mint a Grapahisoftnál vagy nem. Páran fel is szisszentek hogy letegeztem a Csabát...

Amúgy sajna nem lesz split.

Bal oldalon ültem a legszélén a 2. vagy 3. sorban elölről...

Ami Lazarovitsot illeti, ült ott kedélyesen mint egy jóllakott óvodás, aki be van állítva, nem volt túl felcsigázó, ezért nem kérdezett tőle senki... gondolom.
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 23:50
Előzmény: #4435  Törölt felhasználó
#4437
Én nem voltam a mai találkozón, de a Syni tudtommal továbbra is tele van saját részvényekkel és határidős pozíciókkal (Bokorovics féle inniváció :o) )

Lehet, hogy fals a gondolatmenet, de általában mikor tesz ilyet egy cég ? Nem amikor jó esély van arra, hogy (nem kis) nyerőt tud majd rajta realizálni (meg a menedzsment a részvény opciós programon keresztül) ?

Ezeket a pozíciókat nem kívül álló kisspekik, hanem a cég ügyeibe belelátó bennfentesek nyitották, feltételezem a nagy tulajdonosok jóváhagyásával ?
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 23:41
Előzmény: #4435  Törölt felhasználó
#4436
ez már írtam, Papesz...
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 23:22
#4435
syni esetében amit fontosnak tartottam,hogy év végére pár száz milliós nyereséget várnak.ez sztem nem sok,csak azt nem értem,hogy az utóbbi napokban,de legfőképpen ma,miért vettek ekkora pakkokat,majd 100%os fibonál,amikor innen már fordulót várnak.ezzel kapcsolatban nem nyilatkoztak."nem az ő hatáskörébe tartozik a rv.elemzés".hát nem tett optimistává.
eco esetében én úgy láttam,hogy folyt az agitáció.a tulaj most jött haza 4 napos kinai útjáról,de nem árult el részleteket.jövőben 2008 első negyedévében,akarják az externetet tőzsdére vinni.médián és az internet hálózaton kivűl,tv-s társaság megvásárlásán filóznak./talán tvnetwork/,de ez nem lett megerősitve.kb ennyi volt.az a baj,hogy ezek a papirok kipörögték magukat,sztem.ANY,gpark,foti sztem ezekre kell most odafigyelni.ja és talán oti.majd holnap meglátjuk.9500felett vétel.
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 23:19
Előzmény: #4428  Törölt felhasználó
#4434
az igaz és teli van vele a sajtó, hogy nem jól használtuk ki az eu pénzeket...
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 23:17
Előzmény: #4420  Törölt felhasználó
#4433
A Synergon adatok és prezentációt Barát Szabolcs csinált..
gyakorlatilag elég volt az néhány grafikon..
kenyeres 2007. 09. 26. 23:08
#4432
Akkor merre gondolod?
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 23:02
Előzmény: #4430  kenyeres
#4431
Nekem egyik sem volt az, de ez csak szvsz.
A Syn-t mondjuk ismerem, a mai klubon nem tudtam meg újat.
kenyeres 2007. 09. 26. 22:53
#4430
András meggyőző volt?Bomba?
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 22:52
Előzmény: #4428  Törölt felhasználó
#4429
köszi az infót andrasv!
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 22:50
Előzmény: #4426  Törölt felhasználó
#4428
na, az eu projektekről konkrétan azt mondta, hogy még nincs róluk hír, pályázatok nincsenek kiírva még.
(illetve először rákérdezett, hogy "mi az az eu projekt" - remélem komolyan kérdezte, mert viccnek kicsit durva)
kenyeres 2007. 09. 26. 22:33
#4427
Hogy érezted, 3500 meglesz az idén?
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 22:24
Előzmény: #4420  Törölt felhasználó
#4426
azért nem egészen..
mert megmondta, hogy várnak további állami megrendelést, szerintem lesz eu pénz is..
a horvát céget jól eladták, a cseh cég működik,,,
az eredmény ugyan hullámzó, de stabilizálódik...
Barát Szabolcs szerinten ide! felteszi reggel..
DemonHill
DemonHill 2007. 09. 26. 22:21
Előzmény: #4424  kenyeres
#4425
Ezt remélem én is!
kenyeres 2007. 09. 26. 22:19
#4424
Holnap 2000 felett lesz a záró.
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 21:49
Előzmény: #4421  Törölt felhasználó
#4423
Nem, dehogy.
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 21:49
Előzmény: #4420  Törölt felhasználó
#4422
ennél többet vártam
Törölt felhasználó 2007. 09. 26. 21:24
Előzmény: #4420  Törölt felhasználó
#4421
Savanyú a szőlő, mi? :-P

Topik gazda

fulopkukac
5 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek