Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 10. 07:45

Fotex 2006 Q1 eredmény  

Hosszú adatgyűjtést követően újra és újra számoltam a várható első negyedéves eredményt.

.

Megnéztem a negyedéves gördülő árbevételt, üzemi eredmlényt és nettó profitot, fellehető adatokbók a reorganizáció elészámolt és várható költségeit.

.

HA nem számolnak el komoly rendkívüli költséget, (ami ismert gazdasági esemény hiányában nem valószínű) akkor igen jó lehet a negyedév.

.

Eur/Huf kedvező volt a bérleti díjjaknak, bérköltség legalább 30-40 %-al csökken tavalyi q1-hez képest.

.

Az Equilor múlt heti 1.200-as célárfolyamát író elemző szerint idén nem lesz profitrobbanás a folytatódó reorganizáció miatt.

.

Ehhez képest a VALÓSÁGBAN a legjelentősebb reorganizációs költségeket már a tavalyi évben elszámolták..

.

POZITÍV MEGLEPETÉS JÖHET:

MERT:

1.) MÉG ! alig van elemzői lefedettsége a Fotexnek

2.) mivel az "általános" vélemény miatt a reorganizációs költségek jelentősek lesznek még idén is, így nagy esélye van egy pozitív meglepetésnek

3.) a veszteséges üzletágakat már tavaly elszámolták + 1100 embert már tavaly leépítettek

4.) a 2005 Q3 és Q4 alapján az üzemi eredmény is igen kedvező lehet

5.) a tavalyi második félév igen jól sikerült rendkívüli bevételek NÉLKÜL is, PEDIG egyszeri tételeket akkor még bőven elszámoltak


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hilson 2006. 05. 14. 22:39
Előzmény: #318  Törölt felhasználó
#320

Sziasztok, első hozzászólásom:

"Sajáttőke kérdés, itt a vagyon:

Ez érdekes tétel: míg az utolsó negyedévben 25,2 milliárd volt a sajáttőke, addig ez most 33,5 milliárdra növekedett. De miből adódhatott - hiszen nem kerülhetett ekkora üzemi eredmény a legutolsó negyedévben a tartalékba. Tudok viszont egy olyan dologra gondolni, hogy az ingatlanokat átértékelték és felértékelték - miért ne? ha a piacon többet ér - és a 8 milliárd ft többlet ebből adódhat így az átérékelési tartalékot tették hozzá a saját tőkéhez. Ez egy gondolat itt érzek egy kis transzparencia hiányt. "

Azért azt ne feledjük, hogy a negyedéves beszámoló a 2005 márciust hasonlítja a 2006 márciushoz, ha a 2005 decembert nézed, akkor máris transzparensebbek a számok, ui. 7,7 mrd nettó eredményt ért el a cégcsoport, az értékelési tartalékot külön mérlegsoron kell szerepeltetni és ilyen nincs a saját tőkében jelenleg, ami megerősíti, hogy régi értéken szerepelnek az ingatlanok.
Hilson

Törölt felhasználó 2006. 05. 14. 21:50
Előzmény: #318  Törölt felhasználó
#319
Az a legfurcsabb, hogy mindenkinek igaza van: gyenge Q1, nem transzparens, sok kérdöjel...stb.

De egy tény: se én és a többség se a negyedéves eredményekért veszi a Fotex-et.

Az elsö és egy jo darabig az egyetlen ingatlanos cég ( Danubiust nem sorolnám ide) szuletése zajlik kb két éve a tözsdén.

Ennek beárazása folyik növekvö!!!!! forgalom mellett honaprol-honapra. Nyilvánvalo, hogy az ingatlanok mélyen piaci ár alatt szerepelnek a könyvekben, de elöbb-utobb ezt is nyilvánosságra kell hozni, ha VG friss tökét akar bevonni a cégbe.

én pl. erre várok, nem érdekel a Q1, az ingatlanos cégek értékét csak másodlagosan határozza meg az éppen aktuális eredménye.

Magyarul: speki papír továbbra is, erös idezetueknek, jelentös árf. emelkedéssel közép és hosszutávon

HAJRÁ FOTO!!!!
Törölt felhasználó 2006. 05. 14. 21:32
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#318
és még egy nem túl ismert tény:
az ingatlanok jelenleg 1994-es !!! értéken szerepelnek a könyvekben.
.
Mennyit is emelkedtekl azóta a kereskedelmi ingatlanok? :)
Törölt felhasználó 2006. 05. 14. 21:31
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#317
Az ingatlanok értéke számít, ez a lényeg. + Hogy folyik a reorganizáció. (A fő veszteségokozó Ajka Kristálytől hamarosan 160 embert megint leépítenek.)
.
Aki ezt nem érti, az sok mindent nem is ért meg a Fotexről.
.
Állításom alátámasztására megismétlem:
.
Tavaly a mínusz 294 milliós eredményt jelentős árfolyamemelkedés követte. Tavaly május 14-én közölték az eredményt:
.
Kereskedési adatok:
.
2005.05.13: záróár 236 --> forgalom: 36.103 millió
2005.05.17: záróár 261 --> forgalom 432.534 millió
.
marq.
Törölt felhasználó 2006. 05. 14. 20:48
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#316
egyetértek.

azért annyit hozzá kell tenni az eredményhez, hogy az utóbbi évek jelentős szezonalitást mutatnak, 2003-tól kezdve nem mutatkozik szignifikáns különbség az első negyedéves eredmény alakulásában, az utóbbi 3 évben hasonlóan alakult a Q1.

transzparencia hiány remélhetőleg javulni fog, VG azért már mutat valami fejlődést e téren, remélem nyáron az ingatlanokról is teljesebb képet kapunk majd.
Törölt felhasználó 2006. 05. 14. 19:28
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#315
A GYJ:

Sok kérdőjelet hagy maga után a gyj - valahol a transzparenciát hiányolom a cégből, különösen ez az ingatlanok értékelésére vonatkozik. De nézzük mi látszik a gyj-ből:

A legutolsó negydévhez képest az értékesítés árbevétele 38,9%-kal csökkent, nagyobb mértékben mint az értékesítés költségei melyek 37,5 %-kal csökkentek. Üzemi szinten 202 millió forint veszteség.

Olvastam egy ilyet a fotex eredmény topikban:

"Az eredmény nem rossz, mert az éves gördülő eredmény kedvező. Kifizették a hitelállományt. Ennyi."

Ez a megállapítás természetesen helytelen, hiszen a hiteleknek csak a kamatai számolódnak költségkéntés és az eredményt csökkentik, míg a hitelek törlesztése és visszafizetése nem költségként számolódnak el és számvitelileg nem csökkentik az eredményt.

A visszafizetések a gyj bekarikázott részei szerint a meglévő pénzeszközökből történtek. A mérlegfőösszeg csökkent ezáltal csupán átcsoportosítást jelentett a visszafizetés.

Sajáttőke kérdés, itt a vagyon:

Ez érdekes tétel: míg az utolsó negyedévben 25,2 milliárd volt a sajáttőke, addig ez most 33,5 milliárdra növekedett. De miből adódhatott - hiszen nem kerülhetett ekkora üzemi eredmény a legutolsó negyedévben a tartalékba. Tudok viszont egy olyan dologra gondolni, hogy az ingatlanokat átértékelték és felértékelték - miért ne? ha a piacon többet ér - és a 8 milliárd ft többlet ebből adódhat így az átérékelési tartalékot tették hozzá a saját tőkéhez. Ez egy gondolat itt érzek egy kis transzparencia hiányt.

Összefoglalva:
a mostani saját tőke alapján a cég részvényenkénti értéke 500 forintot mutat (=sajáttőke/részvény darab szám) az üzemi működés nem sok minden jót tud hozzátenni. A jelenlegi árfolyamszint a további információk hiányában spekulatív jelleget mutat.

A spekulatív jelleg azt jelenti, hogy bármi lehet : ez alapján téphetik is meg be is verhetik. Ahogy úri kedvük tartja.
Törölt felhasználó 2006. 05. 14. 10:45
Előzmény: #313  csaszi64
#314
Szia Csaszi !

Így már jobb,de hagyd el a T.t is,jó? Amúgy fura lehet,h egy nő tőzsdézik,főleg ha ráadásul szőke,és főleg ha fotizik,de én a humeten edződtem,most egy éve találtam rá a fotira.Nem bátorság inkább túlteng bennem a kalandvágy sztem.De a spekinek nem ez a lényege ? :)
csaszi64 2006. 05. 13. 21:52
#313
T. Linda!

Nem volt szándékos,bocs!Csak egy kicsit ismerlek,innen a topikból.Bátor vagy,mert belevágtál a Gaziba,a Fotexbe NŐ létedre.
Én a Mollival kezdtem amikor 20E volt.A Fotira még gondolni sem mertem,látván az elemzést az Equitas oldalán.Azután jött Marqves és megváltoztatta az elemzést ,tudtán kívül !
Na akkor vettem bele,de egy hónap és sok izgalom után beleuntam.
A Xetrán sokkal több papír van ,fejlett tőkepiac,a forint is gyengül egyre inkább,biztosabnak érzem mint a magyar tőzsdét.
A Gazit meg a Morgen Stanley,Citigroup ajánlotta akik majd vásárolják is.
De ettől még a Foti is lehet 1600 idén.
Ha az RTS -re jut ,a BUX-ra is jut dollár.
VG-nek pedig biztos vannak pénzes USA barátai,vagy az igazgatóságból Dole szenátornak.
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 20:13
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#312
Jól nyomod Márki! Ne hagyd abba, számítok rád :)
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 19:53
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#311
Te Csaszi !

Ne hozz légszi zavarba ! Még a Cápa kedves Lindáját elviselem,bár az is erős tútzás sztem,de nem vagyok drága,nem is ismersz,maradjunk a Lindánál,oksi ?
üdv

főleg a gazi után :)
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 19:45
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#310
sajnos a péntek csak erről szólt, tanult kollégám szerint, pontosan tudták, h kb. 745 ami még megfogja, addig öntötték, átkötöttek, majd megint átkötögettek feljebb kicsit, aztán okosan vissza 800
hétfőn kiváncsi leszek veszi-e a conco
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 18:57
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#309
Lezle,

...köszönöm az infót..,az átkötéseket nem vettem figyelembe
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 18:02
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#308
kicsik adjá, kérdés hogy nagyok beállnak egy gyüjtögetni vagy várnak hogy lehete lejebb esetleg
valamikor beugrok
most lépem
üdv,
L
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 18:00
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#307
Hétfőn már csak a reakciók miatt is érdemes lesz figyelni a kereskedést!

A jövőhéten ugorj be a kávézóba, legalább átbeszéljük a heti eseményeket! :)
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 17:55
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#306
party - az jó lehetett
portfolió cikk -hát ők így látják,így érzik, kicsit ráis ijesztenek a kicsikre, ha egy két bróker is rátesz egy lapáttal akkor el is adatják párszáz ügyféllel, nagyot nem fognak belerúgni a papírba, ha a nagyok nem akarják ezt Te sokkal jobban tudod nálam
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 17:49
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#305
Köszi, tökéletesen... tegnap este még egy hatalmas party kerekedett ki :)

Teljesen rendben van a Q1... A számok OK!
Átalakítási költségek...

Csak a sajtó hozzáállása vicc! :)
Mintha a Fókuszt olvasnám az RTL Portfolió adón... "VESZTESÉG A FOTEXNÉL... MIND MEG FOGUNK DÖGLENI!"

Marha nagy vicc! :)
De kiváló alkalom a részvényszerzésre, ha erre valaki bedobja a törülközőt! Ezt ők is tudják! :)
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 17:44
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#304
szia,

köszi, minden OK, nálad is?
olvastam, kb. ezt vártam a sztoritól, gondoltam nem a Q1-el akarják áttólni a 900-on :))
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 17:43
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#303
Hi Lez!
Hogy vagy? Mi a helyzet? Olvastad a Q1-et?
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 17:37
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#302
év végére durva lesz az árfolyam szvsz
Törölt felhasználó 2006. 05. 13. 17:29
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#301
11 mrddal nőt a saját tökije. höpp hüpp barbatrükk. és az ingatlanokat még át se értékelték. eccer csak kijön a féléves és ott már hüpp hüpp barbatrükk 100 milliárd lesz a cég saját tőkéje. az se lesz bejelentve előre

Topik gazda

marqves
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek