Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 07. 17. 21:33
Előzmény: #1400  yooio
#1401
Ha összegben nem sok, bukóval is ki lehet szállni, de csak ha azonnal be tudod tenni vmi profitálóba. 
Ha nagy a bukó és nem vesztes a cég, akkor csak türelem kell.
Én is beleszaladtam ilyenbe, persze mikor bukóval eladtam, akkor indult fel.
És benne vagyok még 2 papírban is így... kivárom, 1-2 éven belül keresni fogok rajta! :)
A Nio ennél jobb. :)
bull8200
bull8200 2020. 07. 17. 22:28
Előzmény: #1399  Adamoo
#1402
Azt hiszem ugyanolyan kezdő vagyok mint te. Azért most mégis szeretnék tanácsot adni. Először is nyugodj meg, nem dől össze a világ. Csinálj olyasmit ami kikapcsol és nyugtasson meg a tudat, hogy nem valami trasht vettél, hanem NIO-t, ami valószínűleg 2-3 hét múlva újra 15$ lesz. Az SRNE is majdnem biztosan lesz 8,5, mondjuk én eladtam a 6.9-es mai elleneállás elérésekor. Miért? Mert hallgatok arra, aki már 25x többet tud az egészről. Azért vagyok itt, hogy ilyen emberek véleményét, tanácsait olvassam. Leírták 10x, hogy SPCE-t kell venni. Te is tedd ezt! Hallgass arra, aki már tapasztaltabb. És ők hiába teszik csak pár részvénybe a pénzüket, szerintem mi kezdők ezt kb. sosem szabad megtennünk. Egyszerűen túl nagy kockázat. Egyébként olyan részvénybe tetted, amire nekem már 8-nál azt írták, hogy esni fog. Emlékezz vissza vagy keresd vissza. Talán vagy 30 napja. Nézd mindig a teljes képet. Ez egy 4$ körüli áron mozgó részvény volt 50 nappal ezelőttig. Felment 16-ig. Az 4x-es. KEvés részvény tud ekkora ugrást csinálni ilyen rövid idő alatt. Esés nélkül pedig egyik sem! Ha végiggondolod ez tök logikus. Egyébként írtam vagy 30 napja, hogy talán az 1. cikkek egyike az volt amit az elemzésközponton olvastam, hogy hány féle részvényt kell tartani. Nem 2-őt! 20-25-öt vagy többet. Olvasd el! De vagy 10-et biztosan. Sztem. Ami engem illet vagy 5-10 részvényt tartok, mikor melyiket súlyozom jobban. Az nem jó ötlet, ha azt veszed ami már egy csomót emelkedett. És az sem ha 2 részvényben áll minden tőkéd. 2 év múlva ha biztosabb a kezed talán. Ha meggyőződtél róla, hogy amit a többiek ide írnak 90%-ban bejön akkor talán. De nem 3-5 hetes minta alapján. Hanem mondjuk 6-10 hónap alapján. Szóval remélem érted mire szeretnék kilyukadni. A fokozatosság és mértékletesség(diverzifikáció) nagyon fontos. Jómagam pl. a mai nappal befejeztem a napon belüli kereskedéseket. Már rég visszakapaszkodhattam volna a tőkém 100%-ára, ha nem buknék folyton a hülye manővereimmel. És bár most nekem is sok pénzem áll az INO-ban és a SPCE-ben. De ez kb. 90%, hogy egyik sem mellényúlás. A tőke harmadát így is csak azért tettem a SPCE-be, mert a csapból is ez folyik, illetve egyértelmű a charton, hogy van még benne 40% felfelé. Remélem segítettem. Még azt leírom, hogy a helyedben nem adnám el a NIO-t csak akkor ha tuti részvénybe tenném. Pl. SPCE. De az is csak most pár napig tuti. 40-nél mindenki ki fogja venni a pénzét és annyi. Azért sem adnám el, mert ha zaklatott vagy, nehezebb jó döntést hozni. A NIO meg nem rossz. Ezt a csúcsot amit most leírt, sztem nyár végéig még produkálni fogja. Nem lufi cég, gyönyörű elektromos autókat gyárt te is láttad. 
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 17. 22:37
Előzmény: #1401  Törölt felhasználó
#1403
Pont ez volt bennem is, hogy ahányszor eladtam, mindig utána indult el... 
csibe74
csibe74 2020. 07. 17. 23:14
Előzmény: #1403  Adamoo
#1404
Nikola (NKLA) -val mi a helyzet? After hours-ban bezakkant rendesen. Állítólag 20 milla részvénynek szűnt meg a lock-upja. Nem tudom igaz-e. Egy fórumon olvastam.
csilla23
csilla23 2020. 07. 17. 23:23
Előzmény: #1399  Adamoo
#1405
Nehéz erre mit mondani, bull és mások is jókat írtak arról, hogy miként kellene feldolgozni a dolgot.
Néhány meglátás részemről, aztán meg egy “sztori”.
1. Nem realizáltad (ha jól értem), addig csak virtuális a bukó. 
Ergo: a pénzed nem vesztetted el.
2. Levontad a következtetést: rizikós beszálló volt, túl nagy tőkerésszel, óvatlanul stopot sem használtál, így mostmár tudod - mint fejtegettük régebben -, hogy amikor olvad a szemed előtt az árfolyam, de akkor nehéz cselekedni. 
Ergo: legközelebb nem így jársz el, sem beszállóban, sem tőkerészben, sem biztonsági fékek használatában.
3. Veszett papír a NIO, eleve, de most nagy korrekció is van benne, és a TSLA vitorláját követi, ahol ugye tűkön ülve várják a jelentést. A cég kiváló, a terméke kiváló, Kína V-alakú kilábalásban van, szerintem a TSLA pozitívat jelent, azt ki lehet majd használni. Ergo: most (szerintem) nem szabad bántani. De: ki kell találnod a kivezető taktikát...
- Kitettség csökkentése:  nagyot esett, lehet benne korrekció, mielőtt megtalálja az alját. Vagyis, ha eddig hígítottad, akkor vannak alacsonyabb árazású pakkjaid. El kell előre dönteni, hogy egy kisebb emelkedésben mennyi részvényt, milyen árszinten (nulla körül vagy kisebb mínuszban) pakolsz ki. Ott a stopot is lehet gyakorolni, mert ha átlépné a kinézett árfolyamot, akkor nem kell betenned a könyvbe eladásra, betehetsz stopot, amit mozgatsz az emelkedés alatt napon belül. Ha kiütik, akkor elment, ha tovább emelkedik, akkor bent maradtál.
- Bővítés lehetősége, ha tovább esne: mint a Blumen is írta 8 körül van egy nagy rés (megjegyzem 5 körül is hagyott egyet...). Vagyis előre át kellene gondolnod, hogy a maradék tőkéd (ha addigra felszabadul) megkockáztatod-e 2-3 részpakkos hígításra. Ez nagyon meredeken hangzik, de van az az árszint (pl. 5-8 között), amin a vétel valószínűleg rövid távon is nyereséget hoz. Aztán, ha hígítás után indul meg, akkor már eldöntheted, hogy a nyerőt teszed el, vagy magasabban beragadt pakkok kiszabadítására használod, nullás kifuttatással...
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 17. 23:48
Előzmény: #1405  csilla23
#1406
Köszönöm a tanácsod. Tényleg sokat jelent! 🙏
Kbc-n hol és hogy lehet stoppot beállítani? 
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 17. 23:51
Előzmény: #1404  csibe74
#1407
NIKOLA nálam felejtős volt mindig is, ha valami akkor az egy lufi. NIO legalább már gyárt, van szalon ahol megveheted az autókat, hónapról hónapra nő az eladás és látod, így is zuhan. Nikola meg egy vízió... Dupla vagy semmi
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 18. 00:01
Előzmény: #1402  bull8200
#1408
Neked is köszönöm! Jó, hogy hétvége jön. Bárcsak meg tudnám csinálni, hogy nem nézek rá egy hónapig... 
Annyira jó ez a topic, mindenki segítőkész! Jó hétvégét mindenkinek. 
csilla23
csilla23 2020. 07. 18. 00:05
Előzmény: #1399  Adamoo
#1409
Sztori: állítólag háromszor kell elbukni a teljes tőkéd, nekem 2,5szer sikerült...
2000 elejétől kezdtem kereskedni. Jól ment, napiztam is, szépen jött a nyerő. Elvoltam magamtól, hogy ez már milyen könnyű. Akkor még más világ volt, mert realtime-om ugyan volt, de a brókert hívogattam kötéseknél, stb. Aztán a brókercéget megvette az Erste, brókerestül, és jött a lehetőség az ötszörös tőkeáttételre. 2001 augusztusában gondoltam egyet - készülni akartam a nyelvvizsgára, ami kellett a PhD-képzésre való felvételhez -, és jobbnál jobb papírokba (OTP, Richter, stb) lekötöttem a tőkém ötszörös tőkeáttétellel. Majd Mikulás-raliban kiveszem nyerőben... Aztán 2001. szeptember 11.-én fél négy körül ránézek a BÉT-re, mert azért mindig izgatott az árfolyam, látom minden -4-5%-ban... Tovább nem folytatom, mert élőben jobb a sztori. A lényeg: 3 nap múlva egy filléres sem maradt, leesett a fedezet, és törölték a pakkjaimat. 
Bő egy hónap múlva lesöpörtem a padlást, eladtam a kocsit, stb. Beszálltam megint, sikerült kifognom egy korrekciót, felbátorodtam, aztán egy hónap múlva kb nulla tőkével fejeztem be, mert jött a következő beszakadás. 
Melóztam utána “elég sokat”, utolsó 10 évben pakoltam félre a pénzecskéket, hogy egyszer majd megint... :-) Kimaradtam a Mészi-ralikból, mert 14-16 óráztam tőzsdézés helyett. Aztán 2018 június 1.-el nyugdíjaztam magam, neki ugrottam szeptemberben a BÉT-nek, először végignéztem a 4iG-s ralit, pedig az elején majdnem vettem, de aznap +10%-nál már nem akartam... (Sosem akartam kiszámolni, hogy onnan hány szoroz ott, de úgyis eladtam volna +25%-nál...) Decemberre beindult a biznisz Esttel, Takarékkal, Appeninnel, BIF-fel szépen kerestem, majd tavasztól az indítótőkém felének megfelelő összeget elbuktam fél év alatt, a rossz beszállókkal/kiszállókkal. Szeptembertől váltottam újragondoltam, hogy mit, hogyan csinálok, és 2019 év végére kerültem megint pluszba (indító tőke +15%-ba), minden szart vettem, napiztam az Őrmestert, Nutit, Futurt, Ciget, Opust, ami jött. Végül a tőke jórészét benyomtam a Kulcsba, amiből idén tavasszal kiszálltam a félpakkal (mindent adtam, ami nyerőben volt), a többi beragadva hozzá az osztalékot... Kiszálltam, mert elegem lett az “otthoni” kamu-tőzsdéből, ahol a fundában káosz van, a híreket te tudod meg utolsónak, és a TA sz@rt sem ér, mert a “nagyspekák” direkt arra játszanak, hogy a TA-val húzzanak csőbe. Itt van átlátható funda, a hírek a befektetők nagy részének egyidőben jönnek, és működik a TA, van volumen, bármikor bármennyit vehetsz, eladhatsz. Ultra nagy spekák is vannak persze, de éppen a forgalom miatt csak a saját “hibákból” tudsz beragadni. Én az eddigi realizált nyerőket visszaforgattam, most - bő két hónap után - az áthozott tőkémen +40% haszon van... Viszont a rulettnél sem jön ki mindig a “piros”, nálam a nyerő egy idő után majd megy osztalékos papírba (persze, ha sikerül realizálni, mert addig virtuális). 
Amatőr kategóriában vagyunk, de nincs semmi titok másnál sem, aki “sikeres”: TA-tanulás, infógyűjtés, önreflexió, tudatosság, önismeret és rengeteg meló, etc...:DDD 
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 18. 00:22
Előzmény: #1409  csilla23
#1410
Nem bánnám, ha kihagyhatnám a tőkém elvesztése részt 🤣
Én Opussal kezdtem, aztán 4ig, MOL, OTP, de hamar rájöttem magamtól arra, amit te is leírtál, hogy egyszerűen gagyi a BUX... Bennfentes hírek nélkül. 
Túl jól ment. Itt volt az ideje egy nagyobb zakónak, mert elbíztam magam... Az élet pedig pikk pakk helyretesz. Kiszállhattam volna +30% ban a NIO ból, helyette - 20 ban vagyok per pillanat 
blumen
blumen 2020. 07. 18. 00:29
Előzmény: #1399  Adamoo
#1411
Bocs skacok, csak pókerezni voltam. :D Kedves fórumtárs! Tarts ki, hidd el mindannyian hibázunk, és számolunk el súlyos veszteségeket. Most olvastam Csilla történetét, és kb hasonló utat jártam be én is, bár a nullázást szerencsére elkerültem. Én a szerencsejáték iparban dolgoztam, szóval a kockázatvállalás a merészség volt a legfőbb tanácsadóm az elején. (2017-ben kezdtem) Emlékszem anno 2m ft közötti tőkét toltam a csődeljárás alatt lévő Estmédiába 10-12 forinton.... Voltak is miatta álmatlan éjszakáim, de aztán jól sült el a story, és az össze-vissza tradeléssel is sikerült vaskosan plusszosra kerekíteni a számlám. Amióta elkezdtem tőzsdézni tulajdonképpen én ebből élek, szóval a profit nagy részét sajna felemésztettem. Több mint 1 évet ücsörögtem az Akko investben, és ezzel rengeteg időt pocsékoltam el, amíg tulajdonképpen pénzt is kereshettem volna. (Lusta voltam foglalkozni vele, kiveszegettem a pénzből, am meg bulizgatni jártam.) Aztán jött a covid és lesújtott, hihetetlen erővel. Tétlenül néztem végig a sell gomb megnyomása nélkül (hasonlóan mint te most), ahogy napról napra apad a számlám. Miután észbekaptam és kiszálltam, addigra kb a tőkém 60%-a maradt meg. A bukó visszahozásának érdekében, őrült kapkodásba kezdtem és belevettem mindenbe ami egy picit is megindult, h na hátha, de igazából csak futottam a piac után, szóval még sikerült egy kis pénzt égetnem. A nagy zuhanás előtti tőkémhez képest a pénz 50%-án!!! ültem. Pár nap, talán pár hét vergődés és depresszió után, fogtam és megráztam magam, majd taktikát váltottam. Volt már régebben 1-2 tradem az Amcsi piacon, de tőkét nem tartottam kint. Fogtam és a pénzem 1/3-át átváltottam dollárba. (335-ös árfolyam környékén, szóval azzal spec bukóban vagyok...) Innentől kezdve bújtam az angol nyelvű oldalakat, elővettem a nem túl profi TA tudásomat és elkezdtem fejleszteni, és próbáltam minél több jó lehetőséget megcsípni. Sikerült. Ma az SPCE rallyval a vírus előtti tőkémhez képest 15% pluszban vagyok, azaz március végéhez képest több mint dupláztam a rollomat. Szóval ne add fel, ha ügyes vagy és fegyelmezett, akkor pikk pakk visszahozod a bukót, és pozitívba fordítod az egyenleged. :)
bull8200
bull8200 2020. 07. 18. 00:31
Előzmény: #1409  csilla23
#1412
Az igen! Eladtad a kocsit is? Akkor nagyon akartad. Meg is van az eredménye, mert most már konyítasz hozzá. Grat az eddigi utadhoz! 
A tőzsde és ezek a sztorik megerősítik bennem az élet egyik legnagyobb igazságát, miszerint Okos ember más kárán tanul! Éppen ezért nekem elég 3x elolvasni ki hogyan bukta el a tőkéjét és hányszor. Így el tudom hinni, hogy ez megtörténhet és óvatosabb leszek. Remélem. :) Jó pihit mindenkinek! 
csilla23
csilla23 2020. 07. 18. 00:33
Előzmény: #1411  blumen
#1413
👌👌👌
bull8200
bull8200 2020. 07. 18. 00:37
Előzmény: #1411  blumen
#1414
Haverokkal vagy valami profi helyen pókereztél?
blumen
blumen 2020. 07. 18. 00:39
Előzmény: #1414  bull8200
#1415
Privátban voltam most pókerezni, kb 15-20 ember szokott itt játszani. Olyan haveri körhöz hasonlatos. Duna plázába is mehettem volna beülni a nagy versenyre, de már ilyenkor nincs kedvem végigülni 8-10 órát. 
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 18. 00:40
Előzmény: #1411  blumen
#1416
Valamikor lehetne tartani egy póker partyt! 
blumen
blumen 2020. 07. 18. 00:41
#1417
Mellesleg óriási összetartás van itt a fórumban, jó ezt látni. Köszönöm nektek skacok, kiváló brigád. :)
blumen
blumen 2020. 07. 18. 00:42
Előzmény: #1416  Adamoo
#1418
Rajtam ne múljon, jó pénzért végig is osztom elvégre ez a szakmám. :D
csilla23
csilla23 2020. 07. 18. 00:43
#1419
Apropó!
Ezeken még egyszer szétkereshetjük magunkat:
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200717/kiterjesztette-a-hajozasi-tilalmat-az-amerikai-jarvanyugyi-hivatal-esnek-a-hajozasi-cegek-reszvenyei-441688
A vakcina híreket kell figyelni, meg az esetszámok csökkenését. Amint sikeres lesz a 3. fázis valamelyik biotech-nél (reméljük az MRNA-nál...:DDD), akkor kilő az árfolyam, ami addigra a béka segge alá fog kerülni. Augusztus vége felé érdemes figyelni...Szvsz.
Szerintem a hajózási társaságok megvesznek egy jó adag vakcinát, beoltatják a legénységet, és a megváltott jegyhez adják gratis. Utazás előtt 2 hónappal bemegy az oltás, aztán lehet luxushajózni. :-)))
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 18. 00:46
Előzmény: #1418  blumen
#1420
Én busásan megfizetlek, amint a Nio észhez tért 😛 egyelőre csöves vagyok, de hátha nyerek pókeren pár zöld hasút. Jó célra költeném: higítanék 😄
csilla23
csilla23 2020. 07. 18. 00:46
Előzmény: #1416  Adamoo
#1421
Ja, hogy elbukjuk a kis nyerőnket...:DDD
A Blumen csak oszthat, mert profikat nem szabad összeereszteni az ámátőrökkel...😂🤣🤣
blumen
blumen 2020. 07. 18. 00:46
Előzmény: #1419  csilla23
#1422
Bizony bizony, azokban szép körök lehetnek. Ha meg lesz a vakcina, szerintem rendesen be fog esni a tech szektor, és mozog a smart money az eltiport turisztika ágazatba.
blumen
blumen 2020. 07. 18. 00:51
Előzmény: #1421  csilla23
#1423
Sajnos már annyira nem kártyázok jól, meg már csak olyan hobbiféle ez. Volt egy fél év amíg ebből éltem mondjuk...
csilla23
csilla23 2020. 07. 18. 00:52
#1424
Jó éjt mindenkinek! Még átfutom a twittert, meg a Stocktwits fórumot, aztán elteszem magam, mert holnap (hoppá! ma) reggel indigó az Isztria, majd próbálom nem behurcolni a fenevadat... :-)
csilla23
csilla23 2020. 07. 18. 00:52
Előzmény: #1423  blumen
#1425
Ok, akkor felváltva osztunk. Beszállhatsz, üsse kavics...😃😃😃
blumen
blumen 2020. 07. 18. 00:55
Előzmény: #1425  csilla23
#1426
Na remek, akkor viszont végetek van. :D Jó utat, és jó pihenést! ;)
csilla23
csilla23 2020. 07. 18. 01:12
#1427
Ezt még be kell tennem, most találtam, megszakadtam a röhögéstől,  és igencsak megy az esti témázáshoz:
Nate Geraci (@NateGeraci) Tweeted:Robinhood routing trades to Citadel... https://t.co/wHDz9Wl95n
https://twitter.com/NateGeraci/status/1283926319278022656?s=20
yooio 2020. 07. 18. 15:58
Előzmény: #1411  blumen
#1428
Fura, hogy emlitetted a pokert, en is onnan keveredtem ide. Abbol eltem 10 evig :) Sajnos annyim nincs, hogy nyugdijazni tudjam magam egy lightos etf portfolioban ahol a 3-4 %bol megelik, igy meg okoskodni es dolgozni kell. 
Te mit csinaltal az iparban?
yooio 2020. 07. 18. 16:01
#1429
Kozben tovabbolvasva  latom, hogy osztottal ;) 
Hetfon kijon egy AZN hir a vakcinajukrol. MRNAt esetleg megmozgathatja. Jo lesz figyelni. :)
Serminator 2020. 07. 18. 16:49
#1430
Sziasztok!Tudja valaki SPCE miért esett be olyan csúnyan aftermarketben?
Filip
Filip 2020. 07. 18. 16:49
#1431
Sziasztok!
SPCE-val mizu? nalam a revolut azt irja h 17,68 az arfolyam, mivan??? 24 en zart! lehet h csak bug? 
koszi
csibe74
csibe74 2020. 07. 18. 17:03
Előzmény: #1431  Filip
#1432
MarketWatch -on az after hours záró 24,47. 
Serminator 2020. 07. 18. 17:25
#1433
Nekem is revoluton tűnt fel remélem hogy csak náluk van a hiba..
csibe74
csibe74 2020. 07. 18. 17:29
Előzmény: #1433  Serminator
#1434
Investigen is 24,5 . Szóval lehet csak a Revolut megjelenítése gagyizik. 
csilla23
csilla23 2020. 07. 18. 18:49
#1435
Felpakolom a Nasdaq Composite-ről az e heti TA-okoskodást, hátha valaki nem találkozott még vele. Mindig érdemes egy kis időt szánni rá, sokat lehet tanulni belőle a komplex technikai elemzés alapjairól. No, meg tanulságos is látni, hogy miként látják a “hozzáértők” a “nagy” indexek alakulását.
https://www.investors.com/market-trend/stock-market-update-the-raging-bull-vacation/
shale 2020. 07. 18. 19:06
Előzmény: #1399  Adamoo
#1436
Nio? Parabolikus emelkedes, radomlott , menni kell tovabb.
Hosszu tavra erdemes tartani, amikor 600 millios forgalom van egy reszvenyben ott a nagyfiuk jonnek jatszani  gondolom eladjak a call , put opciokat felfele lefele ) 
6 os  celar , felmegy 16 ra majd osszeomlik.  Amig 200 napos felett van nekem rendben van , felso celar nincs, mert nem tudom becsulni a kinai motyozast. A. Nio beall egy nagy konszernbe? A Dongfeng is indit ev vallalatot ....megeszi az egyik a masikat ? Ki tudja?  Vadnyugat.  
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 18. 22:25
Előzmény: #1436  shale
#1437
Tartást javasolsz?
12,8 körül van az átlagáram
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 19. 17:48
#1438
NIO ról egy cikk, amivel 100% ban egyetértek és bízom benne, hogy ez fog történni hosszú távon.
https://insiderfinancial.com/nio-stock-dont-listen-to-goldman-sachs/180173/
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 19. 18:19
#1439

Nagyon elgondolkodtam. Jó lenne a jövőbe fektetni ebben a szektorban is. Tudtok olyan cégeket mondani, akiknek szerintetek a jövőben még erősebb befolyása lesz? 
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200719/igy-emelkedett-fel-a-vilag-egyik-leggyorsabban-fejlodo-agazata-441628
Rray 2020. 07. 19. 18:58
Előzmény: #1438  Adamoo
#1440
Szia Adamooo!
Goldman Sachra ne hallgass, olcsón akarnak bizonyos körök venni, nyomjàk le az árat...
Augusztusban jön az új auto modell, ha nem leszünk aug végére 20 felett, akkor az összedls NIO részvényem a Tiéd!!!!
Nyugalom a siker titka és a jó beszálló, az utóbbi Neked és nekem sem sikerült, úgyhogy TÜRELEM!!!!
RRAY
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 19. 19:02
Előzmény: #1440  Rray
#1441
Ment a screenshot!
Azért a rend kedvéért hány db részvényem lesz? 🤣
Rray 2020. 07. 19. 19:07
Előzmény: #1441  Adamoo
#1442
Hááát.. Úriemberek 2 dologról nem beszélnek nyilvánosság előtt:
1. Nőkrők
2. Pénzről
De néhány karib tengeri útra elég lesz, csak ne RCL el vagy CCL el menj most :)
Rray
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 19. 21:58
Előzmény: #1442  Rray
#1443
😄
Saját vitorlással mennék! 
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 19. 22:23
#1444
Sorrento-ról (SRNE) találtam egy ilyet:https://www.streetinsider.com/dr/news.php?id=17126160&gfv=1
Tudja bárki is ezt értelmezni? 
Törölt felhasználó 2020. 07. 19. 22:52
Előzmény: #1444  Adamoo
#1445
Srne vásárolt vmi cuccot (know-how), amit nem szótáraztam ki h mire való. :)
Minden jog az övé, a vételi árat térítheti pénzben vagy részvényben is.
FacturaDeLaVega
FacturaDeLaVega 2020. 07. 20. 11:51
Előzmény: #1438  Adamoo
#1446
Goldmanék ezt az elmúlt pár évben többször is eljátszották. Sőt ha jól emlékszem 2 évvel ezelőtt 200-228 közötti célárat jelöltek ki a Teslának és ahogy azt átlépte módosítottak sell jelzésre a részvényen. Az elemzőik körülbelül annyira értenek hozzá, mint én. 
Azt kell nézni mekkora pakkokat tartanak ezekben a cégekben.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 20. 12:09
#1447
Sziasztok spekák! APT szimpatikus nektek? Maszk gyártó cég. 
Rray 2020. 07. 20. 13:46
Előzmény: #1447  JeGeMeLOV
#1448
Szia Jegemelov!
APT ki fog lőni napokon belül, tessék tartani!!!!!
Rray
bull8200
bull8200 2020. 07. 20. 15:15
#1449
Sziasztok,
MRNA csak pullback vagy ennyi volt az emelkedes? Ha pullback akkor 78-80 jo beszallo Csilla? Blumen? Koszi.
blumen
blumen 2020. 07. 20. 15:21
Előzmény: #1428  yooio
#1451
Halihó! Pókert osztottam, majd teremfőnökként versenyeket szerveztem/vezettem, illetve kicsit a ruletten is pörgettem. ;)
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 20. 15:24
#1452
SRNE magához tért 
blumen
blumen 2020. 07. 20. 15:29
Előzmény: #1452  Adamoo
#1453
Pre-marketben már tépik, 5,5m a forgalom eddig. Visszaveszem én is.
ezis
ezis 2020. 07. 20. 15:46
#1454
Sziasztok! Virgin mire esik ennyire?
willy_long
willy_long 2020. 07. 20. 15:54
#1455
Imrn ben mi a hír h ennyire megindult?
autopsyboy
autopsyboy 2020. 07. 20. 15:56
Előzmény: #1454  ezis
#1456
Lehet csak korrigál egy kicsit. Sokat ment mostanában. 
ezis
ezis 2020. 07. 20. 15:58
Előzmény: #1456  autopsyboy
#1457
Köszi
blumen
blumen 2020. 07. 20. 16:04
Előzmény: #1454  ezis
#1458
Szerintem utolsó pullback a hírek előtt. Sok a shortos a papírban, szóval az elmúlt 2nap menetelése után, megrázzák a fát, hogy tudjanak vásárolni. Jót is tesz a papírnak egy kis pihi, kicsit hűlnek az indikátorok, elképzelésem szerint így könnyen át tudja vinni majd a 27,6-os ellenállást. Július 28-án lesz a cabinos youtube live-os tesztrepülés, múltkor a SpaceX kilővést 50millióan nézték, szóval valószínűleg lesz érdeklődés. Az pedig vevőket hoz. ;)
ezis
ezis 2020. 07. 20. 16:06
Előzmény: #1458  blumen
#1459
Köszönöm szépen.Ismeretlen terület az usa, most nézegetek körül még
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 16:09
Előzmény: #1453  blumen
#1460
Én 6,6-on visszavettem :)
Rray 2020. 07. 20. 16:16
#1461
Sziasztok!
VXRT ből énis bevásároltam... SRNE szépen megy, de jó hogy nem adtam el az 5,5 ös vételemet :)
Rray
FacturaDeLaVega
FacturaDeLaVega 2020. 07. 20. 16:30
#1462
NKLA-ra mikortól vártok visszapattanást? 30 megfogja?
Naked 2020. 07. 20. 16:36
Előzmény: #1458  blumen
#1463
Rést betöltöttük visszajött a bolingerbe, innen majd mehet tovább
blumen
blumen 2020. 07. 20. 16:36
Előzmény: #1462  FacturaDeLaVega
#1464
Szerintem igen, 36-40 között van rés azt tölti, hetes charton pedig 31körül van a 20 hetes. 30körül jó vétel lehet, de elég kockázatos papír.
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 20. 17:13
Előzmény: #1453  blumen
#1465
Ilyenkor mennyire para, hogy nem töltötte be a rést? Lehet, még visszanéz? 
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 20. 17:13
#1466
Hol lehet megnézni, hogy egy adott részvényből hány db van forgalomban?
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 17:14
#1467
Spce vicces, volt beállítva megbízásom 22-re, le is ment addig, de a megbízás nem teljesült :))
Van vásárlóerő az tény
blumen
blumen 2020. 07. 20. 17:19
Előzmény: #1467  Törölt felhasználó
#1468
Akkor valószínűleg hosszú sor végére álltal be és nem kapott mindenki aki 22-n állt. :( Érdemes ilyenkor picit feljebb jönni.
blumen
blumen 2020. 07. 20. 17:21
Előzmény: #1465  Adamoo
#1469
Melyik papírra gondolsz most? SPCE-ben 6cent rés maradt, azt töltötte.
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 20. 17:29
#1470
Pl SRNE nel, amikor látszik, hogy nagy rally van, napon belül is kereskedtek? Többször felment 20% ra, majd vissza 14 re. Vagy ilyenkor csak simán tartjátok? 
Rray 2020. 07. 20. 17:36
#1471
Szia Adamoo!
NIO nál megvolt az alj, megyünk felfelé, kövi ellenállás 16 USD
Rray
blumen
blumen 2020. 07. 20. 17:45
Előzmény: #1470  Adamoo
#1472
Csak simán tartás, nem nekem való a daytradelés. Néha szoktam, de 6%-on nem fogok ugrálgatni. 10-15%-nál már megjátszható mondjuk, abból már tudok rendes %-ot lecsípni.
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 20. 17:45
Előzmény: #1469  blumen
#1473
NIO
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 20. 18:05
#1474
Workhorse (WKHS) mennyire biztos, hogy megnyeri ezt a 25 millió dolláros USPS szerződést? Utána nagyot fog durranni
AudreyDeak 2020. 07. 20. 18:38
Előzmény: #1471  Rray
#1475
Miből gondolod, hogy megynk felfele tovább NIO? Ok, hogy most rés tetejénnél van, meg átment a 20 naposon de még csak egy napja emelkedik a pénteki mélypont óta...
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 18:42
Előzmény: #1471  Rray
#1476
Én még lefelé várnám a Nio-t, ez csak egy enyhítés a szorításon...
AudreyDeak 2020. 07. 20. 18:49
#1477
Trump papa mit fog holnap bejelenteni? Várhatóan jó dolgokat..??
Rray 2020. 07. 20. 19:30
Előzmény: #1476  Törölt felhasználó
#1478
Nem várom NIO t lejebb...
Céláram 42,75 USD rövid távon
Rray 2020. 07. 20. 19:36
#1479
Mondjuk ezért:
Crooked @GoldmanSachs the bank that was charged for fraud back in 07 for swindling $1,000,000,000.00 from investors, yes them. They aquired 738,000 shares of $NIO this afternoon after warning the public to sell their shares this morning! They now own 11,000,000 shares! Great job
bull8200
bull8200 2020. 07. 20. 20:55
#1480
Szerintem 6-8$-ig visszakorrigál a NIO az újabb emelkedés előtt. Mivel a legkevesebben erre számítanak, ez a forgatókönyv a legvalószínűbb. :D 
bull8200
bull8200 2020. 07. 20. 20:58
#1481
Sőt ha pontos akarok lenni 3 tippem van a NIO padlóárra. Beírom, és ha bejön szívesen elmondom miért gondoltam illetve itt megmarad. :) Ha nem bánjátok. Szóval: 7.90, 6.50, 5.91
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 20. 21:19
Előzmény: #1481  bull8200
#1482
Nagyon meglepne ha ennyire visszamenni, mondom is miért :
- Folyamatosan emelkednek az eladások, és nem kicsit 
- azért volt egy szép korrekció 
-most fognak bemutatni egy új modellt és indul annak is az értékesítése, ráadásul egy olcsóbb modell. 
- a kínai állam is beszállt + 6 bank
-1,3 milliárdos piac... Van előtte tér bőven 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 20. 21:36
Előzmény: #1482  Adamoo
#1483
HMI - Huami-ról mi a véleményetek? Ha a NIO bejön, ez szerintem még jobban fog tetszeni. Nézzétek meg a pénzügyi sorokat, egy álom. És még teljesen (eléggé) ismeretlen. 
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 20. 21:42
Előzmény: #1483  JeGeMeLOV
#1484
Kíváncsivá tettél 
VUK1980
VUK1980 2020. 07. 20. 21:45
Előzmény: #1483  JeGeMeLOV
#1485
Ez a HUAMI mit csinál ... valami magyar linket tennél be kérlek.
bull8200
bull8200 2020. 07. 20. 21:52
Előzmény: #1482  Adamoo
#1486
Ezeket nem mindig figyelem. Chart alapján nekem így tűnik.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 20. 21:57
Előzmény: #1485  VUK1980
#1487
Szerintem magyart ne keress, de leírom röviden.
- okos óra a fő profil, fitness tracker
- Xiaomi az egyik nagy tulaj
- 90% felett intézmény
- alacsony közkéz
- elemzői célárak 100 fölött vannak, az árfolyam most 16
- Q4-ben gyártják a saját AI chipjüket, ami extra alacsony energiát fogyaszt, vagyis a legjobb chip lesz az okosóra piacon
- görbített üvegű fitness órával jönnek ki, jól néz ki, lesz benne hype
- megszerezték a FitBit PR managerét, holnap tart elő chatet online, lehet nézni, vázolja a fényes jövőt.
Röviden ennyi.
Itt a pénzügyek:
https://www.marketwatch.com/investing/stock/hmi/financials
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 20. 22:16
Előzmény: #1487  JeGeMeLOV
#1488
magyar idő szerint 18 órakor kezdődik a chat, itt lehet követni:
..
https://services.choruscall.com/links/hmi200721.html
FacturaDeLaVega
FacturaDeLaVega 2020. 07. 20. 22:26
Előzmény: #1481  bull8200
#1489
Én úgy gondolom hogy ezt a hetet egy kis RSI hűtéssel 14 körül zárja. Erősen kétlem, hogy szakadás lenne, főleg hogy institutional holderek is veszik Q2-es átsúlyozásba. És a vállalat, ha Teslát nézzük alapul, 25 USD dollár körül kellene, hogy mozogjon az eladásai után. 
Persze majd meglátjuk, hogy alakul, de szerintem nem fogja a kínai kormány elengedni a vállalat kezét.
Technikailag ha a 15 -öt erővel át tudja vinni, és fölötte zár forgalommal, mondjuk 16-18 között valahol, akkor további emelkedésre is van tér. Ha lepattan a 15 ről akkor a dupla csúcs alakzat után naposon elég szépen visszaeshet technikailag. Bár most ugye a TA nem feltétlen használható, ezekben az időkben :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 22:26
Előzmény: #1488  JeGeMeLOV
#1490
Addig még jó lenne, ha lezúzna 13,5-13,8 közé rést tölteni, aztán mehet fel. De az 15% esés lenne, 1 nap alatt nem valszínű.
Szóval irány fel?
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 20. 23:53
Előzmény: #1490  Törölt felhasználó
#1491
Megtettem a tétjeimet, long vagyok. Itt már csak az idő a kérdés szerintem. A fitnesz órák egyre népszerűbbek, jön az AI, figyeli a szívet, szól, ha baj van. Ez jól is néz ki, keveset fog fogyasztani. 
https://www.youtube.com/watch?v=EX4ZibC-PXo
shale 2020. 07. 21. 06:28
#1492
3 reszvenyt figyelek : Jmia , ha atlepi a 10 et itt kapkodtam es elengedtem a longot, alj kereses nem ment.
 Cgen es Mobile iron. 
csilla23
csilla23 2020. 07. 21. 08:57
#1493
Sziasztok! 
Követem a topikot, de ezen a héten nem igazán akarok okoskodni, mert az árfolyamokat/eseményeket sem követem csak esténként. Láthatóan sok jó lehetőség kezd kibontakozni, remélem sokat meg tudtok ragadni, de én úgy döntöttem, hogy ezen a héten nem ugrálok. Nem akarok a “parton” kereskedni, két úszás/könyv/stb között nem is lehet normális döntést hozni. 
SPCE/MRNA: vasárnap rövid gondolkodás után úgy döntöttem, hogy továbbra sem teszek be stopot. A kitörés alá kerültek volna pár %-kal (MRNA 85 körül, SPCE 21 alá), de mivel über speka megy bennük, sok újdonsült részvényesek, és sok dörzsölt spekával, ezért letettem róla, mert úgy, hogy nem tudom/akarom követni napközben, csak egy elbukott “bátorság-próbává” silányultak volna a vételeim... 😒 
Ezek nagyot emelkedtek a múlt héten, várható (volt), hogy lesz egy kisebb/nagyobb megálló, visszateszt. Szerintem az MRNA produkálja a nagyobb hullámokat, láthatóan elég volt hozzá egy okoska elemző (aki egyébként közel 50%-kal emelte a célárat, de közben “alázta” a papírt) és néhány már korábban elsütött hír újratöltése más vakcinákról. Ha a forgalmakat nézzük, akkor akár megint megnézheti a 70 környékét, azonban negatív hír nem érkezett és hatalmas zöld gyertyával törte át az ellenállás, ezért szerintem ezen a héten ki kell bírni a “kisebb zörejeket”. Jövő héten kezdődik a 3. triál, a menedzsment pedig láthatóan érdekelt a minél magasabb árfolyamban, mert szeretnek keresni kisebb/nagyobb pakkok eladásával. Így jövő hétre újabb meghúzást várok, 2. céláram változatlan. Tartás. 
SPCE röviden: mindenki a 28.5 környékével van elfoglalva, de... Elég szépen foghíjas forgalomban a 25.5-32.5 közötti zóna (túl gyorsan zuhant át rajta anno). Szóval, nehogy meglepi legyen, és átszáguldjon az ellenálláson, aztán 31-32 körül pihenjen meg. Nekem mindegy, mert ha megéljük, akkor 38-42-ig tartani szeretném, és aztán is a pakkom 1/2-1/3-át... Céláraim változatlanok. Tartás.
Más: általában a szitu. Szép emelkedések vannak, technikailag minden felfelé mutat a nagy indexeknél, de... 
1. A járvány pörög. Nem látszik a vége, hiába jóval alacsonyabb a halálozási ráta, jönnek majd az újabb szükségkórházak Arizonában, Texasban, Floridában, és azokban a sűrűn lakott államokban, amelyek eddig megúszták. Nem lesz tőle jobb a tőzsdei hangulat.
2. A kínai-ügy egyre mélyül, durva politikai válság van kibontakozóban. Én most nem tennék pénzt kínai kitettségű amcsi cégbe (kínai kínaiba igen, de attól viszolygok..., de azért HAJRÁ NIO!), mert előbb-utóbb keményen odavágnak a kínaiak az odatelepített termelésnek, és az értékesítésnek. Plusz jöhetnek kormányzati szankciók a Kínával “üzletelő” tech óriásoknak.
3. A legsúlyosabb: a Nyugati-parton anarchista-marxista-tökömtudjamilyen “felkelés” (nem túlzás, mert abszolút szervezett, pl. a seattlei rendőrfőnök szerint) van kibontakozóban. Tudatosan támadják a szövetségi épületeket és a védetté nyilvánított szobrokat/emlékműveket, hogy provokálják a Trumpékat. Ez tovább fog gyűrűzni, ebben a szervezett formában, a demokrata polgik uralta nagyvárosokon (jön a rozsdaövezet, és a Keleti-part). Új fokozatra kapcsolt a kampánygépezet, tüntetések és erőszakos zavargások jönnek. Előbb-utóbb oda fog b@szni a tőzsdének is, amint országos kiterjedésűvé válik...
Attól tartok, hogy augusztusban nagy kitárazás lesz...👆
csilla23
csilla23 2020. 07. 21. 09:01
Előzmény: #1493  csilla23
#1494
Ja, még valami: ha lenne szabad tőkém, akkor “maszkos” cégbe tenném, pedig eddig messziről kerültem őket, mert az első hullámról lemaradtam... 🙄
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 21. 09:32
Előzmény: #1493  csilla23
#1495
Kell néha tőzsde mentes időszak, főleg ha ráadásul tengerparton vagy. Érezd jól magad.
U. I: szerencsétd, hogy a kis NIO-mat nem bántottad! 🤣
Rray 2020. 07. 21. 09:39
Előzmény: #1493  csilla23
#1496
Szia Csilla!
Nagyon jó pihenést Neked, jól látod a dolgokat!!!
Rray
Törölt felhasználó 2020. 07. 21. 09:41
Előzmény: #1494  csilla23
#1497
Köszönjük a gondolataidat!
Maszkos cég pl LAKE, APT - de sztem a nagy vételekről már lemaradtunk, és nagyon hírérzékeny az árfolyamuk. Ugyanakkor fundásan mindkét cég jó.
A kínai cégekből nekem CHL van (mondjuk én vettem T és VOD papírt is, szerintem ez a szektor is csak erősebb lesz az otthon maradástól).
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 21. 10:44
#1498
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 21. 11:06
Előzmény: #1498  Adamoo
#1499
Ami ipo a Facebookon szembejön velem, az általában mind scam. Ezt naponta 5x látom. 
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 21. 11:15
Előzmény: #1499  JeGeMeLOV
#1500
De ez a Vodafone official oldalán van

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek