Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 21:20
Előzmény: #297589  Törölt felhasználó
#297600
Amúgy köszi !
Igyekszem mindíg úgy csinálni hogy hasznára váljon a többieknek.
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 21:19
Előzmény: #297594  Törölt felhasználó
#297599
neked van rutin?
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 21:18
Előzmény: #297592  Törölt felhasználó
#297598
Az teljesen nyilvánvaló, hogy aki kiemelkedik a birkanyájból az már nem is tartozik oda, kivéve az olyan pásztorokat akik terelgetik őket mint möbius :) Ezért is kérik mindig a véleményét a bizonytalanságban, ahelyett, hogy gondolkoznának és saját kútfőből próbálnának kereskedni.

Én gyakran írok ide olyanokat (hogy ne szidjanak mint portit, vagy téged) amiket nem is úgy gondolok, de csakis azért mert szeretek a nyájjal szembe menni. Nem mondom, hogy hazudok, de vannak meglátásaim amiket ide nem írok le. Bár ez ritka mivel még én is tanuló vagyok.
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 21:18
Előzmény: #297589  Törölt felhasználó
#297597
Bocsánat ne értsetek félre ! :)
Nem védek senkit sem,nem állok senki oldalán, én pártatlan vagyok, csak leírtam a véleményemet.
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 21:17
Előzmény: #297587  Törölt felhasználó
#297596
1)
Sértődésről szó sincs, csupán némi meglepetésről.

Már csak azért is, mer' ugyi már a Sapir-Whorf hipotézis óta viszonylag köztudott: van némi összefüggés nyelvünk & nyelvezetünk, nomeg gondolkodásunk szerkezete között.

2)
A ZEW:

link

Mint látod -és közvetve utaltam is rá- a kutatásban érdekelt, nem pedig a kereskedésben, könyvvizsgálatban, stb. - ellentétben az általad említett cégekkel.
(Amúgy épp ezt alátámasztandó linkeltem be az eredeti Bloomberg-anyagot is, ami némi betekintést enged a kutatás módszerébe.)

3)
CNN cikket kösz.
Szerintem is megfontolandó.

Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 21:17
Előzmény: #297591  Törölt felhasználó
#297595
köszi a válaszod
ma délelőtt eladtam bukóval 4 körül visszavettem
és várom hogy menjen fel hozzon a héten is az oti egy kis pénzt:) aztán majd meglátom lehet ha felmegy 4000-ig eladok mindent és egyenlőre abbahagyom, mert ehhez már érteni kéne
márciustól ezidáig könnyen lehetett keresni vele de most már nem tudom kiszámítani
meg kéne elégednem az eddigi hozadékkal és lehet befejezni vagy hosszú távra bent hagyni
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 21:13
Előzmény: #297586  Törölt felhasználó
#297594
csak en nem arrol beszeltem amire te valaszoltal...

hanem az alapismeretek hianyarol, meg attol fuggetlenul is ha mar minden konyv megy kivulrol egesz egyszeruen akkor is kell egy kis rutin
ha az megvan akkor kell meg rutin
ha az is megvan akkor kell meg kurva sok rutin...

ennyi
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 21:11
Előzmény: #297591  Törölt felhasználó
#297593
Elnézést rossz linket adtam, most nem a futi a lényeg:

link
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 21:10
Előzmény: #297589  Törölt felhasználó
#297592
erre ket dolgot tudok mondani

1. aki nem csinal elemzest vagy ugy altalaban nem alkot hatarozott kezzelfoghato velemenyt azt nem lehet tamadni, aki csinal elemzest vagy hatarozottan velemenyt alkot abban viszont muszaj a hibat keresni mert ez visz elore..

2, az elemzes jo csak... EGYELORE!!! N nelkul (a vegen) :)
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 21:10
Előzmény: #297580  Törölt felhasználó
#297591
Zárás előtt a S&P500 újra támadja a 920-at.. az pozitív lenne, ha felette zárna (20 napos mozgóátlag), akkor a 3600 simán lehetséges holnap.

link

919,80
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 21:00
Előzmény: #297585  Törölt felhasználó
#297590
es engem milyennek tartasz?
szerinted milyen vagyok? :)
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 20:59
Előzmény: #297585  Törölt felhasználó
#297589
Nagyon ügyes elemzést csináltál ma itt:

link

És örülök, hogy véded mike-ot! Tényleg ő az aki beletartozik az 1%-ba. :)
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 20:58
Előzmény: #297585  Törölt felhasználó
#297588
Igazad van, de ugye azzal nincs baj, hogy valaki amatőr? Azokból lesz a profi (csak bírják gubával).
Aki meg a fórum alapján próbál kereskedni, az el van veszve szvsz! (hacsak nincs jó érzéke a megfelelő információmorzsák szelektálásához)
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 20:56
Előzmény: #297581  Törölt felhasználó
#297587
1. a hangnemmel kapcsolatban nem ertelek, az etetes mindennapos a tozsden :) igy ez a kifejezes is ennek egy fordulata volt
te bajod ha megsertodtel rajta biztos mas az oka amugy csak ram vetited a banatodat
na mi az mondd el :)

2. a zew intezet nekem nem ingem nem hmmm (ugyelek a megfogalmazasra) alsonadragom, nem tudom ki fia borja csinal ott milyen dolgokat, a jp morgan talan nem ilyen hirneves intezet volt? aztan hova lett most a hirnev? hova lett barmilyen minosito intezet hirneve
vagy egyeb cegek, arthur andersen.. deliotte hogy mashova ne is menjunk... jeee csak nem pont ok csaltak ki minden beveteluket off shore cegekbe csak nem ok tanascoltak adoelkerulesi technikakat mindenfele cegnek, jeee csak nem ok veletlenul az otp konyvvizsgaloja... jeee csak nem teljesen veletelnul az o vezerigazgatojukat neveztek ki most bajnai melle penzugyminiszternek... jee csak nem pont ez a bizonyos penzugyminiszter akarja most megszoritani az off shore cegeket... kesz kor bezarult...
ennyit a temarol

3.
igen ebben igazad van most eppen ezt az oldalt talalom igencsak erdekesnek
link

kulon kiemelve es nem gyozve hangsulyozni ezt a reszt...
A three-month market rally has lost steam over the last week as bets that the pace of the recession is waning have turned to worries that the market !!!! has gotten ahead of itself.!!!! <--------- ez a lenyeg!
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 20:54
Előzmény: #297579  Törölt felhasználó
#297586
5 percesen nem soros féle borításban, vagy osztalék utáni szakadékban, vagy döglött pyla vágtában igenis lehet használni ezt a könyvet.
.
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 20:51
#297585
Ebbe a topikba aki beír az 99 % ban amatőr.
A maradék 1 % meg vagy nem írja le a véleményét, vagy meg ha leírja támadja mindenki.

Mi kell ahhoz hogy ne légy amatőr tőzsdés ?

1, vagy : legalább 5 év folyamatos rutin, de úgy hogy még nem ment tönkre az illető. ( egyébként akik nem sikeresek, de évek óta jelen vannak, ők is rendelkeznek érdekes tapasztalatokkal és ezekből lehet a legtöbbet tanulni.)

2, vagy kortól , piaci trendtől függetlenül több évig zsinórban sikeresnek lenni, megverni minden évben legalább a legmagasabb banki kamatokat, állampapírpiaci hozamokat.
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 20:48
Előzmény: #297507  Törölt felhasználó
#297584
neked is csak szerencsed volt,es ha nem jon vissza az ar erted ahol vetted,akkor tovabb ulsz rajta??szerinted az a profi,aki kiuli??
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 20:46
Előzmény: #297577  Törölt felhasználó
#297583
Engem is érdekel, milyen fibo állítgatásokat csináltál...Ha nem tudja exportálni a programod .jpg-be akkor: shift+print screen gomb , aztán bemész a paintbe - jobb egér-beillesztés
Így megjelenik a képernyő a paintben...kicsit vágdbe, de akár rögtön mentheted is aztán www.kepfeltoltes.hu
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 20:45
Előzmény: #297576  Törölt felhasználó
#297582
na latod ebben is milyen rossz a megitelesed mert semmi tapasztalatod nincs benne
ha az hogy beesett mondjuk 12xx-re extrem szituacio volt akkor az hogy utana 3 honaig megallas nelkul emelkedik az micsoda?
lattal mar olyan reszvenyt vagy ami 3 honap alatt megharomszorozza az arat..? mondjuk a 3800 meg tobb is mint haromszoros volt
az snp peldaul a melyponthoz kepest most van plusz 40%-ban avgyis bocsanat ma +35%-ban
otp meg 300%-ban
akkor mi az extrem?

javasolt olvasnivalo mara
link

tobbek kozott azt jelenti hogy ezen a heten magyarorszagon hetfon reszveny penteken meg hatarido kifutas volt/lesz
ha ezt nem tudod micsoda ne tolem kerdezd meg
valamint amerikaban harmas kifutas szinten ezekben az instrumentumokban
ez tobbe kevesbe azt jelenti hogy barmit is csinaljon az snp ma meg foleg holnap annak semmi koze nemlesz semmihez legfokeppen nem a normalis dolgokhoz igy kovetkeztetest semerdemes levonni akarmilyen arszint is lesz...

mivel a kifutasok miatti lezarasok es atkotesek atrendezik ap iacot
ez olyan mint a matav ket napja
kozvetlen osztalekfizetes elotti nap es utanna nap
ha errol sem tudsz semmit akkor ne olvasd tovabb annak a mesternek a konyvet :)

meg egy kerdes.. ezt a bizonyos skalpolasos technikat es mondjuk a napon beluli fibokat a mester milyen instrumentumra adta meg? nem veletlenul devizparokra mondjuk a legforgalmasabb eurusd-re?
vagy kifejezetten reszvenyre? vagy egy indexre?

csak mert hogy tudjal rola az otp-nek kurvara semmi koze nincs a fent idezett dolgokhoz es egy kulfoldi "mesternek" fogalma sincs arrol a ...hmmm "dologrol" (reszvenynek nem neveznem mert ahhoz ugy is kene viselkednie) amit itthon otp-nek neveznek tehat jobb lenne ha egy hazai "mestert" keresnel (en nem vagyok az) aki tudja is hogy mi fan terem az otp

ha ezek utan meg mindig a mester konyvebol akarsz kereskedni akkor: HAJRA! :):)
Törölt felhasználó 2009. 06. 18. 20:44
Előzmény: #297575  Törölt felhasználó
#297581
1)
Mint tapasztaltad talán, "megetetni" senkit sem akartam eddig, és ünnpélyesen kijelentem, hogy a továbbiakban sincs szándékomban. (És nem hiszem, hogy okot adtam ilyen hangnemű válaszra.)

2)
A ZEW Intézet nézetem szerint nem adja a nevét piti banki kamukhoz, merthogy a szakmai hitelesség a fő vagyona hosszútávon.

3)
Eddig úgy érzékeltem, hogy a napi kereskedési meneteken és topikos pengeváltásokon túl általánosabb összefüggésekre & nemzetközi piaci hangulati elmozdulásokra is figyelgetsz.

Ha tévedtem, bocs.
Tekintsd tárgytalannak, hogy a Te figyelmedet is felhívtam egy számomra nem teljesen érdektelennek tűnő információ-mozaikdarabra.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek