Topiknyitó: Alilou3 2017. 10. 05. 15:57

A Jobbik beszüntetéséről beszélnek a köztévében  

Mirkóczki Ádám Jobbik-szóvívő közleményben reagált az M1-en elhangzottakra. "A Fidesz fékevesztett hatalmi tébolyában, maradék gátlását is elveszítve, Európában példátlan módon, az ellenzék legerősebb pártjának, a Jobbik betiltásának lehetőségét is belengette" - írta. "Aljas támadásaihoz ezúttal a közpénzekkel kitömött, a CÖF-höz hasonló álcivil Alapjogokért Központot hívta segítségül...Egyértelmű, hogy a Németh Szilárd-Molnár Zsolttal fémjelzett fideszes látszatviták révén tartja lélegeztetőgépen a szatellitellenzékét, míg az egyetlen tényleges kihívóját, a Jobbikot, diktatórikus eszközökkel támadja, '50-es évek óta nem alkalmazott koncepciós eljárásokat indít ellene" - közölte.
http://index.hu/belfold/2017/10/05/a_jobbik_beszunteteserol_beszelnek_a_kozteveben/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 08:02
Előzmény: #599  Törölt felhasználó
#600
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 07:54
Előzmény: #598  Törölt felhasználó
#599
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 07:52
Előzmény: #596  ________
#598
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 06:51
Előzmény: #595  Vazsmegyei
#597
________
________ 2017. 12. 14. 06:48
Előzmény: #595  Vazsmegyei
#596
viktor csak nem kötötte meg a kutyáit, és mindenáron védik
Vazsmegyei 2017. 12. 14. 00:05
Előzmény: #593  ________
#595
Keress másik orvost vagy természetgyógyászt. Krónikus fájdalmaid vannak! Indulhatsz az UNIOs parlamenti választásokon! Ott a helyed, hogy észhez térjél! Még mindig nem vetted észre, hogy egyike vagy a sok gyűlöletkeltőnek. Vagy legyél élenjáró celeb, hogy ne kelljen foglalkoznod a külvilággal!
buggyant
buggyant 2017. 12. 13. 22:17
Előzmény: #593  ________
#594
Velejeig romlott volt a magyar de Orbanek megregulaztak a plebst
________
________ 2017. 12. 13. 20:10
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#593
a velejéig korrupt magyar miniszterelnök nem ismer határokat, mióta Grazba jár kezelésekre
nem elégszik meg sima választási gyözelemmel, mindent szeretne, totális zsarnokságot
a legalja.hu alá beszorult origo.hu mindenáron a Jobbik lejáratásán dolgozva szinte megsértödik, ha az aktuális áldozatot (Havas) valaki nem szeretné besározni a másik oldalról
http://www.origo.hu/itthon/20171213-havas-ugy-reakciok.html
nyilván az ügyeknek nincs még vége, kivi leszek, mikor érnek el miniszteri szintekre az ügyek
lenne ott minden: családon belüli eröszaktól kezdve gyilkosságig minden, a zaklatási ügyek óvodás szintnek tünnek majd:
http://nepszava.hu/cikk/1072683-prostitucio-es-a-politikusok---pinter-miert-nem-lep
https://atlatszo.hu/2017/02/13/jurgen-roth-pinter-sandor-titka/
http://pestisracok.hu/portik-az-aranykez-utcai-robbantasrol-deruljon-mar-ki-vegre-az-igazsag/
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 13. 01:04
Előzmény: #589  zajec
#592
tudtalak követni. de fenntartom, hogy a mikro (mely nevében is elüt a kis- és középtől és nem is szerepel a rövidítésben, amely ezért nem mkkv) jobb ötlet híján a kategória besoroltja.
.
ami a mentalitásom megszólítását illeti:
.
istenem, bejött egy olyan csúcsszezoni extra rendelés, amihez tegnapra kellett félmillányi plusz áfa terméket összedobni (ilyen igények naponta jönnek főszezonban hozzánk) és pont az a kurva bő kilónyi szilva hiányzott hozzá, akkor mennyiben kisbolti mentalitás a következő opciók közül a harmadikat választani? Lehet, hogy ismeretek hiányában ítélkeztél:
1. majd jövő héten lesz szilvám a tuti helyről, ezt a rendelést meg visszautasítom, hadd szopjon a megrendelőm is az ő kuncsaftjánál, nem az én problémám (persze de, mert ettől a megrendelőtől évi 1 és 2 milla közti adózás előtti nyereségünk van - figyelem, nyereség, nem árbevétel. ez azért jól jön a többi mellé)
2. beszaladok vagy beküldök budapestre egy kollégát a szokásos helyre a szilváért, ami több óra kiesés a munkából plusz utazási költség, esetleg kihozatom motoros futárral párezerért a kiló szilvát
3. megyek egy kört a városban és benézek a potenciális lelőhelyekre, rövidre zárva a kérdést - ha nem sikerül, akkor még ott a 2-es opció
.
a példám nem azt akarta illusztrálni, hogy nem tudok megfelelően mérlegelni a lehetőségek között, sajnálom, ha ezt lehetett kisejteni belőle, hanem azt, hogy az átlag magyar mikrovállalkozás ennyire szarul produkál. minden második webáruház nem szállít és nem válaszol, a zöldségesnél nincs a 10 alapcikken kívül áru, a mester nem jön,  satöbbi. vagyis ezekre sehogy nem lehet támaszkodni. illetve picit néha lehet, látod, kaptam szinte elegendő szilvát, tök király. ezt hívják vakszerencsének, amire azért nem lehet építeni.
zajec
zajec 2017. 12. 12. 23:42
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#591
Te magyar vagy? aki szereti a diktatúrát? Vagy te más magyar vagy szabadságszerető és szabad..igaz?
Törölt felhasználó 2017. 12. 12. 23:34
#590
Be is fogják!!!!Putyintól lehet tanulni!!!!!De a magyar mindig is diktatúra szerető nép volt!!!!Ezt nem szabad elvenni tőlük!!!!
zajec
zajec 2017. 12. 12. 23:21
Előzmény: #588  _Bekre_Pal_
#589
https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/asset_publisher/-/asset_publisher/J1q1NxT6idbc/content/tajekoztato-a-mikro-kis-es-kozepvallalkozasok-kkv-minosites-megallapitasahoz-es-a-partner-es-kapcsolt-vallalkozasok-meghatarozasahoz?inheritRedirect=false
"Tájékoztató a mikro-, kis- és középvállalkozások (KKV) minősítés megállapításához"
ezek gazdasági meghatározások.. függetlenül attól mit gondolsz..
Persze alapból igazad van.. sokan munkahelyet teremtenek önmaguknak..és a boltba zárják magukat napi 12-18 órára..nincsenek motiválva..befásultak.. ugyan azt csinálják de más más eredményt várnak.. látják jól megy a kisbolt..ők is nyitnak egyet a ház aljába.majd egy harmadik is.. a végén annyi részre osztják a tortát, ahol már mindegyik tönkremehet..vagy kinlódnak..kistelepüléseken még bejön az irigység.. inkább messziről cipekedik de nemvesz a Józsinál.. ettől ezek még jogilag kkv-k.. max a vállalkozáshoz semmi közük..
szidod a kisboltok mentalitását..de nálad is az volt.. apukám szaladj ki 1,2kg aszaltszilváért.. a kisboltok belőtték a lakossági fogyasztást.. annyit tartottak..
Kis dolgokból csak kis  dolgok lesznek..
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 12. 23:02
Előzmény: #586  zajec
#588
jaj te ne taníts engem, mert látatlanban többet tudok a témáról
.
k
.
k
.
v
.
azaz
.
kis
.
és közép
.
vállalat
.
a mikro is fel van sorolva, hát persze, mert a kkv alá már nem csináltak külön szektort, a mikro ennek az alján a resztli. én is egy ilyenben dolgozom egy ideje, de nem képzelem magam kkv-nak
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 12. 22:57
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#587
egy példa:
.
itt lakom az ország Budapestet is beleértve 24. legnépesebb városában. jó, nem az a metropolisz, de nem is olyan kicsi mint vác vagy szekszárd
.
a minap szólt az asszony, hogy kellene még hozni aszalt szilvát mert kevés lett, valamihez hiányzik neki úgy 1200 gramm (ilyen a munkánk, ilyeneket is használunk). ezerpárszázért szoktuk venni kilóját áfástól, számlával normál esetben, így szezonban 5-15 kilós lépésekben.
.
bejártam a város zöldségeseit, kérlek szépen a két legnagyobban kaptam, az egyikben 50, a másikban 60 dekát. ezzel lenulláztam a város aszalt szilva készletét. azt sejtheted, mennyi számlát kaptam. persze kereken dupla annyiba került, mint a számlás helyen a fészkesfővárosban.
.
ilyenek ezek a mikro(se)vállalkozók nálunk, amik nyúlperspektívából kkv-nak tűnnek
zajec
zajec 2017. 12. 12. 22:54
Előzmény: #584  _Bekre_Pal_
#586
oLVASD EL AMIT BERAKTÁL.. 2millió eur alattiak a mikrók.. és ők is KKV..
2millió eurig rugalmas felépitésű céged lehet..felette már vállalati struktura szükséges.. a feladatokat ki is lehet szervezni.. nem kell nagy létszám.. de ezek már külön óra..
Törölt felhasználó 2017. 12. 12. 22:08
Előzmény: #584  _Bekre_Pal_
#585
Megnézném amikor egy bevásárlásnál elmegy 8-10 kisboltba, mert csak úgy tudja összeszedni amit venni akar.
Árban pedig szinte biztos hoyg drágább.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 12. 22:03
Előzmény: #582  zajec
#584
amiket sorolsz az nem kkv, még csak nem is mikró, hanem konkrétan fing se
.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Mikro-,_kis-_%C3%A9s_k%C3%B6z%C3%A9pv%C3%A1llalkoz%C3%A1s
Törölt felhasználó 2017. 12. 12. 21:46
Előzmény: #582  zajec
#583
A szolgáltatókról egy szót írtam. Olvass vissza, ha nem hiszed.
A kereskedelemben volt a KKV-k legjelentősebb visszaesése a nagy üzletláncok miatt.
Mára szinte teljesen elhanyagolható a szerepük a kiskerben. Elég nagy  része csak kényszervállalkozó.
zajec
zajec 2017. 12. 12. 21:24
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#582
ez igy elég karcsú..csak azt mondod az nem.. és? Én meg azt mondom igen.
A középréteg erősitése a cél.. az alacsony jövedelműek valamiért keveset keresnek.. vagy képességek vagy lehetőségek hiányoznak.. vagy a tudására nincs szüksége a társadalomnak..
Szerinted hol tevékenykednek a kkv-k?  szolgáltatások kisker.. nem tudom miről beszélsz..minden sarkon van kisbolt.. zöldséges.. cukrászda.. ruhabolt..
szolgáltatások..tudod kik azok? ..kozmetikus fodrász..autószerelő festő burkoló.. könyvkötő.. szabó..vizszerelő.. asztalos ács..stb stb..
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 12. 07:58
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#581
a kkv-k szopását megerősítem

Topik gazda

Alilou3
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek