Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nibol 2020. 06. 15. 12:33
Előzmény: #478  csilla23
#480
Sziasztok,
Topic indulás óta követlek benneteket passzívan, a Reit es topic ban is. Köszönet a sok jó tippért, sok új cég került fel a figyelőlistámra a ti ajánlásaitok alapján.
Tökéletesen egyetértek Csilla összefoglalójával, azt hiszem a ti kereskedési stílusotok áll hozzám a legközelebb, így könnyű azonosulni, és csendben bólogatni amikor ugyanolyan hibákat követek el mint ti is :) 
HC vonalat január óta követem, az alábbi meglátásaim vannak:
TDOC  - amennyire én tudom a piacán ő az egyedüli versenyző (aki tőzsdén is jelen van),  Jeff bácsi befektetett a riválisába, akik előbb utóbb tőzsdére lépnek, addig pedig TDOC-ban elég jó potenciál van YoY növekedésük kiemelkedő. ( Utána pedig a versenyhelyzet miatt lesz érdekes. )
MRNA / INO / NVAX / GILD - Ezekkel több köröm volt, hírekre jól le-lehet kereskedni.
Most  INO-t figyelem, júniusban jön ki a phase 1 eredmény, addig pedig jóárasították azzal hogy az USA 5 cég projektbe nem vették be őket. ( nincs benne pozim perpill, több köröm volt GILD kivételével mindegyikben )
VEEV nekem is szimpi, szeretnék is venni, annak ellenére hogy a cégkultúrájuk évről évre romlik, ez persze szubjektív, hogy kinek faktor. ( alkalmazottak, céges struktúra, service minőség, fenntarthatóság) 
Üdv, N
Adamoo
Adamoo 2020. 06. 15. 12:10
#479
Sziasztok!Régóta követem ezt a topicot és nagyon hasznosnak találom.
Mit gondoltok a Flowserve részvényekről? Ma szeretnék vásárolni belőlük, főleg, ha tényleg 7% os eséssel indulna neki a napnak.
https://www.investing.com/equities/flowserve-corp
csilla23
csilla23 2020. 06. 15. 10:42
Előzmény: #476  blumen
#478
A healtcare-ben nem egyszerű a helyzet. Szvsz. 
Szektor szinten rövid távon (köv hetek) oldalazás, középtávon (idén) kisebb hullámok, hosszú távon igen ígéretes. Lesznek kiugró részvények (biotech, COVID-19 vakcinák és gyógyszerek), de a szektor mégiscsak defenzív.
Külön “kutatómunkát” igényel a szektor! 😃 Nekem most komoly tőkerészem van két papírban (ABBV, ABT), de nem várok bennük +10%-nál sokkal többet mostanában.
Öt területre érdemes figyelni, szerintem:
1. Ált. gyógyszergyártók: “nem koronás” új fejlesztések, adott cég húzógyógyszereinek “cseréje” 
- pl. ABBV
2. Ált. gyógyszergyár + biotech együttműködések: COVID-19 vakcinafejlesztés 
- 5 cég USA kormánytámogatással + más cégek is, saját kontóra) - MRNA, MRK, JNJ, AZN, PFE + sokan mások 
3. Általános gyógyszergyártók: COVID-19 gyógyszerfejlesztés 
- GILD, REGN...
4. Gyógyászati eszközgyártók: diagnosztikai, “laboros” cégek (tesztelő, szűrőeszközök, nem csak COVID-19)
 - ABT (kiemelten), + eü. gyógyászati segédeszközgyártók  (pl. LAKE)
5. Eü. informatikai rendszereket fejlesztők/szolgáltatók 
- VEEV kiemelten (!)
Én a VEEV-et akarom még behozni a porfóliómba, azonkívül, hogy figyelem az esetleges jó visszaszállót az MRK-ban, és az SNY-t, hátha kitör. Az ABBV-t nem a Corona miatt vettem, az ABT is félig-meddig...
Egy nyugodt hétvégén rendszerezni akarom a healtcare cégek COVID-19 fejlesztéseinek státuszát (ha elkészül közkinccsé teszem...), mert kora őszre beérhetnek az első vakcinák és gyógyszerek, de beszállni szerintem előtte kell. Kockáztatva, a 3. Trial időszakában... 
blumen
blumen 2020. 06. 15. 08:58
Előzmény: #471  rbbj11
#477
Persze kollega, én kíváncsi vagyok rá hogy mi alapján választassz papírokat shortra, ha leírod megköszönöm. :) 
blumen
blumen 2020. 06. 15. 08:56
Előzmény: #466  csilla23
#476
Ez tényleg jó kis írás lett, vigyázzunk is arra hogy ez így maradjon, és vígan tudjuk megskalpolni az amcsi piacot a remek tippekkel! Most nézegetem a híreket, elég sokban szerepel a koronavírus, szóval itt az idő visszaköltözni a healthcare papírokba? Még nem is voltam nyaralni, aztán máris jön a második hullám, na ne már!
rbbj11
rbbj11 2020. 06. 14. 10:22
Előzmény: #474  Tontojoy
#475
nem biztos, előbb írtam, hogy jöhet ki belőle.
Egyelőre csak a csődvédelem biztos, ez a chapter 11.
Szűz kéz mindig szerencsés , de szerintem mostantól nagyon ügyelj arra hogy ne veszítsd el a könnyen jött extra nyerőket. Én helyedben nem csinálnék semmit a továbbiakban ,  amíg nagyon alaposan nem tájékozódnék és nem építenék stratégiát az amerikai piacra. 
Tontojoy 2020. 06. 14. 08:56
Előzmény: #473  rbbj11
#474
Teljesen új nekem az USA piac.. mielőtt kilőttek volna a légitársaságok a penzem magy részével azokbe fektettem. American / Delta , united.. A hertzet pedig zsigereimben éreztemn, hogy1 dollár alatt venni kéne, de nem léptem meg. Ugyhogy kivártam a nagy esést 6rol és belevettem 2 dodoért. :)
Tehát akkor a chapter 11 azt jelenti, hogy biztosan felszámolják ?Mert myíván arra indult be a speka, hogy megússza.
rbbj11
rbbj11 2020. 06. 13. 10:43
Előzmény: #472  Tontojoy
#473

Hogyne vezethetnék ki!!! Söt, nullát is kaphatsz érte, csödben van!! Mindig elámulok az ilyen tájékozatlanság melletti spekulálásoktól :OOOO
Ha a legandás nagybefektetö tulaja egyben kitárazott 0,7 usd-ért, képzelheted, mennyit ér....dollármilliárdos veszteségnél biztosak lehetünk benne, hogy kiszámolta, mennyit ér felszámolás után.
Az egyetlen reménye a tervezett új részvénykibocsátás, ami viszont egyenlö a meglévö tulajok brutális kihígításával. De szerintem bolond az, aki az új kibocsátásban jegyez, és finanszírozza vele ill nyakába vesz tulajként egy adóssághegyet.
Tontojoy 2020. 06. 13. 10:29
#472
Mit gondoltok a Hertzről? Csütörtök záróba belevettem és Péntek délután ki is ment. Ugyanígy az American Airlinest. 
Mi az, hogy chatper 11 alatt van a csődvédelem? Tényleg kivezethetnék a tőzsdéről, mert ivestingen ilyeneket olvasok.
rbbj11
rbbj11 2020. 06. 13. 09:39
#471
Shortokkal is foglalkoztok? Én swingre nyitottam tegnap este jó néhányat. Az erös cégeket sose shortolom, csak amik túlárazás után gyenge teljesítményt mutatnak.
csilla23
csilla23 2020. 06. 12. 21:38
Előzmény: #468  Rray
#470
Blumennek köszönd! Ő indította “Tilray” néven. Aztán én is elkezdtem beírogatni, jókat dumáltunk. Jó valakivel megosztani a tippeket, jó és rossz tradeket, ügyes és ügyetlen beszállókat/kiszállókat.
Egyébként a REIT-topik is tök jó, hasonszőrű társaság van...
willy_long
willy_long 2020. 06. 12. 21:26
Előzmény: #467  csilla23
#469
Köszi! Megnézem ott is, hátha ragad rám ott is vmi! +
Rray 2020. 06. 12. 21:17
Előzmény: #466  csilla23
#468
Csilla nagyon jó ez a topic, így tovább, örülök hogy itt lehetek! :) 
csilla23
csilla23 2020. 06. 12. 21:12
Előzmény: #465  willy_long
#467
A guru?
A REIT-topikban kb szintén bő egy hétig Lost írogatott. Hasonló színvonalon, segítőkészséggel. Aztán lelépett.
Tutira ugyanaz a tag volt. Érdemes visszanézni minden beírását. Egy vérprofi.
Hogy miért jött és ment?
Szerintem olvasgatott minket, úgy döntött, hogy egy kicsit a hónunk alá nyúl, aztán ment a dolgára.
Köszönjük! Visszavárjuk néha-néha, miközben “szétspekázza Amerikát” (is)!
csilla23
csilla23 2020. 06. 12. 21:07
#466
Igen. Frankó a topik. 
Én örülök, hogy 
- nincsenek monetáris okoskodók  (nem azok szintje, akik véleményt szoktak róla mondani, többnyire poziból), 
- nincsenek elliott hullámlovasok (habár szívesen nézem meg máshol, de nem ez alapján döntök, mert óránként újabb verziókat kell gyártani), 
- nincsenek kötözködők, le- és beszólók (meghagyjuk a BÉT-es szocializálódottaknak), 
- nincsenek összeesküvés-elméletgyártók (akik kis hazánkból próbálnak felfedni tengeren túli machinációkat, és már Mészárosoznak is...), 
- nincsenek profitért észnélkül remegők (akik a speka közben beragadva szitkozódnak, ha elszúrtak valamit).
Vagyunk, akik lazán, önkritikusan, magunkat is kiröhögve “spekázzuk együtt Amerikát”.
Hú! Ez jó lett... Fő a szerénység!  :DDD
willy_long
willy_long 2020. 06. 12. 19:49
Előzmény: #464  bull8200
#465
Jaja, hol a guru? Hasznos linkeket osztott és Elég jó ötletei voltak, 2-3 tippje is amit megjatszottam bejött és szépen hozott! Innen is köszönet érte! A topik egyébként nekem is bejön, semmi nyavajgás, meg fröcsögés, csak korrekt hsz el! Csak így tovább! 👍
bull8200
bull8200 2020. 06. 12. 19:37
Előzmény: #463  blumen
#464
Szeretem az ilyet. Nem tud  sikeresen kereskedni, így lenyilatkozza, hogy valószínűleg más sem tud. :D Igaz, hogy volt napközben 30 percen belül közel 6%-os mozgás, dehát az nem számít. Attól még behúzzák a kicsiket és kész. Jah az eleje kimaradt. Hi all! I am new here. :) Tetszik a topik, pár napja itt vagyok csendben veletek. Találtam már jó ötletet. Köszönöm ezúton is. Breathless hova tűnt? Ő írta.
Rray 2020. 06. 12. 18:57
Előzmény: #454  csilla23
#462
15re alltam be nem voltam gepkozelben annyiert kaptam :)
Eltesszük a fiokba 17nel adjuk :)
Koszi
Rray
HoStrucc
HoStrucc 2020. 06. 12. 16:40
Előzmény: #451  blumen
#461
Van. 

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek