Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 14:56
Törölt hozzászólás
#1360
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 14:54
Törölt hozzászólás
#1359
Civinjanos 2011. 05. 06. 14:49
Előzmény: #1356  stock33
#1358
Kedves Zsaver, kedves Stock,

ma már többször, így ezúttal is ismétlésekbe bocsátkozom, de nem baj:

Ha valaki alapvetően nem tájékozott, vagy tájékozódik és ráadásul még arra sem vette a fáradságot, hogy értelmezze, amiket leírtam – akkor is rengeteget írtam -, vagy nem képes értelmezni azt, akkor az ne tőzsdézzen. Amit én csináltam az tisztességes, átlátható és követhető volt – ha valaki nem így látja, azt (az embert) sajnálom, nem való sem befektetőnek, sem spekulánsnak, azaz semmi alapja annak, hogy ebbe a topicba írjon. Ez egy tőzsdei topic, ide az írjon, aki ért a tőzsdéhez.

Őszinte híve
Civinjanos 2011. 05. 06. 14:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#1357
Pénznyelő,

ezt már nagyon sokszor leírtad és én nagyon sokszor próbáltam elmagyarázni, hogy a cégnövekedés – igenis – előzte a részvénykibocsátást. Egész egyszerűen nincs igazad, néhol magadat is cáfolod. Leírom – a Te többször leírt levezetésed alapján - miért.

A Humet – kis túlzással – semmit sem ért, de ki volt bocsátva kb.: 15 millió részvény; ezzel a csőd le volt tudva. A csődben a cég nullát ért. A nullából lett az, ami. Ismétlem: a nulláról növekedtünk négymilliárdra, azaz gyakorlatilag nulla forint értékű részvényekből lett valamit érő részvény.

A csődben – a siker esetére – egy részvény ára konszenzussal 29 forint lett. A nap végén (2008. ősze) egy részvény fundamentális alapokon mérve 50-60 forintra ment fel.

Mindez egyszerűen:
o volt 3,6 millió darab részvény nulla cégértéket képviselve (csőd előtt)
o lett 15 millió darab részvény 450 millió forint értéket kiadva és elkezdődött az akvizíciós program;
o aminek a végére 60 millió darab részvény volt kibocsátva 4 milliárd forinttal és 300 millió eredménnyel,
azaz
o nulla
o 450/15millió= 30 forint
o 4000/60millió = 66 forint
Ez növekedés a darabszámhoz képest. Ez matek.

Őszinte híved
stock33
stock33 2011. 05. 06. 14:40
Előzmény: #1354  Civinjanos
#1356
tőzsdézhet, csak messzire kerülje el azokat a cégeket, ahol zárt körben, a tőzsdei ár töredékén részvényeket bocsájtanak ki, és azokat "baráti kezek"-re bízzák. még a végén a "baráti kezek" megtartanak maguknak valamennyit. mondjuk 12 milliónyit.

én sok évvel ezelőtt leírtam: azért nem piszkálom még bottal se a humetet, mert egyáltalán nem tartom indokoltnak, hogy az új részvények ne a humet tulajdonába kerüljenek, és onnan adják tovább az akvirálandó cégek tulajdonosainak. sejtésem is beigazolódott, mert már akkor is feltételeztem, hogy simli megy a háttérben, és a részvények egy része "elkallódik"
zsaver 2011. 05. 06. 14:38
Előzmény: #1351  Civinjanos
#1355
Oh, de érdekes:
- a 1346-as hszben 15 millió db részvény a sikerdíj,
- a 1358-as hszben már csak 12 millió db részvény.
- a 1346-os hszben 45 millió rv-ből, a 01358- hszben 48 millió rvből építette fel a kamu céget (amibe több volt a jelzálog hitel mint a saját tőke).

Azt elfeledte leírni, hogy évközben akvizíció helyett hány millió db részvényt döntött a piacra a saját számlájáról és a cége számlájáról.



Civinjanos 2011. 05. 06. 14:33
Előzmény: #1352  Törölt felhasználó
#1354
Kedves Longoló,

mennyiben és miért illetett volna meg egy gyors árfolyam-növekedésre spekuláló „kisbüfit” sikerdíj?
Mindenki tudta, vagy tudnia kellett volna, hogy hogy a Humet leányai, így a Humet sem fog hamarosan osztalékot fizetni, hiszen akik eladták nekem a vállalataikat, azok nem láttak osztalékpotenciált a saját (eladott) cégükben (hiszen akkor nem adták volna el). Így aztán evidencia volt, hogy azok a részvények, amelyek az akvizícióban a vételárat képezték, a piacra kerülnek – ez átmeneti – esést fog okozni. Erről ír fentebb t. Pénznyelő.
Mindent nem lehet egyszerre, főleg nem (kész)pénz nélkül: felépült a vállalat, nyilván az akvizíció részesei (eladók) kiszálltak (hogy miért azt leírtam), majd ezt követően volt várható, hogy az árfolyam a helyére kerül. Ez egy folyamat. Hogy a reális ár mennyi, azt akkor is többször leírtam. Aki ilyen összefüggéseket nem ismer fel, az ne tőzsdézzen.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 14:16
Törölt hozzászólás
#1353
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 14:04
Előzmény: #1351  Civinjanos
#1352
A maradék 48 mill.büfik pénzéből amiért nem kaptak 12 mill-rvnek megfelelő sikerdíjat.
Civinjanos 2011. 05. 06. 13:58
Előzmény: #1350  zsaver
#1351
Tisztelt Zsaver és Budfox,

Még egyszer, röviden.

Az összes kibocsátás 60 millió részvény volt, amiből az én „sikerdíjam” 12 millió (nem 15) darab. A „maradék” 48 millió darabból felépítettem egy négymilliárd forint saját tőkéjű (vagyonú) cégcsoportot, aminek a nyeresége 300 millió forint volt. Hol itt a hiba?

Őszinte hívük
zsaver 2011. 05. 06. 12:03
Előzmény: #1349  zsaver
#1350
cinin = civin
zsaver 2011. 05. 06. 11:59
Előzmény: #1347  BudFox
#1349
cinin a Humet Rt 2008.évi 60.000.000,-db
részvényéből, nyugdíjazásakor magával vitt 11.858.096 db részvényt (ebből 703971db a saját számláján, és 11.154.125 db a SINERGIE Zrt számláján lévőt), - ezekből nem lettek akvízíciók,
pedig arra lettek állítólag jegyezve.

Évközben kb. 40 Mdb zártkörben 6 ft-on jegyzett részvényt öntött a kisbüfikre.

Jócskán meggazdagodott a csalárdságából,
noná, hogy brókerjei és az orvosai a sokpénzűt ma nem elmebetegnek szóllítják.

Bezzeg, ha bíróságra kellene menni-e, az ügyvédek sora lobogtatná a sárga papírt, hogy nem beszámítható, hogy rákos, stb...
bereczarpad 2011. 05. 06. 11:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#1348
Tisztelt Civin János!

Én jelenleg a philaxiában élem meg az értékvesztést, de sokan vagyunk a Kegben, Econetben, Synergonban....stb.
Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e kapcsolat köztük Ön szerint a háttérben, hogy hasonló utat járnak be, és. Van- e inforációja esetleg arról, hogy melyik kisebb cégnél van jelenleg igazi értékteremtés.
Előre is köszönettel Berecz Árpád
BudFox
BudFox 2011. 05. 06. 11:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#1347
Tisztelt Civin János

Mint mindig, ön most is minden vádat elhárít, letagad.

Akkor miért jártak rosszul a kisbefektetők állandóan ?

De nem is kell mást mondanom...szavazzanak a topik olvasók az én hozzászólásomra ha úgy gondolják hogy kilopta a kisbefektetők alól a vagyont,
és szavazzanak Civin János hozzászólására ha nem történt semmi káros a kisbefektetőkre nézve.
Civinjanos 2011. 05. 06. 11:20
Törölt hozzászólás
#1346
bronz 2011. 05. 06. 11:15
Előzmény: #1344  Magicmaan
#1345
Így van. Nutex csak a lefelé irányt.
Magicmaan
Magicmaan 2011. 05. 06. 11:12
Előzmény: #1329  Törölt felhasználó
#1344
Most át lehet váltani egy az egyben Pannunionra ezt a szart :) Úgy mindenki jól járna :)))
BudFox
BudFox 2011. 05. 06. 10:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#1343
Ön már 4 éve ezt szajkózza hogy vállalat építés, meg hogy a csődből rángatta ki a humet -et...stb..

De akkor miért érzik úgy a kisbefektetők hogy kilopták alóluk a vagyont ?
És nem csak hogy úgy érzik..mert látható is hogy a számlájuk értéke csökken.

Azzal védekezik állandóan hogy növekedett a cég régebben...de arról nem beszél hogy a részvénydarabszámot felhigították,és az új részvényeket állandóan a kisbefektetők nyakára öntötték...

Miért nem kaptak a kisbefektetők is részvényeket ?
Miért nem lehetett volna nyilvános jegyzés mindenkinek ? nem csak a "belső kör"

Az Ön idejében kezdődött a kisbefektetők kirablása...bár törvényes módon..de korántsem etikus módon.
Hiába is próbálja kimagyarázni.

Már 3-4 éve megmondtuk hogy nyilvános jegyzés kellett volna..de folyton csak hárítani tettszett...persze...mert akkor nem jutott volna a saját zsebébe sok tíz millió forint.
Civinjanos 2011. 05. 06. 10:51
Előzmény: #1341  Törölt felhasználó
#1342
Pénznyelő,

az előbb azt írtam, hogy aki ilyen papírokat vesz, vagy elfogad, az vagy elmebeteg, vagy nagy anyagi bajban van. Ez a véleményem az elmúlt időben nem változott. A bankárom és az orvosaim szerint ez a probléma – egyelőre – nálam nem áll fenn.

Őszinte híved
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 10:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#1341
Nem is vételre gondoltam... Hanem arra, hogy a követelését esetleg Nutex papírokkal egyenlítik, egyenlítették ki. Ez ugyanis többünkben felmerült itt. Ezzel kapcsolatban mit tudsz nekünk mondani: kaptál-e Humet/Nutex papírokat?

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek