Topiknyitó: Portfolio 2010. 01. 08. 14:20

Benedek Fülöppel erősít az OTP  

Ugrás a cikkhez
Az OTP Csoportnál folytatja munkáját Benedek Fülöp, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) közelmúltban lemondott vezérigazgató-helyettese - derült ki Csányi Sándornak, az OTP Bank Nyrt. elnök-vezérigazgatójának pénteken a Debreceni Egyetem...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=126797
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 16:13
Előzmény: #35  saru
#41
mit csinált?
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 16:14
Előzmény: #40  sokmani
#42
rémlik, simicska is az ingatlanokkal foglalkozott csányinál.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 16:19
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#43
Amennyiben mi lennénk pl.Kína, akkor ezek az emberek rég a bitófán lennének.

Mivel ez Magyarország, így ők képviselik a törvényes gazdasági elitet...
Csányi, Hernádi, Simicska. Kaja, Bajnai...stb.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 16:22
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Ne keverjük a kettőt. Pont ez volt a mondandóm lényege is. Csányi ügyes, de nem bűnöző. Akit felvett, az bűnöző, el is ítélték.

Az ügyesség és bűnözés között sokszor nagyon vékony / hományos a határmezsdje. De azért van. És van, amikor egyértelmű a különbség a kettő között.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 16:55
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Törvényeink szerint nem bűnöző, de...
- évente milliárdokat vesz ki a cégből részvényopció formájában, holott annyit tesz, ami a munkaszerződésében kell hogy legyen leszabályozva
- A MOL igazgató tanácsának tagja, ezért kedvezményes hitelt biztosít a közelállóknak, hogy a semmiért ki tudják fizetni az opciós részvényeiket.

Nem tudom. hogy szoktál-e tőzsdézni, de kaptál már ingyen- kedvezményes áron- valamit a börzén?

Még egy gondolat a törvényességről.
Ezelőtt 20 évvel törvényes volt az 56-os sortűz!
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 17:59
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#46
Valahol olvastam, hogy Kínában nem bitófa van, hanem tarkólövés. A kivégzés kb 5-10 dolláros számláját pedig kiszámlázák az elítélt családjának.

Félelmetesen embertelen a kínai rendszer, de a 'gazdasági' bűnözők is ezt a büntetést kapják.

Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 18:13
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Igen tudom még nem jogerős elítélt, és ha Csányin múlik nem is lesz az.

Akkora xarkupac ez az egész , hogy azt csak kevesen látják át. Nem én vagyok az egyik közülük. Szerencsére.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 18:18
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#48
csányi jogerősen valóban nem bűnöző
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 18:25
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#49

1. Részvényopció - a világon mindenhol bevett gyakorlat, ami egyrészt a menedzsment fizetéskiegészítését szolgálja, másrészt közgazdasági tartalmát tekintve érdekelté teszi a menedzsmentet a részvényei értéknövelésben, ami végső soron egy részvénytársaság célja. Ezzel szerintem semmi, de semmi probléma nincs. A mértékeken talán lehetne vitázni, de hogy egy magán cég a részvényesek által megválasztott vezetőinek a részvényesek közgyűlése által megszavazott módon mit ad, ahhoz kívülállóként semmi közöd. Részvényesként meg megvannak a jogaid, ha más nem, eladod a papírokat. Ez ilyen egyszerű.

Nem kell átmenni komcsiba, hogy minden bankár mocskos szemét, meg az egész részvényopció nyúlás. És egyébként a mértékben is tévedsz, mert az "évente milliárdokat" tényszerűen sem igaz.

2. (MOL). Ezt nem értem...

3. "Még egy gondolat a törvényességről.
Ezelőtt 20 évvel törvényes volt az 56-os sortűz!"

Nem, az már akkor sem volt törvényes, csak a nem törvényesen működő hatalmat ez nem érdekelte. Megint keverednek a dolgok.
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 19:36
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Megpróbálom utoljára:
1. Részvényopció
Tudom ez egy bevett gyakorlat, ettől függetlenül nem fogadom el, hogy az én nevemben -aki vette a részvényét- szerződést kössön magával. Munkáltató-munkavállaló-tulajdonos!

2. Csányi a MOL igazgató tanácsának a tagja! Ehhez nem kell egyetem, hogy megértsd!
Amennyiben úgy érzed, akkor elmagyarázom!

3. Ah!
Törölt felhasználó 2010. 01. 09. 20:38
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Srácok.

A magyar nyugdíjalapok egy lapra tettek fel mindent. Szerintetek kik azok akik veszik az OTP-t?

Felteszel mindent a pirosra/feketére. Ha nem jön be úgy fogják shortolni a bennfentes brókergyerekek hogy csak na.

Mondjuk szvsz előbb megy csődbe (jelent fizetésképtelenséget ) a magyar állam, mint az otp .

Itt qrva nagy a baj. Közvetlen ismerőseim közül többen is a végüket járják a hiteleik miatt. (deviza-jelzálog deviza-autó forint-bármi)
prfecó 2010. 01. 10. 10:06
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Kiváncsi vagyok a közgyűlésen valaki megkérdeziCsányí Urat , hogy ezekk az emberek , mit hoztak az OTP-nek.
Simicska, Benedek és még sok -sok kisbünöző!!!!!!!!

Kirugott helyettesei meg miért eredményesebbek , mint Csányí vezette OTP, amelynek gazdasági superhatalma van.
prfecó 2010. 01. 10. 10:08
Előzmény: #52  prfecó
#53
Szász Károlynak már meg van az uj munkahelye a kormányváltás után , Szerbiában állítólag bizonyított!
exmnbs1 2010. 01. 10. 10:34
Előzmény: #52  prfecó
#54
Urbán?
saru 2010. 01. 10. 11:33
Előzmény: #54  exmnbs1
#55
"Kínában nem bitófa van, hanem tarkólövés.";

valljuk be, hogy ezt érdemelnék...!
Törölt felhasználó 2010. 01. 10. 11:43
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#56
Csekete:

1. "ettől függetlenül nem fogadom el, hogy az én nevemben -aki vette a részvényét- szerződést kössön magával."
Nem fogadod el = 1. tiltakozol és nem szavazod ezt meg a közgyűlésen; 2. nem veszel, vagy ha már van, eladod ezt a részvényt. Ennyi.

2. Igen? És? A MOL IT tagja és hogy jön ez az OTP-hez? (most a két cég közötti sajátrészvényes mutyit hagyjuk).

3. Ez komoly ellenérv:)
prfecó 2010. 01. 10. 13:18
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#57
Teljesen igaz.

Előpbb összedől a magyar állam , mit az OTP.

Engem az zavar Bulgária, Ukrajna fizetésképtelen állapotban van. Ott nagyon sok pénz már eluszott és még eluszhat.
IMF pedig nagyon fogja Kelet-Európa kezét , de nem az OTP a fő lényeg számára.
Tehát egyszerüen csökken a profit és Magyarországot sem lehet ennyíre kizsákmányolni. Én már határon átnyuló banknál tartom a számláimat , mert Mo.i árak felével dolgoznak. Betétbiztosítás meg 20 milka/ számla
loxo 2010. 01. 10. 16:42
Előzmény: #57  prfecó
#58
Mi az a "határon átnyúló" bank? Nekem kint -osztrák- van banki számlám, de egyik sem a legjobb költség tekintetében. A tőzsdei tranzakció drágább mint a KBC, a betéti kamat kisebb mint a UniCredit. Ha van valami tuti okosság -és korrekt a pénzintézet- érdekelne a javaslatod. Jelenleg kint Raiffeisen-nél vagyok.
prfecó 2010. 01. 10. 17:05
Előzmény: #58  loxo
#59
Határon átnyuló bank , amelynek nincs Magyarországon telephelye.
Azonban az Eu-ban bejegyzettbank és szerződése emódon kiterjed Magyarországra is.

Jogosult magyar állampolgár a fizetését , megtakarítását ott elhelyezni. A szerződés megkötését az anyabank ország törvényei szerint , a költségek az ottani árverseny szerinti.

Pl Németországban sokkal olcsobbak a bank költségek, Olaszországbasn az átutalások.
Néhány érdekesség Magyarországon:

Bank of China Németországban bejegyzett EU adószámu és bejegyzésű, kinai többségű bank.
Magyar ügyfelei is vannak , többségében nagy mamut vállalatok. Több magánügyfele is van , akik bíznak a kinai cég üzlertfilozofiájában.

Magyarországon megtalálható muszlimbank is , amely nem fizet kamatot, de másként ad a cégeknek befektetési lehetőséget. Ügyfelei kizárólag muszlim kötődésüek.

Német államvasutak DB-ÖBB magyar kirendeltségén is lehet pénzügyi műveletekel végezni magyar állampolgároknak néhány banki műveleti formában.

Budapesten kikötő nemzetközi 5 csillagos hajókon ír-luxemburgi pénzügyi cégek is rendelkezésre állnak EU állampolgároknak budapesti tartozkodás alatt.
loxo 2010. 01. 10. 17:46
Előzmény: #59  prfecó
#60
Köszi. A hajóról nem hallottam, meg a vasútitársaság is érdekes. Az a gond, hogy Pesten élek, és ha elkell mennem valahova, akkor már mindegy, hogy Oberwart, vagy valami más város. Da azért utána nézek, hogy az általad írtak közül számonra van-e használható.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek