Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 00:56

2050 globális katasztrófák a felmelegedés miatt  

Aki bármi infóval, linkkel, véleménnyel tárgyi tudással rendelkezik a globális felmelegedésről és annak modellezhető következményeiről a nem túl távoli jövőben, az ossza meg velem.



Alaphelyzet : bolygónkon az átlaghőmérséklet a következő 40-50 évben 6 celsius fokot melegszik majd. Az elmúlt 100 évben mindez 0,5 fok volt !! A következmények beláthatatlanok. Illetve...legyen beláthatóak. Lehet(biztos) magam már ezt nem érem meg, de az átmenet nem lesz "viharos", hanem fokozatos. És már most , ma is tapasztalható hazánkban is a következménye. Fél foknak !!

Persze az édesmindegy hogy megérem vagy sem a totális káoszt. Mert eljő.



A fiatalok még nem nagyon emlékezhetnek, de 30 évvel ezelőtt hazánkban teljesen más éghajlati jellemzők voltak. Tavasz és ősz. Ezek ma már eltűntek szinte. Ma a nyár és a kánikula szinte egyik pillanatról a másikra kitör. Nincs semmi átmenet. Szinte a 4-5 fokos hidegből. Naponta változik a hőmérséklet 10-20 fokokat is akár, ez sem volt régen. Mindaz ami ma természetes, 30 éve nem volt az. Szelek hazánkban? Viharos szelek? Semmi. Budapesten 30 éve olyan elviselhetetlen volt a légkör, hogy szinte fulladozni lehetett nyaranta. Ma az állandó erős szelektől ez a veszély nem áll fenn.

Most nem vettem figyelembe , hogy egy Lada vagy egy Mercedes károsanyag kibocsájtása nem egyezik meg.



Az döbbent meg, hogy az emberek ülnek a babérjaikon , mintha semmi sem történne, holott a ma élők legalább fele a saját bőrén fogja megtapasztalni azt a pusztulást, és rettentő átalakulást (politikai, gazdasági, szociális, kultúrális....minden) és azt az embertelen állapotot, ami hamarosan eljő.



Vészmadárkodás? Ugyan....vér valóság.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 23:02
Előzmény: #107  datoja
#120
datoja van linked (2006 vagy későbbi) olyan publikációról, mely a napszeleket teszi felelőssé a klímaváltozásért? 2002-ben készült egy ilyen vezió, azt tudom. A cáfolatuk korrekt.

Ez a valóság :

link
link

így logikus.
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 22:47
Előzmény: #118  kata311
#119
ezt tudom, és részben igaz, de nem zárja ki, amit írtam, csak árnyalja, és attól az is igaz, amit írtam, hogy befolyásoló tényező az is, hogy kevésféle és mennyiségileg is kevesebb étel állt rendelkezésre, befolyásolja az "élményt", hidd el tudom, elég, ha megamra vetítem és tudom, hogy 46 kg-nak kell lennem, és ugyanazt eszem, mégis más... mert sokkal kevesebbet stb. stb....
kata311
kata311 2008. 04. 27. 22:12
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
ehhez csak annyit, gyerekkoromban isteni almákat ettem, úgy hívták jonathán
ha manapság elmégy vásárolni, 77 féle almát találsz, szemre nagyon kívánatosak, gyönyörűek, de se íze, se állga meg sem közelíti azt, amire én emléxem, jonathánt meg nem is találok
úgyhogy apukádnak igaza van, ő biztos emlékszik a csirkeízű csirkére, a jóízű szalonnára is, mert nem mindegy, mivel eteteik a nagyüzemi szinten tenyésztett disznókat (dolgoztam húsiparban, bár admin volnalon, meséltek a szakik ezt-azt)
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 22:08
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
.....egy erősebb szélvihar az nem orkán vagy tornádó, most nem másolnám ide a definícióját -:)
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 22:06
Előzmény: #115  kata311
#116
éghajlatváltozás szempontjából egy emberöltő semmit nem jelent, hogy azelőtt nem volt,.... -:) mielőtt azelőtt, 20 éve? Pláne, felelőtlen dolog az emlékezetre hagyatkozni, ami saját magát is becsapja az embernek... tudod, kata, ahogy Apukám "aszongya", hogy azelőtt milyen finom volt a szalonna, most nincs olyan, erre meg megkérdem tőle, hogy tán az is lehet, hogy azelőtt éhesebb volt, mert nem volt mit enni -:)))
kata311
kata311 2008. 04. 27. 21:57
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
tornádó nálunk is volt kb 2-3 hete, valamelyik vidéki ksivárosban
teljesen tönkretette a temetőt, súlyos márványtömböket kapott fel és dobott arrébb a vihar
ezek az iszonyatos szélviharok azelőtt nem voltak, mostanában egyre gyakoribb
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 21:42
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
ja, pont ezt akartam kérdezni, trogerbroker, hogy honnan tudod, hogy 10, 50, 200, 1000 éve nem volt ilyen, hogy köztes időszaknak nevezet, kicsi merész -:)
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 21:03
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Nyékládházán és Miskolcon volt hasonló 2-3 éve.
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 20:58
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#112
Tornádó európában... nos, hajdú biharban is volt, ha jól emlékszem, vagy 9 évvel ezelőtt nagymacson a házak feléről elvitte a tetőt a tölcsér.
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 20:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#111
alapvetően mindenben egyetértek veled, kissherceg, meg drpsimon, csak annyiban egészítem ki, amit már vhol írtam, hogy ma már a háború nem feltétlen/nem elsősorban katonai eszközökkel zajlik "felső" döntő szinten, tehát ugyanarról beszélek, ha vki gazdasági erejét használja politikai, társadalmi hatalomszerzésre, területszerzésre (de ez nem ugyanaz. mint amikor vki, az egyes ember vesz házat más országokban)
..... a környezettudatosságról meg szóról szóra ugyanezt írtam, márhogy nagyon az elején kell kezdenünk, de ettől még igaz, hogy remélhetőleg nem tudatos üzleti szempontok miatt jelentősen akár fel is nagyítják a problémákat...
kissherceg 2008. 04. 27. 20:48
Törölt hozzászólás
#110
kissherceg 2008. 04. 27. 20:47
Törölt hozzászólás
#109
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 20:46
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#108
DLPH-
Tavaly Miskolcon Diósgyőrben is volt egy kisebb.
TV-is foglalkozott vele.A tölcsérszerű képződmény is kivehető volt.( Tornádó ) Na de legyen inkább egy kisebb orkán. De az átmeneti állapotot jól tükrözi.
datoja 2008. 04. 27. 20:42
#107
Tegnap hallottam,hogy megszűntek a Napfoltok,s egyenlőre nem várhatóak Napkitörések.Ez azt jelenti,hogy megszűnik a Napszéllel a Föld légkörét
beborító pernye réteg,ami az üvegházhatás okozója,
ezért nem felmelegedés, hanem lehűlés következik.
Az izgulósabbak megnyugodhatnak.
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 20:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#106
Herceg szeretném ezt a topikot megőrizni annak, aminek szánom, ebben kérem szíves együttműködésedet. Remélem olasol a sorok között. Nagy ez a fórum, elférünk benne mindannyian. Itt szorosan a témához kapcsolódó tartalmas hsz-eket szeretnék. Nem szemetelést.

A holnapután című fimben egyetlen tudományosan megcáfolható forgatókönyvi elem sem található. Egyet talán kivéve, amire nem találtam még anyagot sehol, az pedig az, hogy egy ilyen drámai klímaváltozás 4-5 hét alatt végbemehetne.

Filmajánló : Viharos jövő. A Discovery-n ment egy időben. Érdemes megnézni szerintem.
kissherceg 2008. 04. 27. 20:30
Törölt hozzászólás
#105
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 20:20
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#104
Drpsimon egyetértek. Mindenben. Tornádó európában? Ezt nem tudtam.... durva...
Igaz azt sem, hogy kötelező olvasmány lett a Harry Potter. Nem tudom melyik a durvább...

A címben felvetett dátum egy "egyensúlyi" állapot felborulásához kötődik, amikor is már nem csak begyorsulnak a változások, hanem egy látványos klímaváltozásba csap át földünk éghajlata hirtelen..., egyes vélemények szerint...erre még keresek anyagot. Ha valakit érdekel, és van ideje, elolvashatja.

Örülök hogy "együttműködsz". Köszönöm.

"Ha már egy élhetetlen, de legalábbis a jelenleginél sokkal gorombább Földet hagyunk a gyerekeinkre, legalább készítsük fel őket, tanítsuk meg őket a túlélésre. "

Mélyen igaz.
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 20:12
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
na jó, azért remélem fiúk nem fogunk lírai költeményt írni -:)))) szóval, majd minden korban megjósolták már a világvégét, szerintem nem e téren akarunk vmit újat kihozni ... -:) Vagy igen? Remek a fantáziám -:) A környezettudatosságnál már ott elakadunk néha, hogy ne szemetelj, úgyhogy elég az elején kell kezdeni -:)
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 19:26
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#102
Jó ilyeneket olvasni !
Az alapvető probléma az, hogy nem nevelik az embereket környezettudatosságra. A Gyerekekenél kellene az ilyen jellegű dolgokat már általános iskolában kötelező óraszámban tanítani, nem pedig Harry Pottert kötelező olvasmánynak tetetni....
( Egyébként szeretem a sorozatot de túlzás hogy már kötelező olvasmány )
Úgy látom van itt egy pár ember aki tudja mi az a környezettudatosság, vagy van róla fogalma.
Azért ez pozitívummal tölt el engem, remélem másokat is.
Törölt felhasználó 2008. 04. 27. 19:20
#101
Nem fogalmaztam elég szabatosan, bocsánat. Tehát attól félek, hogy nem kell megvárnunk 2050-et, de még 2020-at sem ahhoz, hogy a katasztrófák száma megnövekedjen.
Ajánlott olvasmány: Schätzing: der Schwarm (Raj)
Igaz, ott egy másik értelem száll szembe az emberrel. De sokak szerint Gaia is értelemként működik. Hallottam egy szép - vagy inkább találó - gondolatot, kár, hogy nem nekem jutott eszembe: "sokszor elhangzik, hogy veszélyben a Föld, ezért és ezért. Észhez kellene már térni, nem a Föld van veszélyben, évmilliárdokig elvolt nélkülünk, meg lesz is, ha úgy adódik. MI vagyunk veszélyben.

tisztelettel
psimon

Topik gazda

DLPH_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek