Topiknyitó: longforever 2017. 05. 09. 13:28

OTP Mol Richter Certifikát,részvény , certifikát terápiás topikja  

Ha már nem müködik az igazi ide irjunk....
8097.......száguldunk..
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macskassy 2020. 03. 15. 12:19
Előzmény: #27010  casual
#27020
Abszolút egyetértek. Átéltem 2008-9-t, otp/mol/,zwack részvényekben.
Nem szabad napon túl kerrskedni most és azt is csak olyan pénzzel ami nem hiányzik ha nulla marad a certiből.
Sokan beleugranak most full tőkével részvénybe, én is ismerek ilyet, hiába mondtam neki. Aztán ki tudja mikor tudnak kiszállni.
Türelem. Meg kell tartani a cash-t és a jó egészséget a pánik végéig.
Nézzétek meg a havi chartokat. A medve tényleg kiugrott az ablakon. Hogy meddig zuhan senki sem tudja.
sli64 2020. 03. 15. 12:15
Előzmény: #27014  stolz
#27019

OFF
Elolvastam a cikket. Szerintem a lényeg inkább az, hogy nem szűrünk eleget, és ebben van igazság. Ha csak ez elmúlt pár napot nézzük, két kórházban kerültek eü. dolgozók karanténba/fertőzésveszélyes helyzetbe a szűrés elmaradása miatt. Lehet, mégis újra kéne gondolni azt a protokollt.
stolz
stolz 2020. 03. 15. 12:12
Előzmény: #27017  kalmarr
#27018
Nem számít...pánikot kell kelteni, ez most a lényeg...
kalmarr 2020. 03. 15. 11:59
Előzmény: #27014  stolz
#27017
Ehez csak annyi, hogy hány éves a lánya? Jó esetben is 70+ -os és nem 18 éves....
longforever 2020. 03. 15. 11:39
#27016
Kösz Mindenkinek a hozzászólását...
longforever 2020. 03. 15. 11:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#27015
Ok...
Igyekszem bepótolni a hiányosságokat.. 
stolz
stolz 2020. 03. 15. 11:15
#27014
Hvg azon élvezkedik, hogy meghalt egy 99 éves nő tüdőgyulladásban, akinek a lányáról kiderült, h koronás....azt hittem nem lehet lejjebb...
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 03. 15. 11:02
Előzmény: #27005  longforever
#27013
A rövid távú kereskedésnek nem most van itt az ideje! Persze aki vakmerő, az próbálkozzék csak nyugodtan!
Most el lehet bukni mindent, de, ha valakinek szerencséje van, kereshet annyit, hogy akár ki is szállhat a tőzsdézésből is. (Ugyan melyiknek nagyobb az esélye?)
messzirol_jott_ember 2020. 03. 15. 11:01
Törölt hozzászólás
#27012
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 03. 15. 10:53
Előzmény: #26886  kukacponthu
#27011
Péntek: valóban "szuperzöld"! :)
https://finviz.com/map.ashx?t=geo
Kérdés, hogy milyen lesz a hétfő?
casual 2020. 03. 15. 10:41
Előzmény: #27005  longforever
#27010
"De abban biztos vagyok hogy az átlag kisbüfi a végén áll és ezáltal (szerencsét nem számolva) a kockázatból a legtöbbet a nyereségből a legkevesebbet tudja rövidtávú kereskedéssel elérni.."
Na ezt az utolsó mondatot nyugodtan írja fel mindenki egy hűtőmágnesre.Nagybetűkkel kiemelve a RÖVIDTÁVÚ kereskedést!
Keresem az egésznek a jó oldalát. Sok pénz fog most eltűnni, sok kisbüfi égeti meg magát, sokan végzetesen. Egy jót találtam benne: akik túlélik, ennyivel is tapasztaltabbak és megfontoltabbak lesznek. Elfelejtik végre azt, hogy bármennyire is szeretnék, hosszabb távon bizony nem fogják megverni hozamban az indexeket. Csak a tündérmesékben van sok-sok % hozam, meg 1-2 kiugró évben, de hosszabb távon szépen laposodik a görbe. Vagy földbe áll, nincs más út.Épp az ilyen helyzetek mutatják meg, hogy a TA, meg a többi csak hókuszpókusz, nagyrészt szerencse. Áldásos időkben működik, de akkor meg kb. bármi működik...
És ebben mi (lehet) a jó neked vagy nekem? Tisztul a piac, sokan kirostálódnak, ezzel majd eljön a megnyugvás, és az őrült érték nélküli felhúzások is lényegesen megritkulnak, aztán lassan megint működni fognak a békebeli módszerek.
Aki tapasztalt, az pár dolgot fog csak mondani, és ezek SOHA nem konkrétumok lesznek.Valami ilyesmit, hogy ne kapkodj, fokozottan kezeld a kockázatot, és nem eltalálni kell az irányt, hanem várni az olyan szituációkra, amikor jó eséllyel melléd állnak a valószínűségek és a várható hozamod nagyobb lesz, mint az esetleges veszteséged. Ha ezt a pár dolgot tényleg elkezdi alkalmazni az ember, ahelyett, hogy varázsgömböt keres, akkor sokkal gyorsabban lesz eredményes, mintha az idejét elméletek gyártásával és titkok keresésével tölti.
Aki pedig konkrétumokkal áll elő, hogy ezt-meg ezt kell csinálni, így meg úgy kell kötni, meg ez meg az a tuti ötlet, meg ez az indikátor, meg az a trigger...attól menekülj, mert éppen ezzel cáfolja meg a nagy tapasztalatát...Ha nem vesszük a fáradságot ahhoz, hogy saját rendszerünket kialakítsuk, akkor nem fog menni, periodikusan fognak jönni majd ezek az időszakok, amikor értetlenkedik az ember.
Nincs más titok. Aki még mindig a titkot és a jó ötleteket keresi, az még sokat kell, hogy tanuljon...
Okos pénz/buta pénz, vagy egy igazi öreg rókát idézve, remegő kezűek...
Ha ezek az igazán nagy spekulánsok nem tudnak újat mondani, akkor gondolod majd itt a fórumon a "nagy", "régi" nickek fognak...? Nagyon tévúton jársz, ha azt hiszed, hogy a regisztráció időpontja bármit is elárul a nagy tapasztalatokról...
harlem
harlem 2020. 03. 15. 10:28
Előzmény: #27006  longforever
#27009
Nekem ez görcsös szent grál keresésnek tűnik
Van itt jópár 2008-as veterán, akik a partvonal, mozi, kaszinó, stb jelzővel illetik a piacot, mozgást, pozival lépést
A nagybufik nem fognak itt kártyákat kiteregetni, komolyabb elemzőket pedig a szakportalokon kell olvasni
Én tartom amit eddig írtam, vakcinaig medve
Fellocsolaskor sell the top
Erre rátesz meg az olaj para, de ha megoldódna elszallna-e tőle a MOL és a többi olajos, mikor a vírus miatt fékez a gazdaság 
stolz
stolz 2020. 03. 15. 10:16
Előzmény: #27006  longforever
#27008
Arra nem gondolsz, hogy ilyenek nincsenek es mindenki bukott!? :D
kukacponthu 2020. 03. 15. 10:13
Előzmény: #27005  longforever
#27007
Sokat beszeltunk rola, foleg a Tesla eseteben, hogy esz nelkuli tulhuzas van, senki sem akar lemaradni, sok-sok trigger, amire senki sem figyelt...
En vegigvasaroltam 2008-at, ugyanugy nem ertettem miert intenek ovatossagra az oreg, rutinos rokak, mint most mi a fiatalokat...egy eletre megtanultam, hogy soha nem szeretnek okosabb lenni, mint a piac, mert az megvar, mindig meglesz, a toke viszont eleghet, hetek alatt, aztan mikor fordulna a dolog, nincs mibol beszallni.Itt most nem babra megy a jatek, nem bocsatkoznek joslasokba, hogy mikor erdemes, azt mindnki dontse el maga.
Volt egy 24XX celaram SP, nagyjabol megcsinalta, de eszemben sincs belevenni, mozi!
longforever 2020. 03. 15. 09:47
#27006
Amúgy meg ez lenne a lényeg...
Ilyenkor bújnak elő a régebbi válságot megért traderek..
Régi tapasztalt traderek véleményére lennék kiváncsi... hogy lehet jo setuppot fogni????”


Csak tessék.. jöhetnek a meglátások, technikák ilyen válságos időszakra..


Ezekből várunk sokat.. 

longforever 2020. 03. 15. 09:40
Előzmény: #27004  kukacponthu
#27005
Helló Kollega,
itt mindenki csak spekulál.. és aki  spekulál az vagy jól látja a dolgokat vagy téved..
Úgy látom , hogy egy  kicsit félre lettem értelmezve.. 
Az elmúlt pár hónapban 2 példát is írtam a piacokra..hogy hogy látom én a dolgokat..
Egyik az egymást követő autók sora volt ahol az első hol fékez hol lassít...
A másik talán az volt amikor egy robbanásra felkészített autót ( mondjuk egy üzemanyagszállítot)hagynak az autópálya leálló sávjában parkolni folyamatosan..
Ezekben van irányított mozgás is meg véletlenek sorozata..
És ebben a láncolatban hogy ki hol áll az sem nagyon mindegy..
De abban biztos vagyok hogy az átlag kisbüfi a végén áll és ezáltal (szerencsét nem számolva) a kockázatból a legtöbbet a nyereségből a legkevesebbet tudja rövidtávú kereskedéssel elérni..
kukacponthu 2020. 03. 15. 07:55
Előzmény: #27003  longforever
#27004
Jo reggelt!
Minden tiszteletem a tied, tobbszor ertek veled egyet, mint nem, de...
Maradjunk itthon, OTP Supra.Egy alap amelyik jo 200 milliard forintot kezel, eleg jol porgetve a befektetok penzet. A CHF tortenetben csunyan megegette magat, elment 2 ev hozama, ahogy most is az olaj pozival...
Egy sikerdijas alaprol beszelunk, ahol a pf menedzser elemi erdeke a pluszos teljesitmeny.Na mar most, ha szarul teljesitek, elmegy a hozam, ha nincs hozam, kiveszik a penzt, ha kiveszik a penzt, nincs mivel fedezni a pozikat es zarni kell, azaz bukot realizalni...
Szerinted ez egy elore megtervezett, kottabol mukodo forgatokonyv????
Ugyanugy vegigertetlenkedted velunk a 3.3XX MOL koteseket, ahogy a Richter szetvereset is...most meg konteos bolcsek kove.
Mondom, en is csipem konteokat, sot, abban is biztos vagyok, hogy ez az atkozott virus nem a kigyovermartasos tatu hustol indult el, de mindenbe ezt latni, azert az eros...
longforever 2020. 03. 15. 02:17
Előzmény: #27000  casual
#27003
Majd nézzük meg a gyorsjelentéseket..
Amúgy az alapkezelők is belefutnak pofonokba ilyenkor.. csak nem mindegy hogy más tranzakciókkal le tudják-e “ fedezni”?????szvsz  
longforever 2020. 03. 15. 02:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#27002
Ugyan már ....
Messziről jött embert azt mond amit akar..
Bizonyítani kellene és utánna eszet osztani..
Mert a 2 az sok mindenkinek megy..
messzirol_jott_ember 2020. 03. 14. 23:29
Törölt hozzászólás
#27001

Topik gazda

longforever
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek