Topikgazda: Lolka 2003. 10. 14. 11:43

Járai: megkezdődtek az egyeztetések a PM-mel a 2005-ös inflációs célról - euró bevezetés hatása a GD  

Ugrás a cikkhez
Járai Zsigmond, MNB elnök egy mai konferencián előadva elmondta, hogy megkezdődtek az egyeztetések a jegybank és a PM között a 2005-ös inflációs cél meghatározásáról. A PM munkaanyagát a kormány megtárgyalja, majd ezt követően kerül egyeztetésre a Monetáris Tanáccsal. A 2005-ös inflációs cél kialakításánál már figyelembe vételre kerülnek a 2008-as euró bevezetéshez kapcsolódó elvárások is. Az inflációs cél feltehetően összehangban lesz az Előcsatlakozás Program keretében az EU-nak beadott közép távú makrogazdasági programban szereplő értékkel (kb. 4%-os átlag).

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=4&i=34177
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 14. 10:00
Törölt hozzászólás
#9
Törölt felhasználó 2003. 10. 15. 18:03
Előzmény: #7  Lolka
#8
"Ha a mostani arfolyammal csatlakoznank, akkor a jelenleg fennallo kulonbsegeket bebetonoznanak, az egesz orszag alulertekelten kerulne be az EUba.
Ha a jelenleginel erosebb HUFfal lepunk be, akkor egy eleg komoly versenyhatranyt betonoznank be."
De akkor mit javasolsz.. ?
A portfolio toke pedig lehet hogy neha megmosolyog de egyelore aramlik befele, tehat annyira nem is erzi rosszul magat.
Vagy lenne jobb otleted a kulso hiany finanszirozasara ?
Lolka 2003. 10. 15. 10:44
Előzmény: #6  Lolka
#7
Hogy gondoljuk, hogy a makromutatok majd 4 ev alatt a helyukre masznak. Persze helyre lehet oket rakni, a novekedes rovasara. Viszont ha nem novekszunk az EURHUF 4 ev mulva is ott lesz ahol most (hacsak epp valamelyik tokeinvesztor nem loki 260fele vagy 250 ala par napra, ahogy a pozija diktalja)
Ha a mostani arfolyammal csatlakoznank, akkor a jelenleg fennallo kulonbsegeket bebetonoznanak, az egesz orszag alulertekelten kerulne be az EUba.
Ha a jelenleginel erosebb HUFfal lepunk be, akkor egy eleg komoly versenyhatranyt betonoznank be.
Nem hiszem hogy 4 ev alatt annyit valtozna a vilag, hogy lemondhassunk a monetaris politika eszkozeirol.
De persze az is lehet hogy csak en vagyok pesszimista.
Lolka 2003. 10. 15. 10:25
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Nekem az nem tetszik, hogy ez a huzdmeg ereszd meg jatek nem igazan tudatos.
Szegyellem magam, amikor a kulfoldi hianypotlo befektetok olyan viccesnek szant megjegyzeseivel szembesulok, hogy 'Jarai azt mondta nem lesz kamatvagas, tehat vagni fognak 2 het mulva'.
2008-as datumot a hivatalos optimistakon kivul mindenki megmosolyogja, nem hinnek hogy barmelyik kulfoldi portfoliobefekteto ezzel szamolna.
Törölt felhasználó 2003. 10. 15. 08:12
#5
ha bevezetjuk ha nem, muszaj mondogatni mert annyira nagy a fizmerleg hianya, hogy nem szabad megkockaztatni, hogy a portfolio toke ne aramoljon tovabb az orszagba. neha meginog ez a befektetoi tomeg, olyankor kell nehany intezkedes (mint pl most a ktg-vetesi szigor) maskor meg picit el lehet engedni a gyeplot. ezt a jatekot jatszuk most mar 4-5 eve. tobb kevesebb sikerrel, itt ott egy egy serulessel de meg egyelore robog a kocsi tovabb.
Törölt felhasználó 2003. 10. 15. 08:05
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
az Unió nem támogatja az egyoldalú euroizációt még a valutatanácsot alkalmazó országoknál sem; a másik, hogy az egyoldalú euroizáció drágább mint ha az ERM-II-höz illetve a GMU-hoz csatlakozunk
Törölt felhasználó 2003. 10. 14. 18:26
#3
A megtakarítható költségek miatt (pl. devizaátváltás, Euro készletezés költségei stb.) Az MNB-nek van erről egy tanulmánya.
Én azt nem értem, hogy miért nem vezethetjük be az Euro-t egyoldalúan. Egyszerűen hivatalos fizetőeszközzé kell tenni és kész. Ha csődbe megy a magyar állam, amúgy sem hitelezné meg az ECB (vagy nem jól tudom?).
Lolka 2003. 10. 14. 18:00
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ugy erzem, azzal, hogy eroltetjuk ezt a 2008-as idopontot, mig szukseges feltetelek teljesitesetol egyre tavolabb kerulunk, ismet csak lejaratjuk magunkat..
Valaki arulja mar el nekem, miert olyan eletbevago hogy minnel elobb bevezethessuk az euro-t?

Topik gazda

Lolka
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek