Topiknyitó: Portfolio 2015. 07. 06. 08:57

Zsiday: kitörnek az éhséglázadások Görögországban  

Ugrás a cikkhez
A görög bankoknak gyakorlatilag egy petákjuk sem maradt - kezdi legújabb blogbejegyzését Zsiday Viktor. A befektetési szakember szerint a görög bankok egyelőre megszűntek létezni, jön a készpénzalapú gazdaság és annak durva következményei. A görög...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=216560
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 07. 08. 16:39
Törölt hozzászólás
#91
watson
watson 2015. 07. 08. 15:53
Előzmény: #9  pandatag
#90
"legelőször Oroszországtól fognak segítséget kérni"

ahha, egy NATO tagnak fognak segíteni :DDD
Ukrajna után érdekes gondolt ;)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 08. 15:51
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
Na így már érthető! :)
A CIA nem az USÁ-t látja el afgán hernyóval, hanem az EU-t, amivel btw. tovább gyengíti európai riválisait :)

(No de tényleg léptem...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 08. 15:50
Előzmény: #82  ts3
#88
Mivel lebukott 1x a CIA, onnantól kezdve a konteósok szerint MINDENT a CIA irányít, ami drog. Tény, hogy gáz, ami kiderült a CIA-ról, (ezért is takargatták nyilván), de az, hogy korrupt ge..ik is vannak/voltak köztük, az nem azt jelenti, hogy még mindig azok. Van pl. egy másik ku..ra gázos eset, ami szintén az amcsikat érinti, csak a rendőrséget:

link

Szóval Sal Culosi esete is igen durva túlkapás, becstelenség, stb., de ez sem jelenti azt, hogy minden zsaru ilyen az USÁ-ban. A konteós minden olyan hírt, infót, feltételezést "beemel" a kis "fészkébe", ami alátámasztja a konteóját, de ami nem, sőt esetleg pont ellentmond neki, azt nem veszi figyelembe...
Érdemes sztem a TÉNYEKBŐL kiindulni, a feltételezéseket pedig akként kezelni: nem tényként.
Mára amúgy léptem, így sajnos nem fogok tudni reagálni (ma) a sok tudor és polihisztor írásaira :)
Törölt felhasználó 2015. 07. 08. 15:46
Előzmény: #84  upgrayeddAKS
#87
Az afgan heroin 90%-a europaba jon, az USA-ba szinte semmi ...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 08. 15:39
Előzmény: #85  _pampa
#86
link

tessék, szemezgess :)
persze relatív, hogy mi a nagy fogás...

link
link
"She estimated the drugs’ street value at roughly $50 million."

Ez a 2 pl. uaz a fogás (70 kg hernyó)

link

Ez csak 1 millió USD-os fogás, és hernyó és kokó vegyesen...

De ezek csak úgy első blikkre kiragadott példák, van ott még sok...
_pampa 2015. 07. 08. 15:27
Előzmény: #84  upgrayeddAKS
#85
"Azt speciel amúgy is erősen kétlem, hogy a heroinból nincsenek nagy fogások, "

a "gugli" csodára képes, szánjál rá egy órácskát, hátha kidob valami nagy hernyó fogást....
Én napi szinten figyelem a NET-en a híreket nem nagyon emlékszem ilyenre.

szvsz
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 08. 15:11
Előzmény: #77  _pampa
#84
Ebben mondjuk van egy "kis" hiba: a CIA-t eddig nem azon kapták rajta, hogy heroint (ill. annak alapanyagát) hozat be (vagy segédkezik benne) Afganisztánból, hanem azon, hogy kokaint hozat be (vagy segédkezik benne) D-Amerikából. Tehát az lényegében már bizonyított, hogy a kokó csempészetben benne volt (vagy van, ha elég élénk a fantáziánk), a "hernyós" viszont csak feltételezés. Persze logikus, hogy abba is "belelógjon a keze", mint putyinnak a bilibe, de ami logikus, az még nem feltétlenül igaz...
Azt speciel amúgy is erősen kétlem, hogy a heroinból nincsenek nagy fogások, mivel eleve a heroin a veszélyesebb, főleg az intravénás használat miatt...
_pampa 2015. 07. 08. 13:55
Előzmény: #82  ts3
#83
Á, dehogy....csak hozom elő azokat a híreket amik a kiszivárgásuk idején a VICCES címkét kapták....csak az a fránya idő...az ne lenne....

Szaddam atombombája.....
ts3 2015. 07. 08. 13:49
Előzmény: #81  _pampa
#82
"Aha....vicces..... "

Igen, vicces:"drogkereskedelem világméretű managelése - ezek mind mind CIA-Moszad coop. Black-Ops műveletek"

Mi vagy juhász? Most éppen CIA börtönök felé terelgetsz. :))
_pampa 2015. 07. 08. 13:39
Előzmény: #80  ts3
#81
Aha....vicces.....

Ahogyan az a hír is az volt amikor először kiszivárgott,hogy titkos CIA börtönöket tartanak fenn.

Milyen keményen és arrogánsan kérték ki maguknak ezt az "orbitális" rágalmat az illetékesek....

Bizony nagyon "viccesek" az ilyen felvetések....
ts3 2015. 07. 08. 13:12
Előzmény: #77  _pampa
#80
"Vicces? :( "

Igen, vicces:"drogkereskedelem világméretű managelése - ezek mind mind CIA-Moszad coop. Black-Ops műveletek"
ts3 2015. 07. 08. 13:10
Előzmény: #78  mpagnes
#79
"értettem én azt egyből, "
Pedig nem úgy tűnt, hogy értetted, de ha mégis értetted, akkor csak a szőrszálat hasogattad.

"de nem szeretem,amikor belül állva kifelé beszélünk, magyarul belül állva próbáljuk magunkat is ideértve kívülről szemlélni,,,"
Remélem te érted, amit írtál, én nem értem.

mpagnes 2015. 07. 08. 12:10
Előzmény: #73  ts3
#78
értettem én azt egyből, de nem szeretem,amikor belül állva kifelé beszélünk, magyarul belül állva próbáljuk magunkat is ideértve kívülről szemlélni,,,
_pampa 2015. 07. 08. 12:01
Előzmény: #75  ts3
#77
Vicces? :(

Figyeld a híreket az USA kábítószer fogási statisztikáiról.
Gyakorlatilag heroin függő nem él az USA-ban hiszen csak kokó meg fű fogás szerepel a listán.
Törölt felhasználó 2015. 07. 08. 11:55
Törölt hozzászólás
#76
ts3 2015. 07. 08. 11:53
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
"drogkereskedelem világméretű managelése - ezek mind mind CIA-Moszad coop. Black-Ops műveletek"

Nekem az mondat volt a legviccesebb. :))
Törölt felhasználó 2015. 07. 08. 11:45
Előzmény: #60  David78
#74
Számomra nem igazán érthető, miért olyan nehéz "érzelmileg feldolgozni" hogy az USA EGYÁLTALÁN nem érdekelt egy erős és legfőképpen önnálló Európában.
Természetesen Kína és az oroszok erősödését sem látja szivesen - de Európa függetlenedésében leginkább a kelethez való természetszerű közeledésből eredően - pont ezt látja.
Érteni kell az eseményeket mozgató motivációt, célokat, az USA (a mögötte álló hatalom) számára pedig ez nem önnmaga világhatalmi szerepének megőrzése - hanem annak az egész földre történő kiterjesztése - a globális világhatalom a cél.
Ebben Európára csakis alárendelt, vazallusi szerepkör jut, semmiképpen sem önállósodás, és főleg nem a potenciális ellenségekkel való esetleges szövetkezés, amely folyamat keresztbetehet a világuralmista - világkormányt felállítani kívánó, "egyesített Föld" projectnek.
Afrika, a Közel-Kelet felforgatása, a menekültáradat megszervezése, a Görög, Ukrán válság, a nyersanyag-és energiahordozók elérhetőségen manipulációja, a drogkereskedelem világméretű managelése - ezek mind mind CIA-Moszad coop. Black-Ops műveletek, amelyek egy kívánt domínóhatásszerű eseménysorra felfűzhetőek.
A tömegek tudatalattijába szuggerált morálisan pozitivista amerikakép okán persze igen nehéz ezt a békát lenyelni.
ts3 2015. 07. 08. 11:38
Előzmény: #70  mpagnes
#73
Kedves mpagnes!

Köszönöm a hozzászólását!
Már pontosítom is, a mondatomat:
A mobilisabb görögök már rég Nyugat-Európában dolgoznak.

Üdvözlettel,
ts3
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2015. 07. 08. 11:08
Előzmény: #67  elemes
#72
Nem csak a nyafogás! Megy nekik a gyújtogatás és a garázdaság is! :)
Amikor pl. megharagudtak a bankokra, felgyújtottak néhány bankfiókot, mert az(ok) az alkalmazott(ak), aki(k) meghalt(ak) a tűzben, nagyon sokat ártottak a görög népnek... (lehet, hogy "csak" 1 fő halálos áldozata volt, már nem emléxem mindenre pontosan)
mpagnes 2015. 07. 08. 11:07
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#71
ez meg a legjobb,,,,azon aztán van mit támogatni
mpagnes 2015. 07. 08. 11:06
Előzmény: #69  ts3
#70
most már akkor azt is tudjuk, hogy Görögország nem európában van,,,,ez tényleg egyre jobb
ts3 2015. 07. 08. 11:01
Előzmény: #68  _pampa
#69
"Akkor a csádi fiatalok "okosabbak" mint a görög srácok?
Ők az éhenhalás helyett inkább nekivágnak Európának... "
Az ők, az hány százaléka a csádi lakosságnak? Talán 0.1% vagy 0.5%?
Görögöknél is lehet, hogy útra kel a lakosság pár tized százaléka.A mobilisabb görögök már rég Európában dolgoznak.

Amúgy még az éhséglázadást ne vegyük készpénznek.
_pampa 2015. 07. 08. 10:48
Előzmény: #67  elemes
#68
Akkor a csádi fiatalok "okosabbak" mint a görög srácok?
Ők az éhenhalás helyett inkább nekivágnak Európának...
a görögök pedig szép csendben,nyugisan kivárják a véget....

Végül is ez is egy vélemény a felvetésre.
elemes
elemes 2015. 07. 08. 08:29
Előzmény: #56  _pampa
#67
a görögök nemigen fognak tömegesen kivándorolni. a kivándorlás ugyanis DÖNTÉST igényel. az meg nem megy nekik. csak a nyafogás.
Törölt felhasználó 2015. 07. 07. 17:00
Előzmény: #65  pandatag
#66
A TTIP javítja majd az EU versenyképességét,amely eléggé gyenge!
Támogatom !!!
pandatag 2015. 07. 07. 16:34
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Hát mi sem nyitottunk Bécsben cukrászdát- a görögök sem gondolhatják komolyan, hogy szűzek is maradnak meg dugnak is. Nem vérzik értük a szívem, az más kérdés, hogy az trojka szépen Putyin felé terelte őket. Ez meg a trojka hibája, diplomáciai csődja. Egyik 19...másik...
más-
A TTIP-ről most látom ezt a jó kis videót!:))

link
Törölt felhasználó 2015. 07. 07. 16:30
Előzmény: #48  pandatag
#64
A nép MOST elutasítja a megrendszabályozást, mert még illúzióban él. Az EU-nak elég kivárni a keserű kijózanodást. A görög nép világosan kijelentette, hogy elegük van a megszorításokból, amíg ez nem változik addig tárgyalni sincs miről. Kína meg Oroszország felől meg csak a duma jön hogy mennyire jókat kívánnak a görögöknek de egy petákot sem akarnak feneketlen kútba dobni ők sem. A megegyezéshez (akár az oroszokkal való megegyezéshez is) hitelesség kell ami meg ugye pont nincs és úgy néz ki nem is lesz egyhamar. Jó példa erre Magyarország esete ahol már évek óta folyik ez a gazdaságpolitika de még a viszonylag pozitív eredmények ellenére is sanda szemmel tekintenek ránk 4 év elteltével is. Görögöknek nincs 4 évük, hogy elfogadtassanak egy olyan politikát ami szvsz még nem is létezik.
pandatag 2015. 07. 07. 16:17
Előzmény: #54  ts3
#63
Nem azt mondom, hogy "szét akarja szedni."
Azt cselekszi ami az érdeke vagy annak vél.(lásd: Iraki vegyi fegyverek vádja stb.)
Ha logikusan belegondolunk:
ad(1) - Európa az egyik legnagyobb gazdasági konkurense.
ad(2) - a németek-franciák veszélyesen közel kerültek Putyinhoz- az általa összegründolt Eurázsiai szövetséghez. +létrejött a BRICS. Fennállhat a veszélye, hogy létrejönne egy Berlin- Párizs-Moszkva (Peking) tengely. Ha a helyében lennék- én sem szeretném.
ad(3) TTIP egyértelműen az ő érdekük - ami nagyon nem tetszik, hogy minden polgári véleményt, ellenállást annulálva suba alatt egyezkednek. Nekem pl. ez tette nagyon gyanússá az egész közeledést. link

Tudjuk Kína erősen jön felfelé és két világhatalom nehezen dudál egy csárdában.

Amerika a saját érdekeit védi, a ruszkik is. És Európa? Nagyon fontos lenne most a közös, a józan ész talaján álló gondolkodás.

Törölt felhasználó 2015. 07. 07. 16:10
Törölt hozzászólás
#62
_pampa 2015. 07. 07. 15:45
Előzmény: #60  David78
#61
Amennyiben egy "stabil" Európa lenne az érdeke akkor nem "indítja" el az ukrán-orosz konfliktust.

Esetleg tenne lépéseket az Európát fenyegető migráció megfékezésére,hiszen hivatkozhatna arra, hogy a menekültekkel együtt terroristák is beszivároghatnak az EU területére és ez veszélyeztetheti az ott állomásozó amerikai katonákat, az USA érdekeit.
Az USA bármit megtehet a világban büntetlenül,ezt már tudjuk.

Az USA ennél kisebb "jelentőségű" problémára is képes "rárepülni" ha az a érdeke.

pl. vegyük a magyar étolaj ÁFA csalás ügyet.....

Ennek ellenére lehet,hogy nincsen "benne" a keze, de én inkább 51-49 % esélyt annak adnám,hogy igen.

szvzs

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek