Topiknyitó: Portfolio 2019. 02. 15. 15:06

Zsiday: két éven belül satuféket nyomhat Magyarország, ha a világban beüt a krach  

Ugrás a cikkhez
Zsiday Viktor szerint kedvezõ globális környezet esetén idén is összejöhet a 4-5% közötti hazai GDP-növekedés, a következõ években viszont az EU-s pénzek kifutásával párhuzamosan jelentõs lassulásra kell felkészülni. Amennyiben
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Shut-up
Shut-up 2019. 02. 16. 08:30
Előzmény: #45  deszcsakafi
#46
Ja, meg abac, hushe, stb nickek.
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 02. 16. 08:25
Előzmény: #44  Shut-up
#45
ezt is benézted, a pf moderációs részrehajlásról rögzítem csak a tényeket... tudod vannak itt akik bármit megtehetnek, mert úgy táncolnak ahogy diktálják nekik, másokat meg apró dolgok miatt vagy akár mondvacsinált okkal kitiltanak. De különben az utóbbi időben történtek pozitív változások. Azért még érdemes résen lenni. :) ez a másik nicked elemes? shut-up?
Shut-up
Shut-up 2019. 02. 16. 08:15
Előzmény: #36  elemes
#44
Vigyázz, screenshot készül mindenről, ahogy szokott! Szerintem külön mappa van rólad.
signal2
signal2 2019. 02. 16. 07:59
Előzmény: #42  deszcsakafi
#43
Főleg az energiakocka és a lebegés az érdekes fejlesztés. Örülök, hogy végre tudok ezekről!
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 02. 16. 07:48
Előzmény: #41  vincit
#42
hogy ismerné? mantra van és csukott szem..
vincit 2019. 02. 16. 06:35
Előzmény: #35  elemes
#41
Szerintem te nem nagyon ismered a magyar fejlesztéseket. Kisvárdán épül a világ legnagyobb okos autó tesztelő autópálya, ide jár majd a nasa meg a tesla, válság ide vagy oda.Arról nem is szólva, ha kijön a széles féle ingyen energia kocka, gravitáció nélkül europa felett fog lebegni az ország.
Hamarosan felszáll rabigát ledobva a turul madár.
elemes
elemes 2019. 02. 15. 23:40
Előzmény: #38  qwrtzq
#40
"tehát ha válság van az mindenkinek rossz lesz"
.
teljesen. a diploma ahhoz kell, hogy kiszámolják, milyen típusú portfólióval mennyire lesz rossz. az autóipari portfólió kifejezetten mélyíti a válságot.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 02. 15. 22:01
Előzmény: #14  deszcsakafi
#39
bruhamuhacsuhaha - ezt az érvet mindenki letöltheti a capon, vagy mi? nagyon egységes a szóhasználatotok
qwrtzq 2019. 02. 15. 20:54
Előzmény: #35  elemes
#38
tehát ha válság van az mindenkinek rossz lesz
ehhez tényleg kell egy közgáz diploma
és hogy csökkentsük az exportkitettséget, tessékmondani?!
qwrtzq 2019. 02. 15. 20:47
Előzmény: #35  elemes
#37
én nem zsidayra céloztam, hanem pölö a GKI-ra vagy a HVG-s gazdasági hobbistákra
elemes
elemes 2019. 02. 15. 20:41
Előzmény: #30  deszcsakafi
#36
"most éppen kit pöcsfejeztél le szépbeszédű szakértő? Csak engem vagy mindenkit aki nem ért egyet veled?"
.
konkrétan leírtam, hogy RÁD nem vonatkozik. olvasd már el, mielőtt lyukra vetődsz.
elemes
elemes 2019. 02. 15. 20:39
Előzmény: #29  qwrtzq
#35
"azokra céloztam, aki 2010 óta minden évben látni vélik az államcsődöt"
.
komoly emberek olyat nem mondanak.
.
államcsődöt Zsiday sem mond, csak azt, hogy a GDP-ben olyan nagy az exportkitettségünk, hogy ha a németek kicsit kevesebb Audi TT-t vásárolnak, pl mert lassul a növekedés és csökkennek a menedzser bónuszok, az nálunk hatványozottan jelentkezik.
qwrtzq 2019. 02. 15. 20:34
Előzmény: #33  signal2
#34
A mértéke a nem mindegy. 2008 sokkal enyhébb is lehetett volna.
signal2
signal2 2019. 02. 15. 20:22
Előzmény: #32  qwrtzq
#33
És ennek mind mi köze ahhoz, hogy egy globális recesszió esetén nálunk is az várható, ahogy történt 2008-ban is?
qwrtzq 2019. 02. 15. 20:17
Előzmény: #11  signal2
#32
Matolcsy eladta az MNB aranyatartalékát, mint Surányi?
Varga gigahiányokat csinál, és gigahiteleket vesz fel folyóköltségekre?
Évi bruttó 1,7 millió fölött 36% az SZJA, annyira ki vannak már szipojozva a háztartások?
Meg van szüntetve a szociális programoktól kezdve méltányos családsegítő transzferekig minden?
Ja nem, ez mostanság pont fordítva van. Most bőven van fiskális mozgástér. Nagy különbség.
qwrtzq 2019. 02. 15. 20:02
Előzmény: #25  elemes
#31
1. A KSH a kanadai statisztikai hivatalnál auditáltatja a méréseit, úgyhogy nekik tessék reklamálni.
Konkrétan melyik nemzeti számla, melyik módszertan alapján tér el 50%-ra a KSH adattól? Vagy ez a Mellár Tamásos bemondásra elhivendő történet?
2. A gazdaság működésére vannak különböző iskolák, de az úgy nem működik, hogy mindegyikből kimazsolázzuk azokat, amiket éppen orbánbuktatónak érzünk, mert ezek egymással nem konzisztensek.
Ilyen időjárásjelző sziklát én is tudok gyártani.
Defláció : Jajj, most majd senki nem ruház be!
Infláció 0-3% = Jajj ez már a defláció előszobája!
Infláció : 3+ = Jajj olyan az infláció, hogy azt már elviselni se lehet!
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 02. 15. 19:58
Előzmény: #22  elemes
#30
most éppen kit pöcsfejeztél le szépbeszédű szakértő? Csak engem vagy mindenkit aki nem ért egyet veled? Mesélj? A kommentedet különben jeleztem a moderátoroknak, de te ugye legutóbb is megúsztad a személyeskedést, hiszen érinthetetlen vagy. Netán PF dolgozó vagy? Moderátornak ugyanezt elküldöm, screenshot lesz, ahogy szokott, kiderül.
qwrtzq 2019. 02. 15. 19:58
Előzmény: #26  elemes
#29
nem, kifejezetten azokra céloztam, aki 2010 óta minden évben látni vélik az államcsődöt, aztán most így 2019ben csak nem akar eljönni, illetve idén sem
és tudjuk, hogy előbb utóbb jön majd egy piaci korrekció, és próbáljuk ezt úgy előadni, hogy "küszöbön az óóórbán bukása", csak azt felejtitek el, hogy soha nem volt még ilyen szigorú költségvetése az országnak, mint jelenleg
nagyon csalódottak lesztek, hogyha továbbra is vágyálmokra alapozzátok a makroelőrejelzéseiteket 
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 02. 15. 19:53
Előzmény: #27  deszcsakafi
#28
ja .... sor lenne ha normális sortörés lenne, de O1G fújóbán el..szta a pf fórumot is...
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 02. 15. 19:53
Előzmény: #24  Smile62
#27
elemes mindenhez is ért, és a véleménye mindenben szentigaz... :))) na vajon melyik sor érvényes ? :))
Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok!Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, azt tanítsátok!Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok!Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, azt hagyjátok!
elemes
elemes 2019. 02. 15. 19:50
Előzmény: #23  qwrtzq
#26
hitlerfóbiát akartál mondani, nem? barbie hitler. bonsai-cézár. póni degaulle. plüss pinocset. karton kasztro. LEGO duce. disney putyin. tacskó horthy. teszkós napóleon. marcipán csauseszku. 
elemes
elemes 2019. 02. 15. 19:46
Előzmény: #21  qwrtzq
#25
1. mióta a KSH jövedelemstatisztikái és a nemzeti számlák között egyre nagyobb a különbség (most kb 50%) azóta egyre kevésbé hiszünk a hivatalos inflációs adatoknak is. A kádárrendszerben legalább volt egy zárt terjesztésű "C" újság, talán a hetvenes évek elejétől, amiben kb megírták a valós gazdasági adatokat és a valós híreket, a "belső párt" tagjainak, akiknek a hitét nem rendíti meg a rendszer összeomlása sem.
.
2. az infláció kb úgy hat a gazdaságra, mintha homokot szórnál a motorolajba. normálisan működő piacgazdaságban 1.5-2% körüli infláció még elmegy, 2.5-3%-nál már kimutatható a koptató hatás.
a diktatúrák kevésbé érzékenyek az inflációra, mert a belső gazdasági teljesítményük annyival alacsonyabb, hogy 3-5%-ig úgy tűnik: meg se kottyan. csak onnan már importált hatásokkal simán felkúszik olyan 8%-ra és akkor szorulni kezd a hurok a vezér torka körül, mert arról már GŐZE SINCS hogy mi a szöszt csináljon.
Smile62 2019. 02. 15. 19:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#24
 Igen! Lehet fikázni. Én soha nem hiszek neki . Írtó lúzer szerintem. Nem kívánom és nem is akarom levezetni miért. Eddig soha nem jött be neki semilyen jóslata. De Te meg azt hiszed, hogy minden úgy van ahogy gondolod. másnak is lehet véleménye, és ő is azt mondhatja rólad amit te mondasz rá.
qwrtzq 2019. 02. 15. 19:42
Előzmény: #22  elemes
#23
kár hogy zsiday semmi olyat nem állított, amit itt a baltrollok a monomán orbánfóbiájukkal belevélnek látni
de ezek komolyan elhiszik, hogy óóórbán stadionra költi azt a pénzt, amiből finn színvonalú oktatásegészzségügynyugdíjakbérlakás is lehetne
elemes
elemes 2019. 02. 15. 19:38
Előzmény: #20  deszcsakafi
#22
érdekes, hogy a pöcsfej fidesztrollokat kivéve azért elég jó track recordot látnak roubini mögött. talán mert nem csak azért járnak egy GAZDASÁGI hírportál fórumára, hogy a pártpropagandát kopizzák mindenhová, hanem mert olvassák és értik a cikkeket.
.
természetesen rád ez nem vonatkozik, te pontosan tudod, hogy roubini évekre előre megírta többek között a subprime krízis menetét is, te egyszerűen csak szándékosan hazudozol.
qwrtzq 2019. 02. 15. 19:37
Előzmény: #10  goapsy1
#21
konkrétan mi az a majdminden'?
csak mert 9 év alatt 3%os infláció is 31%, csak hogy tudjál róla, és azért nem volt ez mindig olyan ideális, mint 2014 után

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek