Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 09. 04. 13:49

WorldSpread  

Sziasztok!

Használja vki ezt a kereskedési rendszert. Kíváncsi lennék a véleményetekre, mert lehet, hogy nyitok náluk egy számlát.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2007. 11. 28. 13:56
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#120
na most már van mit olvasni!!:o)))))
Törölt felhasználó 2007. 11. 28. 13:53
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
no, csak megtaláltam azt is amit tegnap először említettem:

link
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 22:38
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
bonus track :))))

A worldBet fő előnyei:

• a worldBetnél való fogadásnál nem fizet semmilyen adót.

link
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 22:35
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
link

na asszem ez egy szép csokor lett, jó böngészést mindenkinek, és sok sok pénzt
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 22:32
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
Az online fogadás előnyei

Az internetes fogadásnak nagyon sok előnye van:

otthonról könyen,egyszerűen fogadhatunk
nyerességünk bizonyos százalékát nem kell az államnak adni,tehát nem kell adót fizetnünk
nyereményünket bármikor igényelhetjük(ez függ a cégtől is ahol fogadunk)
egyes fogadóirodák az igényelt pénzt direkt a kártyára visszaküldik amellyel a számla fel volt töltve, így nem kell magyarázkodni a bankban, hogy honnan is érkezett az a bizonyos összeg a bankszámlámra.

link
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 22:27
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
beindultam :)))

link

Online szerencsejátékból (nem Szrt. érdekeltség hanem külföldi site-ok) - származó nyeremény után kell-e adózni? Ha igen akkor milyen mértékben?
A külföldi szervező által juttatott, online szerencsejátékból származó jövedelmet Magyarország akkor adóztathatja, ha a játékos magyar illetőséggel (állampolgárság, állandó lakhely, szokásos tartózkodási hely, létérdek központja alapján) bír. Fontos azonban, hogy az online szerencsejátékok nem tartoznak a szerencsejáték szervezéséről szóló törvény hatálya alá, így a szerencsejátékokra vonatkozó speciális jövedelemadó szabályok sem alkalmazhatóak. Ugyanakkor a személyi jövedelemadó hatálya alá tartozik minden jövedelem, kivéve amit kifejezetten mentesít a törvény. Mivel pedig ilyen adómentességre vonatkozó szabály nem szerepel a törvényben, így az internetes szerencsejátékból származó jövedelem is adóköteles.

Abban az esetben, ha a magánszemély valamilyen hosszabb ideig folytatott tevékenységéhez kapcsolódik a nyeremény megszerzése (például az online póker), a nyeremény a magánszemély önálló tevékenységéből származó bevételének minősül. Abban az esetben pedig, ha a nyeremény megszerzése nem függ tevékenység gyakorlásától (például internetes lottó, sportfogadás), akkor a nyeremény egyéb jövedelmet képez. Mindkét esetben csökkenti a bevételt a nyeremény megszerzése érdekében felmerült, igazolt költség, így például az esetleges regisztrációs díj, és magának a tétnek az összege. Azonban a különböző játékalkalmakkor, illetve különböző fogadások alkalmával elszenvedett veszteséggel a nyeremény nem csökkenthető. Így például internetes póker esetében az egy játékalkalommal (ami feltehetően több partit jelent) elszenvedett veszteség nem vonható le a következő játékalkalom során elért nyereményből. Amennyiben a játék önálló tevékenységnek minősül, akkor a felmerült és igazolt költségek helyett a magánszemély alkalmazhatja a 10 százalékos (vélelmezett) költséghányadot is azzal, hogy az adózó az adóévben a választásától nem térhet el. A 10 százalékos költséghányad alkalmazása esetében a jövedelem a bevétel 90 százaléka.

Az így kiszámított jövedelem után a magánszemélynek az adótábla szerinti adót (18, 36 százalék), illetve 11 százalékos mértékű egészségügyi hozzájárulást kell fizetnie. Fontos, hogy a magánszemélynek a negyedévet követő hó 12-ig adóelőleget is kell fizetnie.
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 22:21
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Mi történik a gyakorlatban?

Szinte minden online pókeroldalon megtalálható az információ, miszerint soha semmilyen körülmények között senkinek (kormányszerveknek sem) adnak ki adatokat játékosaikról. Egyáltalán nem nehéz hát eltitkolni ezeket a jövedelmeket és a legtöbben minden bizonnyal ezt is teszik.

Ez persze felfogható a szabályozás hibájának is, hiszen Magyarországon a legtöbb forrás szerint alig pár tucat olyan pókerjátékos lehet, aki kizárólag ebből él, azaz professzionális szinten űzi ezt a tevékenységet. A játékosok zömének az egyre felkapottabb póker csak egy szórakozási lehetőség, így pedig nem éppen fair, hogy az egy alkalommal a vak szerencse folytán szerzett minimális jövedelmeket be kell vallani, a tetemes veszteségekre, melyek a hobbi-játékosok esetében a szórakozás költségének foghatók fel, az adóhatóság egyszerűen nem kíváncsi. Talán jobban kellene célozni a nagyhalakra, vagy nagyvonalúan el kellene tekinteni a látszat-szabályozástól: mint ismeretes, hirdetni sem lehetne ezeket a szolgáltatásokat, a gyakorlatban azonban a csapból is ezek a reklámok folynak...
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 22:16
Előzmény: #112  -bubu-
#113
upsz

link

Online sincs menekvés, elvileg...

Az online játék adózása ugyan szabályozott, a rendszer kuszasága miatt azonban igen sok fórumon heves vita folyik arról, miként is kellene értelmezni a jogszabályokat. A diskurzus persze merőben elméleti, adózni ugyanis nem igen szokás ezen műfajban, hiszen meglehetősen kevés az esélye, hogy egy jóakaró hiányában bekopogjon az adóhatóság egyik érdeklődő munkatársa.

-bubu-
-bubu- 2007. 11. 27. 22:13
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
Rendben.:o))

Ma egy apeh irodába voltam két órát, hogy ingatlanadómat visszakérjem. Már csak a vérképemet nem kellett bemutatnom de egyébként mindent:o))))

Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 22:10
Előzmény: #110  -bubu-
#111
asszem az volt benne a lényeg, hogy ha az adott országban a tevékenység nem adóköteles akkor nem fogják kiadni az adataidat jelen estben a magyarországi apehnak, asszem.... de nem teljesen tiszta az emlékkép. A memoárom nekem olyan rossz hogy hajjjj, nahde megpróbálom majd még levadászni valahonnan, ha sikerül beteszem.
-bubu-
-bubu- 2007. 11. 27. 22:06
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
sajnálatos, hogy nem mentetted el a cikket:o))
akkor marad a jó öreg memória:o))
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 17:57
#109
bubu

indexen vagy origon (má ezt se tudom :)))talátam egy cikket asszem olyan nov. 21-22-23 magasságában a netes jövedelmről, csak basszus má nem találom, ott szépen ki volt fejtve hogy adózással mi a téma, de ahogy néztem ott tuti, hogy a pokerversenyek sémája mentén íródott a cikk
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 17:54
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#108
hát nagyon max 1-2 nap, de le kellene szoknom ezekről a ki be ugrálásokról, csak tehnikai alapon nézem a chartot és az indikátorokat és próbálok jó pozikat felvenn majd azt zárni napon belül.

mostanában már nézem az órás chartot is és azon agyalok hogy meg kellene próbálni egy több napos netán hetes pozit, kísérletképpen dax van longra 7501ről
Törölt felhasználó 2007. 11. 27. 17:52
#107
üdv

kipróbáltam a hazautalást, sima ügy, kedves hölgy a telefon végén intéz mindent, a tr ktg 20 euró, szóvval nem éri meg 100-200 eurónként sz*rakodni, az átfutási idő szerdától - keddig szóval szűk egy hét
pár tapasztalat: néha simán lefagy és azt írja, hogy no markets on display, hát ennek annyira nem örül az emebr, de ha nyitva a real chart akkor legalább az árfolyamot látod, meg ha van stoppod akkor nincs baj, illetve van a jobb alsó sarokban egy HELP fül és online chaten írhatod a problémádat az angol ügyintézőnek, nekem volt már olyan hogy poziban szállt el minden adat, chat angol úriember segített lezárni a pozit, szóval végeredményében korrekt, de lehetne stabilabb, ha még lesz vmi írok
sok sok pénzt nektek
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 12:10
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
van amit tartasz napokig?? vagy csak napon belül trédelsz?
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 12:05
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
értem.
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 11:45
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#104
igen, általában én azokkal kereskedem, dow, nasdaq100, ftse, dax
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 11:42
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
de ez csak a rolling termékeket érinti.
Törölt felhasználó 2007. 11. 20. 11:35
#102
nos, megnéztem ezt a költséget, ha short van napon túlra jóváírnak, ha long ktget számolnak el a logika a következő:
link

ecccerű mi :)))))
Pyriel 2007. 11. 16. 21:53
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
F*szom, 13.100 alatt volt, mikor long-ot akartam nyitni. :(

;)

Topik gazda

JohnnyBravo
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek