Még nem találkoztam olyan PM vagy APEH állásfoglalással amelyik kimondta volna hogyan adózik a CFD és a spread betting fogadásnak minősül-e, mert ha az, akkor valószínűleg adómentes. De nem amiatt mert külföldön merül fel a kötelezettség
úgy hallottam, hogy az itt realizált árfolyamnyereség talán nem adóköteles, mivel nem a magyarországi jogszabályok vonatkoznak rá. Tudna valaki segíteni ebben a témában a 100 %-os megbizonyosodás érdekében (szja, link vagy bármi)???
A héten voltam egy Portfóliós elõadáson.
Sok jót mondtak a Worldspreadrõl, de ami újdonság volt, az az, hogy hamarosan grafikonrajzolásra és technikai elemzésre is használható lesz, nem csak kereskedésre.
Azt hiszem, akkor fogom lecserélni a Budacash Tradert.
Kicsit késve, de üdvözöllek JohnnyBravo.
"Sávban mozgás" alatt azt értem, hogy nincsenek nagy kilengései az adott devizapárnak, viszonylag ugyanaz a két deviza közötti arányszám huzamosabb ideig.
/Meg persze várok tovább a következő tippekre../
Januárig összeszedem magam és újra nekiállok a ws-nek, persze csak kis téttel..
Nem tudom, van-e valaki, aki meg tudná mondani, melyik devizapárok mozognak sávban, azaz melyikekkel lehet a legbiztonságosabban kereskedni a ws-en..
Az USDCHF-fel kis gondjaim támadtak korábban, most még nyalogatom a sebeimet..
Lenne egy kérdésem a WS-en régóta kereskedőkhöz. Ma reggel nyitáskor a DAX Rolling future közel 80 pontot ugrott felfelé, miközben a DAX Rolling cash nem változott. Ugyanez történt a FTSE rolling future-ral is.
A stoppjaimat a rendszer úgyanígy automatikusan feljebb rakta a DAX esetében 75 ponttal.
Ez a határidők kifutása miatt van vagy egyéb okból? A választ előre is köszönöm.
Igazad van Tőzsdekutya, de általában csak pár napig szoktam tartani a poziciót és így nem jelentős a finanszírozási költség. A határidősöknél viszont nagyobb az alapletét és a spread.
minden londoni spread kereskedő cég lefedezi a nettó pozicióit. ezért nem volt csőd az iparágban at elmult 30 évben. A jutalék meg elég nekik, lévén nincsen tőzsdei kölségük
Mindent lehet napon túlra kötni, de azért egyvalamire figyelni kell. A hagyományos határidős termékeknél (pl:Brent Oil) nincs egyéb költség, de a rolling future-oknál van a finanszírozási költség (funding charge). Ez az angol banki kamatnak felel meg (kb. 5% évente), amit naponta vonnak le. Ez ma reggel nálam egy kontraktus FTSE Rolling Future-nél egy euró volt, DAX Rolling cash-nél -1,32 euró. Hosszabb távú tartásnál ez szép kis összeg lehet, ezért fontos szemmel tartani.
Szerintem ez nem teljesen így van... Minden kötésedet lefedezik egy ellenirányú határidős ügylettel. A spreaden nyernek, ezért függetlenül attól, hogy nyersz vagy veszítesz ők a pénzüknél vannak. Persze, csak ha jól értettem az infókat....
A WS nem brókercég, hanem gyakorlatilag fogadóiroda (spread betting), a kötéseid mögött nincs tőzsdei kötés. A cég az ellenfeled, rajtad akar nyerni, és nem a jutalékodon.
WorldSpread
Használja vki ezt a kereskedési rendszert. Kíváncsi lennék a véleményetekre, mert lehet, hogy nyitok náluk egy számlát.