Topiknyitó: Törölt felhasználó 2018. 03. 08. 21:02

Visszavonulni 150 millio Ft-al elég lehet?!  

sziasztok
van egy ügyfél aki 10 év tőzsdézés után visszavonulna
van 150 millio Ft-ja, és nagyjából 100 millio ingatlanban
dillemázik azon hogy meglépje-e csak a kamatokból eléldegélhetne
van aki tudna tanácsot adni?
köszi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 17:24
#245
ez miként kapcsolodik a topikhoz?
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 13:40
Előzmény: #243  MetalHeart
#244
OFF:
Az egyik leghumánusabb munkáltató, és jó márkanév is az önéletrajzban, viszont szakmailag nagyon csapat és munka függő, hogy ki mit csinál, ami lehet komoly agymunka és favágó munka is. Fizetésben meg nagyjából multik között középkategória, nem tartozik a legjobban fizetők közé.
Igen, az vicces, mikor teljesen laikusként megmondja, higy mire lesz képes pár éven belül az MI, miközben még azt sem tudja mit csinálnak a programozók, tehát mit kellene helyettesíteni. Ha már MS vagy bármely más cég a befektetési-banki területről, megnézem azt az MI-t, amelyik majd rosszul felépített legacy kódok tömegében fog turkálni.
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 24. 13:27
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#243
A munkáltató nemigazán márkanév és nem számít jól fizetőnek ? Számomra ez az első ilyen vélemény, de persze értelemszerűen te tudod jól, hiszen van tapasztalatod. Van itt 2 másik fórumtárs is, egyik dolgozik is ott, lehet, hogy neki más a tapasztalata. A lényeg, hogy progisoknak magyarázni a MI-t meg jövő-t hozzá nem értőként, az elég ciki dolog !
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 13:16
Előzmény: #240  MetalHeart
#242
Mondjuk a Morgan Stanley önmagában nem kaliber, én is dolgoztam ott évekig, a programozók tudása az aljától a tetejéig lefedi a teljes skálát, és mellesleg jól fizetőnek sem számítanak a piacon.
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 13:12
Előzmény: #227  kardkovacsi
#241
Én nem zárom ki, hogy valamikor lesz olyan mesterséges intelligencia, ami majd képes lesz specifikáció alapján programot írni, csak akkor felmerül a kérdés, hogy ki írja a specifikációt. Mert a fejlesztés során jellemzően nagyon hiányos specifikációból írunk programot, ha minden nagyon alapos lenne, akkor maga a specifikáció lenne a program. Akkor lehet robotizálni a programozást, ha már a megrendelő is robot lesz, és eplentmondásmentesen tudja megfogalmazni az igényeit. Mert valójában a programozó az, aki a felmerült igényeket leírja egy ellentmondásmentes algoritmusként, tehetnek alá akármilyen csilivili keretrendszert, akárhány réteget, továbbra is ez marad a legfontosabb hozzáadott érték.
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 24. 13:04
Előzmény: #238  mage
#240
Morgan Stanley-s kaliberű progisokat kioktatni abszolút képzetlenül és jelentgetni modinál, ennyi telik tőle... nálam a görgetősáv a megoldás...
:D
Törölt felhasználó 2018. 03. 24. 12:56
#239
kiváncsi lennék ki milyen befektetésekbe rakná a 150 milliot aktuálisan. többen írták h állampapír, aminél mondjuk tbsz számlán elhelyezve 3,8% az éves kamat az évi 5,7 millio, havi 475.000.
ez alacsony kockázatúnak tűnik, és elfogadható alternatívának. mi lehet itt a kockázat (pl államcsőd?), vagy egy kamatemelési ciklus indulása hogyan árnyalná a képet? tényleg írjon akinek van használható meglátása
mage 2018. 03. 16. 23:44
Előzmény: #237  kardkovacsi
#238
Most komolyan a teknősnek magyarázod a repülést? :D
Hidd el jobban tudja, mert olvasott egy cikket. :D
Mindjárt belinkeli olaszul is, mert úgy még jobban érti. :D
kardkovacsi 2018. 03. 16. 19:52
Előzmény: #236  gambadoro
#237
10 év múlva biztos nem. Ahogy a cikk is említi csak pár soros sokszor hibás kód írása működik. Először teljes nyelvi elemző kell ami az írott/beszélt szöveget valamiféle specifikáció formába tudja hozni. Ez már maga nem lesz 10 éven belül, mellesleg ez tűnik az egyik legnehezebb feladatnak. Hol van még onnan a tervezés, kódolás, ember számára használható és logikus UI.
gambadoro 2018. 03. 16. 19:30
Előzmény: #235  gambadoro
#236
ez a cikk is leírja egyértelműen, hogy a közeljövőben
és persze nyugtat, mert ez politika
nincs információd arról, mire képes ma a mesterséges intelligencia, de arról végképp semmi, hogy milyen gyorsan fejlődik
általában azt mondják, hogy hatványozottan
lehet, hogy igazad lesz, én mégis azt gondolom, hogy a 10 év reálisabb mint a 30
nyilván nem az összes programozó lesz felesleges, de, hogy a nagy részükre ez igaz, az biztos
gambadoro 2018. 03. 16. 19:24
Előzmény: #233  kardkovacsi
#235
hol írtam dátumot?
annyit írtam korábban, hogy gyökeres fordulat közeleg nagyon hamarosan
ahogy én sem tudom mikor te sem
te viszont meg fogsz lepődni én nem
kardkovacsi 2018. 03. 16. 19:20
Előzmény: #232  kimpaa
#234
Léptem ilyen kontraktor jellegű munkára. 
kardkovacsi 2018. 03. 16. 19:19
Előzmény: #231  gambadoro
#233
Bakker olvasd már el rendesen a te általad linkelt cikket! Hol írnak egyáltalán közeli dátumot? Még becsülni sem mernek, hogy akár 10-20 éven belül ez megtörténhet.
"Probably not yet. It will take some time before an AI will be able to create actual, production-worthy code spanning more than a few lines."
kimpaa
kimpaa 2018. 03. 16. 18:58
Előzmény: #227  kardkovacsi
#232
most mit csinálsz?
tavaly voltam a Morgannél is interjún de nem az lett a befutó
gambadoro 2018. 03. 16. 18:38
Előzmény: #230  kardkovacsi
#231
az utolsó bekezdés az érdekes
nyilván ezek mind hülyék
kardkovacsi 2018. 03. 16. 18:26
Előzmény: #229  gambadoro
#230
Ha kicsit is értenél ehhez akkor rájöttél, hogy az amit linkeltél pont az én állításom erősíti meg. Ezek ilyen vicc kódok. Sajnos nem érted az egész programozási feladatot. Messze nem az X sor kód leírása a legnehezebb hanem először is megérteni, hogy mit akar az ügyfél, megtervezni az architektúrát és utána megírni a kódot.
Olyan ez mintha azt mondanád, hogy most hogy van betonkeverő gépünk valójában már innen csak egy lépés egy családi házat felépítő gép összerakása.
gambadoro 2018. 03. 16. 17:23
Előzmény: #227  kardkovacsi
#228
MI
kardkovacsi 2018. 03. 16. 17:18
Előzmény: #174  gambadoro
#227
"és annak, hogy program ír programot?" - ez konrétan nem úgy van ahogy gondolod. Szoftverfejlesztő vagyok 20 éve olyan cégekkel a hátam mögött mint a Morgan Stanley.
Olyan van, hogy generálodik kód de olyan nincs hogy önmagát fejlessze valami. Tehát csak az van amit írtam, komplexebb lett a feladat és az egyszerűen megoldható részeire vagy valamilyen generált kódot használunk (a kódgenerátort is megírta valaki) vagy előre megírt komponenst. Attól még az algoritmust a specifikáció (azaz valaki leírja, hogy mit akar emberi nyelven) alapján meg kell írni valakinek és ettől még nagyon nagyon messze vagyunk, hogy gépesíteni lehessen.
Emlékszem már 97-ben is magyarázta nekem valaki a vonaton, hogy már programozókra se lesz szükség 3-4 éven belül mert program ír programot. Én meg jót mosolyogtam magam ahogy most is. Egyértelmű jele a teljes hozzá nem értésnek. Nyilván a program ír programot miatt van, hogy egy jobb szoftverfejlesztő bére simán 1.2-1.3M bruttó.
gambadoro 2018. 03. 15. 17:12
Előzmény: #224  mage
#226
megint hazudozol
szóval linkeld hol írtam, hogy mennyit kerestem?
ki terel - leírtam, mit írtam korábban
mondom: nem megy neked, a hazudozáson kívül semmi
a budait sem kértem mi magamnak, mutasd meg hol
ledeklarálni az mit jelent??????????????????????????????????????????? na látod, ezzel mindent elmondtál
városszéle panel ez a jó
de azért majd mellette felveszed azt a kis alapjövedelmet, leszel olyan karakán igaz?
ha azt veszem 150 millióból veszel 12 panelt kőbányán
Törölt felhasználó 2018. 03. 15. 17:11
Előzmény: #224  mage
#225
deklarál vs. degradál
mage 2018. 03. 15. 17:01
Előzmény: #221  gambadoro
#224
Te helyezted magad mindig magasra azzal, hogy másokat ledeklaráltad. Én pedig iróniából használom rád az elitet, de ezt már tavaly megbeszéltük, hogy sajnos te nem érted...
Hol írtam a várról? Próbálod terelni a témát :)
Te a budait kérted ki magadnak nem az elitet, de ferdíts hátha akkor igazsággá válik a nagy hazugságod :).
Azzal, hogy 150 milliót beleírod a hozzászólásod elejébe és végébe még off topik lesz a hozzászólásod. Gondolom ezerrel jelentgetsz fel a moderátornál, hogy tiltsanak ki, mert akkor azt hiszed el tudod hitetni itt, hogy az eddig 1000x leírt képzelgéseid, hogy te hol élsz mivel kerestél 10 milliókat, milyen szinten vagy az a valóságot takarják.
Ne aggódj, eleget röhögtem mára, megyek a dolgomra, mert sajnos nem mindenki időmilliomos az alapjövedelem miatt :D :D :D .
gambadoro 2018. 03. 15. 16:49
Előzmény: #222  mage
#223
na látod
ahelyett hogy személyeskedsz és hazudozol (majd linkeld be hol írtam egy éve 4 százalék osztrák kamatot hol írtam, hogy budai elit lennék, hol írtam, hogy osztrák állampolgár vagyok), a témáról értekezz
mage 2018. 03. 15. 16:44
Előzmény: #220  mage
#222
Egyébként pedig meg lehet élni 150 milliós befektetésből (persze ha nem túl nagyok az igények), de majd a következő válság lesz a vízválasztó, mert a 30 éves nyugdíjasok 2008 után szaporodtak el. Arra viszont ne építsen senki életet, hogy majd úgy is lesz akkora alapjövedelem amiből jól el lehet lenni.
gambadoro 2018. 03. 15. 16:41
Előzmény: #220  mage
#221
én a 150 millióról írtam amikor belém kötöttek a magadfajta irigy emberek
hol írtam itt, hogy budai elit lennék?
ráadásul számtalanszor leírtam, hogy a hegy tele van falusival és munkással a szocializmusból
budai elit az első kerületben lakik
nem a várban
ez az elit kifejezés is egyébként csak azoknak jut eszébe, akik magukat alábbvalónak tekintik másoknál
szóval szerintem 150 millióból jól lehet és kell élni

Topik gazda

nick2015
2 2 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek