Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 14:09

VÉGE! MENEKÜLÉS!  

AZ ORSZÁGNAK VÉGE!! MENEKÜLJETEK!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 03. 09:47
Törölt hozzászólás
#50
Blue-chip-csóka
Blue-chip-csóka 2020. 09. 30. 15:42
#49
Ómlás! Őmlés!
Törölt felhasználó 2020. 09. 30. 15:28
Törölt hozzászólás
#48
_Macika_
_Macika_ 2020. 07. 23. 20:21
#47
most vagy soha
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 23:54
Előzmény: #45  Krumenaker
#46
'pszichológia kutatások szerint azok a problémák, amiken az emberek jellemzően begörcsölnek, 70-80 %-ban maguktól megoldódnak.'

Tenyleg? Ez erdekes. Es jo tudni.

'Ha viszont begörcsölve, megfélemledve rossz döntés(eke)t hozol, annak a hatása már nem biztos hogy elkönnyen elmúlik feletted.'

Nade, ha azokon a problemakon gorcsolsz, amiket a korabbi rossz donteseid okoztak, akkor mi van? Megoldodnak ezek a problemak is maguktol?
Krumenaker 2006. 06. 11. 23:42
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Köszönöm az elismerő szavakat :)

A menekülésről eszembe jut még, hogy volt olyan időszak az életemben, amikor kikapcsolták a villanyomat, mert többhónapos elmaradásba kerültem a számlával. A Városligetig menekültem, ott leültem egy padra, néztem hogyan száguldozik le-fel egy görkorcsolyázó lány :)

Kicsit megnyugodtam, hogy szép az élet, de ez nem mentett meg attól, hogy hazamenve rossz döntést hozzak. Összepakoltam egy csomó könyvet, és elvittem eladni az antikváriumba (eladás áron alul). Bosch-album, Bunuel-önéletrajz meg még rengeteg egyéb esett akkor áldozatul. (Az akkor elkótyavetyélt könyvek nagyrészét. kb. 10 év alatt vásárolgattam vissza apránként sok utánajárással.)

Két hónap múlva kiderült, hogy nem tartóztam egy fillérrel sem az Elmü-nek, tévesen számláztak, és túlfizetésben vagyok.

Ez talán speciális eset - már csak azért is, mert a szolgáltatók nem szokták elismerni, ha tévesen számláznak :) - de pszichológia kutatások szerint azok a problémák, amiken az emberek jellemzően begörcsölnek, 70-80 %-ban maguktól megoldódnak. Ha viszont begörcsölve, megfélemledve rossz döntés(eke)t hozol, annak a hatása már nem biztos hogy elkönnyen elmúlik feletted.

De az is lehet, hogy fiatalon rossz döntéseket hozni kötelező :)
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 20:10
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#44
Fidex patkány. BOLSEVIKTORtól kérj fegyvert és lődd rökön magad. (((( bnÁR KOMENISTÁT SZERETNÉL ölni mi bARUM BARUM. :!
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 20:10
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
nagyon lírai volt :)
és a rv értékelésed a melyik részvény a legjobb befektetés c. topicban is nagyon színvonalas volt ,grat.
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 19:32
Előzmény: #38  Krumenaker
#42
szepen irtad.
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 19:26
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Krumenaker Nagy szentendrei telekár robbanásban vagyok érdekelt, küldjed csak azokat a szépre fogékony (pénzes) vevőket! :-)
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 19:23
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
persze menjetek, meneküljetek. azt a legkönnyebb. anyazni, zsidozni.....
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 18:36
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
őőő és mit szólnál hozzá,ha menekülés közben lennél forradalmár őőő vagy,hogy forradalom közben menekülsz?

Krumenaker 2006. 06. 11. 18:14
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Minden hibájával együtt Magyarország a leglakhatóbb hely a golyóbison. Szinte a földi paradicsom. Az BUX-index alakulásának fontossága eltörpül amellett, hogy a napfény hogyan csillan meg a Duna vizén és a szellő milyen illatokat hoz a pilisi hegyekből.

Szellemileg és fizikailag letarolt vidékek szépre kiéhezett lelkű gyermekei MENEKÜLNEK ide hozzánk, hogy emberi környezetben emberibb életet élhessenek. (Ha valaki ezen nyerészkedni akar, akkor egyelőre ne adjon el földet, lakóingatlant, mert brutál áremelkedések jöhetnek pár éven belül.)
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 17:25
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Igen....a jelszó:
MENEKÜLÉS!!!
(vagy FORRADALOM!!)
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 14:34
#36
Lehet el kell menni az országból?
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 11:50
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#35
Azon az alapon ítéllek el én pl., hogy mondjuk alap, hogy különb legyek azoknál. Nekem ez a minimum. És így akkor nálad is.
Mindenkinél más a mérce persze, nálam ez.
Törölt felhasználó 2006. 06. 11. 11:42
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#34
"abban tökéletesen egyetértünk, hogy nem lopni csalni kellene. de a pazarló állami szférát most sem merték megbolygatni.
"
T szellemkutya!
Számos megyei,önkormányzati,rendörségi leépítés észszerűsítés + kormányzati negyed csökkentése szerepelt a programban.
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 22:42
#33
rá van utalva,magának könnyü, hazamegy azt ott a persely.....
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 19:57
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Miért, szerinted ez nem így van?
kihangsúlyozom: JÓL ÉLNI!!!
Mert vegetálni azt lehet becsülettel is.
És nehogymár lelkiismeretfurcsim legyen amikor éppen a politikai elit lopta/lopja szét az országot...a rendszerváltástól napjainkig...
akkor milyen alapon ítél el bárki?
Mert a jóisten nem hiszem , a többire meg nagy ívben teszek, tudod mindíg az pofázik a legjobban a becsületről aki a legtöbbet lopja...én legalább nem hazudok.
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 19:49
#31
Mi van beépített vagy?
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 19:43
#30
"[I]ÉN NEM AGGÓDOM, EBBEN A KURVA ORSZÁGBAN UGYIS CSAK LOPÁSBÓL CSALÁSBÓL LEHET JÓL ÉLNI, HÁT AZT CSINÁLJUK... [/I]" gazdagodó

Gratulálok te azt csinálod. Ebben az esetben viszont máskor ne ordibálva itélkezz!
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 19:13
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
csak korrigáltam a hozzászólásomban elkövetett helyesírási hibát...
nyugi, én nem beszélek rébuszokban, mint Veres :-)
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 19:08
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Hi ezen mit ertesz?
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:37
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
mar a valasztaokkor megirtak az elemzük, hogy az idei hiany 9% is lehet!! Ez teny. Ezert ment el a huf 269-ig anno par honapja, hete... . (246rol....)
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:35
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
nem para = nagy para
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:34
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#25
persze, mindenki vágta, hogy nem para lesz a választások után. De azért egy 1000 mrd-os elszámolás, ami tulajdonképpen 1100 mrd, azért mindenképpen több, mint apró baki...
Komoly problémák vannak ott, ahol nem engedik kiszámítani a hiányt, mert "esetleg politikai célokra használják azt fel". Hát mi a fenére használnák fel, ha nem annak mérésére, hogy mit csinált a kormány?
Egészen pontosan: hazudtak. Ezen nincs mit szépíteni.
Mellesleg én is kíváncsi vagyok, hogy valóban mi sül ki ebből.
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:27
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
sok a gepelesi hibam bocs....
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:27
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
engem nem zavarna, ez legyen a legkevesebb, az vessen ra egy követ aki maga meg nem csinalt semmit...nem vedem, elitelem mindenkit aki csinalta, de ha megfognak ezeket az embereket, akik ugy sem itthon költik el a penzüket hanem külföldön vasarolnak, akkor avval a moral is javulna otthon...

amugy meg mindenki tudta hogy ez lesz, keresletmegfogas, aremeles etc most nem ertem amugy en sem a nagy panikolast....mar valasztas elött is leirta minden elemzö, hogy valasztas utan jön a gatyaösszehuzas....1995-t is tuleltük, nem a Bokros-t? Ott sem jött el a vilagvege... . Akkor meg? Ez egy vitaalap, amiböl remelem egy epkezlab csomag lesz.
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:23
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
abban tökéletesen egyetértünk, hogy nem lopni csalni kellene. de a pazarló állami szférát most sem merték megbolygatni.
1ébként én is azokat sajnálom, akik egyedül tartanak el egy családot és nem tudják hogy mi lesz velük a következő hónapban. ha valóban 94%-os gázáremelést terveznek, akkor nem tudom mi lesz a távfűtéses lakások tulajdonosaival (többek között velem is) - így is égnek áll a hajam, amikor küldik havonta a szerelmeslevelet....
másrészt, Ti nem érzitek visszásnak egy kicsit, hogy az akar adócsalókat üldözni, aki milliárdokat szedett össze. Ne már... Ilyenkor annyira bosszús leszek.
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:16
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#21
na latod ezert van az hogy mindenki azt csinalja gazdi....az ilyen hozzaallassal csak rosszbbitasz a helyzeten. szerintem az egesz orszag FRUSZTRALT. Mert mas sem hall, hogy ki hol vesz nyaralot, ki hogy lop penzt es nem kerül erte börtönbe... . Es mindenki, az egesz orszag lop es csal. Van egy ismerösöm egy miniszteriumban, jar külföldre neha elöadast tartani, mar a ftert is kivette az ALLAM es a TI penzeteken magaval Parizsba...bar nem otthon adozom ,de a guta ütött meg... . Amig ez lesz, es nem valtozik a mentalitas (csalok szigoru megbüntetese) addig mindenki ugy gondolkozik mint Te, ha ö is lop en is. Ezzel csak magad alatt asod a talajt... . Hasonlo ahhoz, amikor a szemetet eldobod az ut mellett (nem te): nalad nincs, az ut mellett messze meg nem latod, de attol meg ott van!! Es leszivarog a talajba etc... .

Ezek a vazlatok, amik kijöttek, ez egy vitaalap. Biztos lesznek dolgok amik nem igy alakulnak, masok meg igy.. . Alapnak nem rossz, de ki kell egesziteni, a lenyeg hogy komolyan gondoljak.

Mar ne is haragudj, de az normalis amikor mindenki veszi a 2 szammal nagyobb autot?? Mar sok nyugati faluban nem jarnak olyan kocsikkal mint otthon! Egy kicsit tullöttünk nem? En ezt mind a frusztraciora irom, es arra hogy hogy a magyar ember mentalisa a kivagyisag... . Mert latja hogy a zomszednak mi van, es akkor nekki a duppla kell... .

Az biztos, hogy a GDP, kereslet etc be fog esni... . Es kell vagy 2-3 ev mire egy kicsit stabilizalodik. Most lesz megivva a leve a sok lakasvasarlasnak etc.. . Mert ott is mindenkinek kellett a tamogatas, mindegy hogy a 3. lakasat veszi vagy az 1-t... . Az nagy elbaltazas volt... . Ott annyi ezer milliard elment privat zsebekebe, de majd most az ingatlanadoval visszaszedik....OCCSO LESZ AZ INGATLAN EMBEREK... . Ingyen nincs semmi... .

En csak a videki neneit sajnalom, aki a nyugdijabol es 60e forintbol el netto havonta... . Ö nem vett 3. ingatlant... .

Hogy mi lesz a piacon? Hat valszeg eses.. . A gazdasag lassulni fog.. . A kereslet, a hitlezes minden.. . A tiztan magyar piacra fokuszalo cegeknek inkabb rossz, akik exportorientaltabbak illetve van leanyuk annak jobb... . Pl az OTP-nek jobb mint az FHB-nak szvsz... .

Amugy meg nem hiszem hogy sokan tudtak mi jön vagy nem itelik meg ilyen negativan, mert Csanyi papa is vett itt OTP-t... . Ha tudta volna es gondolja hogy nagyot szakad, akkor nem vesz... .

Amugy meg ha a kamatok felemelkednek akkor az EUR-hoz 4% lesz a kamatkülömbözet kb, azaz 11HUF-os gyengülesnel vagy breakeaven. Ami most 275-huf... . Innen akkor nyersz (vmit), ha legalabb elmegy 285 re...amit szvsz nem hiszek.
Amit meg tudsz jatszani, hogy eladod, es visszaveszed amint kiment jobban, mert a carry megesz. Vagy nem EUR-val szemben hanem USD-vel szemben shortolod ha ugy gondolod, ott alig van carry loss. Bar ott meg a dollarod van, ami szinten nem a menyorszag... .
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:16
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Garantáltan nem fogod tudni, szerintem nem lehet összemosni a többi jövedelemmel...
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:14
#19
Tul.kép. még a pozitív oldalát is nézhetem. A kapitális buktámat elszámolhatom év végén, ha addigra lesz valahol nyereségem is.

Tehát mégsem kéne realizálni hétfőn a dagadó veszteséget?

Na erre varrjon valaki gombot!
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:14
#18
Beleolvastam a Gyurcsány Blog-ba és komolyan mondom nem értem. Hogy a p*csába lehet ennyi hülyét összeszedni...
Ezek mind helikopterrel járnak hogy nem foglalkoznak azzal, hogy ellehetetlenítik õket?
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:09
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
gondolom a szept.1.-e után kelettkezett árfolyamnyereséget külön fell kell tüntetni az év végi szja bevallásban.a megoldás a következő:hamis személyivel nyitsz bankszámlát.:-))
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:05
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Na eddig is adóévről beszéltünk, erre meg kitalálják, hogy szeptembertől másképp adózunk??, Hogy is van ez?
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 18:01
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Gondolom azért évi szja elszámolásban kell szerepeltetni mert az egész évre számitott nyereség után adózol....bár ezzel is lehetnek zűrök ha pont dec végén van rally vagy bukó, de most ebbe ne menjünk bele, a lényeg hogy én szeptembertől lépek....addig még jó lenne egy rally.
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 17:57
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Én is ezen gondolkoztam:)))) Így lenne igazságos, mert oda merem vinni a pénzemet!!!

De hogy lesz elszámolva? Adott időszakra, vagy azonnal? És mi van ha többet buktam mint kerestem?
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 17:56
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Azt várhatod....

amúgy igen faszán időzítenek mindent ebben a kurva országban....most hogy gigabukta van még rátesznek egy lapáttal....szerintem éppen mire talán visszamenne a piac addigra döfnek bele...de én még azt sem tartom elképzelhetetlennek hogy sokan sejtették ezt azért adtak el eddig is...
ÉN NEM AGGÓDOM, EBBEN A KURVA ORSZÁGBAN UGYIS CSAK LOPÁSBÓL CSALÁSBÓL LEHET JÓL ÉLNI, HÁT AZT CSINÁLJUK...
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 17:53
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Esetleg megoldható lenne, hogy az árfolyamveszteség 20 %-át visszakapjuk az APEH-tól?
:)))
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 17:50
#11
HÜLYE MAGYAROK!!!
Ti szavaztátok meg ezt a gennyláda csürhét nem?
nesze nektek!
Mindenesetre a 20% durva, de nem baj, szeptembertől bankból összes pénz ki, ügyes magyar talál más bíznict amivel seftelhet...
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 17:50
#10
HA ilyen lépéseket tesz meg egy kormány, akkor nem kérdés,hogy válság van......
Érdekesebb viszont az, hogy lesz-e pánik....? vagy türelmesen végigbambulja az ország, hogy jól átverték őket.....:-))
dmz 2006. 06. 10. 15:47
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Egy negatív hír van csak: a máv nem volt a 9,4%-ban.

A piac szempontjából pozitívum viszont, hogy nem a vállalati szféra nyeli le önmagában az adóemeléseket, valamint a lakosság tehetősebb részére több hárul, ami a keresleti hatást tompítja, illetve hogy az intézkedések jelentős részére már ősztől sor kerül. Pozitívabb lenne kétségtelenül a piaci fogadtatás, ha több kiadáscsökkentést lehetne látni az adóemeléssel szemben.

Ezt a kiigazítást kérte régóta a piac, adni nem fognak rá a komolyabb alapok. A negatív forgatókönyv az lett volna, ha nyugodtan ül tovább a kormány és egy pénzügyi válság teszi helyére a dolgokat, 300 Ft-os euróval, 15%-os hozamokkal.
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 15:34
Előzmény: #7  dmz
#8
Biztos gap down lesz, aztán mindenki megnyugszik szépen és lehet még tovább esni a világpiaccal. :(
dmz 2006. 06. 10. 15:30
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
A lakosság számára kétségtelenül kellemetlen lépések ezek, de az, hogy valóban meg meri lépni a kormány amit már évekkel ezelõtt meg kellett volna, nem feltétlenül negatív a tõkepiac szempontjából.

Ha az ázsiai piacok nem nagy mínuszban zárnak, én hétfõre inkább emelkedést várok.
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 14:43
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
link - olvastátok? A sok baromállat, honnan szalajtják? Fizetett seggnyalók? Csoda, hogy a legalsó, legelső bejegyzést a cenzúra engedte megjelenni.
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 14:34
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#5
Menekülni nem fogok, de a hati és Ft shortokat talán növelem. Meglátjuk.
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 14:28
#4
Itt az orvos, de nem tud úrrá lenni az exogén indukált depresszió ezen különösen makacs és virulens formáján...
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 14:14
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
istenem....
ORVOST!!!

de ne mikolát:)
Törölt felhasználó 2006. 06. 10. 14:11
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
talán lassan jogos lesz ez a mondat.

Topik gazda

novodrukker
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek