Topiknyitó: Portfolio 2018. 06. 01. 09:03

Varga: Szinte mindenben duplázott az e-szja  

Ugrás a cikkhez
Szinte mindenben duplázott az e-szja, a tavalyi duplájára, majd 1,5 millióra nõtt az szja-bevallásukat interneten beküldõk száma, kétszer annyian, több mint 800 ezren fogadták el a bevallási tervezetet módosítás nélkül, miközben
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 06. 01. 09:15
Előzmény: #2  jancsika
#4

a navos bevallást lehet ellenőrizni. nekem tavaly nem vettek valamit figyelembe, korrigáltam, idén 100%-os lett a munkájuk.
 
van kiskerem és online kasszám, szerintem nem a kiskolléganő elütése okozza a legtöbb adókimaradást, ha szabad megjegyeznem.
 
több pozitivitást, legalább van olyan, amiben az állampolgár kiszolgálása felé mozdul a rendszer, szerintem ezt a kevés értelmes fejlesztést érdemes üdvözölnünk
Törölt felhasználó 2018. 06. 01. 09:08
Törölt hozzászólás
#3
jancsika 2018. 06. 01. 09:03
Előzmény: #1  portfolio
#2
A tények makacs dolgok.
Mit is csinál a NAV amit szja bevallás elkészítésének nevez?
90%-ben semmit, csak összesíti azokat az adatokat, amiket a cégektől kap havonta.
Akinek vannak gyermekei és megosztotta a családi kedvezményt, vagy nem jelzett valamilyen adatot a munkáltatójának (pl. lisztérzékeny) annak bizony vastag 10-50-100 eft-os bukta is lehetett az, hogy a NAV "elkészítette" az SZJA bevallását. Arra valóban jó,hogy ellenőrizve legyen, hogy cégek adatok szolgáltattak-e a dolgozóikról, de SZJA bevallás elkészítésére egy picit erős nekem még mindig.
A másik jó dolog, hogy a héten volt valamiféle adótrafipax, hogy egy csomó cég kevesebb bevételt vallott be, mint amit a pénztárgépei alapján kellett volna, és hogy akkor most nagyon le fogunk csapni. Jelzem az egyik 1,5Mft-os ügyben érintett voltam és kb 5 perc alatt zártuk le a "támogatói eljárást" , és meg is voltak lepve, hogy az élet szembejön, és átír minden informatikai csodát.  Egy kedves alkalmazott tévesen ütötte be az összeget és az online kasszánál ha már kijött a blokk nem lehet visszasztornózi, csak egy kis papíros jegyzőkönyv van. Tehát nem csalás állt az eltérés mögött, hanem jogszabálykövetés. Ilyen alapon lehet nem esett volna jól, ha a NAv készíti el az ÁFA bevallás , de még akkor sem, ha csak a kimenő oldalát, mert azt sem lehet jól megcsinálni......
Szóval óvatosabban kellene bánni ezekkel az automatizmusokkal és a helyén kell kezelni őket...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek