Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 10. 09:14

Varga nem menti fel a NAV elnökét  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerint akkor lenne feladata a NAV elnökének ügyében, ha valaki végre már elárulná neki, melyik az az ügy, amiért az USA-ból kitiltották Vida Ildikót. Valaki megvádolta a NAV vezetőjét anélkül, hogy bármiféle...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206197
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 09:32
Előzmény: #1  portfolio
#2
Miért mentené fel?

Én úgy hallottam, hogy még kérdezi is felesleges az ügyről.

Ergo nem látom érvet, ami a felmentés mellett szólna a kifacsart logikájuk mentén.
busgabor 2014. 11. 10. 10:36
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Én azért menteném fel, mert nem szólt másnap, hogy gyanúsítják.
aliben 2014. 11. 10. 11:38
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
ÉN VARGÁT MENTENÉM FEL, MERT HAZUDOZOTT!!!
aliben 2014. 11. 10. 11:42
Előzmény: #1  Portfolio
#5
Vida Ildikó elárulná, ha megkérdezné őt, ilyen egyszerű lenne az egész, neki uis tudnia kell, hogy miért tiltották ki. De nem kérdezi meg őt, mert varga is tudja, csak hazudozik össze-vissza. Azzal a szűzies képével belehazudik az emberek arcába
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 11:52
Előzmény: #4  aliben
#6
Én meg a főnökét.
dexter 2014. 11. 10. 11:52
Előzmény: #5  aliben
#7
Azon egyszerű oknál fogva nem kérdezi meg és menti fel, mert nagyon is jól tudja/tudják, hogy miről van szó, mert varga, lázár, rogán, orbán, és úgy ez egész fidesz nyakig benne van a korrupcióban.
sanka 2014. 11. 10. 12:02
Előzmény: #1  Portfolio
#8
Varga egy szerencsétlen báb, megmondják neki mit tehet.
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 13:05
Előzmény: #8  sanka
#9
Szvsz nem szerencsétlen bába, hanem a fideszes áfamaffia egyik központi eleme és persze, hogy nem csinál semmit hiszen %-ot kap.
exmnbs1 2014. 11. 10. 13:20
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
link

alakul
mereszZenesz 2014. 11. 10. 14:14
Előzmény: #10  exmnbs1
#11
MKY 2014. 11. 10. 15:12
Előzmény: #7  dexter
#12
Pontosan így van!!! Egy 25 éves kollégiumi társaság írányitja ma Magyarosrszágot, haverek gyülekezete. A tagok többsége nem szakmabeli csak haver! Egyikük sem teljesített soha 1 napo sem versenyszférában... Ez a FIDESZ!
akkoriis 2014. 11. 10. 15:40
#13
csendben 2014. 11. 10. 16:16
Előzmény: #8  sanka
#14
Misi ártatlan!:

L. Simon László: Vida Ildikó levele elveszhetett a postán

Este megnézem a postaládámat,nem-e hozzám dobta be a postás. :-)
exmnbs1 2014. 11. 10. 16:38
Előzmény: #14  csendben
#15
én meg azt hogy mit jelent az impeachment

nem barakctalanítást
Civinjanos 2014. 11. 10. 17:32
Előzmény: #1  Portfolio
#16
Azt hiszem, hogy érdemes lenne még egyszer elolvasni a hivatkozott USA elnöki rendelet szövegét. Ebben az áll, hogy a külügyminiszter joga kitiltani az Egyesült Államok területéről mindazokaz a személyeket, akik …. olyan bűnöket követtek el a saját hazájukban … amelyek nemzetbiztonsági veszélyt jelenthetnek az USA számára… és várhatóan a hazájuk büntető hatóságai nem indítanak vizsgálatot ellenük.
Ezek után miképpen gondolja bárki azt, hogy ezt a problémát oly módon kell megoldani, hogy az USA képviselője formális vádat terjesszen elő a bűnelkövető országában?
Ez lehetetlen, hiszen az USA és képviselői nem fognak leállni egy olyan ország pl: Magyarország hivatalosságaival vitatkozni, amelyek eltűrik a korrupciót és általuk olybá vélhető, hogy ez ellen a magyar hatóságok csakúgy, mint a múltban, a jövőben sem fognak fellépni.
Itt egyetlen megoldás van: Vida Ildikó jelentse fel magát és az ügyészség azonnal vizsgálja ki, hogy Ildikónk és/vagy az ő szeretett NAVja korrupt-e, vagy sem.
Ezzel feloldódik a tiltás, mivel vizsgálat indult és ez eleve megszünteti a kitiltás alapját. Kérje meg az ügyész, hogy a NAV elleni vizsgálatban vegyen részt az amerikai fél.
Ez ilyen egyszerű. Az valószínűleg minden normális ember és kívülálló számára megmosolyogtató, hogy egy ilyen ügyben a NAV elnöke kérleli az USA képviselőjét, hogy mondja már meg, mit követett el. Egy amerikai ügyvivő (nagykövet) nem fog leállni vitatkozni egy általa korruptnak tekintett személlyel, hogy mi a korrupció.
MKY 2014. 11. 10. 17:37
Előzmény: #14  csendben
#17
Ja persze, mert ez általában a haverok között tértivevényes levélben beszélik meg!! Mondom hánynom kell....
MKY 2014. 11. 10. 17:40
Előzmény: #16  Civinjanos
#18
Janos akkor Ön szerint amikor ez a hír napvilágot látott Orsos miért küldte olyan gyosan Szijjártó csicskást az USA-ba tárgyalni? Ha rendben van a szénájuk akkor minek mentek volna. Ja pesze érdemi ember nem fogadta ...
exmnbs1 2014. 11. 10. 17:47
Előzmény: #18  MKY
#19
"miért küldte olyan gyosan"
ez olyan mint mikor az ősöket kellett igazolni a háborúban

pedigré hogy őt beengedték
szivacs
szivacs 2014. 11. 10. 19:36
Előzmény: #18  MKY
#20
Ez érdekes állítás, hogy aki fogadta az nem számít ott érdemi embernek. Lehet, hogy tényleg nem volna az?
"..Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, miután Washingtonban Victoria Nuland európai és eurázsiai ügyekért felelős amerikai államtitkár-helyettessel tárgyalt."
Ki is ez a nem érdemi ember, gugli?
Úgy tűnik, ő illetékesnek ítéli meg magát az eu minősítésére: link
Akire még Merkel is berágott és nem azt mondta, hogy ez egy jelentéktelen illetéktelen fuckolós bunkó csupán: link
Túl sok liberális tolerancia és empátia mindenesetre nem szorult belé...
jumbo2 2014. 11. 10. 19:44
Előzmény: #19  exmnbs1
#21
És így megy a csalás a kormányzat áldásával az USA-ban:

link
morci 2014. 11. 10. 19:48
Előzmény: #11  mereszZenesz
#22
Ezt írja a belinkelt weboldal: "Csakhogy az amerikai törvények alapján az érintettek sem tudhatnak meg semmi részletet, és nem nézhetnek bele a BIZONYÍTÉKOKBA. A 444 megkereste a külföldi korrupcióval foglalkozó amerikai törvényt jól ismerő Richard L. Cassint, aki azt mondta, az érintettek kérni kérhetnek betekintést, de „az amerikai törvények alapján a külügyminisztériumot semmi sem kötelezi BIZONYÍTÉKOK átadására, még az érintett személynek sem”, mi több, „bizonyos vonatkozó törvények konkrétan tilthatják, hogy ezeket az információkat az érintett tudomására hozza”."
Hogy BIZONYÍTÉKOT nem mutatnak, az érthető, ezt valószínűleg a magyar rendőrség sem tenné meg hasonló ügyben. De ha jól értem, Vidának a KONKRÉT VÁDAT sem mondták meg, ami VÉRLÁZÍTÓ. Tessék mondani, Amerikában halálra is ítélik a delikvenst anélkül, hogy megmondanák neki, mivel vádolják??? Azt gondolom, ezt a korrupciós ügyet ezzel a töketlen húzással maguk az amerikaiak tették komolytalanná.
Megjegyzem, az amerikai ügyvivő helyében elzavartam volna Vidát a francba, mert váratlanul jött, nem kért időpontot. Nem is értem, hogy gondolta ezt.
De szóba állt vele, aztán közölte, hogy még a vádat sem momdja meg. Ez viszont vicc!!!
exmnbs1 2014. 11. 10. 19:57
Előzmény: #20  szivacs
#23
miniszter szintje a miniszter
ts3 2014. 11. 10. 20:30
Előzmény: #1  Portfolio
#24
"Varga nem menti fel a NAV elnökét"

Pontosabban:Orbán nem menti fel a NAV elnökét
Civinjanos 2014. 11. 10. 20:30
Előzmény: #22  morci
#25
Kedves Morci,

annak idején beszámoltam egy-két olyan esetről, amelyben korrupcióval jobban előre juthattam volna, de nem tettem és egy barátom megkérdezte, hogy miképpen tűröm én ezt. A válaszom az volt, hogy ha Nairobiban sétálok az utcán, akkor tudomásul veszem, hogy az utcán velem szembejövők 80%-a néger, ha Pesten járok, tudom, hogy a szembejövők 80%-a korrupt. (Ha gondolja a konkrét korrupciós esetet is megírom, összefüggésben van az akkori NAVval.)

Értse meg, ennek az eljárásmódnak az a filozófiája, hogy egy amerikai nagykövet (ügyvivő) nem áll le egy korrupt országban korrupt hivatalnokokkal arról vitatkozni, hogy mi a korrupció. Értsd: ha egy amerikai nagykövet (külügyminiszter) valakiről bizonyítva látja, hogy korrupt, akkor az korrupt, oszt jónapot.
Ismétlem: egy amerikai külügyminiszter nem áll le vitatkozni egy bűnözővel, még ha a védőügyvédjét is viszi magával, akkor sem. Ő nem ügyész, nem nyomozó, hanem egy magát a világ legerősebb nemzetének tekintő állam első diplomatája, akinek az erkölcsi érzékét lehet kétségbe vonni, csak felesleges, akinek a szava olyasmi, amire oda kell figyelni.

Ha valaki nem korrupt, 99,9%, hogy az amerikai külügyminiszter nem fogja korruptnak tekinteni, hazája tekintélyének minden latba vetésével, nota bene annak kockáztatásával.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 21:09
Előzmény: #1  Portfolio
#26
Maguknak ártanak vele, minél tovább tartják hivatalban.

Ráadásul még gyanús is, hogy egy Vidát miért nem dobnak ki. Ennek csak az lehet a magyarázata, hogy minimum a kitiltásban a kormány is érintett...
morci 2014. 11. 10. 21:16
Előzmény: #25  Civinjanos
#27
Kedves Civinjanos,
ezt sosem fogom tudni elfogadni. Az amerikai itt vendég. Ha nem akar a szokásainkhoz igazodni (mondjuk mert azok korruptak), akkor legalább a törvényeinkhez igazodjon minimálisan. Ha nálunk a rendőrség meggyanúsít valakit, akkor megmondja neki, hogy mivel. Nem hiszem, hogy megmutatja neki a bizonyítékokat, hiszen ezzel a nyomozati módszereiről adhat információt, de a gyanút megmondja. Az amerikai hatalmas port kavart a bejelentésével, aztán elégedetten nézte a tüntetést meg a rongálást, és amikor a meggyanúsított tudni akarja a legalapvetőbb dolgot, nem mond neki semmit. Azt sem, hogy jöjjön egy hét múlva, most nem készültem. Ne "vitatkozzon" vele a korrupcióról, ahogy Ön írta, egyszerűen nyomjon a kezébe egy papírt a gyanúsítással, aztán rúgja ki a francba. Enélkül az egész egy hülye vicc, legalábbis a gondolkodó magyarok számára, márpedig szerintem itt ez számít.
jumbo2 2014. 11. 10. 21:25
Előzmény: #25  Civinjanos
#28
Jajj. Berágtak az oroszok miatt és most keverik a kakit.
Az ÁFA-csalás nyilvánvaló, de az önmagában az USA-t barmira nem érdekelné, más a mozgatóerő emögött.
Ja, a bizonyítékok pedig nyilván abból vannak, hogy illegálisan mindenkit lehallgattak. Ez korrekt?
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 21:42
Előzmény: #28  jumbo2
#29
"Jajj. Berágtak az oroszok miatt és most keverik a kakit."

Kakit keverni csak ott lehet, ahol van kaki.
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 21:48
Előzmény: #28  jumbo2
#30
most őszintén, szerinted tök rendben van az a külpolitika, ami (és az első Orbi kormány alatt hasonló volt)
-függetlenül minden egyéb októl -
képes a történelmi mélypontjára vinni a kapcsolatokat az USA-val, NATO-val, EU-val?
Amikor éppen fokozódóban a nemzetközi feszültség, és nekünk hadseregünk sincs?

Te ehhez annyit tudsz mondani, hogy fúj szemét Usa?

És szerinted ez bagatell?

És szerinted az a legfontosabb kérdés, hogy lehallgattak?
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 21:54
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Csatlakozom a leírtakhoz és a kérdéseidhez. Helyettem is írtál:)
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 22:02
#32
jumbo2 2014. 11. 10. 22:21
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#33
Hol írtam, hogy szemét USA?
Hol írtam, hogy rendben van a közeledés az oroszok felé vagyis?

Nyilván sehol.

Ezzel szemben, korábban már sokszor írtam, hogy nem szeretem az oroszokat és nem is szeretem, ha feléjük közeledünk. Azt is sokszor írtam, hogy az USA-val semmi bajom alapvetően.

Úgyhogy ne akard a számba adni, amit nem mondok.
jumbo2 2014. 11. 10. 22:24
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#34
Kaki mindenhol van, az USA-ban is.
exmnbs1 2014. 11. 10. 22:24
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#35
tőzsdenyúl, mint orvost kérdezlek, súlyos depressziós eljár-e tüntetni, ugrál-e át kerítést
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 22:24
Előzmény: #34  jumbo2
#36
Csak a mérete nem mindegy. Itt fuldoklunk benne.
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 22:26
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#37
!:Dddd!!!!!

Egy Hírtv-és munkatárs nem bírt magával és kicsempészte a vágatlan verziót, ami nagyon helyes, mert annyira szánalmas és röhejes, hogy már közkincs.

Adjatok rá hangot! Feküdni fogtok a röhögéstől!:)

link
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 22:32
Előzmény: #27  morci
#38
Igen, Amerika egy vendég itt nálunk akit egyébként mi hívtunk meg!!! Ők úgy is viselkednek. Megsúgták a házigazdának, hogy szar van a palacsintában, erre ahelyett hogy a házigazda csinált volna új palacsintát elkezdte baszogatni a vendéget a sajtóban, hogy büdös a szája. Amikor ez nem jött be akkor meg azon csesztetjük a vendégünket, hogy miért nem csinál jobb palacsintát, elfelejtjük hogy a palacsinta sütés a házigazda dolga nem a vendégé.

Nem tudom milyen alapon várod, hogy rendőrségként, ügyészségként viselkedjenek az amcsik itthon. Nem tudom azt sem, hogy gondolod hogy majd leállnak megmagyarázni Vidának, honnan tudják hogy korrupt. Amikor lopják az autódat te odamész a tolvajhoz és elétárod a bizonyítékokat, hogy ő miért tolvaj? Rögtönzöl egy vádiratot és feladod a postán ajánlott levélként? Ne röhögtessük egymást.

Röhej ez a szöveg hogy nem tudják mi a vád (ami nincs is hiszen az ügyészség emelhet csak vádat). Mindenki aki követi az eseményeket kívülről fújja:
Pénzért le lehet állíttattni bármilyen vizsgálatot as haverokat meg alapból nem vizsgálják. Ennyi. A zöld dossziéban minden benne van, konkrét ügyek tömkelege.
ts3 2014. 11. 10. 22:35
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
Remélem lassan már kezdenek menekülni a süllyedő hajóról
jumbo2 2014. 11. 10. 22:37
Előzmény: #39  ts3
#40
Kik?
exmnbs1 2014. 11. 10. 22:37
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#41
király))))))
Goodfriend, respect!!!!!

holnap Obamahoz menne ha nem titkották volna ki?)))))))
ts3 2014. 11. 10. 22:39
Előzmény: #40  jumbo2
#42
Most csak hírtv-s szivárogtatóra gondoltam.
jumbo2 2014. 11. 10. 22:40
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#43
Igen és ez szomorú is. A szocik alatt nyakig voltunk és mára hasonló lett a kép ismét.

Csak nehogy a Jobbik erősödjön, mint Ózdon.
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 22:41
Előzmény: #39  ts3
#44
Ez az anyoniskolázott liba nem hiszem hogy elmenekül, annyira imádja Simicskát és Orbánt. Egyêbként komolyan azt gondolom, hogy nem sok mindent tudhat, ami a NAVnál történt, legalábbis ésszel morálisan fel nem foghatta, csak egy báb, alírni van ott és teljesíti a maffia utsításait.
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 22:43
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#45
Állítólag Dr. Vida Ildikó. De miből is van neki 2 nyelvvizygája? A romungro az csak 1 és nem is számít...
exmnbs1 2014. 11. 10. 22:43
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
az sem semmi hogy annyit nem gagyog angolul
hogy közölje appointmentje van
jumbo2 2014. 11. 10. 22:44
Előzmény: #42  ts3
#47
Szerinted ez véletlenül szivárgott ki? Kötve hiszem. A HírTv és a Magyar Nemzet új utakon jár már.
exmnbs1 2014. 11. 10. 22:44
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#48
nem mondod, Bódi Margóra hasonlít
exmnbs1 2014. 11. 10. 22:45
Előzmény: #47  jumbo2
#49
bizony
ez már akkor is látszott mikor az első tüntetést adták
ts3 2014. 11. 10. 22:47
Előzmény: #47  jumbo2
#50
Remélem is, hogy már menekülnek a hajóról.
jumbo2 2014. 11. 10. 22:48
Előzmény: #50  ts3
#51
Egyáltalán nem erről van szó.
ts3 2014. 11. 10. 22:49
Előzmény: #51  jumbo2
#52
Akkor miről van szó szerinted?
Törölt felhasználó 2014. 11. 10. 22:51
Előzmény: #47  jumbo2
#53
Nincs Orbán-Simicska háború, ezt a mítoszt csak azért találták ki, mert duplán jó ötletnek tűnt.
1. Abba a hitbe ringatja a proteszt sazavazókat, hogy a rendszer felemészti magát.
2. A Fideszes szavazókkal el lehet hitetni, hogy Orbán egy megzsarolt áldozat és nincs haszna Simicska áldásos tevékenysêgéből..

De ha napi szinten követsz Simicska sajtőtermékeket semmi sem változott. Ha elleneznek is valamit az előre eltervezett színjáték. Amikor ekkora politikai vákum van az ellenzéki oldalon, akkor el kell játszani, hogy nem vagyunk nagyurak és képesek vagyunk revideálni, meg kegyesnek lenni és belátónak. De ezek lênyegtelen ügyek....
jumbo2 2014. 11. 10. 22:55
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
"A Fideszes szavazókkal el lehet hitetni, hogy Orbán egy megzsarolt áldozat és nincs haszna Simicska áldásos tevékenysêgéből."

Ki kell ábrándítsalak, a fidesz szavatok többségének fogalma sincsen, ki az a Simicska.
exmnbs1 2014. 11. 10. 22:55
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
nem arról van szó hogy Simicska gazdasági hatalmát elkezdte politikaira konvertálni?

pl megjelent a gazdag listán elkezd láthatóvá válni
jumbo2 2014. 11. 10. 22:55
Előzmény: #54  jumbo2
#56
"szavazók" akart lenni
jumbo2 2014. 11. 10. 22:58
Előzmény: #55  exmnbs1
#57
Nem hinném ezt sem. Inkább látványosan kiszorították minden honnan az embereit.
ts3 2014. 11. 10. 22:58
Előzmény: #54  jumbo2
#58
"Ki kell ábrándítsalak, a fidesz szavatok többségének fogalma sincsen, ki az a Simicska. "

Sok fideszes szavazó segítséget is kért, hogy eljusson a szavazó helységig, ezek valóban nem nagyon tudhatják, hogy ki az a sííímcska.
jumbo2 2014. 11. 10. 23:00
Előzmény: #58  ts3
#59
Most komolyan, elmész egy faluba, ott még a politikusokat is alig ismerik, nemhogy a háttér embereket.
exmnbs1 2014. 11. 10. 23:02
Előzmény: #59  jumbo2
#60
ahogy Joszif Tóthot és Kaya Ibrahimot sem))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek