Topiknyitó: Portfolio 2017. 06. 01. 09:08

Varga: a söralátét-bevallás a múlté  

Ugrás a cikkhez
Már söralátét méretû bevallásra sincs szükség, az szja-kitöltési korszak az idén véget ért - mondta a nemzetgazdasági miniszter az MTI-nek a személyi jövedelemadó idei bevallási idõszakát értékelve. Varga Mihály szerint
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 06. 01. 09:10
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
nekem is elcseszte a bevallásomat, és a könyvelőmmel telefonkapcsolatban állva tudtam végignavigálni a felületen, de még pár év és biztos jó lesz
Kvasztics_Fedor
Kvasztics_Fedor 2017. 06. 01. 09:10
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
:) és tényleg
Törölt felhasználó 2017. 06. 01. 09:08
Előzmény: #1  portfolio
#2
Jeles helyett az erős elégséges találóbb lett volna. A cégünknél például a gyerekes családoknál minden esetben javításra szorult a tervezet, egyik esetben teljesen elfeledkeztek a NAV-nál, hogy gyerekek is léteznek, másiknál érthetetlen okból csak az utolsó két hónapra került érvényesítésre a tervezetben az adókedvezmény. Pedig mindenkinél rendben voltak a céges adatszolgáltatások. 3-4 embernek más okból is (nem kifizetőtől származó jövedelem, stb. okán) módosítania kellett a bevalláson. Ez pedig a korábbi évekhez képest az eSZJA felületen kínlódás volt a köbön. Én magam közel 15 éve adok le havi rendszerességgel bevallásokat, a saját SZJA bevallásomat tavaly nulláról megcsinálni kb. fél óra volt. Most módosítani a tervezetet volt vagy 1,5 óra. Tipikus hiba a fejlesztőknél: olyanokkal teszteltethették a felület használhatóságát, akik már álmukból felkeltve is tudták, mit hol találnak. Ültessenek le az eSZJA felület elé egy mezei átlagembert, aki kiad egy lakást egy cégnek és tételes költségelszámolás szerint adózna, azzal, hogy más településen bérelt ingatlant is elszámolna a jövedelemmel szemben, lássuk mit kezd az eSZJA felülettel. Fontos, hogy élet kioltására alkalmas tárgyakat ne hagyjanak vele egy szobában!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek