Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 24. 11:28

Varga a nyugdíjpénztárakról: be is szánthatnák a rendszert  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfő reggel az MTV műsorában is elmagyarázta a pénteken benyújtott törvényjavaslat magányugdíjpénztárakra vonatkozó részét. Úgy érvelt: választhatták volna a cseh példát, ahol 2016 januárjától megszűnnek ezek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:21
Előzmény: #59  tokos.
#61
"Azt egyébként olvstad, hogy eddig ebben a a pár hozzászólásban voltammár rövid emlékezetű, szűklátókörű, és elfogult."

Hűha, ezek aztán rettenetesen durva sértések. Miután ráadásul te folyamatosan komcsizol, meg elvtársazol...

Irány anyuci szoknyája alá vagy az óvónénihez.

Megjegyzem: az alpári stílust és a személyeskedést és sem szeretem. Se velem szemben, se egyébként. De azért a "rövid emlékezet", meg a "szűklátokörű", meg pláne az "elfogult" az nagyon nem ez a kategória.
loliense 2014. 11. 25. 13:25
#62
Nem a gép előtt ülve kell okoskodni, vitázni a nyugdíjatok lenyúlása miatt jobbágyok

Tessék kimenni ma a tüntetésre mindenkinek akinek ellopja ez a patkány kormány a megtakarítását!

Az a manyupos kinek nincs kedve kifejezni felháborodását meglopása ellen szóljon,majd kimegyek helyette tüntetni szolidaritásból!

Oszt kapja be az összes kussolós manyupos
tokos. 2014. 11. 25. 13:26
Előzmény: #35  Peterbond
#63
"Nekem 1978 óta van egyfolytában munkaviszonyom. Neked mióta? "

Ezt nem értem, ha mnyp tag, hogyan menne az állami rendszerbe?

"2. Te is, Ő is dönthetett. Te is maradhattál volna ő is visszamehetett volna. Ő se követeli hogy számolják fel az elsőt és neked is kötelező legyen csak magadra gyűjteni. Akkor te se döntsd el szerintem helyette hogy mit tegyen.
Majd elválik ki döntött jobban. "

Én nem voltam tag soha, nem is érdekelt a kérdés különösebben, míg ki nem derült, mibe kerül az adófizetőknek.

"3. Nem mellesleg én visszamentem szóval nem érdekből szólok a magánpénztárak mellett de szrintem sokkal értelmesebb rendszer lehetett volna max a szabályozáson kellett volna javítani kicsit. "

Itt alapvetően teljesen más a szempont, amiből itélünk. Szinte mindenki a saját kis beszűkült szemszögéből nézi az eseményeket, holott a fő kérdés nem feltétlenül az, hogy sasácskának melyik a jobb, hanem alapvetően az, hogy az államnak, ami felelős a nyugdíjrendszerért, megéri-e.
tokos. 2014. 11. 25. 13:31
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
Olvasd el a 13-as hozzászólást mondjuk. Erre írtam, hogy nyugalom elvtársak. Ezt egy alain nevűnek, nem is ennek a félkegyelmű sasának... vagy ugyanaz lenne???

A hülyegyerek, az valami elképesztő sértés? Anyuci szoknyája meg vár téged öregem. Ki az, aki felnyomkodja a fórumtársait? Én egyszer sem tettem, pedig nálad sokkal durvábbat is kaptam, mondjuk egy wgl nevű taplótol.
tokos. 2014. 11. 25. 13:33
Előzmény: #55  Bekre_Pal
#65
Na igen, sikerült megragadnod a lényeget.
Szerintem a beírásodban egyébként van egy vesszőhiba, de mindegy.
________
________ 2014. 11. 25. 13:33
Előzmény: #63  tokos.
#66
én oda adom a kocsimat, házamat is szívesen, ha az jobb az adófizetöknek

közben csodálkozva nézem, hogy az ifjú miniszterek milyen gyorsan, milyen sokra vittek legálisan

ök is sokat fizettek be, és keveset vettek ki

mától ök lesznek a példaképeim
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:33
Előzmény: #64  tokos.
#67
Alain tényleg elég durva stílusban írt tegnap... Ezt szerintem sem kéne.
tokos. 2014. 11. 25. 13:35
Előzmény: #60  ts3
#68
Leírtam már sokszor, én amanyupok ellen vagyok, a manyuposok nem érdekelnek különösebben. Azért, ahogy írtam, nem véletlen, hogy szinte mionden ország kihátrál belőle, lásd csehek, pedig az ottnai befizetések lényegesen kisebb arányúak voltak az ittenieknél...
tokos. 2014. 11. 25. 13:37
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#69
Na, akkor már tudjuk, hogy honna indult a dolog. Részemről ezt a kérdést lezártam, anyuci szoknyájára visszatérve, mint írtam, én még senkit sem nyomtam fel. Veled ellentétbben. És akkor ezen is túl tudunk lépni talán.
ts3 2014. 11. 25. 13:40
Előzmény: #68  tokos.
#70
A magántulajdon ellopása sem zavar?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:43
Előzmény: #68  tokos.
#71
Azért óriási a különbség:
1. A cseheknél 2 éve vezették ezt be. Nálunk 13 évig élt.
2. A csehek nyugdíjrendszere kevésbé szorul rá a fentarthatóbb irányba elmozdulásra, mint a miénk.
3. A cseheknél 83 ezer tag volt mindösszesen, nálunk 2011-ben 3 millió.
4. A cseheknél 1,3 mrd korona a tét (ez 14 mrd Ft), nálunk 3000 mrd-ról volt szó. (bő 200-szoros).
5. A cseheknél MEGKAPJÁK a tulajdonosok az oda került pénzeket...
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:45
Előzmény: #69  tokos.
#72
"Na, akkor már tudjuk, hogy honna indult a dolog"

Hazudsz reggel, délben, este...

Amit kifogásoltam tőled, azt NEM alainnek írtad. (és amit ugyan szerintem is durva stílusban írt alain, azt nem neked írta).
ts3 2014. 11. 25. 13:46
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
"5. A cseheknél MEGKAPJÁK a tulajdonosok az oda került pénzeket... "

Akkor a cseheknél jogállam van.
signal2
signal2 2014. 11. 25. 13:47
Előzmény: #63  tokos.
#74
"Szinte mindenki a saját kis beszűkült szemszögéből nézi az eseményeket, holott a fő kérdés nem feltétlenül az, hogy sasácskának melyik a jobb, hanem alapvetően az, hogy az államnak, ami felelős a nyugdíjrendszerért, megéri-e."

Csakhogy az intézkedés fő mozgatórugoja nem ez volt, hanem az, hogy Brüsszel nem engedett magasabb hiányt a konvergenciatervben szereplőnél, ezért kellett a pénz. 2011-ben plusszos is lett a költségvetés. Innentől kezdve felesleges az intézkedést igazoló elméleteket gyártani. Ugyanis nem lehet.
tokos. 2014. 11. 25. 13:48
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#75
"Minden átállás áldozatokkal jár. De nem a fenntarthatóbb irányba mutató lépést kell szídni, hanem a többi problémát megoldani. "

Pénznyelő, ez biztosan legtöbbször így van. A kérdés, hogy mekkora áldozattal jár, és mekkora előnyel kecsegtet hosszabb távon. Leírtam már számtalanszor, hogy miért nem láttam értelmét vállalni az áldozatot.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:48
Előzmény: #73  ts3
#76
Legalábbis 2 helyen én ezt olvastam, de ennek utána fogok nézni.
________
________ 2014. 11. 25. 13:50
Előzmény: #74  signal2
#77
én azt szeretném, hogy az állam eldöntse, hogy mi jobb nekem

úgy is mindent értem tesz, döntsön ebben is helyettem, szabad kezet adok neki
tokos. 2014. 11. 25. 13:51
Előzmény: #73  ts3
#78
Értem, de azért ez ott is kérdéses volt, ahogy látom, ez egyébként nem jogállamiság, hanem hülyeség, legalábbis úgy lenne jogállamiság, ha ezt a pénzt megkapja, de aztán nyugdíjnál meg az ide történt befizetés kiesik neki.
Olyan, hoyg d.gunk is, meg szűzek is maradunk, az nem megy.
ts3 2014. 11. 25. 13:53
Előzmény: #74  signal2
#79
Valószínűleg a mostani manyup lopás is a netadó buktából születhetett.
tokos. 2014. 11. 25. 13:56
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#80
Pénznyelő,

Alain 13-as hozzászólásának az előzménye tokos. 12-es hozzászólása. Erre írtam azt, hogy nyugalom elvtársak, csigavér, amire aztán sasa reagált.

Aztán Sasa egyébként a 18-ban tokos. 17-es hozzászólására ezt írta:

"Elvtársad neked az aki megszült."

Ez példáél tekinthetőe anyázásnak. ha neked írták volna, anyázásnak tekintenéd-e?

Én hazudok??? Vagy te? Visszakereshető...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek