Topiknyitó: Portfolio 2014. 11. 24. 11:28

Varga a nyugdíjpénztárakról: be is szánthatnák a rendszert  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter hétfő reggel az MTV műsorában is elmagyarázta a pénteken benyújtott törvényjavaslat magányugdíjpénztárakra vonatkozó részét. Úgy érvelt: választhatták volna a cseh példát, ahol 2016 januárjától megszűnnek ezek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=206913
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 11:52
Előzmény: #1  portfolio
#2
Varga Mihály elfelejtette megemlíteni, hogy Csehországban a kötelezően megszüntetett magánnyugdíjpénztárak tagjai nyilatkozhatnak úgy is, hogy bankszámlájukra kérik a megtakarítást, vagy hogy más egyéni nyugdíj-előtakarékossági formában folytatnák a vagyonuk gyarapítását.

link
Szuperzold 2014. 11. 24. 11:58
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
azt nem mondhatták volna, mert akkor kiderül, hogy ordas nagy hazugságot beszél megint.

melyik részét nem értették amúgy a jogi nyilatkozatnak, amit aláírattak velünk, hogy vállalva a kockázatokat, nem adjuk. Mi nem lehet ezen érteni, barmok?
Bocsánat, nagyon felhúztak
ujonc 2014. 11. 24. 12:09
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Persze, akár azt is... meg akár korrektül levezényelhetnék a "pénzmentést". Minden csak szándék kérdése. Azonban, ha csak a pénz megszerzése a cél, ki törődik ilyen kicsinységekkel a parlamenti 2/3 többségében?
Pzoleee 2014. 11. 24. 13:15
Előzmény: #1  portfolio
#5
Varga ANÉPKAPTAAJÁNDÉKBAMÁKOSBEJGLI Mihálynak üzenem, hogy 0, azaz nulla forint befizetéssel, az MNB tájékoztatása szerint is 8-12% hozamot tőzsdéztek össze tavaly a pénztárak. A tavalyelőtti év pedig még jobb volt. Alsó hangon, amikor 12év múlva nyugdíjba mennék, 10-12 millió forint lehetne a számlámon. Csak békén kéne hagyni mindenkit. SÍRVA KÖNYÖRGÖM VARGA MIHÁLY NE MENTSETEK MEG. legfőképp NE RABOLJATOK KI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 24. 19:42
Előzmény: #1  Portfolio
#6
hát ilyen ember volt lenin elvtárs
ts3 2014. 11. 24. 20:06
Előzmény: #1  Portfolio
#7
Misi, ennyire elszakadni a valóságtól.
Ez már tragikomikus.
Egyébként Mihályunk bátor ember, mert a netadós tüntetésen azzal villogott, hogy majdnem kiment a tüntetőkhöz beszélgetni, mint annak ideján Bokros.
Kedves Mihály holnap, kedd este 18 órakor gyere te is a József nádor térre, hogy személyesen is elmondhassad, hogy be is szánthatnánk a manyup-okat.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 24. 20:08
Előzmény: #7  ts3
#8
sajnos nekem a külföldi főnökömmel kell majd kokettálnom, de vigyetek légyszi ekét és szántsátok be ezt az idiótát helyettem is, köszi :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 20:13
Előzmény: #1  Portfolio
#9
Nincs más választás: tüntetni kell. A netadónál zsákutcába kormányozták magukat azzal, hogy Orbán úgy farolt ki az egészből, hogy "mi az emberekkel kormányzunk".

Most majd kiderül.
tokos. 2014. 11. 24. 22:48
Előzmény: #1  Portfolio
#10
Érdekes, hogy ebből a hiperszupervilágteteje rendszerből fokozatosan kihátrál mindenki.
Törölt felhasználó 2014. 11. 24. 22:59
Előzmény: #10  tokos.
#11
Senki nem mondta, hogy az a rendszer tökéletes. De ott mégis nagyobb biztonságban volt a nyugdíjpénz, mint bármelyik felelőtlen kormány által irányított állam kezelésében (különösen egy illiberális, félázsiai rezsimnél).
tokos. 2014. 11. 24. 23:42
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
A cseh példára utaltam, csak rosszul nyomtam a hivatkozást.
Igazából azért vagyok bizonytalan az állításodban, mert baromira nem bizonyítottak még semmit az mnyp-k. Persze küldenek egyenleget, szép és jó, de a kifizetések még nem indultak el sehol, legalábbis nem értékelhető mértékben. Baromira lehet hinni benne, hogy ezek megváltották volna a világot, de ennek még bizonyítéka semmi, sőt emlékeim szerint még azok a jogszabályok sem születtek meg, ami alapján a nyugdíj kifizetések elindulnak majd.
Szóval az, hogy ez qrva jó, az egyelőre hit kérdése maradt, az viszont, hogy mennyibe került, az tény volt.
Részemről ennyi a történet, aki meg úgy gondolja, hogy ez az ő pénze, az ballagjon be a pénztárához, és kérje el tőlük. Ha sikerülne neki, fogadja gratulációmat, ha nem, akkor meg maradhatunk annyiban, hogy ez nem az ő vagyona, hanem a nyugdíjának a fedezete.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 00:17
Előzmény: #12  tokos.
#13
te b+ ne legyél már ilyen kib.szottul idegesítően f.sz
AZ a pénz MAGÁNTULAJDON. PONT. ha megérem a nyugdíjat, akkor engem illet meg. ÉRTED?????????? ez a komcsi illiberális lopós bagázs meg el akarja lopni...

k.rva sokat bizonyítotak az mynp-k... pl hozamot értek el.. pl a tőke is megvan... ÉRTED B+???? kisebb ügyekért is ölni szoktak... nehogy olyanért, amiben milliókat vesznek ki a jövőmből!!!!

DIREKT ÍRSZ ILYEN HOZZÁSZÓLÁSOKAT????
holnap ott a helyem... és ha kijön dumcsizni valamelyik f.asz g.ci esküszöm neki fogok menni...
Janku 2014. 11. 25. 07:08
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#14
Magyarorszagon semmi penz nincs mar biztonsagban, en mindenkinek javaslom a kulfoldi szamla nyitasat , itthon elobb utobb ellopjak az emberek penzeit is, ez mar c sak ido kerdese.
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 25. 07:34
Előzmény: #8  Bekre_Pal
#15
vidd el inkább őt is :))
kokettálni tudtok ott is :D
goapsy1
goapsy1 2014. 11. 25. 07:38
Előzmény: #14  Janku
#16
Eddig is a "zemberek" pénzeit lopták, csak a jó magyar népnek kicsit nehezen esik le.

A manyup-vagyon, vagy a 23 millió formában rád kilőcsölt adó ugyanúgy a te pénzed.

Az más kérdés, hogy amikor a fideszes maffia végképp megszorul majd (s ez már nincs messze) szerintem is gátlástalanul hozzányúlnak majd a bankszámlákhoz is. A sarokba szorult maffiózók sosem szívbajosak.

Majd kitalálnak valami hülye szöveget (megvédjük a magyar bankszámlákat a nyugati támadásoktól) és ellopják azt is, mint eddig mindent.
tokos. 2014. 11. 25. 07:56
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#17
Nyugalom elvtársak. Csigavér.

Amennyire én tudom, ha eléred a korhatárt, akkor ebből egyfajta nyugdíjra leszel jogosult. Kiveheted részletekben 10, 20 év alatt, vagy egy adott összeggel életed végéig. Ha viszontnyugdíjba vonulás után viszonylag gyorssan feldbod a pracskert, akkor buktad a pénzt. Arra, hogy egyben vedd ki a megtakarításod nyugdíjba lépéskor, már régóta nincs lehetőség, és ezt mégcsak nem is a Fideszesek szüntették meg.

Ugye nem vagy annyira naív, hogy azt gondold, ez a rendszer alapvetően rólad szól??? Nem, azok a rendszerek, amik magántőke bevonásával működnek, alapvetően a tőkés nyereségéről szólnak. Nem rólad. Az, hogy ebben te mennyire tudsz hasznot húzni, a verseny függvénye, ha erős a verseny jobban jössz ki, ha gyenge, akkor nagyot buksz.

Ami lényeges különbség egyébként, hogy ha korhatár előtt feldobod a pracskert, akkor az örököseid felvehetik a lét. Ez valóban jelentős különbség, bár bizonyos szolgáltatások meg mondjuk kiesnek, pl. árvaellátás, özvegyi nyugdíj.
sasa44 2014. 11. 25. 08:13
Előzmény: #17  tokos.
#18
Elvtársad neked az aki megszült.
Te nyugdíjpénztári tag vagy?
Ha nem, akkor húzz el a p.csába.
Te akarod megmagyarázni 60.000 embernek aki hajlandó volt maradni még a "kockázatok" ellenére is, hogy mi vagyunk a hülyék, hogy nem adjuk oda a pénzünket ezeknek a g.ciknek?
Miért fáj az neked ecsém, ha én bukok is valamit a "butaságom " miatt?
A te pénzed? Mert ha nem, akkor semmi közöd hozzá! ÉRTEM???!!!
tokos. 2014. 11. 25. 08:20
Előzmény: #18  sasa44
#19
Nem vagyok tag. Az a bajom az egésszel, hogy egy ökörség volt bevezetni. És amíg te gyűjtögetted a kis pénzedet a kis számlácskádom, addig a nyugdíjasokat én tartottam el, meg a hozzám hasonlók, meg az ország kölcsönökből.

Mindössze ennyi. A véleményem, továbbra is: felszántani, és sóval behinteni a helyét. És sz@rok arra, hogy mennyi pénz van a számládon, mint ahogy te is nagyívben sz@rtál arra, hogy én mennyi adót perkáltam helyetted a nyugdíjasoknak, hogy te nyugodtabn gyűjtögethess a számládon..
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:27
Előzmény: #19  tokos.
#20
"addig a nyugdíjasokat én tartottam el"

Magyarországon soha nem volt olyan nemzedék, aki úgy kapott nyugdíjat hogy nem fizetett volna nyugdíjjárulékot.
Akkor miért Te tartod el őket ?
sasa44 2014. 11. 25. 08:29
Előzmény: #19  tokos.
#21
Nekem 1978 óta van egyfolytában munkaviszonyom. Neked mióta?
Gondolod, hogy éntőlem nem vontak ez idő alatt nyugdíjjárulékot?
Ne kívánd , hogy K@cs@gnek tituláljalak, de ezekkel a "hozzászólásaiddal" ki fogod vívni ezt a rangot!
Alilou3 2014. 11. 25. 08:30
Előzmény: #21  sasa44
#22
Szakértői becslések szerint kétszáz milliárd forintot meghaladó kockázat van a költségvetés bevételi oldalán, amelyre még a tartalékok sem nyújtanak fedezetet. Ha nem lép a kormány még a költségvetési vita alatt, akkor Költségvetési Tanácsnak meg kell vétóznia a büdzsé tervezetét. Ugyanakkor a kormány épp múlt héten jelentette be a megmaradt magánnyugdíj-pénztári pénzek államosítását - ezzel épp 200 milliárd forintos vagyon hullik az ölébe.

link
tokos. 2014. 11. 25. 08:36
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#23
tegnap kéát olyan sráccal pecáztam, akik mindketten nyugdíjasok évek óta, és mindkette fiatalabbak, mint én. Nekem 19 év van vissza. Szerinted mennyi jéárulékot fizettek az aktív tizenegynéhány évük alatt. Szerinted az mire adott fedezetet a 100%-os nyugdíjuk mellett? Mire adott fedezetet azoknak a nyugdíjasoknak a járuléka, akik elmentek 55 évesen nyugdíjba mondjuk 25 év járulékfizetés után, és azóta lehúztak még 30 évet?
Egyébként meg szerinted mi lett az ő járulékukkal???
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:40
Előzmény: #17  tokos.
#24
ap.d f.sza a te elvtársad!!!!

ne legyél már ennyire provokatív... a tőkés lehet, hogy nyereséget termel, de legalább működteti és számonkérhető, ha nem tetszik az eredményessége, átviheted máshoz... nem volt tökéletes, de hozamot termelt... és ott van a számlámon... az én névre szóló és örökölhető számlámon...

ezzel szemben az állam mit kínál? l.faszt... azt is minden testüregnyílásunkba...

Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:42
Előzmény: #23  tokos.
#25
ÉS akik lehúztak 40 évet és kaptak 4-5 évig nyugdíjat, azoknak mi lett a járulékával.
Ne egyedi eseteket nézz. Nézd a rendszert.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:43
Előzmény: #23  tokos.
#26
no épp ez az wazzeee!!! az állam elherdálta, nem olyan célra tette félre... azt is tudod ugye, hogy már nem alanyi jogon jár, hanem adható? azaz simán bármelyik k.cs.g ingyenélő politikus döntethet úgy, hogy egyszerűen nem ad nyugdíjat, mert kell a pénz a szijjártó-rogán-kósa bermuda háromszögnek, mert lesz egy stones koncert épp Fokvárosban
Peterbond 2014. 11. 25. 08:44
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#27
"Magyarországon soha nem volt olyan nemzedék, aki úgy kapott nyugdíjat hogy nem fizetett volna nyugdíjjárulékot.
Akkor miért Te tartod el őket ?"

Talán mert nincs meg mögötte a tőke.

Vagy esetleg lemaradtam volna valamiről és mindenkinek nyilván van tartva a befizetett járulék mennyisége annak kamatai és az alapján kapja a nyugdíját?

Akkor ennek örülök mert rég így kéne működnie. De mintha pár napja jelentették volna be hogy egyéni nyilvántartás bevezetése még csak tervbe sincs.

Szóval amíg nincs egy felhalmozott tőke aminek a kamataiból és tőke részéből fizetnék a mostani nyugdíjakat ( és a befizetésekből képeznék a jövő nyugdíjasainak tőkéjét ) addig a jelenlegi befizetések a jelenlegi kifizetések fedezetei.

Szerintem.
tokos. 2014. 11. 25. 08:44
Előzmény: #21  sasa44
#28
"Nekem 1978 óta van egyfolytában munkaviszonyom. Neked mióta? Gondolod, hogy éntőlem nem vontak ez idő alatt nyugdíjjárulékot? "

Szerinted mi lett azzal a járulékkal, amit 30 évvel ezelőtt befizettél? És szerinted, amikor te a saját kis számlácskádra gyűjtögetted a pénzecskédet, ki fizette az ennek megfelelő összeget a nyugdíjkasszába?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:45
Előzmény: #23  tokos.
#29
"Szerinted mennyi jéárulékot fizettek az aktív tizenegynéhány évük alatt."

tizenegynéhány évre nem jár öregségi nyugdíj.
sasa44 2014. 11. 25. 08:45
Előzmény: #23  tokos.
#30
MI köze a korengedményes és korkedvezményes nyugdíjaknak a magánnyugdíj-pénztárakhoz?
" Mire adott fedezetet azoknak a nyugdíjasoknak a járuléka, akik elmentek 55 évesen nyugdíjba mondjuk 25 év járulékfizetés után, és azóta lehúztak még 30 évet?"
Ezt beszéld meg velük, hogy miért mentek nyugdíjba ilyen rövid szolgálati idő után?
Miért nem dolgoztak tovább?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:48
Előzmény: #27  Peterbond
#31
"Talán mert nincs meg mögötte a tőke."

Egyetértünk, De ugye az nem a járulékfizető hibája?


"addig a jelenlegi befizetések a jelenlegi kifizetések fedezetei. "

Ez nem azt jelenti hogy valakinek Te fizeted a nyugdíját.
a bankból se azt a pénzt kapod amit befizettél, hanem amit a kivétel előtt valaki más fizetett be. De azért ugye nem ő adta neked a pénzt ?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 08:50
Előzmény: #27  Peterbond
#32
"Szóval amíg nincs egy felhalmozott tőke aminek a kamataiból és tőke részéből fizetnék a mostani nyugdíjakat ( és a befizetésekből képeznék a jövő nyugdíjasainak tőkéjét ) addig a jelenlegi befizetések a jelenlegi kifizetések fedezetei."

Mintha pont most tűnne el a maradék felhalmozott tőke is :((
tokos. 2014. 11. 25. 08:52
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#33
Bocs, de szerintem alapvetően tévedésben vagy ezzel kapcsolatban. A nyugdíjasok túl nagy szavazóbázis, a politika oldaláról nem várható, hogy nagyon odavágnának neki. A jelenlegi kormányzat is többet adott nekik, mint a véleményem szerint járna, szocik meg aztán ész nélkül szórták nekik a pénzt.
sasa44 2014. 11. 25. 08:52
Előzmény: #28  tokos.
#34
"Szerinted mi lett azzal a járulékkal, amit 30 évvel ezelőtt befizettél?"
Eltartottam belőle a szüleidet, amikor nyugdíjasok lettek!

" És szerinted, amikor te a saját kis számlácskádra gyűjtögetted a pénzecskédet, ki fizette az ennek megfelelő összeget a nyugdíjkasszába?"

Hát biztosan, hogy nem te...
Amúgy meg rövid emlékezetű barátom felhívnám a figyelmedet arra, hogy nem a teljes nyugdíjjárulékom ment a "számlácskámra", hanem csak egy része! A többi ugyanúgy bekerült az un. nyugdíjkasszába.
Peterbond 2014. 11. 25. 08:53
Előzmény: #19  tokos.
#35
"És amíg te gyűjtögetted a kis pénzedet a kis számlácskádom, addig a nyugdíjasokat én tartottam el, meg a hozzám hasonlók, meg az ország kölcsönökből."

1. Ő is eltartja mert 100% járuléka az állami rendszerbe megy be. Ugyanúgy mint neked.

2. Te is, Ő is dönthetett. Te is maradhattál volna ő is visszamehetett volna. Ő se követeli hogy számolják fel az elsőt és neked is kötelező legyen csak magadra gyűjteni. Akkor te se döntsd el szerintem helyette hogy mit tegyen.
Majd elválik ki döntött jobban.

3. Nem mellesleg én visszamentem szóval nem érdekből szólok a magánpénztárak mellett de szrintem sokkal értelmesebb rendszer lehetett volna max a szabályozáson kellett volna javítani kicsit.

Én visszaléptem de nekem nem kell mások pénze szóval mindenki döntse el hogy marad vagy sem. Én drukkolok a magánpénztári tagoknak de a realitás szerintem hogy ezt bizony így vagy úgy de benyelik.
tokos. 2014. 11. 25. 08:54
Előzmény: #30  sasa44
#36
Nem én engedtem őket nyugdíjba. Az, hogy ilyen a rendszer, nem az én hibám. Ettől még az a pénz, amit te a számlácskádon gyűjtögettél, a nyugdíjkasszából hiányzott. Ha ezt nem vagy hajlandó elfogadni, akkor is.
Peterbond 2014. 11. 25. 09:00
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#37
"Ez nem azt jelenti hogy valakinek Te fizeted a nyugdíját.
a bankból se azt a pénzt kapod amit befizettél, hanem amit a kivétel előtt valaki más fizetett be. De azért ugye nem ő adta neked a pénzt"

Ez alapvetően rossz példa. Nem ugyanaz a pénz de az enyém mögött ott a felhalmozott tőke.

A jelenlegi nyugdíj mögött nincs tőke. Ha valamiért nem volna nyugdíj befizetés nem lehetne már következő hónapban nyugdíjt osztani.

Ha a banknak nulla befizetés lenne mostantól akkor is elvileg ki kell tudni fizetni minden betétest. Max nem működik tovább mert nincs tőke amit kezeljen.

A mostani nyugdíjasok is fizettek járulékot ez tény. Ettől függetlenül a rendszer jelenlegi működésének elve akkoris az hogy a jelen munkavállalói fizetik be a járulékot amiből a jelen nyugdíjasai kapják a nyugdíjat.

Az hogy a vagyon hova lett jó kérdés. A Világháború alatt jó része megsemmisült illetve a politikusok szépen elherdálták ( lásd 3000 Milliárd ). Ezért nagyon nehéz és lassú ezt a tőkét újra felhalmozni de könnyű a felhalmozottat elverni.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:01
Előzmény: #36  tokos.
#38
Jó nagy öngólt lőttél azzal, hogy idekevreted a korkedvezméynes nyugídjat.

Szídod az MNYP-ket, meg, hogy hiányt ütöttek a nyugdíjkasszában, közben pedig olyannal jössz, ami pont az állami rendszer faszsága.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:05
Előzmény: #37  Peterbond
#39
"Ez alapvetően rossz példa. Nem ugyanaz a pénz de az enyém mögött ott a felhalmozott tőke. "

Az én nyugdíjam mögött is ott kellene lenni amit befizettem. Az hogy akire rábíztam másra költötte az ne az én problémám legyen.

"A mostani nyugdíjasok is fizettek járulékot ez tény. Ettől függetlenül a rendszer jelenlegi működésének elve akkoris az hogy a jelen munkavállalói fizetik be a járulékot amiből a jelen nyugdíjasai kapják a nyugdíjat. "

Attól hogy így működik, az még lehet hibás. Vagy ha állam megteheti, akkor pl a bankok is megtehetik? Lehet csak közölniük kellen hogy a rendszer így működik:))
cscsb 2014. 11. 25. 09:11
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
sasa44 2014. 11. 25. 09:11
Előzmény: #36  tokos.
#41
"Ettől még az a pénz, amit te a számlácskádon gyűjtögettél, a nyugdíjkasszából hiányzott."

Tudod kedves rövid emlékezetű barátom, én ezzel együtt vállaltam is, hogy 25%-kal kevesebb nyugdíjat fogok kapni, mint ami járna a teljes összegű nyugdíj helyett és a maradékot a SAJÁT magam által megkeresett pénzemből félretett magánnyugdíjból fogom állni.
VILÁGOS???
tokos. 2014. 11. 25. 09:16
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#42
Pénznyelő. Tőled azért magasabb IQ-t vártam. Épp eddig is azt motyogtam, hogy van egy állami rendszer, ami olyan amilyen, ráadásul forráshiányos, majd a nagyon okosak létrehoznak mellé egy új rendszert, ami még ettől is forrást von el. Mi ebben a bonyolult?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:18
Előzmény: #36  tokos.
#43
Hja, mintha a nyugdíjkassza meg az államkassza el lenne választva egymástól. Pont nincs, az egész egy feneketlen kút. Sok szerencsétlen várja az egyéni számlát, pont emiatt nem lesz soha, mert akkor nem lehetne a zavarosban halászni. Van egy szűk réteg, aki törvény által ugyan de elkezdett magáról gondoskodni, miért baj ez ? Gondolom sejthető volt már akkor, hogy, mire odakerülünk nem lesz állami nyugdíj. Szóval elindult valami, lehet, hogy nem volt tökéletes ( részvény kitettség, pénztárak ellenőrzésének hiánya) de akkor ha annyira meg akarják védeni, akkor ne hazudozással, és ilyen süket dumával próbálják meg "lenyúlni". Majd kíváncsi vagyok hogy áll a zemberek szája, ha elkezdik megadóztatni a nyugdíjakat. Én személy szerint ha tartják amit ígértek, visszaléptem volna, de mivel minden megmozdulásuk, akciójuk egyértelműen arra utalt, hogy szimplán a kifosztásra utaznak, önként nem adtam vissza.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:23
Előzmény: #42  tokos.
#44
Elfogult vagy és szűk látókörű. Kezdd el inkább azt elemezni, hogy miért forráshiányos ? 1 perc alatt hány ismerősödet tudod felsorolni, aki minimálbérre volt/van bejelentve vagy feketén dolgozik/dolgozott ? Ők mennyi nyugdíjjárulékot fizetnek/fizettek be ? Persze, azért majd ők is "tartják" a markukat ha oda kerül a sor. Persze, könnyebb elvenni a láthatót, mint tenni bármit is, hogy a láthatatlan látható legyen.
tokos. 2014. 11. 25. 09:23
Előzmény: #41  sasa44
#45
Már bocs, de tényleg nem érted, hoyg a befizetésed most hiányoztak a rendszerből, a kifizetések meg majd xx év után csökkentek volna??? Mi ebben a bonyolult???
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:28
Előzmény: #42  tokos.
#46
"Épp eddig is azt motyogtam, hogy van egy állami rendszer, ami olyan amilyen, ráadásul forráshiányos, majd a nagyon okosak létrehoznak mellé egy új rendszert, ami még ettől is forrást von el. Mi ebben a bonyolult?"

Minden átállás áldozatokkal jár. De nem a fenntarthatóbb irányba mutató lépést kell szídni, hanem a többi problémát megoldani.

És akkor az MNYP szétverés megvalósításáról már ne is beszéljünk. A pénz fele ment csak adósságtörlesztésre. Miközben a teljes összeg növeli az állam implicit adósságát.
sasa44 2014. 11. 25. 09:29
Előzmény: #45  tokos.
#47
Mert az elvett 3000 milliárdot visszarakták a nyugdíjkasszába?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:32
Előzmény: #45  tokos.
#48
ezt mindenki érti. de a mnyp-vel volt egy remény a normálisan járulékot fizetőknek, hogy nyugdíjuk jobban fog aránylani a befizetéseikhez, mint a jelenlegi rendszerben.
sasa44 2014. 11. 25. 09:34
Előzmény: #47  sasa44
#49
Most már csak erre a 200 milliárdra van szükségük, hogy minden fasza legyen újra?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 09:38
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
sajnos a nem is túl távoli jovőben többségben lesznek azok, akik szinte semmit nem fizettek, de elég sokan lesznek ahhoz, hogy a politikusok nekik kedvezzenek az évtizedekig normálisan járulékot fizetők terhére.

lesz egy alanyi jogon járó alapjnyugdíj, függetlenül a ledolgozott évektől. a többit meg vagy önkéntesből vagy a párnacihából fogja mindenki magának finanszírozni.

sasa44 2014. 11. 25. 10:18
Előzmény: #49  sasa44
#51
Ezennel köszönjük tokos gyors válaszát, mely így szól: ööööö....izé....khmmm....öööööö....na.
Phylaxa 2014. 11. 25. 11:45
Előzmény: #1  Portfolio
#52
Egyáltalán nem értek egyet a magánnyugdíj lehetőségének felszámolásával.

Annak idején pont azt szerettem volna, hogy ha valaki vállalatot akar nyitni, be szeretne fektetni magán dolgokba, akkor ezt szabadon megtehesse. Nem értem, hogy miért nem működhet ez nálunk?

Az állami nyugdíjrendszerbe mindenki szabadon visszaléphetett, ha akart. Aki a teljes összeget befizeti havonta az állami nyugdíjrendszerbe, annak jár majd a teljes állami nyugdíj. Nem bonyolult ez.

Ha ez mellett ő másformában is gondoskodni szeretne magáról, akkor miért nem teheti meg? Érthetetlen. A magyar lónak valóban két oldala van. Jó lenne már szilárdan, középen ülni rajta.
tokos. 2014. 11. 25. 12:14
Előzmény: #51  sasa44
#53
Neked semmi más dolgod nincs, mint ide irogatni, hülye gyerek???
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 12:15
Előzmény: #53  tokos.
#54
Gondolom, jumbo most nem fog kiakadni a hülyézésen...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 25. 12:23
Előzmény: #53  tokos.
#55
Azt, hogy hülyegyerek egybe kell írni. ..
sasa44 2014. 11. 25. 12:23
Előzmény: #53  tokos.
#56
Én megértelek...
Szar érzés lehet ennyire beégni.
De talán nem kéne ennyire erőlködnöd, mert még aranyeret kapsz.
Agyérgörcsöt valszeg nem fogsz tudni kapni...:))))
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 12:45
#57
jöttök ma a tüntetésre 18.00-ra József Nádor térre???

szerintem pár százan lesznek csak, mert kevés embert érint ez a probléma :(
________
________ 2014. 11. 25. 13:13
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
mivel akár "be is szánthatnák a rendszert", de mégse teszik azt mutatja, hogy emberbaráti rendes emberekröl van szó, ezért nem :)
tokos. 2014. 11. 25. 13:15
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#59
Azt egyébként olvstad, hogy eddig ebben a a pár hozzászólásban voltammár rövid emlékezetű, szűklátókörű, és elfogult.

Persze az,hogy a másikat így látatlanban szűk látókörűnek nevezi a fajtád, az téged nem zavar. Szerintem alapvetően kultúráltan vitatkoztem, semmi lyat nem írtam, ami miatt szűk látókörűnek, elfogultnak, vagy rövid emlékezetűnek kellett lennem, egyszerűen más a véleményem erről a dologról. Persze nálalatok "nagy liberálisoknál" az ilyen megbocsáthatatlan bűn...
ts3 2014. 11. 25. 13:16
Előzmény: #53  tokos.
#60
Kinek az oldalán állsz? A tolvajok vagy a manyup-osok oldalán?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:21
Előzmény: #59  tokos.
#61
"Azt egyébként olvstad, hogy eddig ebben a a pár hozzászólásban voltammár rövid emlékezetű, szűklátókörű, és elfogult."

Hűha, ezek aztán rettenetesen durva sértések. Miután ráadásul te folyamatosan komcsizol, meg elvtársazol...

Irány anyuci szoknyája alá vagy az óvónénihez.

Megjegyzem: az alpári stílust és a személyeskedést és sem szeretem. Se velem szemben, se egyébként. De azért a "rövid emlékezet", meg a "szűklátokörű", meg pláne az "elfogult" az nagyon nem ez a kategória.
loliense 2014. 11. 25. 13:25
#62
Nem a gép előtt ülve kell okoskodni, vitázni a nyugdíjatok lenyúlása miatt jobbágyok

Tessék kimenni ma a tüntetésre mindenkinek akinek ellopja ez a patkány kormány a megtakarítását!

Az a manyupos kinek nincs kedve kifejezni felháborodását meglopása ellen szóljon,majd kimegyek helyette tüntetni szolidaritásból!

Oszt kapja be az összes kussolós manyupos
tokos. 2014. 11. 25. 13:26
Előzmény: #35  Peterbond
#63
"Nekem 1978 óta van egyfolytában munkaviszonyom. Neked mióta? "

Ezt nem értem, ha mnyp tag, hogyan menne az állami rendszerbe?

"2. Te is, Ő is dönthetett. Te is maradhattál volna ő is visszamehetett volna. Ő se követeli hogy számolják fel az elsőt és neked is kötelező legyen csak magadra gyűjteni. Akkor te se döntsd el szerintem helyette hogy mit tegyen.
Majd elválik ki döntött jobban. "

Én nem voltam tag soha, nem is érdekelt a kérdés különösebben, míg ki nem derült, mibe kerül az adófizetőknek.

"3. Nem mellesleg én visszamentem szóval nem érdekből szólok a magánpénztárak mellett de szrintem sokkal értelmesebb rendszer lehetett volna max a szabályozáson kellett volna javítani kicsit. "

Itt alapvetően teljesen más a szempont, amiből itélünk. Szinte mindenki a saját kis beszűkült szemszögéből nézi az eseményeket, holott a fő kérdés nem feltétlenül az, hogy sasácskának melyik a jobb, hanem alapvetően az, hogy az államnak, ami felelős a nyugdíjrendszerért, megéri-e.
tokos. 2014. 11. 25. 13:31
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
Olvasd el a 13-as hozzászólást mondjuk. Erre írtam, hogy nyugalom elvtársak. Ezt egy alain nevűnek, nem is ennek a félkegyelmű sasának... vagy ugyanaz lenne???

A hülyegyerek, az valami elképesztő sértés? Anyuci szoknyája meg vár téged öregem. Ki az, aki felnyomkodja a fórumtársait? Én egyszer sem tettem, pedig nálad sokkal durvábbat is kaptam, mondjuk egy wgl nevű taplótol.
tokos. 2014. 11. 25. 13:33
Előzmény: #55  Bekre_Pal
#65
Na igen, sikerült megragadnod a lényeget.
Szerintem a beírásodban egyébként van egy vesszőhiba, de mindegy.
________
________ 2014. 11. 25. 13:33
Előzmény: #63  tokos.
#66
én oda adom a kocsimat, házamat is szívesen, ha az jobb az adófizetöknek

közben csodálkozva nézem, hogy az ifjú miniszterek milyen gyorsan, milyen sokra vittek legálisan

ök is sokat fizettek be, és keveset vettek ki

mától ök lesznek a példaképeim
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:33
Előzmény: #64  tokos.
#67
Alain tényleg elég durva stílusban írt tegnap... Ezt szerintem sem kéne.
tokos. 2014. 11. 25. 13:35
Előzmény: #60  ts3
#68
Leírtam már sokszor, én amanyupok ellen vagyok, a manyuposok nem érdekelnek különösebben. Azért, ahogy írtam, nem véletlen, hogy szinte mionden ország kihátrál belőle, lásd csehek, pedig az ottnai befizetések lényegesen kisebb arányúak voltak az ittenieknél...
tokos. 2014. 11. 25. 13:37
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#69
Na, akkor már tudjuk, hogy honna indult a dolog. Részemről ezt a kérdést lezártam, anyuci szoknyájára visszatérve, mint írtam, én még senkit sem nyomtam fel. Veled ellentétbben. És akkor ezen is túl tudunk lépni talán.
ts3 2014. 11. 25. 13:40
Előzmény: #68  tokos.
#70
A magántulajdon ellopása sem zavar?
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:43
Előzmény: #68  tokos.
#71
Azért óriási a különbség:
1. A cseheknél 2 éve vezették ezt be. Nálunk 13 évig élt.
2. A csehek nyugdíjrendszere kevésbé szorul rá a fentarthatóbb irányba elmozdulásra, mint a miénk.
3. A cseheknél 83 ezer tag volt mindösszesen, nálunk 2011-ben 3 millió.
4. A cseheknél 1,3 mrd korona a tét (ez 14 mrd Ft), nálunk 3000 mrd-ról volt szó. (bő 200-szoros).
5. A cseheknél MEGKAPJÁK a tulajdonosok az oda került pénzeket...
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:45
Előzmény: #69  tokos.
#72
"Na, akkor már tudjuk, hogy honna indult a dolog"

Hazudsz reggel, délben, este...

Amit kifogásoltam tőled, azt NEM alainnek írtad. (és amit ugyan szerintem is durva stílusban írt alain, azt nem neked írta).
ts3 2014. 11. 25. 13:46
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#73
"5. A cseheknél MEGKAPJÁK a tulajdonosok az oda került pénzeket... "

Akkor a cseheknél jogállam van.
signal2
signal2 2014. 11. 25. 13:47
Előzmény: #63  tokos.
#74
"Szinte mindenki a saját kis beszűkült szemszögéből nézi az eseményeket, holott a fő kérdés nem feltétlenül az, hogy sasácskának melyik a jobb, hanem alapvetően az, hogy az államnak, ami felelős a nyugdíjrendszerért, megéri-e."

Csakhogy az intézkedés fő mozgatórugoja nem ez volt, hanem az, hogy Brüsszel nem engedett magasabb hiányt a konvergenciatervben szereplőnél, ezért kellett a pénz. 2011-ben plusszos is lett a költségvetés. Innentől kezdve felesleges az intézkedést igazoló elméleteket gyártani. Ugyanis nem lehet.
tokos. 2014. 11. 25. 13:48
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#75
"Minden átállás áldozatokkal jár. De nem a fenntarthatóbb irányba mutató lépést kell szídni, hanem a többi problémát megoldani. "

Pénznyelő, ez biztosan legtöbbször így van. A kérdés, hogy mekkora áldozattal jár, és mekkora előnyel kecsegtet hosszabb távon. Leírtam már számtalanszor, hogy miért nem láttam értelmét vállalni az áldozatot.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:48
Előzmény: #73  ts3
#76
Legalábbis 2 helyen én ezt olvastam, de ennek utána fogok nézni.
________
________ 2014. 11. 25. 13:50
Előzmény: #74  signal2
#77
én azt szeretném, hogy az állam eldöntse, hogy mi jobb nekem

úgy is mindent értem tesz, döntsön ebben is helyettem, szabad kezet adok neki
tokos. 2014. 11. 25. 13:51
Előzmény: #73  ts3
#78
Értem, de azért ez ott is kérdéses volt, ahogy látom, ez egyébként nem jogállamiság, hanem hülyeség, legalábbis úgy lenne jogállamiság, ha ezt a pénzt megkapja, de aztán nyugdíjnál meg az ide történt befizetés kiesik neki.
Olyan, hoyg d.gunk is, meg szűzek is maradunk, az nem megy.
ts3 2014. 11. 25. 13:53
Előzmény: #74  signal2
#79
Valószínűleg a mostani manyup lopás is a netadó buktából születhetett.
tokos. 2014. 11. 25. 13:56
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#80
Pénznyelő,

Alain 13-as hozzászólásának az előzménye tokos. 12-es hozzászólása. Erre írtam azt, hogy nyugalom elvtársak, csigavér, amire aztán sasa reagált.

Aztán Sasa egyébként a 18-ban tokos. 17-es hozzászólására ezt írta:

"Elvtársad neked az aki megszült."

Ez példáél tekinthetőe anyázásnak. ha neked írták volna, anyázásnak tekintenéd-e?

Én hazudok??? Vagy te? Visszakereshető...

Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 13:58
Előzmény: #80  tokos.
#81
Az érdemi részre reagálj (#71), az offolást hagyjuk.
tokos. 2014. 11. 25. 13:59
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#82
Na, ebből két dolog látszik, hogy ezt a kevés pénzt is kár beleölni, másrészt nyilván azzal a pincurka tétellel lehet nagyvonalú a költségvetés is.

ts3 2014. 11. 25. 14:00
Előzmény: #78  tokos.
#83
"Olyan, hoyg d.gunk is, meg szűzek is maradunk, az nem megy."

Ez hogy jön ide?
Tudtommal a manyuposok nem jogosultak 100% állami nyugdíjra.

Eltolcsy azt mondta a manyup tagoknak, hogy nem dugtok, de szüzek sem maradtok.
Én úgy emlékszem, eltolcsy megzsarolt 3 millió embert, hogy ha nem lépnek vissza az államiba, akkor elvesztik a 75%-nyi állami nyugdíjukat.
________
________ 2014. 11. 25. 14:01
Előzmény: #79  ts3
#84
nem-nem, a Fidesz így védi a nyugdíjakat

mármint a sajátjukat, ami abból fog keletkezni, amit addig sikerül majd összelopniuk

ezt így értették
tokos. 2014. 11. 25. 14:01
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#85
Kb. ezer elvtárs esett nekem hirtelen, és tényleg van más dolgom is, akármennyire is hihetetlen ez egyeseknek.

Asszem reagáltam 71-re is, de nyilván nem fog kielégíteni a válasz.

Az off tekintetében akkor ezek szerint látható, hogy kezdődött a dolog...
tokos. 2014. 11. 25. 14:02
Előzmény: #83  ts3
#86
A cseh példára vonatkozik.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 14:06
Előzmény: #82  tokos.
#87
Sejtettem, hogy ilyen elfogult lesz a válasz.

Tehát nagy tételben nem számít a jogállamiság, magántuljadon.

Az elfogultság nélküli magyarázat: a kettőt összehasonlítva világosan látszik, hogy ott egyszerűen nem volt szükség arra a rendszerre, abban a formában (a részleteit ugyanis nem ismerjük). 1.7 millió öregségi nyugdíjas mellett 83 ezer tag ezt jelenti. A visszafizetés meg azt jelenti, hogy ott valóban a rendszer újratervezési volt a cél, nem a pénz megszerzése.

Ha levennéd a narancs szemüvegedet, te is ezt látnád.

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 25. 14:06
Előzmény: #65  tokos.
#88
Tudom, mire gondolsz, ott szerintem opcionális. De valóban nem ez a lényeg.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 25. 14:08
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#89
A fejére van szegecselve.
ts3 2014. 11. 25. 14:08
Előzmény: #86  tokos.
#90
A példában nem látom,hogy teljes nyugdíra lennének jogosultak a cseh manyuposok, a manyupos befezetéseik gondolom nem lesznek beszámítva a nyugdíjba.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 14:11
Előzmény: #85  tokos.
#91
"Kb. ezer elvtárs esett nekem hirtelen"

Fideszes a tömeg mérésed. A "kb. ezer" a valóságban 4-5 ember volt.

Másrészt elképesztő, hogy folyton komcsizol, meg elvtársazol és közben kikéred magadnak a stílust, amiben elfogultnak hívnak.

A feleségveréssel való szimpatizálásdoddal együtt ez egy elég pont jellemrajz.

Ahogy tegnap írtam: Lassan azért kiderül itt a topicokban, hogy a Fidesz szavazó és a nem Fidesz szavazó 2 törésvonal mentén válik szét: az egyik a pénzügyi analfabetizmus a másik meg a szimpla tahóság.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 14:12
Előzmény: #85  tokos.
#92

"Kb. ezer elvtárs esett nekem hirtelen"

Fideszes a tömeg mérésed. A "kb. ezer" a valóságban 4-5 ember volt.

Másrészt elképesztő, hogy folyton komcsizol, meg elvtársazol és közben kikéred magadnak a stílust, amiben elfogultnak hívnak. A feleségveréssel való szimpatizálásdoddal együtt ez egy elég pontos jellemrajz.

Ahogy tegnap írtam: Lassan azért kiderül itt a topicokban, hogy a Fidesz szavazó és a nem Fidesz szavazó 2 törésvonal mentén válik szét: az egyik a pénzügyi analfabetizmus a másik meg a szimpla tahóság.

tokos. 2014. 11. 25. 14:15
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#93
Elfogult? Gyakorlatilag mindenki kivonul belőle, talán ott marad meg, ahol nem tudnak mit csinálni a pénzükkel. Ez tény. Nem véletlen.
tokos. 2014. 11. 25. 14:20
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
Ezt azt jelenti, hogy bevállaltad a tahóságot, mint nem fidesz szavazó?

"Fideszes a tömeg mérésed. A "kb. ezer" a valóságban 4-5 ember volt."

Fogalmam sincs, mennyi volt, egész más dolgok foglalkoztattak, csak azt láttam, hogy hirtelen mindeki bekattant. A kb. ezer természetesen költői túlzás volt, ezt komolyan venni nem vall magas gondolkodási képességre.

Alapvetően nem az elfogulttal volt bajom, a szűk látókörűvel inkább, de mint írtam, volt anyázás is, olyantól, akihez előzőleg hozzá sem szóltam.

Te viszont természetesen teljesen elfogulatlan vagy. Sajnállak.
tokos. 2014. 11. 25. 14:24
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#95
"Tehát nagy tételben nem számít a jogállamiság, magántuljadon. "

Erre visszatérve, ha úgy gondolod, hogy az mnyp-kel kapcsolatban jogsértés történt, el kell menni a bíróságra. Ha itt nem foglalkoznak a kérdéseddel, akkor Hágába.

Hajrá!!!
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 14:38
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#96
igen, sajnálom.
nálam betelt a pohár. elég sok egyéb dologba futottam bele az állam részéről, és eközben kapom az arcomba azt, ami odafenn művelnek. erre idejön ez, ír hülyeségeket, mikor mások megcáfolják, simán túllép rajta, még ő elvtársozik, miközben lassan Viktor Rákosi féle magasságokba tör, stb. abszurd, és már nem bírom elviselni. bocsánat.
loliense 2014. 11. 25. 14:45
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Mit sajnálsz és minek kérsz bocsánatot,-ha tudod miért tetted és miből volt eleged?-nem tudlak megérteni

Bár ha valami álintellektuel, szoft semmit mondásnak akarsz megfelelni hozzászólásaiddal,akkor persze kérjél elnézést sűrűn a faszfejektől
tokos. 2014. 11. 25. 14:46
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
Megjegyzem, abban a beírásban, amire reagáltál magadból kikelve, egyetlenegyszer sem hangzott el az elvtárs szó.

Ez ismét visszakereshető.
tokos. 2014. 11. 25. 15:21
Előzmény: #88  Bekre_Pal
#99
Szerintem meg a hülye gyerek is opcionális.
Törölt felhasználó 2014. 11. 25. 15:23
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#100
Megértem.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek