Topiknyitó: watson 2011. 02. 06. 01:55

Vannak még hiányosságok Viktor, kár hogy az idegeid felmondták a szolgálatot  

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
commander8 2011. 02. 08. 13:26
Előzmény: #176  szivacs
#180
Én ezt nem közgazdasági értelemben mondtam, hanem az emberek általános életérzése sokkal jobb volt mint, mondjuk a 60-as vagy esetleg a 80-as években. A mairól meg nem is beszélve.
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 13:24
Előzmény: #178  commander8
#179
nahhh...látom leereszkedett a vörös köd...

neked belenőtt a piros szegfű a fejedbe...

akkor felteszem ismét a kérdést:

te tényleg nem érzel semmi különbséget a 70-es évek és 201X -között ???

Micsoda IDIÓTA KOMCSI(MSZMP/MSZP-s)szöveg ez???????

A realitás érzéked konvergál a nullához!!!!
commander8 2011. 02. 08. 13:21
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#178
Te pedig primitív vagy.
Ezen az sem segít, hogy valamikor megtanítottak írni és olvasni.
Igaza van gurunak. Veled az emberi kommunikáció lehetetlen, nem is idegesítem magam tovább emiatt.
Ha mégis kijózanodtál, vagy képes vagy legalább felfejlődni, mondjuk a 2-3 IQ közelébe, akkor válaszolj arra amit kérdeztem, a többi nem érdekel, így is minősítetted magad.
szivacs
szivacs 2011. 02. 08. 13:17
Előzmény: #173  upgrayeddAKS
#177
Kitől lennének függetlenek ezek a képviselők és kitől függenének?
A képviselők lehetnének politikusok vagy csak szakemberek?
szivacs
szivacs 2011. 02. 08. 13:14
Előzmény: #167  commander8
#176
1973-74-ig, az olajárrobbanás begyűrűzéséig nagy életszínvonal emelkedés zajlott le, sokaknak könnyebbé vált az élete. Volt munkahely, kaja, pia, tv, mozi, színház, beatkonceretek, SZOT-beutaló 2-3 évente a Balcsira vagy a hegyekbe a vállalati üdülőbe.
Teljes foglalkoztatottság, kapun belüli munkanélküliséggel. Üzemi szarkák, fusi melók. Mindezért csak a proletárdiktatúrát kellet elviselni, ami átváltozott az "aki nincs velünk az ellenünk van" korszakból az "aki nincs ellenünk az velünk van". Emellé társult az Acél elvtárs féle 3T "tiltott, tűrt, támogatott" kultúrpolitika, amiben egyre több kezdett beleférni a tűrt kategóriába.
Ezt a gulyáskommunista legvidámabb barakkot kavarta fel az olajválság, ami nem fog begyűrűzni! - aztán mégis, majd pedig az 1979 július 23.-i nagy áremeléssel beindított gazdasági visszaesés és a jánosok (Kádár és Fekete) által véghezvitt eladósítás és összeomlás.
Az ország felhasznált 1 milliárd dollár kölcsönt, amiből visszafizettünk 11 milliárdot és még maradt 21 milliárd adósság, amit Németh Miklós bevallott 1989-ben.
Dióhéjban így lett a legvidámabb barakkból reményvesztett gyarmat.
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 13:13
Előzmény: #174  commander8
#175
te tényleg nem érzel semmi különbséget a 70-es évek és 201X -között ???

Micsoda IDIÓTA KOMCSI(MSZMP/MSZP-s)szöveg ez???????

A realitás érzéked konvergál a nullához!!!!
commander8 2011. 02. 08. 13:07
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#174
Két észrevételem van a hozzászólásodhoz.
Egyrészt nem válaszoltál arra, amit kérdeztem. Másrészt a mai kormánypértok pontosan arra törekszenek, amit te itt kifogásolsz.
"egypártrendszer>>> állampárt - pártállam - (alapvető szabadságjogok hiánya)>>>diktatúra!" Talán a különbség annyi, hogy nem "komcsik" teszik, bár ebben sem vagyok biztos.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 02. 08. 13:04
Előzmény: #170  szivacs
#173
független parlamenti képviselőkkel az OGY-ben, akik eddig enm vállaltak politikai funkciót, és különféle szakterületek jó ismerői (ehhez nyilván a választók akarata is kell)

Alkotmány: no comment :)
commander8 2011. 02. 08. 13:03
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#172
Bizonyára igazad van.
De én úgy vagyok ezzel, hogy ha egy ilyen stílusra az ember kulturáltan próbál reagálni akkor éppen ezzel húzza ki a méregfogát a kezdődő konfliktusnak. Ezen kívül mindenkiben kialakul egy bizonyos szégyenérzet ha a provokációra nem alpári a reagálás.
Persze én magam sem vagyok mindig képes higgadt maradni de azért kerülöm azt, hogy - akár csak a nickem is - bunkó legyek.
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 12:56
Előzmény: #167  commander8
#171
"...a '70-es években Magyarországon jó volt élni. ..."

ezt a szamárságot nem kommentálom...

inkább csak annyit írok:

egypártrendszer>>> állampárt - pártállam - (alapvető szabadságjogok hiánya)>>>diktatúra!!!

szivacs
szivacs 2011. 02. 08. 12:50
Előzmény: #157  upgrayeddAKS
#170
"az összes politikus börtönbe való"
Kiindulási pontnak jó, de hogyan tovább, hiszen anarchia mégsem lehet.
Hogyan képzeled el az ország irányítását a jelenlegi áldemokratikus média-pártokrácia helyett?
Hogy nézne ki a te Alkotmányod például?
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 12:47
Előzmény: #167  commander8
#169
Ez az ember nem akar Veled vitatkozni, csak egyrészt gyönyörködik benne, hogy ki van írva a "jelmondata", másrészt áldozatokra less, kikre ráfröcsögheti azt a négy szót, ami a jelek szerint végzetesen elborította az elméjét . Ezt nem sértésnek szánom , azt hiszem , ez a tragikus valóság.
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 12:34
#168
Szerintem a primitív és sértő stílust csak úgy lehet kiszűrni, hogy egyszerűen figyelmen kívül, válasz nélkül kell hagyni azokat, akik csak ennyit futnak. Önmagukkal csak nem fognak vitázni. Bár a vitázás részükről nem egy reális veszély.
commander8 2011. 02. 08. 12:34
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#167
Bár nem tőlem kérdezted, de azt kell, hogy mondjam, hogy a '70-es években Magyarországon jó volt élni.
Ezzel természetesen én sem mondom, hogy vissza kívánom azt a rendszert, hazudtak akkor is, loptak akkor is, de nem volt akkora létbizonytalanság mint manapság.
Az is igaz, hogy ezt én is gyerekként éltem meg, tehát bizonyára sok mindenről én sem tudok, ezen kívül a rendszerváltáskor én is csak lestem, mint "Jani a moziban", mert akkor már olyan dolgokról is lehetett hallani, amik addig csak tabuk voltak.
De én visszakérdeznék tőled "tanult barátom". Te hány éves is vagy, hogy ennyire tudod a tutit?
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 11:56
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166
pffffffffff..........

SZÁNALMAS!!!!!!!!!

szerintem te magad is érzed......

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 11:38
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#165
Mindig figyelmetlenül írtam, és bűn rossz a helyesírásom. Viszont nagyon jó vagyok irodalomból, történelemből. Ja,
"és ez nem szimpla elütés" ..........
három pontocskát teszünk utána , nem annyit, ahányszor görcsbe rándul a kezünk.
Ha már itt tartunk...
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 11:31
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#164
Szocializmusban , valóban. Nem kellett volna bemutatkoznod, kedves Idióta, itt már mindenki ismer.
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 11:30
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#163
"megnyílvánulni"

helyett:

megnyilvánulni

és ez nem szimpla elütés........ugyanis a kettő elég messze van egymástól a klaviatúrán!!!!!!!!!!!!

:DDDDDDDDDDDDD
rockmaster 2011. 02. 08. 11:29
Előzmény: #156  jumbo2
#162
Ti miért véditek Viktorékat? Miért jó védeni őket? Nem tudják megvédeni magukat 2/3 birtokában? Vagy csak az eszmerendszerüket véditek, mert úgy gondoljátok más párt(ok) nem vállalják fel ezt a fajta politikát? Ne érts félre, nem kötözködésből írom, csak tényleg kíváncsi vagyok rá.
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 11:26
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#161
"....de mégis éltem a szocializmusba....."

1)szocializmusbannnnnnnnnnnnnnnnnn!!!!!!!!!

IDIÓTA!!!!!!!!!

2)konkrét kérdésre nem tudsz illetve nem akarsz válaszolni!!!!!

az érveidről ennyit.........

pfffffffffff........

:DDDDD

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek